Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Degustatorr Noir

Klub Miłośników Zegarków ETERNA

Rekomendowane odpowiedzi

Fajna ta Date orange i na bransolecie :)

 

@Mazik dlaczego przepłacać...W salonie po dobrym rabacie cena tego zegarka jest akceptowalna vs cena zegarka z bazaru forumowego w dodatku dostajesz nówke od polskiego dystrybutora z pełną gwarancją.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na bazarku u kolegi lezy taki sam w swietnym stanie, serio chcesz przeplacac w sklepie stacjonarnym?

 

Ano bo te kropeczki nad 12 coś nie bardzo...

 

post-78285-0-40154200-1444243466_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie. Gdzie te różnice?

 

1) Grubość 3, 6, 9 i 12.

2) Grubość obramówki ww. cyfr.

3) Kolor pozostaych indeksów (na jednym zdjęciu srebrno-stalowe na drugim ciemniejsze).

4) Kontrast między atolem a resztą tarczy.

 

3 i 4 to jeszcze (mam nadzieję) może być kwestia zdjęcia i światła.

Ale 1 i 2 - tu ewidentnie widać różnicę, ludzie gdzie Wy macie oczy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

My mamy oczy, do tego wielu z Nas miało ten zegarek. Więc posłuchaj jeszcze raz. To ten sam zegarek a Ty musisz zrozumieć, że kwestia wyglądu zegarka na żywo lub niezbyt dobrej jakości jego zdjęcia ma się niestety nijak to  retuszowanego, katalogowego zdjęcia  .  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@tomek11mamy oczy!!! i jeżeli kilku piszę że wszystko ok i masz wyjaśnienie to Ty swoje... ale ok może masz lepsze oczy i licencje detektywa!!!! - kropeczki kreseczki punkciki smiech :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomek. Szukasz dziury w całym. Przecież fotografie są wykonywane w różnych warunkach, z różnymi parametrami.

Edytowane przez Adi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra, już mnie nie biczujcie...

Spodziewałem się bardzo szybkiej reakcji, pisząc "...gdzie Wy macie oczy";)

 

Przyznacie jednak, że te zdjęcia wyglądają zupełnie inaczej...

 

@tomek11mamy oczy!!! i jeżeli kilku piszę że wszystko ok i masz wyjaśnienie to Ty swoje... ale ok może masz lepsze oczy i licencje detektywa!!!! - kropeczki kreseczki punkciki smiech :)

 

Czy z tego się śmiejesz?

 

post-78285-0-71775400-1444245719_thumb.jpg

Edytowane przez tomek11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z całości :) wywodu detektywa pomimo wyjasnień kolegów....

 

Co do zdjęcia to napisz do właściciela i spytaj co to jest zanim skreślisz zegarek przez kropeczke heh :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wersje nowe Kontiki FH sa wg mnie zdecydowanie brzydsze i mniej charakterne przez to, że indeksy w kształcie trójką na 12,3,6 i 9 sa mniejsze. To są nowe(...)

 

 

 

 

Na załączonym przez Cb zdjęciu (wizualizacji) na pewno nie znajduje się nowa wersja FH (Four Hands) a to  z tej przyczyny, że nie ma "czwartej wskazówki". To mi wygląda na nową wersja Eterny KonTiki Date. No chyba, że Eterna idzie w stronę podrabiaczy Rolka Day-Date, którzy robią ten model bez daty i dnia :P.

Edytowane przez Pantelejmon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak, masz rację tamten to Date a to jest FH

 

Eterna-Kontiki-Four-Hands-159841410217.j

 

Chodzilo mi tylko o pokazanie zmian jakich dokonała Eterna w tak kultowym modelu  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajna ta Date orange i na bransolecie :)

@Mazik dlaczego przepłacać...W salonie po dobrym rabacie cena tego zegarka jest akceptowalna vs cena zegarka z bazaru forumowego w dodatku dostajesz nówke od polskiego dystrybutora z pełną gwarancją.

Jak ci wieje, to jest dopiero śmiech...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zwykle te Twoje niby cięte ironiczne riposty sensu nie mają...przepraszam mają ale tylko dla Ciebie heh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłeś chociaż jedną Eternę w PL sklepie ? - pytanie retoryczne.

Detektywowi też nikt nie powiedział, że Eterna ma niedoróbki jak każdy inny zegarek - fakt ma je stosunkowo sporadycznie na tle konkurencji i jest całkiem dobrze odwzorowanym zegarkiem.

