Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Rekomendowane odpowiedzi

Do tej operacji jednak też potrzebne dobrze profilowane szkło. Kiedyś tak zrobiłem "slim" i zegarek zaczął sie zatrzymywać :) Sekundnik zahaczal o szkło:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do tej operacji jednak też potrzebne dobrze profilowane szkło. Kiedyś tak zrobiłem "slim" i zegarek zaczął sie zatrzymywać :) Sekundnik zahaczal o szkło:-)

Co racja, to racja - uważać trzeba zwłaszcza w przypadku zegarków z długimi sekundnikami. W mojej Slavie na pewno jest wymagany dystans między sekundnikiem a szkiełkiem :)

A wracając do oryginalnych szkiełek w tych płaskich kwarcowych Slavach - zauważyłem, że miały one jeszcze jedną wadę: za duży luz w ramce. W kilku Slavach tego typu (z oryginalnymi i nieuszkodzonymi szkiełkami) szkiełko da się obrócić palcami. Przypuszczam, że mógł to być efekt złego wyprofilowania (za mała siła "rozprężająca" brzegi).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co racja, to racja - uważać trzeba zwłaszcza w przypadku zegarków z długimi sekundnikami. W mojej Slavie na pewno jest wymagany dystans między sekundnikiem a szkiełkiem :)

A wracając do oryginalnych szkiełek w tych płaskich kwarcowych Slavach - zauważyłem, że miały one jeszcze jedną wadę: za duży luz w ramce. W kilku Slavach tego typu (z oryginalnymi i nieuszkodzonymi szkiełkami) szkiełko da się obrócić palcami. Przypuszczam, że mógł to być efekt złego wyprofilowania (za mała siła "rozprężająca" brzegi).

a powiedz gdzie w szkiełka(plexi) się zaopatrujesz ??


KUPIĘ - TROCHĘ WOLNEGO CZASU ! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a powiedz gdzie w szkiełka(plexi) się zaopatrujesz ??

 

Obecnie (tj. od czasu likwidacji sklepu na pl. Bema) tylko wysyłkowo w TimePolu. Od dłuższego czasu przymierzam się do wizyty w hurtowni na Nyskiej we Wrocławiu, ale jakoś ciągle mi tam nie po drodze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pięknie poodnawiane. Ja mam z I komunii taki radziecki zabytek i chyba poproszę męża aby mi odnowił, bo widzę, że te zegarki są naprawdę piękne :) a taką niechcęcią do mojego pałałam...

______________

często odwiedzam strony www warszawa

Edytowane przez Ahriadna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dawno nic nie było, więc pokażę swoje nabytki. A że jak pisałem wcześniej kwarców nie zbieram - więc dziś skromnie  :D

post-27093-0-91145800-1404069982_thumb.jpg

post-27093-0-36716200-1404069985_thumb.jpg

post-27093-0-74554400-1404069986_thumb.jpg


Lepiej umrzeć na zawał w pełnym słońcu, niż z powodu braku tlenu wciemnej d*pie, w którą się ochoczo wchodziło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kwiatek

Rakieta przepiękna :wub:

Jako że ja też nie zbieram kwarców to wysłałem propozycję korupcyjną :)

Romku nie Ty pierwszy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jak tu nie lubić wyrobów Mińska. Kolejny ciekawy Łucz z bardzo specyficznym rodzajem giloszowania tarczy.

Kratki nie tylko się przecinają ale są też oddzielane modułami poprzecznych lini.

Do tego tak ładnie ułożyło się białe pokrycie wskazówek, że wygląda na półkoliste i w realu budzi skojarzenia z masą perłową :o

Również indeksy nawiązują do wskazówek i mają w środkowej części podobne pokrycie. Wszystko to na ciemnoniebieskiej tarczy.

 

post-60300-0-40114900-1404642656.jpg

post-60300-0-44621100-1404642659.jpg

post-60300-0-10434600-1404642662.jpg

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładny - tarcza robi wrażenie, pewnie w bezpośrednim odbiorze jeszcze lepsze. Kształt koperty też dobrze dopasowany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rewelacja !!!


Do zdobycia : Rakieta wieczny kalendarz i  Rakieta 24h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kwiatek

Chociaż to nie Rusek to ladniutka jest ta Ruhla :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znów przybyło kilka bateryjek.

