Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
carlito1

Przymierzałem dzisiaj/ostatnio...

Rekomendowane odpowiedzi

Mariusz zaskoczyłeś mnie,że zainteresowałeś się czymś innym niż AP :)


Robert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Mariusz zaskoczyłeś mnie,że zainteresowałeś się czymś innym niż AP :)

 

Robert,

czy pamiętasz jeszcze serwis hautehorlogerie.pl ?. Opisywałem przecież różne firmy :). Breguet, Patek, Moser, sporo artykułów o Vacheronie. Wcześniej pisałem o IWC, popełniłem nawet opracowania o "Niezależnych", Roleksie... itd..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam...

Jednak kojarzę Cię jako AP :)


Robert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...i takie smaczki wykonania werku jak reset sekundy.

 

Bardzo ciekawy i zaawansowany reset sekundy opatentował w 2000 roku A. Lange & Sohne. System ZERO-RESET zastosowany w mechanizmach SAX-0-MAT działa następująco: po wyciągnięciu koronki wskazówka sekundowa powraca do pozycji "0", czyli na indeks "12" w przypadku gdy sekundnik nie przekroczył połowy skali czyli 30 sek. W przeciwnym razie wskazówka sekundowa przesuwa się zgodnie z kierunkiem wskazówek zegara na tenże indeks. Ponadto wskazówka minutowa w chwili kiedy następuję zerowanie sekundnika ustawia się dokładnie na indeksie, a nie w okolicy tego indeksu. Pozwala to na najdokładniejsze ustawienia wskazówek do synchronizacji czasu.

Bardzo mi się podoba funkcja zerowania sekundnika.

Edytowane przez TeJot

"Miłownik dokładnego zegarka, to jest dobrego chronometru..."

pozdrowienia, Tomasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Pamiętam...

Jednak kojarzę Cię jako AP :)

 

No tak, Ty mnie kojarzysz z Audemars Piguet, a ja dostaję pytania co się stało z artykułem o Moserze, gdzie wsiąkły opracowania o Breguet itp. :). No i teraz zastanawiam się jak wkomponować te artykuły w apclub żeby miało to przysłowiowe ręce i nogi. Nie przypuszczałem, że te opracowania aż tak bardzo przypadną Wam do gustu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mariusz,

 

w tych opracowaniach było kompendium wiedzy przystępnie napisane, którego szkoda by było nie udostępnić.


"Miłownik dokładnego zegarka, to jest dobrego chronometru..."

pozdrowienia, Tomasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mariusz nie chcę abyś mnie źle nie zrozumiał. Wszystko co czytałem z Twojej strony było na najwyższym poziomie, po prostu jakoś sobie Ciebie kojarzę z AP....


Robert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Mariusz,

 

w tych opracowaniach było kompendium wiedzy przystępnie napisane, którego szkoda by było nie udostępnić.

 

Okay, coś wymyślę. Zwłaszcza, że na dysku zalega jeszcze ukończony artykuł o F.P.Journe, którego do tej pory nie publikowałem.

 

Mariusz nie chcę abyś mnie źle nie zrozumiał. Wszystko co czytałem z Twojej strony było na najwyższym poziomie, po prostu jakoś sobie Ciebie kojarzę z AP....

 

Wszystko w porządku. Skojarzenia z Audemars Piguet jak najbardziej właściwe, bo to jedna z moich ulubionych firm zegarkowych :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okay, coś wymyślę. Zwłaszcza, że na dysku zalega jeszcze ukończony artykuł o F.P.Journe, którego do tej pory nie publikowałem.

 

 

 

Wszystko w porządku. Skojarzenia z Audemars Piguet jak najbardziej właściwe, bo to jedna z moich ulubionych firm zegarkowych :).

 

Jeśli wolno zapytać, jaki zegarek jeszcze masz prócz AP? Może wtedy się unormuje ;)


Robert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Jeśli wolno zapytać, jaki zegarek jeszcze masz prócz AP? Może wtedy się unormuje ;)

 

Chyba się nie unormujesz :). W chwili obecnej mam dwa zegarki... i obydwa Audemars Piguet :). Ale w bliższych planach mam zakup Panerai i być może Zenitha Striking 10TH. W nieco dalszych planach któryś z AP Offshore i AP 15202.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet nie wiesz Mariusz jak mnie cieszy Twoje zainteresowanie Strikingiem :) Pamiętam jak pisałeś, że Twoim zdaniem Zenithy dużo tracą przy bliższych kontakcie, a ja na to, żebyś zobaczył sobie Strikinga, bo to zdecydowanie najfajniejszy zegarek tego producenta i na żywo wiele zyskuje... Idź tą drogą Mariusz :) Szczerze Ci polecam ten zegarek.


