Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
carlito1

Klub Miłośników Zegarków Longines

Rekomendowane odpowiedzi

22 godziny temu, Edmund Exley napisał(-a):

 

Kurczę, mam nadzieję, że to będzie jakaś błahostka i szybko zostanie naprawiona. Ja w moim miałem kiedyś taką sytuację, że wyciągnąłem koronkę do pozycji ustawiania wskazówek, ale koronka jakoś dziwnie wskoczyła i jej przekręcanie nic nie dawało (ale był jakiś opór, wrażenie stykających się trybów). Docisnąłem z powrotem, a gdy ochłonąłem i spróbowałem ponownie, to już było ok. 

 

 

Sacchi's Milan, Van Basten, Gullit y Rjkaard, een team van de legende

Ja z takiego okresu że tamten ac milan bedzie dla mnie już na zawsze najlepsza drużyna a van Basten najlepszym napastnikiem

sorki Robert  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, eye_lip napisał(-a):

Super cena jak za firmowy serwis. 

Mówisz serio czy żartujesz?? Nie mam pojęcia jak kształtują się ceny serwisu w aso ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, kingcrimson napisał(-a):

Ja z takiego okresu że tamten ac milan bedzie dla mnie już na zawsze najlepsza drużyna a van Basten najlepszym napastnikiem

sorki Robert  :)

 

 


WARTO POMAGAĆhttps://www.siepomaga.pl

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Hefajsto napisał(-a):

... Dziwne bo zegarek ma dopiero dwa lata. Z drugiej strony nie wiadomo jak długo leżakował w salonie. ...

Polecam kontakt z Longinesem. Wysyłasz numer seryjny, referencję, zdjęcia tarczy i dekla zegarka z prośbą o podanie daty produkcji i dostajesz konkretną datę wysłania do dilera :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, pijootr napisał(-a):

Polecam kontakt z Longinesem. Wysyłasz numer seryjny, referencję, zdjęcia tarczy i dekla zegarka z prośbą o podanie daty produkcji i dostajesz konkretną datę wysłania do dilera :) 

No jest  to jakaś opcja. A tym czasem Master na rąsie

 

16170913207874559274122759694915.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To i ja zdjęcie swojego wrzucę:

 

IMG_3024.jpeg


"Nikt nic nie czyta, a jeśli czyta, to nic nie rozumie, a jeśli nawet rozumie, to nic nie pamięta." - Stanisław Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

były ostatnio kostki to i swoją wrzucę:

 

IMG_20210401_102622_edited.thumb.jpeg.fc4c2bda337cc8e4aba3c8a0e397c59c.jpeg


Szukam podstawki na zegarek (watchstand) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Jan napisał(-a):

były ostatnio kostki to i swoją wrzucę:

Super sikor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A widzieliście tytanowe wersje Spirit? Jest też wersja 40mm bez daty, z szarą tarczą:

 

Longines-Spirit-L38101536-1.webp

Edytowane przez Edmund Exley

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Edmund Exley napisał(-a):

A widzieliście tytanowe wersje Spirit? Jest też wersja 40mm bez daty, z szarą tarczą:

 

Longines-Spirit-L38101536-1.webp

 

Prima Aprilis..?  ;)

 

EDIT: Ooooooo! To nie żart! Oooooooo! :rolleyes:

Edytowane przez Lincoln Six Echo

WARTO POMAGAĆhttps://www.siepomaga.pl

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trudno powiedzieć, widziałem na razie tylko na stronie Dolińskiego. Zrobili tytanowego BigEye, to Spirit w sumie też mogą...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niekiedy Longines mnie zdumiewa. Sądząc po wynikach z Google, to wersje przygotowane "ekskluzywnie" na Wietnam, dwa sklepy w małych, włoskich miasteczkach i Dolińskiego.  :lol:

Nie, no - żartuję. Ale ten NO DATE będzie mnie, być może, męczyć, cholera.... ;)


WARTO POMAGAĆhttps://www.siepomaga.pl

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Noo... tytan robi wrażenie. Ale trzeba na własnej łapce zobaczyć.

Jeśli to jie żart oczywiście.

Edytowane przez Hefajsto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 29.03.2021 o 21:50, Hefajsto napisał(-a):

...

wraz z polerką koperty 

...

Aż tak bardzo zajechania, że trzeba polerować

 

 

W dniu 29.03.2021 o 22:27, Hefajsto napisał(-a):

Mówisz serio czy żartujesz?? Nie mam pojęcia jak kształtują się ceny serwisu w aso ;)

Odpowiem za Filipa. Super cena. 


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie jest zajechana, według mnie, nie wymaga polerki. Poprostu napisałem co jest w cenie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mocy zdrowia i pomyślności Koleżanki i Koledzy! Spokojnych Świąt!

 

 

B95319EA-6D22-4DD5-880C-00C1A14FA09D.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość norbie

Panowie, cieszę się, że sector, którego pokazałem miesiąc temu w tym wątku, spodobał się wielu z Was, sądząc po lajkach i komentarzach.

Muszę przyznać, że jest to teraz mój EDC, który zupełnie wyparł moje Nomosy i inne zegarki z nadgarstka.

W automacie 64h to wielka zaleta. Zegarek noszę przez 5 dni w tygodniu z nocnymi przerwami. Odkładam go do pudełka w piątek po południu, zakładam w poniedziałek rano, weryfikuję wskazanie czasu na zegarku z czasem na komórce (wiem jak to brzmi), odnotowuję zgodność i... tyle. Mija kolejny tydzień z Longinesem🙂

Z innych oczywistych zalet: 

- bardzo czytelny i dokładny odczyt czasu na jasnej, dwutonowej tarczy sektorowej za pomocą ładnych, porządnie wykończonych, termicznie barwionych niebieskich wskazówek,

- rozmiar 38,5 mm wydaje się idealny dla mojego płaskiego nadgarstka o obwodzie ok. 18 cm,

- zegarek ma tylko ok. 10 mm grubości (z wypukłym szkłem szafirowym włącznie),

- wyjątkowy dekiel,

- dobrej jakości miękki pasek, całkiem dobrze wykończony.

Myślę, że w linii Heritage Longinesa widać potęgę Swatch Group. Może pozwolić sobie na topowe wykonanie i bardzo nowoczesne automatyczne mechanizmy (dla mnie zastosowany w sectorze cal. 893 to mechanizm manufakturowy SG) - w cenie niższej niż u konkurencji, która przynajmniej mechanicznie oferuje mniej za wyższą kwotę. Wystarczy porównać ceny np. automatycznych Nomosów, TAGów, Montblanców.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@norbie, fajny, rzeczowy wpis. Cieszę się, że sector ma u Ciebie taką mocną pozycję i że tak dobrze wypada na tle mocnej przecież u Ciebie konkurencji. To naprawdę piękny projekt.

 

A czy ktoś widział już na żywo czarną wersję? Wydaje mi się, że srebrna tarcza z niebieskimi wskazówkami ma jednak przewagę.

 

Longines-Heritage-Classic-L28284532-1.we

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.