Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
carlito1

Przymierzałem dzisiaj/ostatnio...

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Jash

Wbił się, czy nie prawda jest taka, że jak chcesz mieć luksusowy i prestiżowy zegarek to kupujesz JLC, AP, IWC, a nie Grand Seiko. Jak chcesz mieć luksusowy i prestiżowy samochód to kupujesz Mercedesa, a nie Lexusa. Japońskie marki w Europie nie są synonimem luksusu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, czy Wy aby na pewno wiecie w jakim wątku piszecie ;):D Jeżeli nie przypominam "przymierzałem dzisiaj /ostatnio" :) . To nie Sejm, nie "bijcie" już piany w stylu wyższości Świąt Bożego Narodzenia nad Wielkanocnymi lub odwrotnie, wróćmy do tematu a swoje "polityczne" swary, jeżeli nadal Was pochłaniają, skierujcie na pw czy inną formę komunikacji :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Kończąc OT, nadpiszę, że dyskusje przenosimy na kwiecień. Krystian wie o co chodzi ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak. Myślę, że w tym okresie uznamy wyższość Świąt Wielkanocnych :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Panowie, czy Wy aby na pewno wiecie w jakim wątku piszecie ;):D Jeżeli nie przypominam "przymierzałem dzisiaj /ostatnio" :) . To nie Sejm, nie "bijcie" już piany w stylu wyższości Świąt Bożego Narodzenia nad Wielkanocnymi lub odwrotnie, wróćmy do tematu a swoje "polityczne" swary, jeżeli nadal Was pochłaniają, skierujcie na pw czy inną formę komunikacji :lol:

 

Moim zdaniem to nie jest kwestia wyższości jednych Świąt nad drugimi :), bo Grand Seiko nie jest żadną konkurencją dla Lange, Patka czy Vacherona. Wybierając Seiko postępujesz na zasadzie... mogłeś zjeść kolację w towarzystwie takich pań jak Jessica Alba, Keira Knightley, Charlize Theron, ale postanowiłeś wybrać towarzystwo Danny Devito. Czytając niektóre komentarze na forum odnoszę wrażenie, że niektórzy na siłę próbują nobilitować Grand Seiko i podnosić to do rangi Patka. A tymczasem to porządnej jakości zegarki, które topowi producenci ze Szwajcarii zjadają na śniadanie. Przepraszam za to co napiszę, ale nie wiem jakim trzeba być ignorantem w temacie zegarków żeby zdecydować się na zakup Grand Seiko w cenie za którą można mieć czasomierz F.P.Journe :unsure:.

Edytowane przez McIntosh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem to nie jest kwestia wyższości jednych Świąt nad drugimi :), bo Grand Seiko nie jest żadną konkurencją dla Lange, Patka czy Vacherona. Wybierając Seiko postępujesz na zasadzie... mogłeś zjeść kolację w towarzystwie takich pań jak Jessica Alba, Keira Knightley, Charlize Theron, ale postanowiłeś wybrać towarzystwo Danny Devito. Czytając niektóre komentarze na forum odnoszę wrażenie, że niektórzy na siłę próbują nobilitować Grand Seiko i podnosić to do rangi Patka. A tymczasem to porządnej jakości zegarki, które topowi producenci ze Szwajcarii zjadają na śniadanie. Przepraszam za to co napiszę, ale nie wiem jakim trzeba być ignorantem w temacie zegarków żeby zdecydować się na zakup Grand Seiko w cenie za którą można mieć czasomierz F.P.Journe :unsure:.

 

McIntosh, w pełni się z Tobą zgadzam, z wyjątkiem ostatniego zdania. W rzeczywistości tu nikt i nigdy nie zdecydowałby się na tego GS-a. Jego zwolennicy mają dużo argumentów tylko wtedy, gdy prowadzą teoretyczne dywagacje. W praktyce gdyby nagle dostali w spadku 100 tys. PLN do wydania na zegarek, zmieniliby zdanie.

