Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Ulan

Roczniaki, 400 days anniversary clocks, Jahresuhr

Rekomendowane odpowiedzi

Dziekuje Mariusz za dociekliwosc,jeszcze tam wroce kiedys i kto wie moze cos sie uda zrobic z tym?


Znane są tysiące sposobów zabijania czasu,ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Moja kolekcja wzbogaciła się o brązowego Kern&Sohn-a. Posida on ciekawy odcień elementów mosiężnych - ciemny lekko brązowy. Wahadło jest jasne (zółte). Wahadło jest zaczepiane bezpośrednio do włosa za pośrednictwem specjalnego zaczepu. Podstawa nie posiada śrób do regulacji poziomu - stąd wniosek, że jego orientacyjny wiek 1948 -50 (czy słusznie ?). Wahadło nie jest połączone z podstawą - tak jak w Kundo. Czy mógłbym liczyć na mały komentarz dot. zegara jak i samego producenta. W jakich latach Kern produkował zegary ?

post-57457-0-81289400-1361471868_thumb.jpg

post-57457-0-11571400-1361471886_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam właśnie kupiłem pierwszego roczniaka do kolekcji GB. Troszkę poszperałem i wygląda ze jest to model 503. Numer werku to 4630 i nie ma na werku medalu, ma tylko logo GB. Może jest to zegar zrobiony po przejęciu GB przez Junghans w latach . Prosił bym forumowiczów o opinie na temat tego zegara wiem że są tutaj specjaliści od roczniaków i nie tylko.

 

Pozdrawiam R

post-52139-0-18842000-1361650147_thumb.jpg

post-52139-0-80896600-1361650185.jpg

post-52139-0-05596100-1361650488_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje. Rok 1932.

Nie jestem pewien podstawy, wszystkie jakie spotkalem tego typu mialy jakby masywniejsza. :unsure:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydawać by się mogło , że pytania zadawać przed kupnem należy, a nie po.

 

Zdjęcie od spodu podstawy poprosimy , bo to jeszcze niejasne jest.

 

Jeszcze jedna edycja - coś zauważyłem - jeszcze zdjęcie półki od spodu... może być "dół - skos".

Edytowane przez Mariusz

Pozdrawiam Mariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak się lekko retorycznie zapytam. Po co jest taka osłona włosa - bez opcji bokowania ?

 

EDIT l zjadło - miało być blokowania

Edytowane przez tarant

Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak się lekko retorycznie zapytam. Po co jest taka osłona włosa - bez opcji bokowania ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak się lekko retorycznie zapytam. Po co jest taka osłona włosa - bez opcji bokowania ?

 

Witam dziękuję za dotychczasowe odpowiedzi.1, Właśnie też mnie trochę zastanowił wygląd tej podstawy kiedy porównywałem ze skanem zdjęcia z katalogu.2 Tak powinno się pytać przed a nie po zakupie ale fortuny nie kosztował, a teraz pieknie prezentuje sie na kominku dodaje mu uroku. :) 3, Po co jest osłona bez opcji bokowania nie odpowiem bo nie wiem, ale postaram się wyjaśnić jak powinno być. Aha podczas odświeżania znalazłem na jednym ramieniu wahadła taki sam numer jak na verku zrobiony rylce ale literki P nie było chyba nie te lata :D. Z góry przepraszam bo chyba coś sknociłem(dopiero uczę się poryszać po forum) podczas dodawania tej odpowiedzi.Dodaje więcej zdjęć i czekam na opinie.

 

Pozdrawiam R

post-52139-0-54320100-1361694589.jpg

post-52139-0-83777900-1361694633_thumb.jpg

post-52139-0-81181700-1361694657_thumb.jpg

post-52139-0-47173000-1361694762_thumb.jpg

post-52139-0-67000700-1361694948.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaćmiło mnie w środku nocy. Nie zauważyłem gwintowanego otworu. Wszystko jest OK, brakuje tylko ruchomej części osłony.


