Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Ulan

Roczniaki, 400 days anniversary clocks, Jahresuhr

Rekomendowane odpowiedzi

Lusyk nie przejmuj sie i nie obrazaj . Koledzy w wiekszosci zazdroszcza Ci takich zegarow.Te zegary , ktore pokazujesz to najwyzsza polka swiatowa .A te ostatnie ja oraz mysle ze wiekszosc widzi po raz pierwszy w zyciu. Prosze Cie nie przerywaj pokazywania swoich wspanialych okazow. Powinnismy sie cieszyc , ze takie zegary sa pokazywane na naszym forum a nie krytykowac sie nawzajem.Koledzy uwazam,ze nalezy zorganizowac spotkanie ,na ktorym podyskutujemy o naszym hobby ,wypijemy po piwie i nietylko. Przywieziemy do ogladania ciekawe urzadzenia,mechanizmy,zegary itp Proponuje wynajecie np motelu nad woda a nie hotel w miescie ,bez wycieczek wyjazdowych tylko spacery nad woda .Co na to kolega tarant i inni..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sądzę, że w Toruniu jakaś woda się ;) znajdzie...


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wody to ja niechce szukac .Cala impreza powinna byc zorganizowana nad woda moze byc w poblizu Torunia .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ciekawy model roczniaka. Niestety, o ile wiem, już nie produkowany. Posiada wysoki WAF *

 

post-6402-0-20832300-1360275420_thumb.jpg

 

post-6402-0-78390200-1360275432_thumb.jpg

 

 

post-6402-0-99154700-1360275454_thumb.jpg

 

 

 

* Jeśli ktoś nie wie: WAF to Wife Acceptance Factor. Występuje również w przypadku zegarów...


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wody to ja niechce szukac

 

Mamy tez pomysl "S.G." - jest kilku chetnych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mamy tez pomysl "S.G." - jest kilku chetnych.

Ja tez sie pisze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szanowni koledzy, Kiniol, Janekp i Frank, zostały pokazane fragmenty zegarów moim zdaniem nie z pierwszej ligi, a z ekstra ligi światowej. Bardzo wątpię, czy zobaczymy szczegóły na publicznym forum. Ekstra liga rządzi się swoimi prawami.

Oglądając i analizując zdjęcia dołączone przez kol Lusyka, nie mam złudzeń co do zwyczajów nadal panujących w ekstra lidze.

Ale kto wie, czasy się zmieniają, więc może i ekstra liga się reformuje.

Jeszcze coś, Lusyk jeżeli jesteś właścicielem tych dwóch ostatnich zegarów, to szczerze Ci gratuluję.

Pozdrawiam

Edytowane przez dziadek

Każdy stary człowiek ma swoją historię i powód, dlaczego jest taki, a nie inny. Pomyśl o tym, zanim mnie osądzisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli niezbyt szczęśliwy post tolkiena50, spowodowany z kolei moim rozśmieszaniem Mariusza, zaowocuje spotkaniem w Bieszczadach, to ja chrzanię te wszystkie kienzle-srenzle i jadę!


Wojtek + Certina Club 2000 od lat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troche sie naogladalem ladnych zegarow w muzeach w Szwajcarii, ,Niemczech czy we Francji.Nie idzie to w parze z wiedza ale milo jest oko pocieszyc ladnym widokiem.

We Francji jest male muzeum gdzie dawni wykladowcy ze szkoly zegarmistrzowskiej i prywatni pasjonaci udostepnili niewielka czesc swoich zbiorow na widok publiczny.Mysle ze wszyscy czytajacy to forum beda zainteresowani ogladaniem niechby tylko na zdjeciach okazow z kolekcji Lusyka czy innych.Forum to wspaniale miejsce na wymiane pogladow ,nabywanie wiedzy i przedluzanie pamieci o rzeczach unikatowych.A spotkanie nad woda to moze Mazury?Jezeli jak pisze Kiniol na jednej z fotek jest sekundnik poruszany koncem wahadla lub inna komplikacja to musze powiedziec ze chyba nie widzialem czegos podobnego.W zasadzie widzialem bardzo malo roczniakow w muzeach.A juz napewno nie takie.

Pozdrawiam

Janek


Znane są tysiące sposobów zabijania czasu,ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mamy tez pomysl "S.G." - jest kilku chetnych.

W srebrnej też jest woda - zalew. No i ta golonka z czeskim piwkiem.

Czy jestem za? Ja już tam na Was czekam :D

 

A z pokazywaniem super zegarów z najwyższej półki trzeba uważać i to bardzo uważać.

Polecam kontakty osobiste a nie ryzykowne pokazy internetowe.

 

Złodzieje też kochają zegary. :angry:

Edytowane przez amroziuk

AM
Tak wiele zegarów, a tak mało czasu.
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I co ? dzięki mnie :rolleyes: ,zobaczyliście ligę światową już dzisiaj a tak kto wie może za kilka lat :D .Tak na poważnie ,to dzisiaj jest strach o własne bezpieczeństwo a co dopiero o rzeczy materialne ,miejmy nadzieje ,że Lusyk zainwestował w dobrą ochronę tych dzieł lub jego znajomy.

Edytowane przez tolkien50

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym nabyć "roczniaka". Proszę o pradę czy są dobre miejsca z takimi ofertami. Allegro, giełda staroci czy też jakieś sprawdzone sklepy internetowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to mamy jasnosc z temacie:

- myslimy co piszemy - "po drugiej stronie kompa jest taki sam czlowiek jak ja"

- zegary maja wlascicieli i sa one dla nich bezcenne, wartosc nie wazna, emocje wazne!

 

- S.G. jako przedsmak Torunia (?)