Edytowane przez Mirosuaw

Pozdrawiam, Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Mariusz, masz rację. Gdybym miał zjeść kolację z Jessicą Alba, czy Keirą Knightley.....wybrałbym Danny'ego, przynajmniej było by śmiesznie. Charlize to osobny temat ;)

Nigdzie nie zauważyłem, aby ktokolwiek podnosił GS do rangi Patka :)

Rozwiń proszę myśl: "tymczasem (seiko) to porządnej jakości zegarki, które topowi producenci ze Szwajcarii zjadają na śniadanie"?

Rozumiem, że dla Ciebie nie ma znaczenia, czy zegarek się podoba, czy nie. Ma być topowy swiss i koniec, tak?

Oczywiście, że w cenie GS możesz kupić czasomierz F.P.Journe, ale co w sytuacji kiedy ten pierwszy podoba się bardziej?

Ty uważasz, że zakup GS jest bez sensu, bo za to można kupić F.P.Journe, ale ktoś inny tak samo może napisać, że za to można kupić 10 innych, równie dobrych zegarków.

Edytowane przez Jash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po przemyśleniu napiszę, że za 32k $ nie kupiłbym tego GS. Nie kupiłbym, bo jeżeli za 6,5k $ mogę mieć prawie ten sam zegarek, tylko wykonany nie z platyny... No nie, sam materiał to trochę za mało...

 

Rozwiń proszę myśl: "tymczasem (seiko) to porządnej jakości zegarki, które topowi producenci ze Szwajcarii zjadają na śniadanie"?

Rozumiem, że dla Ciebie nie ma znaczenia, czy zegarek się podoba, czy nie. Ma być topowy swiss i koniec, tak?

 

Nie no, Jacek, myślę, że Mariuszowi chodziło o kwestie zegarmistrzowskie. A tu dyskutować nie próbuję, bo to by mogło przypominać spór filozoficzny pomiędzy Kantem, a - dajmy na to - Jessicą Albą ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

No właśnie Rafał. Kwestie zegarmistrzowskie. Napisałem stronę wcześniej, że lubię proste analogi, nie lubię komplikacji. Zegarki wybieram oczami. Ten GS mi się podoba. Kupiłbym i koniec. Po prostu nie rozumiem pisania w stylu "trzeba mieć nierówno pod sufitem, aby kupić SEIKO za 32k USD skoro można mieć za to np. F.P.Journe."

Pasja zegarkowa nie polega na zimnej kalkulacji i wybierania tego co "należy".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po prostu nie rozumiem pisania w stylu "trzeba mieć nierówno pod sufitem, aby kupić SEIKO za 32k USD skoro można mieć za to np. F.P.Journe."

Pasja zegarkowa nie polega na zimnej kalkulacji i wybierania tego co "należy".

 

Też nie rozumiem takiego pisania. I zgadzam się, że pasja (żadna) nie polega na zimnej kalkulacji. Chyba, że dla kogoś pasją jest wykonywanie zawodu aktuariusza :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jestes chyba jedyny na forum:) ale brawo za mocne wlasne przekonanie, jakiekolwiek by ono dziwne nie bylo. Indywidualnosc ceni sie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem to nie jest kwestia wyższości jednych Świąt nad drugimi :), bo Grand Seiko nie jest żadną konkurencją dla Lange, Patka czy Vacherona. Wybierając Seiko postępujesz na zasadzie... mogłeś zjeść kolację w towarzystwie takich pań jak Jessica Alba, Keira Knightley, Charlize Theron, ale postanowiłeś wybrać towarzystwo Danny Devito. Czytając niektóre komentarze na forum odnoszę wrażenie, że niektórzy na siłę próbują nobilitować Grand Seiko i podnosić to do rangi Patka. A tymczasem to porządnej jakości zegarki, które topowi producenci ze Szwajcarii zjadają na śniadanie. Przepraszam za to co napiszę, ale nie wiem jakim trzeba być ignorantem w temacie zegarków żeby zdecydować się na zakup Grand Seiko w cenie za którą można mieć czasomierz F.P.Journe :unsure:.

