Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
carlito1

Klub Miłośników Zegarków Longines

Rekomendowane odpowiedzi

45 minut temu, fidelio napisał(-a):

IMG_20210405_141836.jpg


Właśnie niedawno wodząc taki model zastanawiałem się czy nie padł u Ciebie ofiarą redukcji kolekcji :unsure:


"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio
6 minut temu, Jędrula.wawa napisał(-a):


Właśnie niedawno wodząc taki model zastanawiałem się czy nie padł u Ciebie ofiarą redukcji kolekcji :unsure:

 

Nie nie padł 😉 Jeden elegancki musi być, a dziś nawet jest sposobność, żeby go ponosić 😁

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 3.04.2021 o 15:28, Hefajsto napisał(-a):

Nie, nie jest zajechana, według mnie, nie wymaga polerki. Poprostu napisałem co jest w cenie. 

Oddając do serwisu możesz zrezygnować z polerki. Szkoda koperty jak nie jest zajechana. 


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość norbie
W dniu 4.04.2021 o 21:27, Edmund Exley napisał(-a):

@norbie, fajny, rzeczowy wpis. Cieszę się, że sector ma u Ciebie taką mocną pozycję i że tak dobrze wypada na tle mocnej przecież u Ciebie konkurencji. To naprawdę piękny projekt.

 

A czy ktoś widział już na żywo czarną wersję? Wydaje mi się, że srebrna tarcza z niebieskimi wskazówkami ma jednak przewagę.

 

Longines-Heritage-Classic-L28284532-1.we

Dzięki 🙂 

Nie wiedziałem, że już jest wersja z czarną tarczą. Fajna, ale mniej funkcjonalna z powodu srebrnych, polerowanych wskazówek bez lumy. Na ciemniej tarczy może to czasem sprawiać problemy z szybkim sprawdzeniem czasu.

A poniżej moje dwa sektory. Przydałby się jeszcze trzeci - łososiowy🙂

 

IMG_20210405_105305337~3.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, Dorian06 napisał(-a):

Oddając do serwisu możesz zrezygnować z polerki. Szkoda koperty jak nie jest zajechana. 

Taki mam zamiar. Zegarek ma dopiero 2 lata... nie ma czego polerować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cieszy tak samo jak pierwszego dnia! 🥰

 

1501BE2C-1204-4038-8C60-09D77FA36B0D.thumb.jpeg.b0c12f1f0b25e35ea3d2b432153b4cee.jpeg

 

9B28450E-418D-4258-B179-9D9AC79F8952.thumb.jpeg.bc88f1294eba7aa140496665919a4d45.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Gio napisał(-a):

Dawno mnie tutaj nie było. Powracam ze swoim jednowskazówkowcem 😛

 

Fotka super. Ale mam dwie uwagi... po pierwsze widać, że ma dwie wskazówki :P , a po drugie, według mnie  ori pasek lepiej mu służy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Hefajsto napisał(-a):

Fotka super. Ale mam dwie uwagi... po pierwsze widać, że ma dwie wskazówki :P , a po drugie, według mnie  ori pasek lepiej mu służy.

 

Dzięki. Ale fabryczny pasek to najsłabsza część tego zegarka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kwestia gustu rzecz jasna. Mi ori pasek podoba sie szalenie. Niestety strasznie szybko sie brudzi i... trzeba kupić nowy. Niestety dość dlugo sie na niego czeka. Choć z drugiej strony może było to spowodowane pandemią.

 

 

16178708276598627242776805635375.jpg

Edytowane przez Hefajsto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie bardzo przeszkadza jego sztywność. Wygląda faktycznie nieźle jeśli chodzi o fakturę skóry i sposób szycia, ale nie dość że jest okropnie długi, to jego twardość kompletnie mi nie gra z charakterem tego zegarka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mówię o tej normalnej, nie XL.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 7.04.2021 o 21:08, Gio napisał(-a):

Dawno mnie tutaj nie było. Powracam ze swoim jednowskazówkowcem 😛


 

 

Świetne 👌

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
51 minut temu, denver47 napisał(-a):

Świetne 👌

 

Dzięki 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 18.03.2021 o 09:14, fanfar19 napisał(-a):

Tylko obawiam się trochę, żeby nie było jak w przypadku Spirit'a. Na zdjęciach i zapowiedziach Spirit wyglądał na absolutnego killer'a i "must have", a na żywo, no cóż, już tak nie wyglądał.

 

Oj wygląda, wygląda. Tylko trzeba się dobrze przyjrzeć. I działa perfekcyjnie...

DSCN3765.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 29.03.2021 o 21:50, Hefajsto napisał(-a):

 Ale niestety czeka na nas pełny serwis. Dziwne bo zegarek ma dopiero dwa lata. Z drugiej strony nie wiadomo jak długo leżakował w salonie. Koszt pełngo serwisu Longinesa , wraz z polerką koperty wymianą wszystkiego co sie wymienia,uszczelki i inne duperelki... około 730pln. Zegarek po tym ma być jak nowy.

Trochę mnie dziwi, że zegarek w końcu dobrej firmy wymaga co parę lat dość kosztownego serwisowania. W latach 60-tych czy 70-tych najpopularniejsze były radzieckie zegarki z napędem ręcznym i jakoś nikomu nie przychodziło do głowy serwisować je i smarować co parę lat. Niektóre z nich do dziś są sprawne, a zegarmistrza nie widziały (jest nawet taki temat na którymś z for).  A jeżeli już, to serwisowanie kosztowało dosłownie parę złotych.

Czy tamte zegarki były takie dobre, czy obecne tak przesadnie delikatne, czy raczej to lobby zegarmistrzów?
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.