Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Wasyl

Dobry zegarmistrz Warszawa

Rekomendowane odpowiedzi

Chyba warto napisać gdzie są takie sytuacje, aby ostrzec innych.


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W wolnym czasie napiszę. Tutaj chciałem jedynie wytłumaczyć, dlaczego szukam innego zegarmistrza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aaa On buduje pierwszy polski mechanizm zegarka naręcznego... Jak postępy?

Nie gorzej jak te na wieży :)

 

Z pozdrowieniami,

 

Maciej 


Nie Politechnika, lecz chęć szczera zrobi z Ciebie inżyniera.

Poszukuję: zegarmistrzowskiej frezarki kształtkowej.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to fatalnie... :P


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to fatalnie... :P

To już żaden nie chodzi?


Nie Politechnika, lecz chęć szczera zrobi z Ciebie inżyniera.

Poszukuję: zegarmistrzowskiej frezarki kształtkowej.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No...


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra poleci mi ktoś zegarmistrza, który niewielkim kosztem ogarnie 3/4 tematy:

 

Omega 1020 - przegląd

ML Miros MI1077 - prawdopodobnie wymiana werku

ML Miros 79745 - przegląd

 

?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wrzeciono Czasu w CH Panorama - spore zmiany, lokal przeniesiony w inne miejsce na tym samym piętrze i na miejscu jest teraz zakład zegarmistrzowski. Ceny skoczyły dramatycznie bo jest "autoryzacja" - rok temu za przegląd starej Omegi Semaster płaciłem niecałe 400zł, aktualnie to 1200zł.

 

Byłem tam z chrono Anonimo - spadła mi wskazówka minutnika, zegarmistrz na miejscu twierdzi, że nie może tego naprawić bez wyciągania całego mechanizmu, co wiąże się z pełnym serwisem i opłatą po zniżkach 1500zł. Zegarek wysłałem do Zakładu Zegarmistrzowskiego Omega w Bielsku Białej i naprawa kosztowała 40 zł (słownie: czterdzieści złotych) - wystarczyło zdjąć szkło i nałożyć wskazówkę. 

 

Wrzeciono Czasu to dla mnie miejsce skreślone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hejka,

 

muszę oddać swojego Seiko Sumo SBDC033 na przegląd. Mam go 1,5 roku ale się bardzo spóźnia. Kupiłem w styczniu zeszłego roku jak były akcje na ebay'u z tymi promkami. Wiem trochę krótko od używania ale cholera wie ile leżał na magazynie i może wymaga przeglądu, wyczyszczenia i nasmarowania.

Mieszkam na Bielanach koło AWF'u i jakby gdzieś w ok. był ktoś godny, kto się nim dobrze zaopiekuje byłbym wdzięczny za namiary.

Na razie szukam koło siebie bo z Bielan np. na Belgradzką nie chce mi się jechać ;) Ale jak nigdzie blisko nikogo dobre nie ma to się przejadę tam gdzie polecicie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na przeciwko AWF jest zegarmistrz, ale go nie znam :-(. Polecam Pana Jana z ceramicznej. Ok 20 min jazdy 17,następnie 5 min spacerkiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Muszę oddać swojego czteroletniego TAGa Carrerę na przegląd. Czasami się zatrzymujew nocy, mimo całodziennego noszenia i zauważyłem, że dość mocno ostatnio zapanowuje szkiełko od wewnątrz. Kogoś polecicie? Czy tylko Pieśkiewicz mi zostaje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pan Jan z Ceramicznej, Pan Zbigniew z Pięknej. Do wyboru do koloru, jakość usługi bardzo dobra.


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli paruje to nie zwlekaj... Pieśkiewicza zastąpił Trufey w Krakowie, ale też słabo... :rolleyes:


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

chciałbym zwrócić się o małą pomoc związaną z naprawą Baume&Mercier Capeland M0A10003. Po około 5 latach użytkowania, zegarek stanął. Oddałem go do serwisu Apart, który następnie przesłał zegarek do serwisu zagranicznego w Niemczech. W zeszłym tygodniu dostałem wycenę serwisu: (i) gruntowny serwis mechanizmu wraz z wymianą części: 1850 zł; (ii) gruntowna wymiana wskazówek: 290 zł; (iii) wymiana przycisku 200 zł; oraz (iv) koszt transportu i ubezpieczenia: 350 zł. Łącznie: 2710 zł. Kwota niestety nie jest mała, jeżeli weźmiemy pod uwagę wartość zegarka. Czy ktoś z Was miał może podobne doświadczenie z zegarkami Baume&Mercier i jest w stanie polecić zegarmistrza/serwis w którym mógłbym naprawić zegarek za rozsądniejszą kwotę?

 

Dzwoniłem do serwisu Pieśkiewicz w Warszawie, jednak narazie nie mają autoryzacji na naprawę Baume&Mercier (będą mieli lipiec/sierpień) i niestety nie byłem w stanie uzyskać informacji o ewentualnych kosztach naprawy (po przekazaniu jaki jest jej zakres).