 

Panowie, moją intencją było zakończenie tej jałowej dyskujsji a nie jej rozkręcenie :wub: Dajcie sobie już spokój, podsumowując można powiedzieć, że nikt nikogo ne przekona bo po porstu zawsze będą ludzie którzy na jakiekolwiek tematy, w tym i zegarkowe, różnie myśla i tyle ;) Jeden wydałby ta kasę na GS, inny nie i co z tego. To nie powód aby sie o to spierac, dokonywać ocen, itd. Dajcie już z tym spokój i wrócmy do tematu, co było moim zamierzeniem :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobil sie maly offtop ale pociagne go o jeden post wiecej glownie z powodu ze jako chyba jedyny ktory ten zegarek widzial

Wg mnie totalnym ignoranctwem jest dyskwalifikowanie tego konretnego czasomierza jak to zrobil Mariusz n tylko dlatego ze pisze na nim seiko .

Gdybym mial inne mozliwosci finansowe I nie musial brac pod uwage ewentualnej straty przy odsprzedazy ( wiec jak dobrze Jacek stwierdzil ' jestem jednym z tych ktorych na ten zegarek nie stac )to bym go kupil bez zastanowienia . W porownaniu do PP 5196 ktory jest, chyba najlepszym konkurentem dla tego seiko pod wzgledem wizualnym, technicznym jak I cenowym to sorki ale PP niebardzo ma sie czy pokazac . Pomijam sprawe prestizu I historii firmy


Beware the fury of a patient man.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Irku, tak jak pisałem wcześniej....miałem okazję oglądać ten model, ale w złocie i gdybym był tym, którego stać na taki zakup nie zastanawiałby się ani chwili.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Zrobil sie maly offtop ale pociagne go o jeden post wiecej glownie z powodu ze jako chyba jedyny ktory ten zegarek widzial

Wg mnie totalnym ignoranctwem jest dyskwalifikowanie tego konretnego czasomierza jak to zrobil Mariusz n tylko dlatego ze pisze na nim seiko .

Gdybym mial inne mozliwosci finansowe I nie musial brac pod uwage ewentualnej straty przy odsprzedazy ( wiec jak dobrze Jacek stwierdzil ' jestem jednym z tych ktorych na ten zegarek nie stac )to bym go kupil bez zastanowienia . W porownaniu do PP 5196 ktory jest, chyba najlepszym konkurentem dla tego seiko pod wzgledem wizualnym, technicznym jak I cenowym to sorki ale PP niebardzo ma sie czy pokazac . Pomijam sprawe prestizu I historii firmy

 

Skoro tylko PP wytrzymuje konkurencję z tym cudownym Grand Seiko, to oświeć mnie proszę i napisz w których elementach konstrukcji mechanizmu Seiko rozkłada Patka. Proszę też o informację dlaczego porównywalne cenowo czasomierze F.P.Journe, A.Lange&Soehne w ogóle nie wytrzymują konkurencji z zaprezentowanym przez Ciebie Grand Seiko. Odnieś się proszę konkretnie do tych elementów mechanizmu, które stanowią zdecydowane atuty Seiko w porównaniu do producentów, których wymieniłem. Może się czegoś nowego nauczę. Dzięki.

Edytowane przez McIntosh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wroce za tydzien do domu z checia porownam mechanizmy ten w pp 5196 z tym z GS a poniewaz godzine temu wyszedlem z salonu Patka w Calgary tylko sie moja opinia umocnila


Beware the fury of a patient man.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Jak wroce za tydzien do domu z checia porownam mechanizmy ten w pp 5196 z tym z GS a poniewaz godzine temu wyszedlem z salonu Patka w Calgary tylko sie moja opinia umocnila

 

Z miłą chęcią. Może wreszcie będzie szansa na merytoryczną dyskusję. Nie rozumiem tylko dlaczego mielibyśmy ograniczać się do Patka ?. Jak już wcześniej napisałem, nie rozumiem dlaczego w Twojej opinii tylko Patek jest godnym konkurentem dla Grand Seiko :blink:. W cenie minimalnie niższej od GS, które zaprezentowałeś można na przykład kupić Audemars Piguet Millenary 4101, Lange 1 Moonphase, Jaeger-LeCoultre Duometre a Quantieme Lunaire !!!, platynowego !!! F.P.Journe Zodiaque, Vacheron Constantin Quai de l'Ile Date w palladzie. Może te zegarki też włączymy do porównania ? :). Nadal chcesz bronić Seiko ?. Argumentacja oparta na tych zegarkach zrobi miazgę z tego GS :).

