Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
carlito1

Klub Miłośników Zegarków Longines

Rekomendowane odpowiedzi

Ten model był już w zeszłym roku.

Nie ma takiej opcji .Ten zegarek trafił u nas do sprzedaży na przełomie grudnia-stycznia.

 

On był w zeszłym roku, ale nie w naszych sklepach.

Edytowane przez zbyniu70

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Idąc na skróty.. http://novelties.longines.com

 

Wysłane z mojego SM-G800H przy użyciu Tapatalka

 

Fajne te nowe 

HERITAGE MILITARY COSD natomiast 

THE LONGINES HERITAGE DIVER1967 malem juz na reku i niczym mnie nie zachwycil :(

ale w dajszym ciagu nie widze tego nowego hydro o ktorym pisal kolega 

eye_lip

Edytowane przez mati7811

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega eye_lip pisał o bi-kolorach wiec może miał na myśli nowe malowanie starego hydro a nie nowe modele.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

dołączam do zacnego grona miłośników kultowej marki, póki co z jednym modelem - Hydro conquest blue.

Wygląda super :) - moim zdaniem to jeden z najładniejszych diverów..., ale to moim skromnym zdaniem właściciela ;)

 

36265859aa40f368bc808268daaa5636.jpg

Edytowane przez BP80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega eye_lip pisał o bi-kolorach wiec może miał na myśli nowe malowanie starego hydro a nie nowe modele.

Tak, to miałem na myśli.

Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@BP80

Jedno co jest pewne to to, że zegarek musi podobać się właścicielowi, a ten z pewnością podoba się Tobie, więc pozostaje tylko pogratulować. Fajny zegarek, pisało o tym wielu i z pewnością tak jest.

Edytowane przez zasadas

"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, jaka jest różnica pomiędzy ref. L4.721.4.78.2 a L4.821.4.78.2?

Edytowane przez rafi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy to starsza wersja z pełnym deklem. Bardzo często słychać pracę wahnika tak jakby lekko szural o dekiel ale ten model tak ma. Mechanicznie oba to samo.

Edytowane przez eye_lip

Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki!

Edit: Filip, ale rozumiem, że to szuranie nie ma jakiegoś zauważalnego wpływu na pracę, np. efektywność naciągu, czy dalej - żywotność mechanizmu?

Edytowane przez rafi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Piotr Łazowski

Witam, 

 

Mam zaszczyt dołączyć do tego jakże szanownego grona :)

post-80793-0-52677600-1455573690_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, 

 

Mam zaszczyt dołączyć do tego jakże szanownego grona :)

Piękny, gratuluję, jeden z najładniejszych L. IMO ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Piotr Łazowski

Dziękuje. To co mnie w nim zaskoczyło to najprzyjemniejsze zapięcie motylkowe jakie miałem na ręku. Mam porównanie do Orisa i Breitlinga gdzie w Longinesie jest ono tak wykonane że praktycznie go nie czuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam do was pytanko.

Bardzo podoba mi się Longines Heritage Avigation Oversize Crown w sklepach jest już praktycznie niedostępny w Bydgoszczy pytałem w salonie w którym pracownik sprawdził ze w polsce jest dostępny "jeden".
Powiedzcie proszę czy to była jakaś mała seria czy to po prostu już stary zegarek i nie  ma go w produkcji?
Czy ich ilość była jakaś większa czy są szanse na kupno z drugiej ręki  za jakiś czas trochę taniej niż w sklepie?

longines-avigation-oversizecrown.jpg?111

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest seria Heritage i czasami zegarek jest krótko produkowany czasami tylko rok jest w katalogu. Na allegro były niedawno dwie sztuki z drugiej ręki. Jeśli zniknęły to raczej ciężko dostać bo ich niedużo się sprzedało.

Edytowane przez eye_lip

Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Mam pytanie do zwolenników marki a zwłaszcza właścicieli longines Hydroconquest.

Czy ten model nadaje się jako zegarek uniwersalny czasami garnitur/casual/dres ?

Chciałbym coś "przełamać" w swoim wyglądzie i kupić coś mniej stonowanego - nawet jak na faceta po 40

Czy mimo charakteru bardziej "sportowego" można go traktować jako zegarek uniwersalny

czy też warto rozejrzeć się za innym modelem ? (Duży ciężar - zbyt krzykliwy wygląd)

Czy Hydroconquest w wersji ETA 2892 będzie mi gwarantował większą dokładność chodu, czy też bardziej należy kierować

się wyglądem danego egzemlarza bo oba mechanizmy 2892 i 2824 są poza grubością jak najbardziej poprawne ?

 

Artur

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kwestia podejścia do zegarków , to bardzo indywidualna sprawa, to co dla jednego jest nie do przyjęcia, dla innych jest odejściem od monotonii, a jeszcze inni nazwą to odejściem od klasycznego podejścia.

Ilu piszących tyle opinii, ale w mojej ocenie:

-w klasycznym ujęciu nie ma zegarków uniwersalnych, są zegarki typowe do garnituru i te w których pływamy czy te dla których przyjęto potoczna nazwę Tool Watch itd. Oczywiście opcja Bonda z zegarkiem sportowym do smokingu też zapewne tu przebrzmi, ale ja piszę, że dla mnie pozostaje podział na te pod mankiet i na rower;

- zegarek z pewnością jest dobrą rzeczą do "przełamania" czegoś w wyglądzie, ale warto pamiętać, że zegarek ( o ile mamy jeden) powinien przekładać się na warunki w jakich jest użytkowany i odpowiadać charakterowi naszego życia, pracy;  

- oba mechanizmy moim zdaniem są przyzwoitymi a 2824 w moim LLD sprawuje się tak samo dobrze jak in house w innych.

 

Zegarek musi podobać się Tobie, a nie innym.


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, gdzie najlepiej kupić nowego Longines Conquest GMT (nr kat. L3.687.4.56.6)


Czas zmienia perspektywę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam do was pytanko.

Bardzo podoba mi się Longines Heritage Avigation Oversize Crown w sklepach jest już praktycznie niedostępny w Bydgoszczy pytałem w salonie w którym pracownik sprawdził ze w polsce jest dostępny "jeden".

Powiedzcie proszę czy to była jakaś mała seria czy to po prostu już stary zegarek i nie  ma go w produkcji?

Czy ich ilość była jakaś większa czy są szanse na kupno z drugiej ręki  za jakiś czas trochę taniej niż w sklepie?

longines-avigation-oversizecrown.jpg?111

Tu masz jednego. Sprzedawca sprawdzony i godny polecenia.

http://allegro.pl/longines-avigation-oversize-crown-heritage-dok-box-i6023007319.html


I'm not myself, but not dead and not for sale...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiejszy zakup, prosto ze Szwajcarii :)

cb7445885e58.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękna wersja. Już nieprodukowana.


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Filip, okazało się, że jednak produkowana, zamówiłem w Jubitomie, musiałem poczekać miesiąc aż go wyprodukują, przyszedł oryginalnie zapakowany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bajer. Gratuluję. Pytanie tylko lepiej w Szwajcarii cenowo one wyglądają?


Czas zmienia perspektywę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Kupiony w Polsce, pisałem że prosto ze Szwajcarii, bo na zamówienie:)

 

Dodaję jeszcze zdjęcie "outdoorowe" lepiej widać kolor wskazówek.

917a2dd17b82.jpg

Edytowane przez orlis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasne dzięki:-)


Czas zmienia perspektywę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.