Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
cudny

RENOWACJA ELEMENTÓW ZEGARA

Rekomendowane odpowiedzi

Hura

siłowo ,ale poszło bez najmniejszych uszkodzeń.

Pozdrawiam

Ja odklejam kolumny od drzwiczek w ten sposób, że stawiam odkręcone drzwiczki pionowo na czymś twardym, następnie biorę stary ale ostry nóż i umieszczam go dokładnie pomiędzy kolumienkami a drzwiczkami (trzeba bardzo uważać by nie uszkodzić forniru). Kolejna czynność jaka wykonuję, to biorę średniej wielkości młotek i uderzam (ale z wyczuciem) nim w ostrze noża od góry. Po jednym lub co najwyżej trzem uderzeniom każda kolumienka z "hukiem" odskoczy i po problemie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I ja dokładnie w ten sam sposób uczyniłem.

Dziękuję za zainteresowanie i pomoc

Adam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sie ciungnie za sznurka ;)


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To chyba jest mechanizm zegara stojącego. ale jak się go nakręca

Nie widzę otworów w tarczy. http://m.ebay.de/itm/Antikes-Uhrwerk-an-Bastler-Barock-/undefined

 

No nie wiem. Mi się wyświetla pusta strona ebaja. Chcesz dorobić wszystko, od zera  :blink: ?

 

No chyba że ten:

http://www.ebay.de/itm/Antikes-Uhrwerk-an-Bastler-Barock-/371523773068?hash=item56808ae28c:g:UqQAAOSwYIhWiXwy

Tam były łańcuchy (prawdopodobnie przeróbka?)

post-6402-0-17664500-1452339834_thumb.jpg

Edytowane przez tarant

Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ten. Na pewno nie zamierzam go nabyć. Jest mocno niekompletny, ostatnio ciekawią mnie zegary barokowe,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem i wcale się nie dziwię :)


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest zegar pędzony sznurem. Sznury z jednej strony mają wagi napędowe, na drugim zaś końcu małe ciężarki napinające. 


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wykonuję renowację skrzynki zegara tzw. bracket-a.

Nie wiem z czego wykonywane są aplikacje w narożnikach (te na niebieskim i czerwonym tle w trójkątnych okienkach)) Czy to odlewy mosiężne czy drewno barwione na złoty kolor czy też jeszcze coś innego ?

Znalazłem ostatnio nazwę tych trójkątnych pól  - nazywają się   górne komery   - a może coś pokręciłem ? -_-

post-57457-0-80733100-1452368600.jpg

Edytowane przez kobas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem ostatnio nazwę tych trójkątnych pól  - nazywają się   górne komery   - a może coś pokręciłem ? -_-

Ja  sie  spotkalem  z nazwa  Korner ,aplikacje wykonywano  na  przyklad  z  brazu  zloconego  ogniowo,obudowy drewniane drewno czesto  owocowe,lakierowane  w motywy  roslinne lub bejcowane na czarno,politura(Ebonisiertes Obstholz, schwarz-poliert. Bronzeapplikationen),zlocone  platklami zlota (?)aplikacje  dolne i  gorne  czesto braz zlocony,pierscien z  indeksami srebrzony,indeksy  boczne ,pomosnicze  srebrzone,cyferblat czasem grawerowany mosiezny,

Dla  mnie temat nieosiagalny  finansowo ale  Tobie  zycze  udanych  zakupow.


Znane są tysiące sposobów zabijania czasu,ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Finansowo to nie wygląda tak dramatycznie. Takie zegary można spotkać za 1000 - 1200 Euro , a więc w cenie ciut ciekawszych roczniaków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów,

nie chcąc zakładać kolejnego tematu, a ponieważ sprawa dotyczy po części renowacji mechanizmu zegara postanowiłem zadać to pytanie tutaj. Jeśli moderator uzna to miejsce za złe, proszę o wyrzucenie tego posta.