 

post-27093-0-68001100-1407167580_thumb.jpg

post-27093-0-96502900-1407167581_thumb.jpg

post-27093-0-29224900-1407167583_thumb.jpg

post-27093-0-49697600-1407167584_thumb.jpg

post-27093-0-32342200-1407167614_thumb.jpg


Lepiej umrzeć na zawał w pełnym słońcu, niż z powodu braku tlenu wciemnej d*pie, w którą się ochoczo wchodziło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znów przybyło kilka bateryjek.

 

Wszystkie rewelacyjne, ale najlepsza ta dwuuszczelkowa czterośrubowa Rakieta :D A o istnieniu takiego ładnego kwarcowego damskiego Łucza to nawet nie miałem pojęcia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten Łucz jest raczej męski bo jest większy od slav.


Lepiej umrzeć na zawał w pełnym słońcu, niż z powodu braku tlenu wciemnej d*pie, w którą się ochoczo wchodziło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale mówisz o tym Łuczu z owalną tarczą i złoconymi wskazówkami? Na zdjęciu wydaje się mały. Ale jeśli nie jest to damka, to tym bardziej stanowi on ciekawy egzemplarz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak o tym. Jutro wrzuce fotke pogladawa na ręku to zobaczysz.


Lepiej umrzeć na zawał w pełnym słońcu, niż z powodu braku tlenu wciemnej d*pie, w którą się ochoczo wchodziło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale mówisz o tym Łuczu z owalną tarczą i złoconymi wskazówkami? Na zdjęciu wydaje się mały. Ale jeśli nie jest to damka, to tym bardziej stanowi on ciekawy egzemplarz :)

Na 20 stronie jest taki sam z niebieską tarczą ,mechanizm1956

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poglądowo na ręku obok amfibii.

 

post-27093-0-02745700-1407227033_thumb.jpg


Lepiej umrzeć na zawał w pełnym słońcu, niż z powodu braku tlenu wciemnej d*pie, w którą się ochoczo wchodziło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na 20 stronie jest taki sam z niebieską tarczą ,mechanizm1956

 

Wcześniej jakoś mi umknął, bo na pierwszy rzut oka też pomyślałem, że to damka :)

 

Poglądowo na ręku obok amfibii.

 

No to już teraz widzę, że to na pewno nie są "damki" - jak ja w ogóle mogłem tak pomyśleć? :rolleyes:

Swoją drogą bardzo ładne te Wasze Łucze i chyba nieczęsto można je trafić. Gratulacje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O ile Łucz jest często spotykany, to taką  Czajkę na 3056 znalazłem pierwszy raz i to w super stanie !czajka%20i%20%C5%82ucz%20kwarc.JPGczajka%20kwarc.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O ile Łucz jest często spotykany, to taką  Czajkę na 3056 znalazłem pierwszy raz i to w super stanie !

 

Łucz oczywiście rewelacyjny i często spotykany, tyle, że często niesprawny :) A Czajki z 3056/3056A owszem dość rzadko się pojawiają; ten model występował jeszcze z chromowanym pierścieniem wokół szkiełka.

Ja tymczasem skonstruowałem sobie dziś takiego kwarcowego składaka (mam nadzieję, że nie trafię z nim do tematu o frankenach :D ):

 

5995615000_1407688023_thumb.jpg

 

3058634100_1407688023_thumb.jpg

 

Oczywiście nie ma tu mowy o mieszaniu części z rożnych fabryk - wszystko pochodzi z 2.MWF i wszystko jest od Slav kwarcowych.

Tarcza, wskazówki są od Slavy z plastikową czarną kopertą (która u mnie była na tyle zniszczona, że nie dało się jej uratować - pęknięte ucho od teleskopu), złocona koperta pozostała mi po jakiejś Slavie, w której oryginalna tarcza była zniszczona, natomiast werk poskładałem z zapasów części po demontażu innych Slav 2356 :)

Sekundnik w oryginale był częściowo pokryty biała farbą, co nijak nie pasowało do jasnozielonych indeksów - musiałem tę farbę usunąć, co wcale nie było łatwe (z pomocą przyszła myjka ultradźwiękowa).

Przy okazji kolejny raz zetknąłem się z pewnym problemem w tych werkach - przy przykręcaniu mostka do płyty łatwo jest wyrwać tulejkę gwintowaną, w którą wkręca się śrubę (ta tulejka jest chyba zbyt słabo wciskana w płytę - dotyczy to tylko werków 2356 z 2.MWF, w innych tego nie spotkałem).

Edytowane przez sthool

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.