Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
carlito1

Klub Miłośników Zegarków Longines

Recommended Posts

Pobawiłem się trochę, aby upodobnić poprzednią fotę do tych ze starych reklam w czasopismach z lat 50-tych (tym bardziej, że teczka służąca jako tło to porządna niemiecka robota właśnie z tego okresu, a Filip dosłownie przeniósł paski w czasie z tamtej epoki 😉 ). Przymykając oko na kilka detali typu datownik we Flagshipie, to pewnie paru kompletnych laików i ignorantów zegarkowych bez problemu by się nabrało 😄 Nawet biorąc pod uwagę pewne dyskutowane przez nas szerzej niedociągnięcia i niekonsekwencje linii Heritage, to jest to mimo wszystko super sprawa. Trzeba pamiętać, że w końcu te zegarki też kiedyś będą vintage 😂

IMG_0959-vintage4.thumb.jpg.5648839e2af79df37b0df38994fa9337.jpg

Edited by rads

10 godzin temu, rads napisał:

Pobawiłem się trochę, aby upodobnić poprzednią fotę do tych ze starych reklam w czasopismach z lat 50-tych (tym bardziej, że teczka służąca jako tło to porządna niemiecka robota właśnie z tego okresu, a Filip dosłownie przeniósł paski w czasie z tamtej epoki 😉 ). Przymykając oko na kilka detali typu datownik we Flagshipie, to pewnie paru kompletnych laików i ignorantów zegarkowych bez problemu by się nabrało 😄 Nawet biorąc pod uwagę pewne dyskutowane przez nas szerzej niedociągnięcia i niekonsekwencje linii Heritage, to jest to mimo wszystko super sprawa. Trzeba pamiętać, że w końcu te zegarki też kiedyś będą vintage 😂

Fajnie wyszło :) Ja kiedyś zrobiłem stylizację na reklamę z lat 70.:

stylized_longines_commercial.jpg.94f8c93da14d52123496299e690c8e15.jpg

5 minut temu, Edmund Exley napisał:

Fajnie wyszło :) Ja kiedyś zrobiłem stylizację na reklamę z lat 70.:

Dzięki, kto jak kto, ale liczyłem, że akurat Ty docenisz ideę 😉 Nieźle to wymyśliłeś, również kolorystycznie. Masz nadal ten zegarek?

2 godziny temu, Edmund Exley napisał:

Dzięki ;) Tego zegarka już nie mam, ale miło go wspominam.

Ja też już nie mam żadnego starego zegarka, choć oczywiście uwielbiam oglądać je na zdjęciach i rzecz jasna na żywo, jak trafi się okazja. Teraz filozofia jest taka, by "starzeć się wspólnie z godnością od nowości" hahaha... 😉

Edited by rads

Aby ożywić nieco dyskusję, proponuję podzielić się aktualnymi planami zegarkowymi: jaki jest wasz najbliższy Longinesowy cel?

Mój się ostatnio wykrystalizował i postanowiłem uzbierać na "małe" Tuxedo do ukończenia mikro-kolekcji Heritage 😉

Ale... Chodzi mi też po głowie, by odwrócić nieco kolejność zakupów i "po drodze" skusić się na niebieskiego Conquesta 300m 39mm 😎

heritage-box.thumb.jpg.b7c2ec432a86ecaef7aab1ea6f380bbc.jpg

IMG_9936-kopia.thumb.JPG.a178fc0180bb4564014a95f598b14ae5.JPG

Edited by rads

1 godzinę temu, rads napisał:

Aby ożywić nieco dyskusję, proponuję podzielić się aktualnymi planami zegarkowymi: jaki jest wasz najbliższy Longinesowy cel?

LLD, już drugi tydzień jem tylko pączki ale nadgarstek się nie powiększa :(

3 minuty temu, denver47 napisał:

Pozostaje botoks lub chodzenie w neoprenie do nurkowania z zegarkiem założonym na wierzch 😂

2 godziny temu, rads napisał:

Mój się ostatnio wykrystalizował i postanowiłem uzbierać na "małe" Tuxedo do ukończenia mikro-kolekcji Heritage 😉

Ale... Chodzi mi też po głowie, by odwrócić nieco kolejność zakupów i "po drodze" skusić się na niebieskiego Conquesta 300m 39mm 😎

IMG_1098.thumb.jpg.cd48f5ea3dbc765cd33ae838c0eb8e6c.jpg

Jak dla mnie chyba czarny Conquest jest najbardziej uniwersalny, szkoda tylko, że nie ma nakładanych indeksów.