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Moja kolekcja wzbogaciła się o FHS-a. Przeglądając wpisy (posty) z 2009 r. naszła mnie pewna refleksja. Cztery lata temu pojawili się nowicjusze, którzy podziwiali wiedzę kolegów ze starszym stażem (np. pięcioletnim) Dzisiaj, ówcześni nowicjusze (nadal obecni i aktywni na forum) mogą pochwalić się sporym doświadczeniem. Natomiast ówcześni pięciolatkowie dzisiaj już mają niemal dziesięcioletni staż w studiowaniu roczniaków. Ktoś wtedy napisał, że nie ilość zakupionych zegarów lecz cierpliwość w dociekaniu wiedzy czyni mistrza. Może za pięć lat (jeżeli pasja się nie wypali) będę odróżniał oryginalnego GB od niecałkiem oryginalnego. Pozdrawiam.

post-57457-0-87165200-1361701989_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak powinno być z osłoną to wiadomo.

Jak są wątpliwości to już gdzieś to było rozrysowane... o proszę :

 

http://global-horology.com/GHMB/viewtopic.php?f=56&t=5804

 

Zdjęcie półki miało być zrobione od dołu, wyszło od góry, wiec słabo widać.

Półka nie jest wycięta/sztancowana w środku - prawda ?


Pozdrawiam Mariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam dziękuję za dotychczasowe odpowiedzi.1, Właśnie też mnie trochę zastanowił wygląd tej podstawy kiedy porównywałem ze skanem zdjęcia z katalogu.2 Tak powinno się pytać przed a nie po zakupie ale fortuny nie kosztował, a teraz pieknie prezentuje sie na kominku dodaje mu uroku. :) 3, Po co jest osłona bez opcji bokowania nie odpowiem bo nie wiem, ale postaram się wyjaśnić jak powinno być. Aha podczas odświeżania znalazłem na jednym ramieniu wahadła taki sam numer jak na verku zrobiony rylce ale literki P nie było chyba nie te lata :D. Z góry przepraszam bo chyba coś sknociłem(dopiero uczę się poryszać po forum) podczas dodawania tej odpowiedzi.Dodaje więcej zdjęć i czekam na opinie.

 

Pozdrawiam R

 

Witam, bardzo ładnego roczniaka kupiłeś. Piszę bardzo ładnego, bo Becker to moja ulubiona marka. :)

Zegar ogólnie jest w dobrym stanie, jest również prawie kompletny, brakuje jedynie tak jak napisał kol Tarant, samej blokady włosa. Jeżeli chodzi o podstawę, to nie jest ona przynależna do tego zegara i modelu. Zegary Beckera były montowane w tym czasie na innych podstawach. Zobacz zdjęcie poniżej. Zegar pokazany na zdjęciu poniżej został wykonany w tym samym czasie co Twój i jest oryginalny w całości, ma numer seryjny 4690. Ponieważ ma małą tarczę, więc ma zamontowane wahadło talerzowe. Natomiast Twój zegar ma zamontowaną dużą tarczę z girlandami, to ma fabrycznie zamontowane wahadło kulkowe.

 

post-28411-0-11881300-1361709640_thumb.jpg

 

Masz prawdopodobnie jeszcze jeden problem w swoim zegarze, a mianowicie, zębnik na pierwszym kole pośrednim w przekładni napędu ma zerwany jeden ząb. Obejrzy go dokładnie, jeżeli rzeczywiście brakuje tego zęba, to trzeba wymienić zębnik lub całe koło.

 

post-28411-0-33727000-1361709699.jpg

 

Pozdrawiam

 

PS

Trzeba rónież sprawdzić, czy wszystkie zęby na bębnie są proste.

Edytowane przez dziadek

Każdy stary człowiek ma swoją historię i powód, dlaczego jest taki, a nie inny. Pomyśl o tym, zanim mnie osądzisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, bardzo ładnego roczniaka kupiłeś. Piszę bardzo ładnego, bo Becker to moja ulubiona marka. :)

Zegar ogólnie jest w dobrym stanie, jest również prawie kompletny, brakuje jedynie tak jak napisał kol Tarant, samej blokady włosa. Jeżeli chodzi o podstawę, to nie jest ona przynależna do tego zegara i modelu. Zegary Beckera były montowane w tym czasie na innych podstawach. Zobacz zdjęcie poniżej. Zegar pokazany na zdjęciu poniżej został wykonany w tym samym czasie co Twój i jest oryginalny w całości, ma numer seryjny 4690. Ponieważ ma małą tarczę, więc ma zamontowane wahadło talerzowe. Natomiast Twój zegar ma zamontowaną durzą tarczę z girlandami, to ma fabrycznie zamontowane wahadło kulkowe.

