Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
carlito1

Klub Miłośników Zegarków Longines

Rekomendowane odpowiedzi

10 godzin temu, rads napisał(-a):

a ciekawych propozycji jest i będzie coraz więcej: LLD Bronze, Sector, obydwa Tuxedo, nowa SilverArrow, Heritage Military 1938 w manualu, Heritage RailRoad itd. Marzy mi się też jakaś zgrabna kieszonka, jak ta na 180-lecie (nie wiem jakim cudem wyszła bez okna daty, odpowiedzialny za to "sabotażysta" zapewne pożegnał się z posadą 😂).

Jak dla mnie Silver Arrow wygląda bardzo kusząco.

Tylko obawiam się trochę, żeby nie było jak w przypadku Spirit'a. Na zdjęciach i zapowiedziach Spirit wyglądał na absolutnego killer'a i "must have", a na żywo, no cóż, już tak nie wyglądał.

 

Edytowane przez fanfar19

"Nikt nic nie czyta, a jeśli czyta, to nic nie rozumie, a jeśli nawet rozumie, to nic nie pamięta." - Stanisław Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, Lincoln Six Echo napisał(-a):

 

Gdybym miał dzisiaj kupca na cały mój mini-zbiorek Longines za przyzwoitą cenę, chyba podjąłbym "ryzyko".

 

Szczerze? Miałbym oddać moją gromadkę??? Nope,nope, nope!!!!

 

16160648605916549959358685310957.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oddać, sprzedać... nie ma opcji.

Nawet okno daty aż tak bardzo mnie nie boli. Chociaż... A7 bez daty byłby znacznie fajniejszy. Z drugiej strony przycisk ustawiania daty ma też swój urok.

 

16160655114908060595499448869430.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, fanfar19 napisał(-a):

Jak dla mnie Silver Arrow wygląda bardzo kusząco.

Tylko obawiam się trochę, żeby nie było jak w przypadku Spirit'a. Na zdjęciach i zapowiedziach Spirit wyglądał na absolutnego killer'a i "must have", a na żywo, no cóż, już tak nie wyglądał.

 

To jest właśnie magia renderów, photoshopów, filtrów, art-efektów, makro-obiektywów i innych diabelskich wynalazków. Ciekawe czy ktoś poznałby na ulicy te wszystkie "insta-modelki", którymi się pół świata zachwyca i sponsoruje im egzotyczne wakacje, gdyby nie te wynalazki 😄 Może za wiele potem oczekujemy od zegarka, a może po prostu salon w galerii handlowej, z całym tym sztucznym, groteskowym, szpitalnym oświetleniem to po prostu złe miejsce na oglądanie zegarka:

 

RRENDERvsREAL.thumb.jpg.d97cf6e452109b92ef97106022136f2b.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Hefajsto napisał(-a):

 

Szczerze? Miałbym oddać moją gromadkę??? Nope,nope, nope!!!!

 

 

Zacna gromadka :)

 

 

7 minut temu, rads napisał(-a):

 

To jest właśnie magia renderów, photoshopów, filtrów, art-efektów, makro-obiektywów i innych diabelskich wynalazków. Ciekawe czy ktoś poznałby na ulicy te wszystkie "insta-modelki", którymi się pół świata zachwyca i sponsoruje im egzotyczne wakacje, gdyby nie te wynalazki 😄 Może za wiele potem oczekujemy od zegarka, a może po prostu salon w galerii handlowej, z całym tym sztucznym, groteskowym, szpitalnym oświetleniem to po prostu złe miejsce na oglądanie zegarka:

 

 

Słusznie prawisz 👍

To nawet nie musi być render.

Na zdjęciu też da się ukryć wady i wyeksponować zalety.

Jest tutaj na forum paru takich speców od zdjęć, że nic tylko lecieć do sklepu i kupować obiekty na ich zdjęciach.

 

Edytowane przez fanfar19

"Nikt nic nie czyta, a jeśli czyta, to nic nie rozumie, a jeśli nawet rozumie, to nic nie pamięta." - Stanisław Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, fanfar19 napisał(-a):

Zacna gromadka :)

 

Dzieki.

 

24 minuty temu, fanfar19 napisał(-a):

Jest tutaj na forum paru takich speców od zdjęć, że nic tylko lecieć do sklepu i kupować obiekty na ich zdjęciach.

Choćby ta panda parę postów wyżej...

 

 

26 minut temu, rads napisał(-a):

 

 

Co  do tych renderów/oglądania w salonie to szczerze mówiąc zgadzam sie i ... sie nie zgadzam. 

Owszem zegarki na zdjęciach producenta często wywołują u mnie chęć posiadania. Z drugiej strony mój ostatni zakup, oglądany w necie nie robił na mnie ŻADNEGO wrażenia. A gdy go tylko założyłem wiedziałem , że wróce z nim do domu.  Chociaż poszedłem do salonu po coś zupełnie innego... Miał Być Tudor na bransie ... wyszła Omega na pasku.

