Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
cytochrom

Nasze nowe nabytki vintage

Rekomendowane odpowiedzi

@Dar Jasne w wolnej chwili cykne pare fotek i dam do galerii

 

@lobuz1 Ten poprzedni UG co Ci sprzedalem troche mnie wnerwial turecka data a ja strasznie do takich pier**l przywiazuje uwage. Pozniej troche mi bylo szkoda, ze go sprzedalem bo to jednak kawal fajnego zegara a nie czesto trafia sie ten model. A tu mi sie taka okazja trafila z data w ludzkim jezyku i co wiecej model w zlocie podoba mi sie o wiele bardziej niz ten w stali. Kapitalna gra swiatla i nie chodzi o to, ze sie ten zegarek swieci jak psu jajka na wiosne tylko to, ze refleksy swietlne pieknie smigaja po koparcie, tarczy zalamuja na szkielku - stal tutaj niema zadanych szans. Od tego UG zaczynam inaczej patrzec na zegarki pozlacane.

Jeszcze raz gratuluję. Dla mnie kalendarz w "innym" języku to zaleta i dodatkowy smaczek :)

 

Ostatnio coraz częściej występuje ten model w zatoce. Tutaj aukcja, którą zakończyłem i później zrezygnowałem:

 

http://www.ebay.com/itm/370997293800?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1439.l2649

 

jest jeszcze jeden do wzięcia. Kupujcie UG! ;)

 

http://www.ebay.com/itm/New-Universal-Geneve-Mens-Gold-Plate-Automatic-Polerouter-Watch-NOS-/370997308668?pt=Wristwatches&hash=item566129acfc

Edytowane przez lobuz1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eh... Żałuję wielu zegarków, których licytowanie odpuściłem, ale tego UG na kamertonie, który poszedł na alle chyba za 300 zeta najbardziej... Świetne zegarki robili.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz gratuluję. Dla mnie kalendarz w "innym" języku to zaleta i dodatkowy smaczek :)

 

Ostatnio coraz częściej występuje ten model w zatoce. Tutaj aukcja, którą zakończyłem i później zrezygnowałem:

 

http://www.ebay.com/itm/370997293800?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1439.l2649

 

jest jeszcze jeden do wzięcia. Kupujcie UG! ;)

 

http://www.ebay.com/itm/New-Universal-Geneve-Mens-Gold-Plate-Automatic-Polerouter-Watch-NOS-/370997308668?pt=Wristwatches&hash=item566129acfc

 

Popieram.

Ten UG jest rewelacyjny i nie sugerujcie sie zdjeciami bo na nich faktycznie wyglada slabo, mdlo. W realu szczena opada.

Dziwi mnie ze koles chcial Cie naciac u mnie wygladalo to wrecz wzorowo.

Edytowane przez gniewko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może nie ta półka co poprzednicy, ale dzięki różnorodności możemy mówić o półach :). Kolejna Delbana do zbiorku. Koperta jest dość sfatygowana, ale na razie zostaje w swoim oryginalnym stanie. Bidynator jest natomiast bardzo ładny.  

post-57210-0-52778100-1392549132_thumb.jpg

post-57210-0-31128700-1392549147_thumb.jpg

post-57210-0-31161200-1392549149_thumb.jpg

post-57210-0-13024000-1392549151_thumb.jpg


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze kilka zdjęć.

post-57210-0-11409400-1392549217_thumb.jpg

post-57210-0-60796100-1392549219_thumb.jpg

post-57210-0-14889300-1392549222_thumb.jpg

post-57210-0-59118800-1392549256_thumb.jpg


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość xylog

Śliczności tu pokazujecie, i UG i Delbany są super.

 

lobuz, załóż jakiś wątek o UG, sam jestem cichym wielbicielem tej marki, mam nawet kilka sztuk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po waszych wspanialosciach budzetowka z okolic stanu wojennego. Zwracam uwage na design z epoki (kalkulator) ktory niczemu nie sluzy :-)

post-55463-0-12281500-1392549649_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Śliczności tu pokazujecie, i UG i Delbany są super.

 

lobuz, załóż jakiś wątek o UG, sam jestem cichym wielbicielem tej marki, mam nawet kilka sztuk.

Fajnie, że się ujawniłeś. Przed chwilą kupiłem kolejny ;)

Jak się uporam z remontem to założę temat dotyczący moich Universali. Pozdrowienia

Edytowane przez lobuz1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie, że się ujawniłeś. Przed chwilą kupiłem kolejny ;)

Jak się uporam z remontem to założę temat dotyczący moich Universali. Pozdrowienia

Kolega Zbyszke od zawsze był przodownikiem jeśli chodzi o UG, kiedyś nawet co nieco pokazywał.

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/37299-pozlacany-cien-universal-geneve-gilt-shadow/?hl=universal


cyt.-Wszystkie Ryśki to porządne chłopy !

