Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
carlito1

Przymierzałem dzisiaj/ostatnio...

Rekomendowane odpowiedzi

Wiem,ale po pierwsze nie korzystałbym z połowy funkcji(po co mi budzik i GMT?) dla mnie data i stoper to Świat! Ten zegar wzbudza podziw wykonaniem i masą,przy czym nie przytłacza..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Budzik i GMT moim zdaniem są bardzo przydatnymi funkcjami.

 

Filmiki :

 

http://m.youtube.com/#/watch?v=WiRXxCD0DZc&desktop_uri=%2Fwatch%3Fv%3DWiRXxCD0DZc&gl=PL

 

http://m.youtube.com/#/watch?v=cKGgT_S5d10&desktop_uri=%2Fwatch%3Fv%3DcKGgT_S5d10&gl=PL

Edytowane przez carlito1

"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mierzylem nowego suba bez daty oraz sea dwellera .Świeży jestem więc trudno mi wnieść coś nowego.Jeszcze nie do końca sprecyzowałem swoje priorytety ... Niestety.

Pierwszy raz miałem na ręce oryginalnego Rolexa

,więc gdzie mi głos zabierać.

Głupio mi było wybrzydzać, bo wiedza moja jeszcze nikła,cały czas chłonę.Testy nadgarstkowe bardzo mnie zaskoczyły, z obrazków "deep sea",ale w na ręce ten bez daty wydał mi się lepszy subiektywnie...wiadomo bo wiedzą jeszcze nikła.

Przez szybkę zerkał na mnie,podkreslę zerkał bo jakoś nie odwazylem się poprosić o okazanie go, nowy Milgauss z zielonym szkiełkiem , żałuję że zrejtetowałem, nie przymierzyłem ,nie popytałem,a miałem okazję bo bardzo miło i uczynnie potraktowano mnie w salonie Rolexa w Katowicach, a zegarek po prostu mnie urzekł.

Czytam Was namiętnie,wyłapuję smaczki,dojrzewam i pewnie następny po "klubowym" będzie któryś z w/w.

Z racji wykonywanego zawodu miałem okazję poprzymierzać różne PO i inne takie z tej półki (dostępne w wolnocłówkach) w których do tej pory byłem zakochany i nawet upatrywałem w nich swoją przyszłość nadgarstkową,a tu nagle zdałem sobie sprawę z "naprzykładpewnychniedociągnięć" dotychczasowych PEWNIAKÓW.

Reasumując Rolki "jednak" super chociażby ze względu na rodzaj zapiecia które mnie rozje...ało.

Wydaje się, że mogły by to być dla dla mnie zegarki do noszenia na codzień i z żadnym z nich jakiegoś dużego faux pas bym nie popełnił, no może poza noszeniem ich do garnituru.

I taka ta moja pierwsza opinia.:-)

Przepraszam za literówki,ale piszę z komórki.

Edytowane przez hAn72

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobry kierunek obrałeś, Rolexy to rewelacyjne zegarki, przedewszystkim bardzo wygodne i świetnie wykonane.


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na podstoliku, przymierzałem Rolexa (bez daty) suba, na pasku. Powiem tak,bez rewelacji,brakowało mi w nim daty, wydawał mi się również bardzo mały (może dlatego że obecnie noszę duży zegarek). Ciekawe jakby wyglądał na ręku gdyby miał bransoletę.

Po mimo,że mnie nie ujął to najlepiej i najbardziej przypadł mi w pamięć. Kurczę,może faktycznie coś w tych Rolexach jest...


Robert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robert, mierzyłem dla Ciebie GO o które mnie prosileś, jak znajdę chwile, to napisze pare słów, tutaj bądź na pw.


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj dzięki uprzejmości jednego z kolegów, miałem okazje mierzyć PP Aqunauta na bransolecie, i leżał dużo lepiej, niż wtedy, kiedy mierzyłem go na gumie. Od wczoraj mi nie daje ten PP spokoju...


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Michał czekam na opis,wrażenia, tu lub na prv. :)


Robert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Polsce na razie nie udało mi się to, co zupełnym przypadkiem przy wylocie do znajomych- czyli odwiedzić salon Rolka.

Mieli też w nim Omegę, więc może od niej zacznę-resztę modeli widziałem już wielokrotnie, więc oglądałem sobie model,

którego w Polsce nie mogłem na razie spotkać czyli nową dużą PO na gumie + oczywiście do porównania na bransolecie.

Cóż mogę powiedzieć- w Polsce wiele egzemplarzy mierzyłem zarówno nowej PO jak i 300 i wiele z nich miało jakieś pierdoły

do których można byłoby się doczepić. Tu oglądałem 3 sztuki i w żadnej z nich nie znalazłem nic- może przypadek, ale trochę dziwny przypadek :huh:

Co do samego zegarka- do dużej PO na branzie zaczynam się powoli przekonywać- na gumie jest nie gorsza,

a dzięki mniejszej wadze na ręce leży genialnie- jeszcze jakby bezel w nim chodził lepiej,

to byłby dla mnie bliski ideału zegarka sportowego w tej kategorii cenowej.