Edytowane przez McIntosh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mariusz czego Ty nie zrozumiales w tym co napisalem ?

Powtorze

Jak dla mnie odpowiednikiem tego GS jest PP 5196 ze wzgladu na wyglad , cene I mozliwosci techniczne I w tym porownaniu jak DLA MNIE calatrawa nie ma szans . I ogolnie nie obchodzi mnie co mysla inni , mnie podoba sie bardziej seiko , chciaz tak jak napisalem nie kupilbym I do tego podalem powod dlaczego , a Ty .. ?

Nazywales ludzmi ignorantami a sam jestes najwiekszym z nich

Jak wroce porownam te dwa modele miedzy soba

Edytowane przez irekm

Beware the fury of a patient man.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomijajc fakt Irek ze PP 5196 jest prawie o polowe tanszy od GS w platynie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Platynowy 5196 kosztuje praktycznie tyle samo


Beware the fury of a patient man.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

My mistake, masz racje. Patrzylem na pp w bialym zlocie

Edytowane przez nash13

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mierzyłem wczoraj Hublota Big Bang, tego o :

 

post-27475-0-99147000-1361705634.jpg

 

Mimo, że do Hublota mi daleko, to brałbym go poważnie pod uwagę, w sensie zakupu, gdyby był odrobinę mniejszy i miał swój własny manufakturowy mechanizm. Fajny zegar, świetny design, oczy mi się mocno zaświeciły ;)


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wreszcie Michał :)

Co prawda nie widziałem na żywo Hublota,ale wiesz,że lubię tą markę. Z tego co wiem, to chyba w linii King Power są in-housy (UNICO).


Robert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Jak dla mnie odpowiednikiem tego GS jest PP 5196 ze wzgladu na wyglad , cene I mozliwosci techniczne I w tym porownaniu jak DLA MNIE calatrawa nie ma szans . I ogolnie nie obchodzi mnie co mysla inni , mnie podoba sie bardziej seiko , chciaz tak jak napisalem nie kupilbym I do tego podalem powod dlaczego , a Ty .. ?

 

Nie o powód tu idzie. Bardziej chodzi o to, że jak na razie to nie dostrzegam w Twoich postach niczego merytorycznego. Piszesz, że Calatrava nie ma szans i w Twojej opinii Seiko ma znacznie większe możliwości techniczne. Wiesz co to jest ? - puste frazesy. Może napisz wreszcie coś konkretnego, bo jak na razie prowadzimy tu jałową dyskusję, z której nic nie wynika. Udowodnij wreszcie, że Kung Fu Seiko lepsze i że rozwala na łopatki mechanizm Patek Philippe. Co do mnie to podałem Ci konkretną konkurencję w cenie Grand Seiko do której nie chcesz się odnieść. Armaty szwajcarskie i niemieckie niezbyt wygodne w dyskusji ?. Na Patku świat się nie kończy, a pojęcie odpowiednika, które przedstawiłeś nie jest pełne. Ja za wskaźnik w doborze konkurencyjnych czasomierzy przyjąłem cenę GS. Ciekawe ile osób z forum wydałoby kasę na Grand Seiko mogąc za te same pieniądze kupić A.Lange&Soehne Lange 1 Moonphase albo Duometre a Quantieme Lunaire JLC ?. I Ty mnie nazywasz ignorantem ?. Ignorancją jest niedostrzeganie takiej konkurencji.

Edytowane przez McIntosh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, co sądzicie o cenach Hublota ? Konkretnie rozchodzi mi się o ref. 301.SM.1770.RX. Trochę mi namieszał w głowie ten zegarek, ale tyle pieniędzy za modyfikowaną ETE ? Trochę to dla mnie niepojęte.

 

Z tego co wiem, to chyba w linii King Power są in-housy (UNICO).

Są, są, ale seria KP mi się nie podoba, pozatym ma nieludzkie rozmiary.

 

 


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.