Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
cytochrom

Nasze nowe nabytki vintage

Rekomendowane odpowiedzi

Jak wrażenia Tomku? Polubiliście się? Wygodny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak powiem że wygodny to i tak mi nikt nie uwierzy :)

Na wysokość wcale nie jest taki duży, myślę, że pierwsza fotka spod mankietu pokazuje, że do połowy wygląda jak cichociemny, ot zwykły kwarc, nieduży zresztą. Dopiero jak się mu da wyjść na spacer, no to już inna sprawa. Ale bardzo wygodny :)


Wasyl
Mam różne zegarki

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale dla kogoś kto wie o co chodzi, to jest niezły kąsek :) Gratuluję!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wasyl

 

Ona,to jak ruska matrioszka! :blink:

Trzy w jednym! :D


<p>Czasem lec-e w gruchy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obłędne jest to dziwactwo :-) Ni w pięć, ni w dziewięć, trochę jakby ktoś projektował po paru głebszych ;-)

Prawdziwa awangarda, dzisiaj trudno zrozumieć dlaczego takie konstrukcje były przełomowe w swoich czasach.

Przelatywały przez rynek krótko jak meteory, szybko zastąpione w wyniku błyskawicznego rozwoju technologii.

Za to teraz jaka frajda odkrywać je na nowo, i doceniać!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakiś pomysł z jakich to "cacko" może być lat?

 

Mechanizm to Baumgartner, najprawdopodobniej popularny cal. 670.

 

Tego typu mechanizmy Baumgartnera z wychwytem kołkowym, wywodzące się z Roskopfów, były produkowane prawie od początku XX wieku. Tłuczono tego mnóstwo do budżetowych zegarków. Bardzo popularne w "kryzysowych budżetowcach" z lat '70. Mimo różnych standardów (np. od buksiaków do nawet 21 kamieni) to nadal był kołek, który w prawie niezmienionej formie był produkowany przez kilkadziesiąt lat. Ostatnie Baumgartnery można napotkać w zegarkach z Hong Kongu z lat '80 z dumnym napisem SWISS MOVT na tarczy.

 

Podobne werki robił np. Bettlach czy Brac, najlepiej spojrzeć na napis pod tarczą, ale tu raczej nie ma wątpliwości.

 

Biorąc pod uwagę że to cal. 670 oraz stylistykę zegarka stawiałbym na wczesne lata '50. Te tanie zegarki szybko nadążały za zmianami mody.

 

pozdrawiam

Narfas

Edytowane przez Narfas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak powiem że wygodny to i tak mi nikt nie uwierzy :)

Na wysokość wcale nie jest taki duży, myślę, że pierwsza fotka spod mankietu pokazuje, że do połowy wygląda jak cichociemny, ot zwykły kwarc, nieduży zresztą. Dopiero jak się mu da wyjść na spacer, no to już inna sprawa. Ale bardzo wygodny :)

 

Kurcze naprawdę fajnie się prezentuje myślałem, że jest nieco mniejsza a tu spore zaskoczenie , nie widac tych rozmiarów na fotkach typu "selfi " ale na nadgarstku to już inna sprawa.......

No Wasyl teraz widać, że jest w bardzo dobrym stanie ...Zbigniew coś dotykał czy taka zakupiłeś???? Ryzykowałeś czy była sprawna na 100%. Uchyl rąbka tajemnicy ;)

Bardzo fajna było coś jeszcze w komplecie???

Edytowane przez Stary

Ci, którzy po zwycięstwie spoczęli na laurach są już martwi..... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zbigniew go nie dotykał, sprawna jest częściowo, tzn chodzi, ale ponoć komplet baterii spala w trzy tygodnie. Na szczęście mamy forumowego cudotwórcę od wszystkiego co ma wyświetlacz i w przyszłym tygodniu Omega startuje do kolegi Tempus Fugit. Czy ryzykowałem? Raczej nie. Ten model był na tyle niedopracowany pod kątem werku, że należy zakładać, że każdy był albo jest walnięty. Pytanie, czy da się ogarnąć. Tego dowiemy się niebawem :)

Pozdrawiam,


Wasyl
Mam różne zegarki

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładne wszystkie trzy, ale najbardziej trafiający w mój gust, to środkowy kolega. ;)


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy rozpoznaje ktoś z jakiej stajni pochodzi? Szafir wkomponowany w koronkę. Mechaniczny. nie rozpoznaję co to za grawer na tylnym dekielku. Thx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy rozpoznaje ktoś z jakiej stajni pochodzi? Szafir wkomponowany w koronkę. Mechaniczny. nie rozpoznaję co to za grawer na tylnym dekielku. Thx

post-70982-0-18647400-1412816765_thumb.jpg

post-70982-0-23017300-1412816766_thumb.jpg

post-70982-0-26924900-1412816767_thumb.jpg

post-70982-0-90374100-1412816767_thumb.jpg

post-70982-0-56080600-1412816768_thumb.jpg

post-70982-0-17240900-1412816769_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja znowu pokażę wintydżowy kawałek papieru.

