Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
artme

Serwisowanie zegarków

Serwisowanie  

73 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

Ja swoje konserwuje co 3-4lata.

 

A co jaki czas otrzymujesz nagrodę złotego szpadla?


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wychodzi na to że kolega od napisania ostatniego posta w tym temacie serwisowal zegarki ze 2 razy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Który mechanizm manualny bądź automatyczny jest najtańszy w serwisowaniu a zarazem bezawaryjny, taki co każdy zegarmistrz ogarnie za 200 zł raz na 5 lat? Może jakieś przykłady prestiżowych marek używanych diverów z tymi mechanizmami w przedziale 5-10 tys złotych? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już minęły czasy 200zl za serwis. 


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślałem o używanym Tag Heuer Formuła 1 lub Aquaracer lub Carrera- ale to już jest chrono więc mechanizm bardziej skomplikowany w serwisowaniu i droższy w naprawach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minutes ago, Francua said:

Myślałem o używanym Tag Heuer Formuła 1 lub Aquaracer lub Carrera- ale to już jest chrono więc mechanizm bardziej skomplikowany w serwisowaniu i droższy w naprawach.

To masz przykładowe ceny serwisu: Serwis zegarka - Kwestia Czasu ale o 200zł jak pisał Filip, to bym jednak zapomniał. Fachowcy też z czegoś muszą żyć. ;)

 

P. S. Ceny u TH kształtują się następująco: Complete service | TAG Heuer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 13.06.2023 o 12:07, eye_lip napisał(-a):

Już minęły czasy 200zl za serwis. 

To ile teraz kosztuje serwis Seiko 7s36? Oraz gdzie bym mógł znaleźć jakiegoś zaufanego zegarmistrza w Na wschód od Warszawy? Otwock, Garwolin, Mińsk mazowiecki? znajdzie się gdzieś w tych lokalizacjach kogoś godnego zaufania? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Emil/efa116 napisał(-a):

To ile teraz kosztuje serwis Seiko 7s36? Oraz gdzie bym mógł znaleźć jakiegoś zaufanego zegarmistrza w Na wschód od Warszawy? Otwock, Garwolin, Mińsk mazowiecki? znajdzie się gdzieś w tych lokalizacjach kogoś godnego zaufania? 

Według strony z powyższego linka to pełny serwis (czyszczenie, smarowanie, testy i gwarancja) dla Seiko w automacie bez chronografu to koszt 300 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 13.06.2023 o 12:07, eye_lip napisał(-a):

Już minęły czasy 200zl za serwis. 

Nieprawda.


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, Francua napisał(-a):

Według strony z powyższego linka to pełny serwis (czyszczenie, smarowanie, testy i gwarancja) dla Seiko w automacie bez chronografu to koszt 300 zł

Spoko. Jednak mimo  wszystko wolał bym porozmawiać z kimś komu oddaje zegarek w cztery oczy. Po za tym wysyłać automatu jakoś nie mam zaufania. Zwłaszcza że moje Seiko niby drogie nie jest, ale interesujące bo made in Japan. Stąd pytanie o zegarmistrza z Warszawy i na wschód od niej. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Daito napisał(-a):

Nieprawda.

Acha🙏 dzięki za info


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie demonizujmy tego serwisu podstawowego werku seiko, to każdy prawdziwy zegarmistrz, nie bateryjkarz ogarnie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, tofiks_th napisał(-a):

Nie demonizujmy tego serwisu podstawowego werku seiko, to każdy prawdziwy zegarmistrz, nie bateryjkarz ogarnie. 

I tu ośmielę sie nie zgodzić...

Nawet w Krakowie jest problem z serwisem Seiko... Nie mają części więc się nie chcą podejmować... No bo co zrobi zegarmistrz jak zegarek  rozkreci a  jakaś część jest do wymiany ? Wtedy bedzie zamawiał potrzebne czesci?