Że luma świeci 15-30min i poświaty nie ma już po jednym piwie, też nikt nie wspomina i że mechanizm SW200 jest zupełnie przeciętny i można go już znaleźć w zegarkach poniżej 2000zł.

Pieniądze wydane w cenach bazarowych w granicach 4k nie będą źle wydanymi pieniędzmi, natomiast gdybym miał go kupić ze sklepu nawet po ostrym rabacie to 3x bym się zastanowił,

Panie Specjalisto Krwisty ...

Edytowane przez Burns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szpetna jest, fakt :). Ale ma taki modern styl .

Czy ja wiem ... Na pewno stara wersja Date i FH ma to coś w sobie. Moim zdaniem nowe wersje nie są brzydkie. Natomiast ustępują pięknem starym modelom. Jednak na żywo naprawdę zyskują. Zwłaszcza nowa jasna wersja Date. Na rednerach i zdjęciach w sieci wygląda na szaro-burzą co ma się nijak do rzeczywistości. Natomiast jeżeli chodzi o wersje chrono to moje odczucia są zupełnie odwrotne. Stara wersja Kontiki chrono wygląda na zupełnie nie przemyślaną, żeby nie powiedzieć dramat .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki - pogodzę - ja kupiłem nówkę w salonie na gumie (czyli cena chyba jak na bransolecie) w cenie nieistotnie wyższej niż cena 2 używek na forum w tym czasie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodam, że pasek do Kontiki to 900-1200zł,

Guma w zależności czy z klamrą czy bez to coś około 1500zł,

a bransoleta 1800-2000zł,

z powyższego powodu pierwotny zakup z bransoletą wydaje się być najbardziej sensowny bo sprowadzenie bransolety i tak daje wysokie pieniądze ponad 1200zł, Ceny w przedziałach bo nie mam już tego zegarka i nie pamiętam dokładnie ...

Edytowane przez Burns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czasem uda sie drożej czasem taniej. Mnie się udało kupic Date nową z salonie za dużo mniej niż ta z bazarku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podsumowując ze swojej strony kilka ostatnich postów wychodzi na to, że atrybutami "prawdziwego" specjalisty są : kalkulator i lupa :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na pewno nie są atrybutami konsumpcyjnego podejścia do zegarków  :P

Edytowane przez Burns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podsumowując ze swojej strony kilka ostatnich postów wychodzi na to, że atrybutami "prawdziwego" specjalisty są : kalkulator i lupa :)

ale zegarmistrza już na pewno...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na pewno nie są atrybutami konsumpcyjnego podejścia do zegarków  :P

ile ludzi tyle opinii i tyle samo podejść do pewnych spraw, rzeczy ( zegarków )

ja na pewno nie mam wymienionego przez Ciebie podejścia jak również nie korzystam z lupy i kalkulatora ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, nosisz byle co, a cena nie gra roli?
Ciekawe podejście, tylko czy praktyczne?

(nie oceniam, a tylko pytam)

Edytowane przez cyryl99

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, nosisz byle co, a cena nie gra roli?

Ciekawe podejście, tylko czy praktyczne?

(nie oceniam, a tylko pytam)

nie mi to oceniać czy nosze byle co... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ja wiem ... Na pewno stara wersja Date i FH ma to coś w sobie. Moim zdaniem nowe wersje nie są brzydkie. Natomiast ustępują pięknem starym modelom. Jednak na żywo naprawdę zyskują. Zwłaszcza nowa jasna wersja Date. Na rednerach i zdjęciach w sieci wygląda na szaro-burzą co ma się nijak do rzeczywistości. Natomiast jeżeli chodzi o wersje chrono to moje odczucia są zupełnie odwrotne. Stara wersja Kontiki chrono wygląda na zupełnie nie przemyślaną, żeby nie powiedzieć dramat .

 

Ja akurat mam nowe Kontiki:

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/115738-eterna-kontiki/?do=findComment&comment=1377954

no i skoro wybrałem ten model to jasne jest, że nie uważam go za szpetny, a wręcz odwrotnie.

 

I do poprzednich wypowiedzi - swój zegarek kupiłem jako nowy w polskim sklepie i byłem zadowolony z ceny (po upuście). Brałem na bransolecie i pasek sobie dokupiłem. To rzeczywiście jest najrozsądniejsze wyjście.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.