W tego typu mechanizmach jestem naprawdę początkującym, ale ponieważ trafił się kominkowiec, a mechanizm miał "zalany" jakimś smarem postanowiłem go rozebrać wymyć i złożyć. Przy okazji musiałem wymienić jeden z pękniętych kołków koła zębatego, ale pytanie dotyczy wkręconej w płytę zewnętrzną mechanizmu śrubę (kołek zakończony obustronnie gwintem. Co to jest i jakie jest tego przeznaczenie :) ?

   

post-57210-0-88985700-1470724516_thumb.jpg

post-57210-0-03171800-1470724525_thumb.jpg


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość tarant3

Myślę,że to może być element blokady transportowej gongów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czołem Koledzy ponieważ piszecie z prośbą o namiary na speca od dorabiania szkieł i witraży w zegarach ZNALAZŁEM podaje namiary:

Alu - Glass Jacek Graczyk ul. Sienkiewicza 35 Łódź, tel. 604-537-048 , 698-877-373, [email protected]

  Pozdrawiam Łukasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za zainteresowanie i namiary bo bardzo mnie gryzie ta sprawa.

Pozdrawiam, roman Pudło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za zainteresowanie i namiary bo bardzo mnie gryzie ta sprawa.

Pozdrawiam, roman Pudło

Ja się poddałem z dorabianiem i kupiłem na all.... bardzo podobną szybkę witrażową w idealnie tym samym rozmiarze.  Koszt kilkanaście razy mniejszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I ja dokładnie w ten sam sposób uczyniłem.

Dziękuję za zainteresowanie i pomoc

Adam

Witam ! 

Trochę późno się wtrącam do dyskusji, ale może się przydać, będzie mniej siłowo. W spoinę z klejem (jeśli jest to klej kostny lub rybny) należy wstrzyknąć odrobinę alkoholu. Odczekać z 20 minut i powinno się łatwo rozdzielać sklejone elementy. 


Czasem lepiej powiedzieć coś, nie mówiąc NIC!  🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ! 

Może ktoś doradzi ! Moja tarcza , do Gustav Becker,a , jest trochę sczerniała . Wyczyścić się nie da , bo pokazuje się podkład miedziany. Więc , czy szukać drugiej lepszej , czy jest jakiś sposób na poprawę jej wyglądu ? Nigdzie , takiej ,, wolnej ,, nie widać .  

Pozdrawiam !!!

post-93729-0-86658600-1495650916_thumb.jpg

post-93729-0-48041800-1495650938_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Ona jest w świetnym stanie, nie ruszać! Jedyne co, to umyć ciepłą wodą z detergentem i to delikatnie.

Edytowane przez kiniol

Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie się sprawdzają do takich celów płyny do naczyń...

Koniecznie dobrze wypłukać !!!


Czasem lepiej powiedzieć coś, nie mówiąc NIC!  🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ooooo !!!! 

Dzięki za tak szybkie odpowiedzi i dobre rady !!!! Myłem z płynem do naczyń i niewiele pomogło .

Ale może faktycznie ...wcale , aż tak źle nie jest !  Fakt , że ma już swoje lata , a ja chciałbym trochę za dużo .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest produkcja wojenna z 1915 roku, gdzie metale kolorowe poleciały w formie łusek pocisków na większe czy mniejsze miasta i wsie...do produkcji zegarów używano zaś tzw. Scheissmetalu...


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Moim zdaniem poddana renowacji wyglądałaby znacznie lepiej, zwłaszcza wtedy kiedy zostanie poddana gruntownej renowacji również skrzynka.

Oto dwa przykłady dla porównania.  

post-28411-0-60144300-1495662829_thumb.gif

post-28411-0-03584100-1495662848_thumb.gif

Edytowane przez dziadek

Każdy stary człowiek ma swoją historię i powód, dlaczego jest taki, a nie inny. Pomyśl o tym, zanim mnie osądzisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie jest renowacja tylko przemalowanie, z oryginałem nie ma nic wspólnego poza podkładem...


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.