Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Rekomendowane odpowiedzi

Treevill przeproś zegarek natychmiast  :D jaki brzydal? Mam trochę inny z tej serii ale uwierz że świetnie się prezentuje. To przecież Rakieta  :lol:


Lepiej umrzeć na zawał w pełnym słońcu, niż z powodu braku tlenu wciemnej d*pie, w którą się ochoczo wchodziło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam rakietę z tej serii i faktycznie ta koperta fajnie wygląda a w szczególności na oryginalnej bransolecie . szkiełko można spokojnie polerować bo malunki są od spodu.  "big zero" tez uważam za brzydala i był tym brzydalem którego musiałem mieć w kolekcji to tego kropkowanego brzydala nie chce :P

post-34995-0-07437200-1396290306_thumb.jpg

Edytowane przez Treevill

Do zdobycia : Rakieta wieczny kalendarz i  Rakieta 24h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam dokładnie taki sam jak Twój. Czyli my mamy popularesy a Gregorian dorwał rzadkiego.  :D


Lepiej umrzeć na zawał w pełnym słońcu, niż z powodu braku tlenu wciemnej d*pie, w którą się ochoczo wchodziło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oczywiście "brzydal" używam w formie żartobliwej . zegarek dość specyficzny i nie każdemu może się podobać . dobrze ze takie brzydale są w kolekcjach a nie na śmietnikach . brawo i gratuluje nabytku Gregorianie


Do zdobycia : Rakieta wieczny kalendarz i  Rakieta 24h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sthool - Dzięki za informacje. Jak widać nie należę do kolekcjonerów, którzy mają problem z pokazywaniem mechanizmów, nawet jeśli to nie świadczy na korzyść danego zegarka.

 

Przy okazji - można powiedzieć, że podstawowa rola forum został w tym wypadku zrealizowana perfekcyjnie.

Model czy wariant zegarka, który jeszcze przed chwilą był zupełnie nieznany - wspólnym wysiłkiem, w ciągu jednego dnia, został zweryfikowany w sensie istnienia innych egzemplarzy oraz kwestii mechanizmu z szerokim wyjaśnieniem.

 

Отлично! :)

 

Poniżej osoby zaangażowane w temat, w trakcie prac badawczych :)

 

Rola Forum jest tu realizowana konsekwentnie, ale pewien problem tkwi w tym, że w dużej mierze te informacje są w fazie domysłów i przypuszczeń. Dużo rzeczy kojarzę na bazie praktycznych doświadczeń przy remontach zegarków - werk po werku - taka układanka :) Lwią część informacji wyłuskałem też z naszego Forum i to z czasów, gdy jeszcze nie istniał temat "kwarcowy" :)

Niestety nie znam języka rosyjskiego w takim stopniu aby czytać teksty na rosyjskojęzycznych forach :( A na forach anglojęzycznych temat radzieckich kwarców nie jest tak dobrze rozpoznany jak to ma miejsce w przypadku zegarków mechanicznych. Ale "po nitce do kłębka" - trzeba rozwiązywać te zagadki :)

Edytowane przez sthool

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie , nie jestem biegły w zegarkach radzieckich a w "bezdusznych " już wcale ale...

w swoich czarnych skrytkach z dawnych czasów posiadam wiele nowych kopert i tu pytanie bo mam dwa rodzaje bezdusznych a nigdzie nie mogę ich namierzyć . Pomóżcie i dajcie jakiegoś linka do tych sikorów , żebym wiedział czego mam szukać jako serca i jakich wskazówek i koronek... z góry dzięki za pomoc 

TuVtleT.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm - akurat tej konfiguracji tarczy jest chyba ciut mniej na aukcjach i coś nie mogę na szybko znaleźć Koledzy pewnie będą w tym bieglejsi, ale tu masz link do wersji mechanicznej, pewnie w kwarcu wskazówki będą takie same http://www.ebay.pl/itm/Vintage-Russian-Soviet-Union-Men-s-ZARIA-17-jewels-/121312693371?pt=LH_DefaultDomain_212&hash=item1c3ecccc7b

 

Aha - i po prawej stronie to jest koperta do budzika ale to już pewnie wiesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

że od budzika to podejrzewalem ale ze w kwarcu ??? Mam kilka kopert oryginalnie pozamykanych w papierach poowijanych i to taki miks ktoś zrobił sobie ? Czy też były kwarce z budzikiem takie ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a myślałem że to jakaś wypasiona wersja Kwarca za milion tak popularnych tu ostatnio baksów ....:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

we wrocku to bym znał :) Sthool :) Guru kwarcoków z Festung Breslau :)


KUPIĘ - TROCHĘ WOLNEGO CZASU ! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam dwa Poljoty "Kwarce" i niestety jak złoty chodzi to srebrny nie wykazuje oznak życia ...

 p96Q1az.jpg 

od razu zaznaczam że jestem laikiem i od najmłodszych lat boję się prądu :)

Co tu może nie grać 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

yo bardzo kaprysne i awaryjne werki . w 95% padaja rotory w tm silniczku a zdobycie sprawnego graniczy z cudem :)