 

post-28411-0-11881300-1361709640_thumb.jpg

 

Masz prawdopodobnie jeszcze jeden problem w swoim zegarze, a mianowicie, zębnik na pierwszym kole pośrednim w przekładni napędu ma zerwany jeden ząb. Obejrzy go dokładnie, jeżeli rzeczywiście brakuje tego zęba, to trzeba wymienić zębnik lub całe koło.

 

post-28411-0-33727000-1361709699.jpg

 

Pozdrawiam

 

PS

Trzeba rónież sprawdzić, czy wszystkie zęby na bębnie są proste.

 

Witam dziękuje Dziadku za zainterwsowanie. Oczywiście sprawdzę to o czym napisałeś. Czyli po lekkich przeszczepach.

Też lubie Beckerki jednego przytargałem nawet z Węgier trochę ciasno było w autku ale co tam :).

 

Pozdrawiam R

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziadek ma wprawne oko - wszystko dostrzeże - nawet zębnik uszkodzony ;)

Kolega chyba kolekcjoner skoro to nie pierwszy Becker, więc zapewne dokładny opis byłby wskazany.

A i my się trochę poduczymy :)

 

Coś jeszcze można dostrzec ?

 

Póki co mamy podstawę, brak blokady no i śrubki od blokady.

Edytowane przez Mariusz

Pozdrawiam Mariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy teraz tylko Beckery zbieraja ,juz nie ma co wyrwac za rozsadne pieniadze ;)

Dzisiaj a moze wczoraj stalo takie cos i prosilo zeby go kupic wiec wzialem.

Jeszcze takiego nie malem.

KOMA.

img1001yb.jpg

img1002go.jpg

img1018rp.jpg

img1019uo.jpg

img1020uc.jpg

Edytowane przez janekp

Znane są tysiące sposobów zabijania czasu,ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja Żona nazywa zegary o takim wzornictwie "trumienkami królewny Śnieżki". Co nie znaczy że nie można ich polubić....

 

post-6402-0-91958100-1361780199_thumb.jpg


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Moja kolekcja wzbogaciła się o brązowego Kern&Sohn-a. Posida on ciekawy odcień elementów mosiężnych - ciemny lekko brązowy. Wahadło jest jasne (zółte). Wahadło jest zaczepiane bezpośrednio do włosa za pośrednictwem specjalnego zaczepu. Podstawa nie posiada śrób do regulacji poziomu - stąd wniosek, że jego orientacyjny wiek 1948 -50 (czy słusznie ?). Wahadło nie jest połączone z podstawą - tak jak w Kundo. Czy mógłbym liczyć na mały komentarz dot. zegara jak i samego producenta. W jakich latach Kern produkował zegary ?

 

 

Witam.

Firma Kern & Link kupiła całe oprzyrządowanie do produkcji roczniaków w 1929 roku od Kienzle.

Do roku 1936 produkowali roczniaki prawie takie same jak produkował wcześniej Kienzle, wprowadzili jedynie kilka mało istotnych zmian.

W 1936 roku spółka Kern & Link się rozpadła i Kern założył w 1937 roku nową spółkę z synami o nazwie Kern & Sohne. Kern i jego synowie po otwarciu nowej spółki zmodernizowali trochę swoją fabrykę, co pozwoliło im zwiększyć znacznie produkcję i wprowadzić kilkanaście nowych modeli.

Fabryka Kern & Sohne istnieje do dziś, ale zegarów rocznych już nie produkuje.

Nic więcej na temat Twojego zegara nie mogę Ci napisać, ponieważ nie posiadam takiego w swoich zbiorach, nigdy takiego nie rozbierałem i nie naprawiałem.

Pozdrawiam


Każdy stary człowiek ma swoją historię i powód, dlaczego jest taki, a nie inny. Pomyśl o tym, zanim mnie osądzisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za informację i pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Janku - forma zegara adekwatna do czasów w których powstał. ;)

Wg mnie przebija z niej zachwyt nad nowymi możliwościami technicznymi.