Co do planów zegarkowych, od zawsze podobał mi się Conquest Classic, a teraz namieszał mi w głowie Spirit. Szkoda, że chyba rabaty się zmniejszyły w każdym sklepie, jeszcze tydzień temu z 9tyś można było dostać rabat na ok 7100. teraz jest już ok 7600... Myślicie, że jeszcze wrócą poprzednie ceny? Jakiś black friday??

14 minut temu, tomekk33 napisał:

Myślicie, że jeszcze wrócą poprzednie ceny? Jakiś black friday??

Myślę, że nie ma szans. "Mój" Conquest był w lecie bez łaski po 3700, teraz w "super promocji" stoi ponad 4200. Obstawiam, że w postpandemicznej rzeczywistości będzie jeszcze drożej, gdy ostatecznie okaże się, gdzie są gospodarki poszczególnych krajów, ich PKB i notowania ich walut. Nie mówiąc już o naszych pracach czy biznesach.

5 godzin temu, denver47 napisał:

Ręce też puchną od roboty. Łap się za szpadel 😉

Mówisz o LLD Bronze? 

Wczoraj dzwoniłem do Dolińskiego i dostałem info, że do końca grudnia mają dostać nowinki. Może zatem prezent pod choinkę... 

17 godzin temu, rads napisał:

Dzięki, kto jak kto, ale liczyłem, że akurat Ty docenisz ideę 😉 Nieźle to wymyśliłeś, również kolorystycznie. Masz nadal ten zegarek?

............jest u mnie.

Niestety tylko leży 😢 Tanio oddam.

IMG_9875.JPG

Edited by jimmy6

7 godzin temu, rads napisał:

Ja łakomie patrzyłem na Spirit’a w wersji 40. Pilota nie mam, a ten jest fajny.

Ale to L2L trochę mnie straszy. Musiałbym przymierzyć.

Tego Conquesta kup. Ale poszukaj używki, mniej stracisz. Moim zdaniem, to nie jest zegarek na lata.

4 godziny temu, rads napisał:

Myślę, że nie ma szans. "Mój" Conquest był w lecie bez łaski po 3700, teraz w "super promocji" stoi ponad 4200. Obstawiam, że w postpandemicznej rzeczywistości będzie jeszcze drożej, gdy ostatecznie okaże się, gdzie są gospodarki poszczególnych krajów, ich PKB i notowania ich walut. Nie mówiąc już o naszych pracach czy biznesach.

obawiam się, że masz rację. Przy spadającej sprzedaży podnoszenie cen daje efekt krótkoterminowy, zaś w dłuższej perspektywie kończy się zawsze źle. Ale mam wrażenie, że koncerny nie odrobiły tej lekcji i ciągle idą w tę stronę.

"Nikt nic nie czyta, a jeśli czyta, to nic nie rozumie, a jeśli nawet rozumie, to nic nie pamięta." - Stanisław Lem

43 minuty temu, wieloryb napisał:

Ręce też puchną od roboty. Łap się za szpadel 😉

Mówisz o LLD Bronze? 

Wczoraj dzwoniłem do Dolińskiego i dostałem info, że do końca grudnia mają dostać nowinki. Może zatem prezent pod choinkę... 

Myślałem o tym nowym, ale na horyzoncie pojawiło sie coś niebieskiego z innej stajni. 

6 godzin temu, denver47 napisał:

Keine pączki, trza fit 😉

6C2845B3-ED09-4B01-BCEB-10E6C5BF06FB.jpeg

2 minuty temu, Meches napisał:

Keine pączki, trza fit 😉

No, a w tle całe zgrzewki tego fit😁

9 minut temu, denver47 napisał:

No, a w tle całe zgrzewki tego fit😁

Przypomniałem sobie, że jest jeszcze inny, zdrowszy sposób na nadgarstek:

Popeye_the_Sailor.png.0c9ed9fc8844b4d09be40291afc79d9b.png

25 minut temu, wieloryb napisał:

Na puszce nie ma info o procentach 😃

To jedno, ale kto wie, co tam też jest w tej fajce 😂

Edited by rads

Guest
W dniu 21.11.2020 o 13:50, rads napisał:

Po sprzedaży, w zeszłym roku, giganta w postaci Lindbergha, przyszedł czas na zegarek o 9 mm mniejszej średnicy, czyli Flagship Heritage. Gdyby on nie miał daty, byłby dla mnie ideałem budżetowego eleganta, zwłaszcza, iż gajer zakładam średnio raz do roku, gdy jestem średnio przygotowany do wykonywania obowiązków zawodowych i uznaję, że czego nie doczytałem to "dowyglądam" 😃