Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Degustatorr Noir

Klub Miłośników Zegarków ETERNA

Rekomendowane odpowiedzi

Ale do bransolety to właśnie są te dalej od koperty, te bliżej do paska, żeby nie było mega dziur między paskiem a kopertą.

Na te bliższe to kajdan raczej się nie zapnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale do bransolety to właśnie są te dalej od koperty, te bliżej do paska, żeby nie było mega dziur między paskiem a kopertą.

Na te bliższe to kajdan raczej się nie zapnie.

Dlatego myślałem, że to kwestia źle dobranego teleskopu... Ale żeby cała maskownica się tak przesuwała - to może już teleskop się w ogóle wysunął z otworu i tylko lekko zakleszczył na uszach? Najprościej podejść do kogoś z odpowiednim śrubokrętem lub narzędziem do teleskopów (z "ząbkiem").

Tak to wygląda po zdjęciu kajdana - eternowa bransoleta jest świetnie spasowana i docisk po założeniu powinien być idealny...

IMG_20180323_123653.jpg


Leszek - Watches? I used to be a fan, now I am a full-blown airconditioner!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na początku tj. przez rokbylo wszsytko ok. Od kilku miesiecy co raz wieksze luzy sa na pierwszych ogniwach. Jako, ze kończy mi sie gwarancja (a luzy sa tylko wieksze) uznalem, ze wysle do serwisu bo prawdopodobnie nie obędzie sie bez wymiany tych najbliższych ogniw.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trudno coś poradzić bez oglądnięcia, może jeszcze z tulejką coś jest nie tak?

A zawsze można sobie urozmaicić oryginalną bransoletę w ten sposób:

IMG_20180323_132529.jpg


Leszek - Watches? I used to be a fan, now I am a full-blown airconditioner!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

11220131_IMG_20180323_144331.jpg

 

Albo tak :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Na początku tj. przez rokbylo wszsytko ok. Od kilku miesiecy co raz wieksze luzy sa na pierwszych ogniwach. Jako, ze kończy mi sie gwarancja (a luzy sa tylko wieksze) uznalem, ze wysle do serwisu bo prawdopodobnie nie obędzie sie bez wymiany tych najbliższych ogniw.

Ze względu na stopniowe zwiększanie luzu, najpierw wymienilbym teleskopy. Przy małych "pazurkach" ogniw końcowych jakie ma bransoleta KonTiki - wciągnięty, rozklekotany i w efekcie znieksztalcony teleskop mógłby dać takie objawy.

 

 

A ja mam dylemat, kupiłem kilka miesięcy temu nieużywaną KonTiki na podmiankę z już posiadaną, którą kupiłem kiedyś jako używaną.

Gdybym miał dać do gabloty no to wiadomo - zostałaby nowa, jeżeli chcę ją dalej nosić, to chyba lepiej stara...

Próbowałem kilka razy przekonać się do nowej no i nie widzę sensu, bo nowa zaraz będzie wyglądać jak stara. Najchętniej zostawiłbym obie, ale na to nie mogę sobie pozwolić. Ktoś pomoże? :)9fb38de2ad9fe1e9ca363538099d5c83.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ze względu na stopniowe zwiększanie luzu, najpierw wymienilbym teleskopy. Przy małych "pazurkach" ogniw końcowych jakie ma bransoleta KonTiki - wciągnięty, rozklekotany i w efekcie znieksztalcony teleskop mógłby dać takie objawy.

 

 

A ja mam dylemat, kupiłem kilka miesięcy temu nieużywaną KonTiki na podmiankę z już posiadaną, którą kupiłem kiedyś jako używaną.

Gdybym miał dać do gabloty no to wiadomo - zostałaby nowa, jeżeli chcę ją dalej nosić, to chyba lepiej stara...

Próbowałem kilka razy przekonać się do nowej no i nie widzę sensu, bo nowa zaraz będzie wyglądać jak stara. Najchętniej zostawiłbym obie, ale na to nie mogę sobie pozwolić. Ktoś pomoże? :)

Wymień nową na inna KonTiki, w innym kolorze :) A starej lepiej zrobić kompleksowy serwis niż się jej pozbywać, bo jak sam mówisz nowa po krótkim czasie będzie wyglądać jak ona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ze względu na stopniowe zwiększanie luzu, najpierw wymienilbym teleskopy. Przy małych "pazurkach" ogniw końcowych jakie ma bransoleta KonTiki - wciągnięty, rozklekotany i w efekcie znieksztalcony teleskop mógłby dać takie objawy.

