Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
carlito1

Klub Miłośników Zegarków Longines

Rekomendowane odpowiedzi

Takie prawo rynku w przypadku LLD ceny no date sa wyzsze, ostatnio byly bez papierow za 2100Eur. Ja sie w sumie zastanawiam czy nie wystawic mojego z data na bazarek. Jakos tak superoceany z bazarku na meshu kusza zeby sprobowac


Pozdrawiam,

Janek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ile sztuk dokładnie wyszło seryjnie bez daty? i wtedy będziecie mieli odpowiedz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kusił, kusił aż w końcu nie mogłem się oprzeć. :-) Tym bardziej, że to chyba koniec tego modelu według nowego katalogu. A szkoda...

 

Szybkie komórkowe. O dacie zapomniałem ale wskazówki ustawione jak trzeba.

4ec415488e91e30fd21debff7cab994d.jpg47be7832474c89ebeff547760140768b.jpga69d05e10d521f4d38198c039cb0f4bc.jpg

 

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez PistolPete

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Świetny. Kilka razy się do niego próbowałem przymierzyć, ale albo nie miałem za co, albo go nie mieli. Gratulacje!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kusił, kusił aż w końcu nie mogłem się oprzeć. :-) Tym bardziej, że to chyba koniec tego modelu według nowego katalogu. A szkoda...

 

Szybkie komórkowe. O dacie zapomniałem ale wskazówki ustawione jak trzeba.

 

Bardzo ładny. :)


WARTO POMAGAĆhttps://www.siepomaga.pl

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki koledzy.

Teraz coraz mocniej się zastanawiam nad kompanem dla niego w postaci LLD. Mimo, że to będzie konkurencja dla Nauticala...  :rolleyes:

 

Gratki Piotrek, bardzo mi się podoba ten Longin

Mariusz, dziękuję.

Zegarek naprawdę ma super "klimat".

Myślę o jakimś vinatage'owym pasku dla niego. 1935 niby jest taki elegancki ale zdaje mi się, że wcale taki nie musi być. Tym bardziej jak się spojrzy na pierwowzór. 

 

EDIT. Można się czepić daty (choć na ręku LIVE nie rzuca się aż tak w oczy) i 3 ATM. Jednak do tego drugiego Longin troche przyzwyczaił.

 

Potwierdzam , super zegar. Wiem bo miałem . Gratki Piotr.

Wiem Grzegorz, że miałeś. Mocno mnie nim kusiłeś. Prawie z sukcesem. :-)

Edytowane przez PistolPete

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pierwszym miejscu jest LLD. A ten zaraz za nim. Imo oczywiście.

Gratuluję. Nosiłbym z dumą.


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kusił, kusił aż w końcu nie mogłem się oprzeć. :-) Tym bardziej, że to chyba koniec tego modelu według nowego katalogu. A szkoda...

 

Szybkie komórkowe. O dacie zapomniałem ale wskazówki ustawione jak trzeba.

 

 

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

 

u mnie to jeden z zegaró chcialbym, ale nie kupie- podobnie jak epos nigtsky

gratki


SPRZEDAM: Omega Ploprof, Panerai Luminor 217, Breguet 7097 Tradition, Rolex GMT, Omega Globemaster, Omega Speedy Tokyo, Hermes H08, Bvlgari Octo 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka dni temu wpadłem na chwilę coś sobie przymierzyć.

 

post-64635-0-04059500-1538846120_thumb.jpg

 

No i ten Flagship jest rzeczywiście fajny, ale jakoś do mnie w całości nie przemawia, może przez usytuowanie sekundnika i daty, choć to może szczegół - zegarek jest bardzo fajny, ale mnie zawsze bardziej przyciągał Heritage Conquest:

 

post-64635-0-18655900-1538846199_thumb.jpg

 

To wersja 40mm z szafirem i jednak dużo bardziej trafia do mnie 36mm. W większej szlif i dużo pustej przestrzeni powodują efekt taki jak w Zenith Elite.

 

Bez zarzutu natomiast:

 

post-64635-0-61937800-1538846276_thumb.jpg

 

Wersja w stali, tylko tak ciemno wygląda. I cóż, chyba biała tarcza z trzech, które przymierzyłem, jest najlepsza. Trudno się tu do czegoś przyczepić, sekundnik pięknie trafia w indeksy, wszystko bardzo czytelne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Conquest VHP towarzyszy mi już ponad 3 miesiące. Początkowo nie byłem przekonany do tego zegarka.  Teraz go uwielbiam.

Pierwsze primo, to precyzja chodu. ZERO sekund od pierwszego ustawienia. Drugie, jest efektowny, zarówno dla posiadacza

jak i osób postronnych. Trzecie, czytelność tarczy we dnie i w nocy. Zegarek ma też swoje wady, pisałem już o tym: bransoleta

nie ma żadnej regulacji, wygoda noszenia jest tylko dostateczna (na pasku Hirscha bardzo dobra), wodoszczelność nie imponuje,

Reasumując, kogo stać psychicznie na wydanie 3.500 pln za zegarek na baterię, ten raczej nie będzie żałował....

post-91005-0-08948200-1538856453_thumb.jpg

post-91005-0-83812000-1538856477_thumb.jpg

post-91005-0-97194400-1538856501_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Chciałbym zapytać czy ktoś może mnie poratować opiniæ o modelach heritage 1954 (biała tarcza ,czarne subtarcze) vs. heritage 1973 (panda). Ròżnice w mechanice, grubość koperty itd.

 

Pozdrawiam

Michał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam , Mam prośbę wymieniłem się na Longinesa z Kolegą z klubu , ale mam wątpliwości po dokładnym obejrzeniu zegarka . Kiedys wstawiałem tu podobny vintage z 10 lat starszy z 1966 roku . W tym przypadku to nr dekla 8888 26 . nr werku 12265295. Ale bardziej Mnie martwi tarcza czy jest oryginalna ? Na dole widać tylko napis swiss . Chciałbym sie Was dopytać czy wszystko jest z Nim ok. Pozdrawiam Sławek

post-38106-0-70616600-1538985321_thumb.jpg

post-38106-0-19969600-1538985349_thumb.jpg

post-38106-0-93409700-1538985375_thumb.jpg

post-38106-0-78408900-1538985401_thumb.jpg


Pecunia non olet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Chciałbym zapytać czy ktoś może mnie poratować opiniæ o modelach heritage 1954 (biała tarcza ,czarne subtarcze) vs. heritage 1973 (panda). Ròżnice w mechanice, grubość koperty itd.

 

Pozdrawiam

Michał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Chciałbym zapytać czy ktoś może mnie poratować opiniæ o modelach heritage 1954 (biała tarcza ,czarne subtarcze) vs. heritage 1973 (panda). Ròżnice w mechanice, grubość koperty itd.

 

Pozdrawiam

Michał

 

Dane techniczne obu zegarków są w sumie łatwo dostępne online, więc nie do końca rozumiem, czego nie możesz znaleźć.

 

43522945_10156852915202052_6539394832681


WARTO POMAGAĆhttps://www.siepomaga.pl

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brak mi opinii użytkowników co do różnicy między tymi zegarkami (jakość wykonania, awaryjność). Cenowo różnica jest znaczna a mechanicznie podstawą jest ten sam mechanizm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brak mi opinii użytkowników co do różnicy między tymi zegarkami (jakość wykonania, awaryjność). Cenowo różnica jest znaczna a mechanicznie podstawą jest ten sam mechanizm.

Różnica cenowa jest głównie dlatego że 1954 ma podstawowego Valjoux a 1973 dedykowany dla Longinesa mechanizm z kołem kolumnowym.

Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.