KUPIĘ - TROCHĘ WOLNEGO CZASU ! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

we wrocku to bym znał :) Sthool :) Guru kwarcoków z Festung Breslau :)

 

Coś tam trochę o radzieckich kwarcach wiem, ale żeby zaraz być "guru" ? :D

 

yo bardzo kaprysne i awaryjne werki . w 95% padaja rotory w tm silniczku a zdobycie sprawnego graniczy z cudem :)

 

Dokładnie - można obstawiać, że w tym egzemplarzu padł właśnie silniczek krokowy. Tak na prawdę, to w tych werkach (podobnie jak w 3056) padają cewki. A z racji tego, że cewka jest integralna z silniczkiem, możliwości naprawy tego zespołu są praktycznie żadne. Tylko wymiana ratuje sprawę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś tam trochę o radzieckich kwarcach wiem, ale żeby zaraz być "guru" ? :D

 

 

Dokładnie - można obstawiać, że w tym egzemplarzu padł właśnie silniczek krokowy. Tak na prawdę, to w tych werkach (podobnie jak w 3056) padają cewki. A z racji tego, że cewka jest integralna z silniczkiem, możliwości naprawy tego zespołu są praktycznie żadne. Tylko wymiana ratuje sprawę :)

to podpowiedz w czym najczęściej były te werki to popoluję bo naprawdę bardzo zacne sikory . Mam złotego też i dlatego kupiłem tego bez żadnej pewności że po włożeniu baterii odżyje ... a ten złoty Poljot wygląda na Mojej małej rączce jak kajdan na dwumetrowym 140 kilogramowym ....afro amerykaninie i daje po oczach :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3050 (czyli werk taki jak u Ciebie na zdjęciu) oprócz Poljotów występował też w Rakietach (m.in. tych z charakterystycznym fazowanym szkiełkiem - ktoś na Forum chyba nawet ma taką), ponadto werk ten był też w olbrzymich niebieskich Czajkach.

Natomiast 3056 na pewno był powszechniejszy od 3050; występował w Slavach, Czajkach, Poljotach, Rakietach. Niestety silniczek od 3056 nie pasuje do 3050, ale zegarki z werkiem 3056 też są bardzo ciekawe stylistycznie - osobiście najbardziej podobają mi się w tym przypadku Rakiety.

W zasadzie to jeszcze może nie powinniśmy wydawać werdyktu co do Twojego Poljota, jeśli nie podjąłeś żadnych czynności poza wymianą baterii. Czasem może być też tak, że po prostu któryś ze styków "nie łapie" ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poza zakupem baterii i wsadzeniu u majstra nic więcej nie robiłem , to co napisałem na temat prądu to szczera prawda i do niczego co jest na prąd nie zaglądam z zasady :) dlatego też pytałem o jakiegoś majstra tu w centralnej Polszy aby wskazał choć diagnozę ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeżeli nie ruszyl po wlozeniu baterii to majster powie Ci to samo co tutaj na forum :) coraz mniej jest majstrow co by chcieli i umieli w takich werkach grzebac :) wiec szkoda pradu z Twojej strony :D

a co do tej rakiety z fazowanym szkle to u mnie w skrzynce z kwarcokami on zalega i to w 100% sprawna ci ona

ale jak chcialbys sie pozbyc tych kwarocokow to ja chetnie je od kolegi odkupie ;)


KUPIĘ - TROCHĘ WOLNEGO CZASU ! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeżeli nie ruszyl po wlozeniu baterii to majster powie Ci to samo co tutaj na forum :) coraz mniej jest majstrow co by chcieli i umieli w takich werkach grzebac :) wiec szkoda pradu z Twojej strony :D

a co do tej rakiety z fazowanym szkle to u mnie w skrzynce z kwarcokami on zalega i to w 100% sprawna ci ona

ale jak chcialbys sie pozbyc tych kwarocokow to ja chetnie je od kolegi odkupie ;)

Nie no ... ja nie po to żeby sie pozbywać ...

Ten złoty jest fantastico a ten... poczeka na dawce , może z czasem coś trafie :)

 

Chyba że ty masz jakiegoś dawcę to ja z chęcia przyjmę , zakupię , wymuszę lub ...co sobie stryjenka zażyczy 

Edytowane przez Roberti Radek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam poszukuje mechanizmu L2356 do łucza,mój niestety nie do uratowania wiec jakby ktos miał sprawny chetnie zakupie bo zegarek mi sie podoba i ma słuszny rozmiar

post-46659-0-32724800-1398335265.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka kwarców których tu jeszcze nie pokazywałem.

 

post-27093-0-46953500-1398685094_thumb.jpg

post-27093-0-67998500-1398685095_thumb.jpg

post-27093-0-87353500-1398685096_thumb.jpg

post-27093-0-04354100-1398685098_thumb.jpg

post-27093-0-18222100-1398685099_thumb.jpg


Lepiej umrzeć na zawał w pełnym słońcu, niż z powodu braku tlenu wciemnej d*pie, w którą się ochoczo wchodziło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.