 

 

A ja mam dylemat, kupiłem kilka miesięcy temu nieużywaną KonTiki na podmiankę z już posiadaną, którą kupiłem kiedyś jako używaną.

Gdybym miał dać do gabloty no to wiadomo - zostałaby nowa, jeżeli chcę ją dalej nosić, to chyba lepiej stara...

Próbowałem kilka razy przekonać się do nowej no i nie widzę sensu, bo nowa zaraz będzie wyglądać jak stara. Najchętniej zostawiłbym obie, ale na to nie mogę sobie pozwolić. Ktoś pomoże? :)

Ile? ;)

 

Poważnie, pozbyć się nowej, a starą nosić. Na co Ci dwie KonTiki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

post-6254-0-37748100-1521836181_thumb.jpg

Edytowane przez Adi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Double impact :-) A taki był fajny wieczór, a tak, znowu będę się ślinił ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Babcia...1957

29345787_10211551631610719_24625450_n.pn


SPRZEDAM: Omega Ploprof, Panerai Luminor 217, Breguet 7097 Tradition, Rolex GMT, Omega Globemaster, Omega Speedy Tokyo, Hermes H08, Bvlgari Octo 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O, to jest myśl, wymienić najlepiej na granatową (chociaż w tamtej wersji razi mnie datownik; na białej tarczy - biała data ginie, na czarnej czarna też, a tu nie wiedzieć czemu jasna data na ciemnej tarczy :| .

Jeszcze nie wyceniałem, muszę się z tym przespać ;)

Po co 2 takie same? Stara na rękę, nowa na ołtarz :o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O, to jest myśl, wymienić najlepiej na granatową (chociaż w tamtej wersji razi mnie datownik; na białej tarczy - biała data ginie, na czarnej czarna też, a tu nie wiedzieć czemu jasna data na ciemnej tarczy :| .

Jeszcze nie wyceniałem, muszę się z tym przespać ;)

Po co 2 takie same? Stara na rękę, nowa na ołtarz :o

Amen.

 

 

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O, to jest myśl, wymienić najlepiej na granatową (chociaż w tamtej wersji razi mnie datownik; na białej tarczy - biała data ginie, na czarnej czarna też, a tu nie wiedzieć czemu jasna data na ciemnej tarczy :| .

Jeszcze nie wyceniałem, muszę się z tym przespać ;)

Po co 2 takie same? Stara na rękę, nowa na ołtarz :o

O! Jak wymienisz na granatową, chętnie Cię wybawię z kłopotu. ;)

 

Zrób ołtarz na ręce. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O! Jak wymienisz na granatową, chętnie Cię wybawię z kłopotu. ;)

 

Zrób ołtarz na ręce. ;)

Jakbym się zdecydował to jakoś toczyłbym ten głaz (białą datę na ciemnym tle) i już bym nie oddał.

A co do ołtarza na ręce - za mało mam nadgarstków, żeby wszystko czcić

Edytowane przez M.Mike

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego myślałem, że to kwestia źle dobranego teleskopu... Ale żeby cała maskownica się tak przesuwała - to może już teleskop się w ogóle wysunął z otworu i tylko lekko zakleszczył na uszach? Najprościej podejść do kogoś z odpowiednim śrubokrętem lub narzędziem do teleskopów (z "ząbkiem").

Tak to wygląda po zdjęciu kajdana - eternowa bransoleta jest świetnie spasowana i docisk po założeniu powinien być idealny...

 

Moja guma (wyprofilowana identycznie jak bransoleta) miała dokładnie taki luz przy zapięciu teleskopów na dalsze otwory. Guma na pewno ma być zapięta bliżej koperty. Choć guma to nie stal, wiem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Babcia...1957

 

Owszem, babcia, ale urodziwsza niż niejedna młódka :-))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To piwo bym odstawił - na wszelki wypadek... ;) Za dużo szczęścia na raz :P 


Leszek - Watches? I used to be a fan, now I am a full-blown airconditioner!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość gość”u

Nówka ;)

 

post-101536-0-15908400-1521999420_thumb.jpg

post-101536-0-31930400-1521999458_thumb.jpg

post-101536-0-14181600-1521999668_thumb.jpg

 

Pzdr!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie brakuje mi tego zegarka w kolekcji... Gratuluję, bo masz nosa, gdzie szukać. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.