Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
carlito1

Klub Miłośników Zegarków Longines

Recommended Posts

7 godzin temu, jacekd napisał:

Cześć!

Czy moglibyście doradzić gdzie obecnie można najtaniej kupić Longina?

Rozumiem że 20% to maksymalny rabat jaki mogą udzielić polskie sklepy? 😀

A czego konkretnie szukasz?

12 godzin temu, Zaratsu napisał:

A czego konkretnie szukasz?

Hydroconquest, nowa wersja z ceramiką

Pasek pierwsza klasa , idealnie dopasowany do zegarka 👍

16 minut temu, ArtiP napisał:

Pasek pierwsza klasa , idealnie dopasowany do zegarka 👍

Dzięki. Mi się dużo bardziej podoba od oryginału. Filip rozwiązał też problem widocznych teleskopów, który niestety jest przy fabrycznym pasku. 

Czasami fabryka ma inną koncepcję,  niekoniecznie słuszną i trzeba ich poprawić,  jak widać w tym przypadku bardzo skutecznie. 

Godzinę temu, rafalmosty napisał:

Dzięki Filip - @eye_lip

Świetna robota👏

Ciekawy efekt. Przy teleskopach super. Wyrazista pozioma faktura przy jednoczesnym braku przeszycia sprawia, że pasek wygląda jednak na dość szeroki, a na pewno szerszy niż ten firmowy. To celowy zabieg czy może tylko efekt na zdjęciach? 

21 minut temu, Edmund Exley napisał:

Ciekawy efekt. Przy teleskopach super. Wyrazista pozioma faktura przy jednoczesnym braku przeszycia sprawia, że pasek wygląda jednak na dość szeroki, a na pewno szerszy niż ten firmowy. To celowy zabieg czy może tylko efekt na zdjęciach? 

Optycznie tak, ale faktycznie szerokość jest identyczna w stosunku do oryginału, a rzekł bym nawet, że pasek od Filipa jest o ułamki mm węższy. 

C1F0E517-CC3D-4256-A44D-3530398C0A02.jpeg

Edited by rafalmosty
Wstawienie zdjęcia

4 godziny temu, rafalmosty napisał:

Dzięki Filip - @eye_lip

Świetna robota👏

Nic nie ujmując paskowi, który jest pięknie wykonany, to ten zegarek jednak jakoś bardziej mi się podoba na oryginalnym pasku. Między jasną tarczą ze złotymi indeksami a ciemnym paskiem jest doskonały kontrast. Do tego jasne przeszycia trochę zmieniają kontur paska i przez to wydaje się on węższy oraz bardzo ładnie dopełnia design zegarka. Ciemny kolor też świetnie kontrastuje z kolorem skóry na ręce.

Żeby było jasne, nowy pasek jest piękny i widać, że świetnie wykonany. Absolutnie nic mu nie brakuje i jest niepowtarzalny i wyjątkowy. Po prostu ten standardowy w moim odczuciu troszeczkę lepiej pasuje do tej konkretnej koperty, tarczy i stylu.

11 minut temu, Perpetuum Mobile napisał:

Nic nie ujmując paskowi, który jest pięknie wykonany, to ten zegarek jednak jakoś bardziej mi się podoba na oryginalnym pasku. Między jasną tarczą ze złotymi indeksami a ciemnym paskiem jest doskonały kontrast. Do tego jasne przeszycia trochę zmieniają kontur paska i przez to wydaje się on węższy oraz bardzo ładnie dopełnia design zegarka. Ciemny kolor też świetnie kontrastuje z kolorem skóry na ręce.

Żeby było jasne, nowy pasek jest piękny i widać, że świetnie wykonany. Absolutnie nic mu nie brakuje i jest niepowtarzalny i wyjątkowy. Po prostu ten standardowy w moim odczuciu troszeczkę lepiej pasuje do tej konkretnej koperty, tarczy i stylu.

To oczywiście kwestia gustu, co się komu podoba😉 dla mnie w oryginale te odsłonięte teleskopy są nie do wybaczenia😉

1 godzinę temu, clipsy napisał:

Nowy nabytek melduje się w klubie

Witaj, gratuluję świetnego zakupu.

1 godzinę temu, clipsy napisał:

Nowy nabytek melduje się w klubie

Witamy kolegę , fajny egzemplarz 👍

1 godzinę temu, rafalmosty napisał:

To oczywiście kwestia gustu, co się komu podoba😉 dla mnie w oryginale te odsłonięte teleskopy są nie do wybaczenia😉

Kolor, kolorem ale następny zrób zwężany ( dokup węższą klamrę ) a poczujesz różnicę. Następny oczywiście też u Filipa ...wybór skór ilościowo na miarę damskich zakupów, „prawdziwych mężczyzn” może przytłoczyć 😉

2 godziny temu, Perpetuum Mobile napisał:

W zupełności się zgadzam. Pasek może się podobać, ale nie z tym zegarkiem.

Edited by krajcarek

To właściciel ma być zadowolony i to jemu ma się podobać,  każdy ma swój gust , a jak pisałem powyżej pasek jest w moim mniemaniu świetny.  Niech się dobrze nosi i cieszy oko każdego dnia , bo to jest najważniejsze  :)

6 minut temu, krajcarek napisał:

W zupełności się zgadzam. Pasek może się podobać, ale nie z tym zegarkiem.

Myślę, że najlepiej pasowałby do zodiac-a. 

9 godzin temu, wkamil napisał:

Napis był odnawiany, jak uważacie?

Mi nie podobają się zwłaszcza linie proste w literach, tak niechlujnych jeszcze nie widziałem. Jeśli napis jest oryginalny, to chyba była dobra impreza dzień przed jego wykonaniem 😄

54 minuty temu, wkamil napisał:

No właśnie. Więc nie tylko ja mam podejrzenia...

To jakiś szczególny zegarek? Czy po prostu gdzieś wystawiony na aukcji?

Znalazłem taką tarczę (net), 1965, też szlif słoneczny. Zobacz jaka różnica jakości napisu:

longines-ref-8901-1.jpg.fc65d900393eff194383c0e8f9509edc.jpg

Zwróć też uwagę, jak niechlujne są linie krzyża w tym, który podrzuciłeś. Coś mi to nie wygląda na słynną szwajcarską jakość 😁

140995493_Zrzutekranu2020-09-22o21_44_38.png.a784b837ba8ee236a4cbce232edbd3f6.png