 

PS:

Kobas - okresl co Cie interesuje, napisz ogloszenie tu....:

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/61751-kupie-oddam-zamienie-gielda-zegarow/

Bedzie bardziej widoczne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak się nieśmiało przypominam ;)

 

Witam wszystkich,

nazywam się Mariusz i przypadkiem trafiłem na to forum na którym widzę wiele można się dowiedzieć. Trochę poczytałem i spodobały mi się roczniaki :)

chciałbym kupić jednego, jakiś model nie drogi i działający oczywiście. Panowie (nie wiem czy Panie też są) pomożecie coś wybrać, doradzić ? oby tylko nie na baterie :)

ten z pierwszego linka jest ładny i po przegladzie. Cena najlepiej tak do 400zł. Wiem wiem przegląd kosztuje 1/4 tej ceny albo i więcej.

 

http://allegro.pl/ro...2994971217.html

http://allegro.pl/ze...2997796384.html

 

wiem, że ze zdjęcia cieżko jest stwierdzić stan zegara, ale skoro piszą że działa to powinno tak być.

 

dziękuję z góry za podpowiedzi

 

P.S. mam nadzieje, że w dobrym miejsu na forum się dopytuje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Następne przypomnienie też będzie za 11 godzin ? :huh:


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukacie roczniaków i chcecie opinii ? :)

 

1.allegro jest regularnie przeglądane

2. nie kupi się zrobionego dobrze roczniaka poniżej 300 zł - poniżej tej ceny będą na chodzie, czasami po byle jakim przeglądzie( wymyciu ) - tak żeby chodził.

Kalkulacja : dobre zrobienie to minimum 200 zł + klosz szklany i jest c.a. 300. Chcecie zegar dostać w prezencie ?

 

3. hasło roczniak to mało - w jakim stylu - przecież jakoś domy /mieszkania są urządzane.

 

RADA - poczekajcie na "wietrzenie magazynów" na forum - raczej warto, zakładając, ze kupujecie w oparciu o opinie innych ;)

 

 

Piotr - wg mnie to nie kwestia czasu po poście a czasu do końca licytacji Kienzle.

A tak w ogóle to jakieś straszne boki wychodzą.

Mogę sobie zakrzyknąć " i uciec na Pragę " ?

 

TNIJ WASZMOŚĆ ... :D

 

PS tzn tnij boki

Edytowane przez Mariusz

Pozdrawiam Mariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OT to też piękna rzecz. Ale zaiste - koniec. Kolejne osoby nie piszące na temat zostaną upomniane, zbanowane, rozszarpane. Posty wraz z nimi spalone, popioły wsypane do armaty i wystrzelone. BUM.


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Frank nie gniewam się, ani się nie obraziłem, siedzę sobie w towarzystwie 1000001, jak go nazywam i słucham (czytam), co mówicie, musiałem pozbierać myśli.

 

post-23969-0-14103800-1360316628.jpg

 

Fakt jest taki, że dałem podpuścić się Tolkienowi jak rozwydrzony bachorek, ukręciłem sam na siebie bata, zakłóciłem sobie swój wewnętrzny spokój. Jakbym na forum wszedł chwilę później i przeczytał post kolegi Mariusza, prawdopodobnie mojego postu by nie było i nie było by tematu. Zima dla mnie jest tym okresem, kiedy mogę się wyciszyć i poświęcić czas na renowacje, pracuję długo, śpię, kiedy chcę, jestem całkowity i szczęśliwy luzak. Od dwóch dni nie zrobiłem nic w głowie tysiące myśli i po co mi to było? Panowie nie będę każdemu z osobna odpowiadał, żeby nie zaśmiecać forum odpowiem w jednym poście.

Kiniol: obie dolne tarcze są kalendarzami, co do obudowy trafiłeś i w jednym i w drugim.

Dziadek:, co do ostatniego pytania niech na razie zostanie?????

WueM: w Bieszczadach przy ognisku w pięknych okolicznościach przyrody, kto wie?

Janek: są muzea, o których nie wiemy, czasami przez pomyłkę można zabłądzić i trafić.

Na razie pokażę jeden, obiecuję, że kiedyś rozbiorę go na części przy pomocy aparatu i wstawię na forum za pierwszą obudową znajduje się wahadło, za drugą waga, jest nie widoczna, na razie chodzi i niech tak zostanie i proszę nie spekulujcie. Pozdrawiam.

 

post-23969-0-76175200-1360316703_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale centralna sekunda jest hihihi...I'm going slightly mad... :wacko:


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy robieniu porządku na swoim dysku, znalazłem stare zdjęcia, przed usunięciem pomyślałem, że wstawię je na forum. Pierwszy to roczny chodzik, coś mi tam nie pasowało i się go pozbyłem, okazało się, że wahadło 120 pięknego roczniaka, nowy właściciel sobie sprawił. Drugi, nie pamiętam, ale prawdopodobnie pół roku, zdjęcia tego mechanizmu są dobrej rozdzielczości, nie zmniejszałem można powiększyć.

 

 

post-23969-0-33861800-1360440418_thumb.jpg

post-23969-0-66756400-1360440428_thumb.jpg

post-23969-0-14058900-1360440440_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem jeszcze pod wrazeniem tej sztuki w obudowie a la biszkopt.Przejrzalem swoje zdjecia i nic podobnego nie znajduje no ale jeszcze duzo przedemna.

Bardziej by mnie interesowal mechanizm tego zegara .Szczerze gratuluje Ci takiego obiektu i dziekuje za umieszczenie zdjec.Czy mozesz powiedziec czyj (patent ,producent) to jest werk?

Pozdrawiam

Janek


Znane są tysiące sposobów zabijania czasu,ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.