Szkło jest zapewne organiczne - czy tak ?

Jeżeli tak to:

-są pasty polerskie, którymi takie szkło można wyprowadzić prawie na nówkę.

-czyścić to trzeba bardzo delikatnymi flanelami i najlepiej pianką z amoniakiem.

- w żadnym wypadku nie przecierać spirytusem !!! ( lub czyścidłami na jego bazie )


Pozdrawiam Mariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Pierwszy roczniak w kolekcji!!! (i już wiem, że nie ostatni... tylko muszę trochę grosików odłożyć ;p)

 

Pan Jegomość Junghans!

 

Z tego miejsca serdeczne podziękowania dla Dziadka za rady i cierpliwość :)

post-28745-0-74436200-1362471514.jpg

post-28745-0-16253000-1362471522.jpg

post-28745-0-85176000-1362471540.jpg

Edytowane przez adpiotrek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Witam adpiotrek ładny ten roczniaczek taki na bogato :) Ciekawy roczniak jest teraz na allegro ,z tym ,że cena już jak dla mnie zaporowa a bitwa o niego trwa dalej ,ciekawe oryginalny ? czy po transplantacji ?,jak widać za samą nazwę Becker też trzeba dołożyć kilka stówek albo i kilkanaście :wacko: .Pozdrawiam

 

http://allegro.pl/ro...3074707945.html

 

23928175.jpg

21755255.jpg

27251804.jpg

25373691.jpg

63732928.jpg

14998618.jpg

39529181.jpg

34634511.jpg

Edytowane przez kamil500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

24.02.13 Dziadek napisał : "Zegar pokazany na zdjęciu poniżej został wykonany w tym samym czasie co Twój i jest oryginalny w całości, ma numer seryjny 4690. Ponieważ ma małą tarczę, więc ma zamontowane wahadło talerzowe. Natomiast Twój zegar ma zamontowaną dużą tarczę z girlandami, to ma fabrycznie zamontowane wahadło kulkowe."

Ja kupiłem kilka dni temu GB z numerem 3602 i po przestudiowaniu wcześniejszego forum ( wtedy Dzaiadek chyba inaugurował swojądziałalność na forum i też pokazywał takiego GB małym numerem 1xxx - to był w rok 2009 )- się załamałem. Mój nowy nabytek ma wahadło dyskowe a doczytałem się, że po przejęciu GB przez Junghansa montowane były tylko wahadła kulkowe. Jednak teraz humor mi powrócił, mój GB ma mniejszą terczę więc wahadło dyskowe jest ok. Mój zegar jedzie do mnie z Anglii - jest w opłakanym stanie, ale się nim troskliwie zaopiekuję. Jak dojdzie zamieszczę foto i zadam pytanie czy warto czyścić patynę ? Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę o pomoc w sprawie włosa. Muszę zaopatrzyć we włosy dużego Hallera i Gustawa Beckera z 1930 r (dopiero do mnie jedzie). W hallerze zawieszka górna i dolna jest nitowana. Czy dokupić goły włos i wykorzystać stare, nitowane zawieszki czy lepiej kupić nowy włos już uzbrojony (z zawieszkami i widelcem)? stary widelec przy porwanym włosie od Hallera ma śrubki i można go powtórnie wykorzystać. Podobnie rzecz się ma z GB. Jednak problem występije z górną zawieszką - ponoć w Polsce jest nieosiągalna. Jak dorobić zawieszkę u tokarza jeśli nie dysponuje się pierwowzorem ? Czy zegarmistrze dorabiają zawieszki ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ebay, wyszukiwarka, wpisz np.: 120798997612

Zerknij na inne rzeczy sprzedającego. Ogólnie na zatoce się pojawiają...

Jeśli zechcesz dorobić, a nie masz wzoru- napisz na priv, akurat rozebrałem kolejnego, mogę zwymiarować i posłać rysunek.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednak problem występije z górną zawieszką - ponoć w Polsce jest nieosiągalna. Jak dorobić zawieszkę u tokarza jeśli nie dysponuje się pierwowzorem ? Czy zegarmistrze dorabiają zawieszki ?

Jeśli im się chce lub się ich zachęci to wszystko dorobią ;)


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.