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

chciałbym zwrócić się o małą pomoc związaną z naprawą Baume&Mercier Capeland M0A10003. Po około 5 latach użytkowania, zegarek stanął. Oddałem go do serwisu Apart, który następnie przesłał zegarek do serwisu zagranicznego w Niemczech. W zeszłym tygodniu dostałem wycenę serwisu: (i) gruntowny serwis mechanizmu wraz z wymianą części: 1850 zł; (ii) gruntowna wymiana wskazówek: 290 zł; (iii) wymiana przycisku 200 zł; oraz (iv) koszt transportu i ubezpieczenia: 350 zł. Łącznie: 2710 zł. Kwota niestety nie jest mała, jeżeli weźmiemy pod uwagę wartość zegarka. Czy ktoś z Was miał może podobne doświadczenie z zegarkami Baume&Mercier i jest w stanie polecić zegarmistrza/serwis w którym mógłbym naprawić zegarek za rozsądniejszą kwotę?

 

Dzwoniłem do serwisu Pieśkiewicz w Warszawie, jednak narazie nie mają autoryzacji na naprawę Baume&Mercier (będą mieli lipiec/sierpień) i niestety nie byłem w stanie uzyskać informacji o ewentualnych kosztach naprawy (po przekazaniu jaki jest jej zakres).

 

Pozdrawiam

 

Pan Zbigniew na Pięknej autoryzacji nie posiada, ale za to opinię jednego z najlepszych. Myślę, że zrobi bez problemu. Jednak musisz pojechać na Piękną 47 i sam zapytać o szczegóły.


Kupię wszystko, rozsądek zachowując, co ma związek z marką ENICAR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość _gosc_

Pytanie tylko skąd ta wymiana części w mechanizmie, wymiana wskazówek i przycisku. Jeżeli to zapobiegawczo, jak i Omega ma w zwyczaju, to ok - zewnętrzny zegarmistrz pomoże. Ale jeżeli realnie wymagają one wymiany to będzie ciężej. Mechanizm pół biedy - to klasyczny 7753, ale dostępu do wskazówek i przycisku może nie być. Do tego serwis chronografu u Zbigniewa będzie tańszy, ale nie dużo tańszy - chronograf to jeden z najbardziej czasochłonnych mechanizmów do serwisowania i niestety koszty jego serwisu zawsze będą spore, niezależnie od marki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Który zegarmistrz w stolicy posiada urządzenie do sprawdzenia chodu zegarka i jego regulacji? Chciałem kupić wibrograf z aliexpress ale nie wiem czy to sensowny zakup.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie każdy który jest zegarmistrzem z prawdziwego zdarzenia.

Edytowane przez eye_lip

Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

chciałbym zwrócić się o małą pomoc związaną z naprawą Baume&Mercier Capeland M0A10003. Po około 5 latach użytkowania, zegarek stanął. Oddałem go do serwisu Apart, który następnie przesłał zegarek do serwisu zagranicznego w Niemczech. W zeszłym tygodniu dostałem wycenę serwisu: (i) gruntowny serwis mechanizmu wraz z wymianą części: 1850 zł; (ii) gruntowna wymiana wskazówek: 290 zł; (iii) wymiana przycisku 200 zł; oraz (iv) koszt transportu i ubezpieczenia: 350 zł. Łącznie: 2710 zł. Kwota niestety nie jest mała, jeżeli weźmiemy pod uwagę wartość zegarka. Czy ktoś z Was miał może podobne doświadczenie z zegarkami Baume&Mercier i jest w stanie polecić zegarmistrza/serwis w którym mógłbym naprawić zegarek za rozsądniejszą kwotę?

 

Dzwoniłem do serwisu Pieśkiewicz w Warszawie, jednak narazie nie mają autoryzacji na naprawę Baume&Mercier (będą mieli lipiec/sierpień) i niestety nie byłem w stanie uzyskać informacji o ewentualnych kosztach naprawy (po przekazaniu jaki jest jej zakres).

 

Pozdrawiam

 

Za gruntowny serwis automatycznoego chrono z datą(Lemania 5100) ,zapłaciłem u P.Bronowskiego około 1200 pln.

 

Tanio nie było ,ale zdecydowanie rozsądniej niż przez Apart.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W temacie Ceramicznej w Warszawie. Starszy z Panów jest fachowcem , to się zgadza. Natomiast młodszy już nie. Zegarek po pełnym serwisie po pół roku wymagał gruntownej naprawy - zatarł się. 

Większość prac niestety robi teraz młodszy i w mojej opinii polegają na wypracowanej przez lata renomie , która nie ma już pokrycia w fachowości. Nie polecam Ceramicznej. Można też przejrzeć sobie opinie z googla.

Edytowane przez WielkiKlocek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry!
Szukam jakiegoś speca w stolicy, który podjąłby się naprawy (wymiany) koła minutowego w zegarku napędzanym automatem NH35. Zaliczyłem kilku zegarmistrzów i nikt nie posiada takiej części... :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamow czesc w zibi i zanies do zegarmistrza.


Przepraszam za brak polskich znakow ale po prostu ich nie mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.