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zenitha Striking 10TH wydaję się bardzo ciekawą propozycją, również bardzo mi się podoba.


Robert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

vacheron-constantin-historiques-american-1921.jpg

 

vacheron-constantin-malte-small-seconds-watch-2.jpg

 

Oba piękne, oba świetne, oba astronomicznie drogie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

vacheron-constantin-historiques-american-1921.jpg

 

vacheron-constantin-malte-small-seconds-watch-2.jpg

 

Oba piękne, oba świetne, oba astronomicznie drogie.

Tzn jakie kwoty ?:)


Bartek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy VC do wyrwania za niewiele ponad 20 tys. euro. Zastanawiałem się ostatnio nad tym zegarkiem, ale raz, że koronka mi się nie podoba, dwa, to miałbym chyba problem z odczytaniem godziny ;) Pozatym piękny zegarek.

Edytowane przez carlito1

"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tzn jakie kwoty ? :)

 

odpowiednio 138.000 i 97.000 PLN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Nawet nie wiesz Mariusz jak mnie cieszy Twoje zainteresowanie Strikingiem :) Pamiętam jak pisałeś, że Twoim zdaniem Zenithy dużo tracą przy bliższych kontakcie, a ja na to, żebyś zobaczył sobie Strikinga, bo to zdecydowanie najfajniejszy zegarek tego producenta i na żywo wiele zyskuje... Idź tą drogą Mariusz :) Szczerze Ci polecam ten zegarek.

Zenitha Striking 10TH wydaję się bardzo ciekawą propozycją, również bardzo mi się podoba.

 

Hmmm, pod względem praktyczności komplikacji Panerai jest zdecydowanie lepszy od Zenitha. Moim zdaniem GMT i wskaźnik rezerwy chodu są potrzebne. Natomiast chronograf ?, nie wiem po co mi zegarek z tego typu komplikacją (???). Tak więc na ten moment jestem bliższy zakupu Panerai 320 choć jeszcze się zastanawiam. Grubość koperty może nieco ograniczyć komfort użytkowania i to mnie zastanawia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, pod względem praktyczności komplikacji Panerai jest zdecydowanie lepszy od Zenitha. Moim zdaniem GMT i wskaźnik rezerwy chodu są potrzebne. Natomiast chronograf ?, nie wiem po co mi zegarek z tego typu komplikacją (???). Tak więc na ten moment jestem bliższy zakupu Panerai 320 choć jeszcze się zastanawiam. Grubość koperty może nieco ograniczyć komfort użytkowania i to mnie zastanawia.

 

Mi osobiście w Panarei przeszkadza rozmiar przeważnie 44<, i brak podziałek minutowych....


Robert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odpowiednio 138.000 i 97.000 PLN

Kosmiczne te ceny. Pierwszy w ogóle mi się nie podoba, drugi za to tak i to bardzo :)

Edytowane przez Patom

Bartek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To są Bartek ceny sklepowe, traktuj je z przymrużeniem oka.


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale Łukasz też podał pewnie ceny w PL, gdzie indziej z pewnością można wyrwać je taniej .


Bartek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niby tak,ale ile Wam opuszczą 2-5%? Może 10% to i tak spora kasa :)


Robert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Maks, jeżeli ktoś kupuje VC za prawie 150 tyś, to nawet 15 tyś nie robi mu wielkiej różnicy :) .


Bartek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Maks, jeżeli ktoś kupuje VC za prawie 150 tyś, to nawet 15 tyś nie robi mu wielkiej różnicy :) .

 

Racja, to inny świat :)


Robert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Maks, jeżeli ktoś kupuje VC za prawie 150 tyś, to nawet 15 tyś nie robi mu wielkiej różnicy :) .

Nie do końca się z Wami zgodzę Panowie. Osoby zamożne z reguły wydają kasę “racjonalnie“ (cudzysłów => trudno mówić o tradycyjnie pojętej racjonalności w przypadku zakupu dóbr luksusowych) i zwracają uwagę na cenę. Zdarzają się oczywiście stereotypowi nuworysze, dla których "im drożej, tym lepiej, a ceny negocjują tylko buraki", ale nie jest to raczej regułą.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.