A wracając do spirita... podoba mi się ten zegarek, mimo uciętej 3 i innych komentowanych już minusików. Ale jak założyłem na łape to nie było ... MUSZE GO MIEĆ. Ot bardzo fajny zegarek, chętnie bym go widział w kolekcji ... ale jakoś nie skradł mi serca jak 1938, railmaster, czy parę innych.

Zresztą 1938 to tez ciekawa kwestia. Pierwsza wersja z datą i centralna sekunda bardzo mi sie podoba. Ale dopiero ostatni wypust na unitasie, przyprawił mnie o szybsze bicie serca. Może ze spiritem też tak jest. Coś ma za dużo, czegoś za mało.. i całokształt jest jaki jest. Trafił mi w gust... ale nie w dziesiątkę.

Edytowane przez Hefajsto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, Hefajsto napisał(-a):

A wracając do spirita... podoba mi się ten zegarek, mimo uciętej 3 i innych komentowanych już minusików. Ale jak założyłem na łape to nie było ... MUSZE GO MIEĆ. Ot bardzo fajny zegarek, chętnie bym go widział w kolekcji ... ale jakoś nie skradł mi serca jak 1938, railmaster, czy parę innych.

 

Ciekawie byłoby zobaczyć go w wersji bez daty.


WARTO POMAGAĆhttps://www.siepomaga.pl

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, Hefajsto napisał(-a):

 

Szczerze? Miałbym oddać moją gromadkę??? Nope,nope, nope!!!!

 

16160648605916549959358685310957.jpg

 

Zacna rodzinka. Tego środkowego w górnym rzędzie przygarnąłbym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Lincoln Six Echo napisał(-a):

Ciekawie byłoby zobaczyć go w wersji bez daty.

 

Pewnie jakoś tak 😉

 

SPITIT-no-date.thumb.jpg.8b8551c2731f06c32f2f9a39b1b0ad33.jpg

 

Edytowane przez rads

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, rads napisał(-a):

 

Pewnie jakoś tak 😉

 

 

A uszy też umiesz mu skrócić? 😁

Zbyt długie uszy to, moim zdaniem, jedna z głównych bolączek tego zegarka.

Edytowane przez fanfar19

"Nikt nic nie czyta, a jeśli czyta, to nic nie rozumie, a jeśli nawet rozumie, to nic nie pamięta." - Stanisław Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, fanfar19 napisał(-a):

A uszy też umiesz mu skrócić? 😁

 

Jasne, prześlij mi zegarek jak już kupisz, mam cały zestaw pilników. Tylko licz się z tym, że przepadnie gwarancja 😂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, rads napisał(-a):

Jasne, prześlij mi zegarek jak już kupisz, mam cały zestaw pilników. Tylko licz się z tym, że przepadnie gwarancja 😂

Może nie przepadnie, może się w serwisie nie zorientują, że uszy krótsze. Przecież, aż tak się zegarkom klientów nie przyglądają :)

 

Edytowane przez fanfar19

"Nikt nic nie czyta, a jeśli czyta, to nic nie rozumie, a jeśli nawet rozumie, to nic nie pamięta." - Stanisław Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, fanfar19 napisał(-a):

Może nie przepadnie, może się w serwisie nie zorientują, że uszy krótsze.

 

Jak coś, mów że to model na rok 2022 😜

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to lata siedemdziesiąte😉.

19.03.2021.jpg


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, zasadas napisał(-a):

A to lata siedemdziesiąte😉.

 

Ładniutki. 

Wiem, że już pewnie o to pytałem, a Ty już pewnie nie raz odpowiadałeś... ale koperta to lite złoto?

 


"Nikt nic nie czyta, a jeśli czyta, to nic nie rozumie, a jeśli nawet rozumie, to nic nie pamięta." - Stanisław Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, rads napisał(-a):

Pewnie jakoś tak

 

Zobaczyć zegarek, nie obrazek.  ;) No, ale taki design na pewno bardziej by mnie zmobilizował do intensywniejszego myślenia o tym modelu. Chyba już osiągnąłem ten etap w mojej "zabawie w zegarki", że nie zakupię już zegarka, który wyglądem nie odpowiada mi absolutnie na 150%.  :)


WARTO POMAGAĆhttps://www.siepomaga.pl

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, fanfar19 napisał(-a):

Ładniutki. 

Wiem, że już pewnie o to pytałem, a Ty już pewnie nie raz odpowiadałeś... ale koperta to lite złoto?

 

Tak.


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, Lincoln Six Echo napisał(-a):

 Chyba już osiągnąłem ten etap w mojej "zabawie w zegarki", że nie zakupię już zegarka, który wyglądem nie odpowiada mi absolutnie na 150%.  :)

👍


"Nikt nic nie czyta, a jeśli czyta, to nic nie rozumie, a jeśli nawet rozumie, to nic nie pamięta." - Stanisław Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.