Ja aktualnie czekam właśnie na powrót swojego Seiko które wysłałem do Warszawy na Belgradzką..

Sumo przeszło pełny serwis, wymianę uszczelek i przy okazji wymiana szkla na szafir.. mam pewność że robota jest porządnie zrobiona...

Edytowane przez Calisia1

,,..warto być uczciwym, choć nie zawsze się to opłaca. Opłaca się być nieuczciwym, ale nie warto.."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli wkrótce znów dożyjemy, lub nie, czasów gdzie zegarek mechaniczny będzie dobrem luksusowym😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To już powoli zaczyna się  dziać....

Edytowane przez Calisia1

,,..warto być uczciwym, choć nie zawsze się to opłaca. Opłaca się być nieuczciwym, ale nie warto.."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dwa miesiące temu oddałem moje Seiko PADI cal 4r36 do modyfikacji - chapter ring, wskazówki, koronka z igłą, wymiana wszystkich uszczelek, test szczelności. Katowice serwis Midas - usługa 300 zł + części z UK

 

W zeszłym roku w październiku odebrałem po 2 miesięcznej renowacji 50- 60 letniego Joviala.  Pełna renowacja - koperta miała ubytki + nowe złocenia 3 mikrony u złotnika, mechanizm pełen remont - manualna ETA, dorobienie koronki, poler szkła, pasek, Chorzów serwis Renoma zamknąłem się w 1000 zł. 

 

Tyle z korzystania z usług zegarmistrzów w ostatnich miesiącach.  :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, tofiks_th napisał(-a):

Czyli wkrótce znów dożyjemy, lub nie, czasów gdzie zegarek mechaniczny będzie dobrem luksusowym😉

Może nadejdą czasy gdzie zegarek mechaniczny stanie się fanaberią dla bogatych, bo po co komu zegarek a zwłaszcza mechaniczny gdzie serwis i naprawy będą  kosztować tysiące. Sam się ostatnio zaczynam zastanawiać czy na EDC nie zostawić sobie starego kwarcowego Tag Heuer który jest totalnie bezobsługowy a baterie mogę sobie nawet sam wymienić co dwa lata oraz jednego manualnego mechanika Steinhart na specjalne okazje, którego wyciągnę z szuflady, szybko nakręcę i działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o Seiko i mechanizm 4r36 w monsterze, serwis robiłem pół roku temu, nie bylo żadnego problemu. Wyszło 250 zł, Warszawa. Zakres prac: czyszczenie, konserwacja/smarowanie, regulacja, wymiana uszczelek. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, incubus05 napisał(-a):

Jeśli chodzi o Seiko i mechanizm 4r36 w monsterze, serwis robiłem pół roku temu, nie bylo żadnego problemu. Wyszło 250 zł, Warszawa. Zakres prac: czyszczenie, konserwacja/smarowanie, regulacja, wymiana uszczelek. 

Na Belgradzkiej?


,,..warto być uczciwym, choć nie zawsze się to opłaca. Opłaca się być nieuczciwym, ale nie warto.."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, podepnę się pod temat :D

Muszę oddać na pełen serwis mojego Poljota i waham się nad Kwestią Czasu, a serwisem w Warszawie na Ząbkowskiej-Jerzy Rosiak.Co byście mi doradzili ?

Pol.PNG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jesteś z Krakowa lub okolic to oddaj do ,,Kwestii Czasu" ... nie słałbym do Warszawy..

Osobiście bym tak zrobił..

Decyzja należy do Ciebie 

Edytowane przez Calisia1

,,..warto być uczciwym, choć nie zawsze się to opłaca. Opłaca się być nieuczciwym, ale nie warto.."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Calisia1 napisał(-a):

Jeśli jesteś z Krakowa lub okolic to oddaj do ,,Kwestii Czasu" ... nie słałbym do Warszawy..

Osobiście bym tak zrobił..

Decyzja należy do Ciebie 

Jestem z Warszawy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.