Zegarmistrzostwo Franciszka Skwary ("z licznemi rysunkami"), czyli trzecia publikacja dotyczącą zegarmistrzostwa w języku polskim (po książkach Masłowskiego z 1811 i Czapka z 1850).
Był zdaje się jakiś reprint w 2006, tutaj mamy oryginał z 1905, nakładem i drukiem M.Arcta w Warszawie.

 

DSCF4032b.jpg

 

Stan bliski ideału, chyba nikt tego nie czytał bo nawet kartki nie są porozginane i trzeba uważać przy kartkowaniu.

 

pozdrawiam

Narfas

Edytowane przez Narfas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś sie napatoczył, a że marki Zenith nie posiadam to zanabyłem do skromnej kolekcji Vintage  :rolleyes:

 

post-60538-0-82341200-1413033186_thumb.jpg

post-60538-0-94366600-1413033193_thumb.jpg


"Czas jest zbyt cenny żeby go odmierzać byle czym"

  Omega Speedmaster Co-Axial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fajny, na długich uszach, rocznik 1960


Omega Speedmaster 105.002, Rolex GMT 1675, Zenith El Primero A384, Tag Heuer Monaco cal12, Heuer Montreal cal12, Breitling Long Playing, Certina Chronolympic cal234, Zenith Defy Subsea 600mt, Breitling Chronomatic... parę, ...i sam nie wiem kiedy to się skończy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dobre muszą być materiały wykorzystane w produkcji mechanizmach Zenithów, skoro po tylu latach nie ma właściwie żadnych śladów upływu czasu. To tak na kanwie ostatnio pokazywanych i posiadanych Zenithów.  


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dobre muszą być materiały wykorzystane w produkcji mechanizmach Zenithów, skoro po tylu latach nie ma właściwie żadnych śladów upływu czasu. To tak na kanwie ostatnio pokazywanych i posiadanych Zenithów.  

E tam. Masowo produkowane ASy czy FHFy też tak mają, chociaż zależy to od wykończenia i przechowywania. Zeżarte destrukty Zenithów też widziałem, na wilgoć nie ma mocnych.

 

A ja jeszcze dorzucę do wątku coś z dużą ilością wkrętów, jak już zrobiłem zdjęcia.

 

DSCF4018b.jpg

 

DSCF4020b.jpg

 

Z jakiegoś powodu bardzo mało kieszonek w tym wątku.

 

pozdrawiam

Narfas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie za bardzo się mogę z Tobą zgodzić. Co prawda z pewnością sposób przechowywania czy też użytkowania zegarka ma wpływ na stan zegarka, jak również sposób uszczelnienia, ale przynajmniej ja nie spotkałem mechanizmów zenithów które by były skorodowane, czy też pokryte nalotami w takich ilościach jak mechanizmy innych zegarków. Dlatego też uważam, że wpływ na to ma również jakość użytych materiałów.


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie za bardzo się mogę z Tobą zgodzić. Co prawda z pewnością sposób przechowywania czy też użytkowania zegarka ma wpływ na stan zegarka, jak również sposób uszczelnienia, ale przynajmniej ja nie spotkałem mechanizmów zenithów które by były skorodowane, czy też pokryte nalotami w takich ilościach jak mechanizmy innych zegarków. Dlatego też uważam, że wpływ na to ma również jakość użytych materiałów.

Ależ oczywiście że jakość materiałów ma znaczenie, ale prezentowane tu w większości wychuchane szufladowce są mało reprezentatywne, mam jakieś absolutnie syfiaste budżetowce z lat '40 czy '50 które też wyglądają idealnie.

A uwalone Zenithy ze zeżartymi kołami naciągu też widziałem, dlaczego nie.

 

pozdrawiam

Narfas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

muszę znaleźć gdzie to wyczytałem, ale mechanizmy zenitów do początku lat '60 pokrywane były złotem natomiast późniejsze były niklowane czy też rodowane - pewnie nie zostaje to bez wpływu na wygląd

Edytowane przez sneer

Omega Speedmaster 105.002, Rolex GMT 1675, Zenith El Primero A384, Tag Heuer Monaco cal12, Heuer Montreal cal12, Breitling Long Playing, Certina Chronolympic cal234, Zenith Defy Subsea 600mt, Breitling Chronomatic... parę, ...i sam nie wiem kiedy to się skończy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dobre muszą być materiały wykorzystane w produkcji mechanizmach Zenithów, skoro po tylu latach nie ma właściwie żadnych śladów upływu czasu. To tak na kanwie ostatnio pokazywanych i posiadanych Zenithów.  

Tarcza też jest w niezłym stanie, wygląda na trochę brudną, ale nie wiem czy ją próbować umyć czy nie dotykać żeby nie spaprać !

Wskazówki straciły część wypełnienia ale przecież czas robi swoje. Zegarek trzyma czas idealnie.


"Czas jest zbyt cenny żeby go odmierzać byle czym"

  Omega Speedmaster Co-Axial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.