Piotr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to dobrze zakręcić się koło gazowników zawsze jakiś licznik znajdą na "zamiankę" ;)

A ten, to chyba po kapitalce z atestem do podłączenia zapalniczki wraz z butlą propanu. :D

Tylko śrubunków nie widać. :(

Jak nówka sztuka z depozytu na Okęciu, :P

musi wygrałeś jakiś bagaż? ;)

Edytowane przez lec

<p>Czasem lec-e w gruchy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy sprawny gazomierz w kolekcji :)

DSCF0139_zps6042d535.jpg

To ten co na Allegro teraz wisiał? Fajny.

Jeśli to ten sam, to gościu jeszcze sprzedawał fajnego Ricoha i baaardzo zacnego Basisa na Bettlachu 17-kamykowym. Odpuściłem, bo namierzałem się na Luciena Piccarda hi-beata, który poszedł dziś cholernie tanio, ale sprytnym nie ustawiłem snajpera, wyszedłem z pokoju do pokoju z pracy i zapomniałem o aukcji <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem szczerze, że nawet nie pamiętam skąd go mam :) Zegarek leżał ze 2 miesiące u zegarmistrza. Podejrzewam, że jeszcze w tamtym roku kupiłem jakieś rupiecie i w tym złomie był ten Lucerne.

 

A tak z ciekawości to ten z Allegro to za dużo poszedł?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gazomierz tuż przed końcem aukcji stał za 110-120 zeta, o ile pamiętam. Nie wiem czemu, ale nie mogę znaleźć aukcji w obserwowanych/zakonczonych...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu też się pochwalę...

 

Conquistador z 79' z oryginalnym pudełkiem i dokumentami, nawet zawieszka jest... czeka go małe SPA...kolejny komplet upolowany :)

Zakupiony 35 lat temu w moim rodzinnym mieście, Katowicach...

 

Cyma

Cyma (2)

Cyma (3)

Cyma (4)

Cyma (5)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje, a może by tak zobaczyć mechanizm. :)


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za podwójne gratulacje :) ...

 

Jak najbardziej, w wolnej chwili odkręcę i wrzucę fotki...zegarek dziś do mnie dotarł, zdjęcia na szybko robiłem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cymka super bardzo lubie takie kompleciki. A ten jeszcze z ziemi Polskiej co tylko dodaje uroku.

Graty!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tia......ta cyma Caliber cyma :D

Pikna Panie, pikna!

I w dodatku za Gierka kupiona. ;)

a mówią, że tak było źle. :wacko:


<p>Czasem lec-e w gruchy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie Panowie ! ...Zegarek skromny w stosunku do wielu ostatnio tu pokazywanych...ale w komplecie sprawia wspaniałe wrażenie, a i sam w sobie prezentuje się bardzo ładnie na nadgarstku...wymaga czyszczenia i przeglądu ale jest w bardzo dobrym stanie i ma wszytkie elementy oryginalne !

 

To jest to, co tygrysy lubią najbardziej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładne sztuki pokazaliście, Panowie, ale coś przycichł temat.

To ja się pochwalę - co mi tam ;)

Właściwie to nie ma czym, bo to taki budżetowy zakup, ale jak tylko go zobaczyłem na znanym portalu, to od razu wiedziałem, że będzie mój. Po prostu do mnie zagadał, no i jest.

Taki krab Marvina z lat chyba jeszcze 40-tych na 565.

Ma kropeczki na tarczy, trochę przytarty chrom, szkiełko do zmiany na niższe i w ogóle trochę spa mu się należy.

Za to serce - jak dzwon. I jaki antyszok ;)

Mała rzecz, a cieszy:

 

post-23302-0-93986400-1392938619_thumb.jpg

 

post-23302-0-62948700-1392938690_thumb.jpg

 

post-23302-0-67270100-1392938756_thumb.jpg

 

post-23302-0-75297900-1392938910_thumb.jpg

 

post-23302-0-27760100-1392938971_thumb.jpg

Edytowane przez chronofil

Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szokujący rzeczywiście ten antyszok :), ale stan całkiem przyzwoity, można by nawet rzec, że mechanizm jak nówka. :D Tarcza natomiast ma niepowtarzalny układ malowanych indeksów godzinowych. Ogólnie gratulacje.  


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szokujący rzeczywiście ten antyszok :), ale stan całkiem przyzwoity, można by nawet rzec, że mechanizm jak nówka. :D Tarcza natomiast ma niepowtarzalny układ malowanych indeksów godzinowych. Ogólnie gratulacje.  

 

Dzięki, Staszku ;)

Mogę tylko powiedzieć, że moje kulawe zdjęcia robią mu dużą krzywdę. W rzeczywistości to taki prawdziwy vintage w bardzo dobrym stanie. Nie picowany, nie odnawiany, noszący ślady używania, ale te ślady raczej podkreślają autentyczność i dodają mu uroku, niż szpecą.

W wolnej chwili dobiorę mu niższe szkiełko i może znajdę bardziej odpowiednią koronkę, chociaż z tą nie ma tragedii.

A mechanizm pokazałem mojemu serdecznemu koledze (nie-zegarkowy, ale moje nabytki ogląda) - nie chciał uwierzyć, że to zawodnik po 60-tce ;)

Edytowane przez chronofil

Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.