Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
cudny

RENOWACJA ELEMENTÓW ZEGARA

Rekomendowane odpowiedzi

ASIDOL i można teraz kupić w Rosji. Ale to nie jest dostępne we wszystkich sklepach, wiem dokładnie, co jest sprzedawane w sklepach "Voyentorg" w Moskwie i Sankt Petersburgu na. Jedna jednostka to około 3,2 złotego. Jeśli masz znajomych w tych miastach można zlecić cokolwiek kupitli. Siergiej.


В часах интересно не время, которое они показывают, а времена, о которых они могут рассказать.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszukuję wzoru wskazówki minutowej do pary z taką jak na skanie. Do tarczy ok. 10 cm, komodowy GB.

 

post-22303-0-24954500-1377677597.jpg


Wojtek + Certina Club 2000 od lat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak to działało - mechanicznie, chemicznie czy na oba sposoby ?

Albo inaczej - chcesz usuwać nalot, czy również polerować ?

 Działało moim zdaniem na 2 sposoby po prostu emulsja do polerowania. Była o tyle fajna że nie tylko czyściła ale i konserowała i powodowała, że metale nie długo utrzymywały blask. Znalazłam w  jednej hurtowni KIWI METAL do złota i srebra. Sprzedawca twierdzi, że nada się także do miedzi i mosiądzo ale kto to sprawdził? Może ktoś z Was to próbował?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W rossmanie kupiłem środek firmy Starwax do polerowania miedzi,brązu i mosiądzu,moim zdaniem działa świetnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś koło  25zł,a jest go 250g,ale bardzo wydajny i skuteczny :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stosowałem Starwax i byłem zadowolony. Kupiłem w Castoramie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba jak zwykle problem z ustaleniem "do czego ma służyć".

 

Rozumiem z tego powyżej, że raczej chodziło o konserwację już doprowadzonych do dobrego stanu przedmiotów.

Do tego raczej kwasku nie używać - uaktywni powierzchnię czyszczoną, a użyty w nadmiarze może lekko zmatowić.

 

Niestety konserwacja to już dużo szersze zagadnienie. Ważne są kształty przedmiotu i to co chcemy uzyskać.

Np oczekiwany stopień likwidacji patyny.

 

Niezłe efekty zabezpieczenia dają pasty polerskie z teflonem do lakierów samochodowych.

Należy jednak pamiętać, że do powierzchni nierównych (z fragmentami trudno dostępnymi) wszelkie pasty polerskie mogą stwarzać problemy z usunięciem ich nadmiaru.


Pozdrawiam Mariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Damian wywiedział się, że  emeulsja Kiwi Metal została zastąpiona przez producenta (SCJohnson) nowym preparatem Mr. Muscle emulsja do czyszczenia mosiądzu i miedzi o  o takim samym składzie, ulepszonym o jeden składnik. Miejmy nadzieję, że będzie równie skuteczny. 

Sprawdziłam Mr. Muscle, jest skuteczny, polecam zatem. Najlepsze efekty daje po uprzedniej kąpieli (ok 30 minut) elementów z mosiądzu w roztworze wody, wody amianiakalnej i detergentu + denaturatu.

Edytowane przez kasiaMF

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak długo w Elmie trzeba moczyć ?

 

 Aż będzie dobrze a nim stalowe elementy zaczną korodować...


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

godzina, dwie dzień dwa ? Nie chciałbym przegiąć...

Edytowane przez Aldik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka godzin.Roztwór można nieco podgrzać, tak do 50-60 stopni, ale pamiętaj o dobrej wentylacji.


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam mikre doświadczenia, ale ponieważ mam mikre doswiadczenia, to kontroluję proces. A on zależy wg. moich mikrych doswiadczeń od przygotowania wsadu na przykład. Jak umyję wstępnie i odtłuszczę, to idzie szybciej. I od temperatury roztworu zależy tyż. Kiedy roztwór gorący- działa intensywniej i radykalniej. Ostatnio w 25 minut się wszystko wyczyściło (wstępne mycie w Ludwiku i benzynie, roztwór +-60 stopni). Co pewien czas zaglądałem z zatkanym nosem i potrząsałem delikatnie słojem...

Ale kiedyś stosowałem już użyty roztwór, na zimno do tego- czyścił dobre dwie godziny, lub trzy. 

Musisz pierwszy raz co parę minut zerknąć, pomieszać. I NIE wdychaj tego! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No juz pare godzin leży hmm wygląda coraz lepiej hmm myślę czy można to na noc zostawić - podgrzewać juz raczej nie będę .. staram sie nie wdychać ale czasami poczuje hmm a ręce można w tym moczyć ? Już troszkę zamoczyłem hmm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli tak wolniutko przebiega, to zostaw. O moczeniu rąk nic oficjalnie nie powiem, ale całe życie robiłem wszystko gołymi łapami. Należy tylko pamiętać o dokładnym ich umyciu i natłuszczeniu po wszystkim. Jednak akurat grzebanie w Elmie, czy Gronalu... A może pęsetą dużą? A może tak nadziać części na drut jakiś i wyjmować za jego pomocą? Poszperaj w archiwalnych wątkach z Forum ogólnego, znajdziesz szereg wskazówek. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No kiedyś coś czytalem, ale nie mogłem juz tego dzisiaj na szybko znaleźć - zostawię to chyba do rana, chociaż juz prawie idealnie jest. A co do moczenia rąk to będę zakładał juz rękawice gumowe ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok wyjąłem i wygląda to w miarę ok - jest 3 w nocy i nagle przyszło mi do głowy czy przypadkiem nie trzeba  potem ttych części wyplukać ??

Wsadziłem do tej elmy jeszcze wagi, tzn wyjąłem ciężary ze środka hmm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możecie mi powiedzieć jak odnowić młotek? Mam na myśli brak tej podobno tzw skórki ?!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko super wymyte - tylko tarcza zegara została, wsadził bym ją też do tej Elmy ale boje sie, że cyfry zejdą - jak myślicie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wkładaj, zepsujesz tarczę. Poczytaj na początku tego tematu, a znajdziesz tam odpowiedź na to pytanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możecie mi powiedzieć jak odnowić młotek? Mam na myśli brak tej podobno tzw skórki ?!

 

Musisz poszukać kawałka rzemienia. Kiedyś można było kupić rzemienny pasek do napędu nożnego maszyn do szycia. Dzisiaj musisz poszukać szewca i poprosić go o wycięcie z grubej skóry słupka o odpowiednim przekroju i długości ok. 1-1,5 cm. Wkręcasz w otwór bijaka, przycinasz na 2-3 mm i po krzyku. Można też użyć paska grubszej skóry zgiętego w pół, licem do wewnątrz.


Wojtek + Certina Club 2000 od lat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie klejenia połączeń śrubowych.

Chciałbym wkleić trwale śrubę (właściwie sam nagwintowany pręt ) M6 w nagwintowany otwór w stali w taki sposób aby po utwardzeniu można było używając tej śruby mocować inne elementy i dokręcać je nakrętką M6. Chodzi mi o to aby przy odkręcaniu nakrętki śruba nie wykręciła się z materiału.

Czy stosować Loctite czy są inne preparaty a może inne metody?

 

Zaznaczam zależy mi na trwałym i nie demontowalnym i mocnym osadzeniu tej śruby w materiale.

 

dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaspawać... lub zanitować "od tyłu", lub, lub.... mało danych.

Grubość stali, długość gwintu, czy potrzebne pełne gwintowanie etc.

Klejenie to bardzo mało wytrzymały sposób w cienkiej blaszce do niczego.


Pozdrawiam Mariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.