Co do Rolka- mnóstwo mieli modeli damskich, ale że czasu nie miałem wiele, to patrzyłem na modele które mnie interesowały czyli męskie,

a tu wybór był akurat słaby- bardzo słaby :(

Mieli Milgaussa z jasną i ciemną tarczą, Explorera I i któreś z 116000, ale na wystawie mnie w ogóle te zegarki nie zainteresowały-

te ostatnie wydały się straszliwie maleńkie, a że czasu (jak już wcześniej pisałem) nie miałem zbyt wiele, bo kobiety czekały z dzieckiem na dworze,

więc nawet na nie nie patrzyłem, czego teraz żałuję- wiem co prawda, że nie są w kręgu moich zainteresowań zakupowych,

ale fajnie byłoby mieć na ich temat zdanie z przymiareczki/obmacania- ale mam nadzieję, że jeszcze będzie okazja.

Przechodząc do zegarków które mnie interesowały- niestety mieli tylko nowego Suba bez daty i SDDS-a.

SDDS- niezły zegarek, fajny rozmiar, choć grubas straszny-nie wiem czy to kwestia wodoszczelności czy uznali, że tak jest ładniej :P -

moim zdaniem nie jest. Najbardziej zaskoczyła mnie waga zegarka- kawał klocka, a lekki jakby był niemalże z tytanu-

wykonanie oczywiście bez felerów, choć będąc na ten zegarek napalonym wcześniej masakrycznie i wyobrażając chyba sobie,

że ten zegarek mnie zmasakruje i wypluje, bo jakość mnie wbije w ziemię- mam mieszane uczucia- jakość ok,

ale jakichś wielkich zachwytów z mojej strony nie było- raczej było wielkie zdziwienie- i to już? :(

Podobnie było z Subem bez daty- na zdjęciach byłem zakochany w tym zegarku- teraz już wiem, że wersja bez daty mnie nie interesuje,

w dodatku koperta wydała mi się jakaś taka dziwnie plaskata, a dekielek zbyt wypukły- zresztą nieważne, wiem, że ta wersja mnie nie interesuje,

choć ucieszyło mnie to, że pomimo katalogowych 40 mm, nie był aż tak malutki jak się obawiałem- fakt- mógłby być trochę większy,

ale nie sprawiał wrażenia damskiego zegarka ;)

Natomiast największe zaskoczenie in plus, to ta nieszczęsna lupka, której widząc na zdjęciach nie cierpiałem- w modelach, które mieli

wyglądała naprawdę świetnie- szkło dzięki niej nabierało takiej przejrzystości i szlachetności- może przez to, że byłem wcześniej do niego

tak krytycznie nastawiony, to teraz muszę z ręku na sercu przyznać, że zwracam honor i kolejny raz stwierdzam, że ocenianie zegarków

po zdjęciach czy filmach nawet w najlepszej jakości nie oddaje absolutnie tego co przymiarka na żywo.

Podsumowując- gdybym dziś miał wydać kasę na jeden z zegarków, które mierzyłem, to najpewniej byłaby to duża PO na gumie, ale z wielką ochotą

kolejny raz zrobię podejście do Rolka- tym razem już bez zbytniego jarania się tym pierwszym poważniejszym kontaktem i chętnie

wybiorę się na przymiarkę Suba z datą w różnych kolorach, a i inne modele chętnie obmacam :)

Edytowane przez ricardo216

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cóż Rychu cytuję "wykonanie oczywiście bez felerów, choć będąc na ten zegarek napalonym wcześniej masakrycznie i wyobrażając chyba sobie,

że ten zegarek mnie zmasakruje i wypluje, bo jakość mnie wbije w ziemię- mam mieszane uczucia- jakość ok,

ale jakichś wielkich zachwytów z mojej strony nie było- raczej było wielkie zdziwienie- i to już? :( "

 

Miałem takie same odczucia.... dlatego pianie nad jakością wykonania Rolexa uważam za grubą przesadę...i troszkę na tych piewców Rolxa patrzę z uśmieszkiem :)

Ty jestes chłop na którego marketing aż tak nie wpływa...więc oceniałeś po prostu zegarek a nie wartości dodane.

Nowa Omega PO robi dużo dużo większe wrażenie niż Rolex ( jakikolwiek) ...jest naprawdę starannie wykonana i z przyjemnością bym ją nosił gdyby nie grubość koperty :( . Moim zdaniem to spora wada tego zegarka....i wielu ludzi odstraszy próba nadgarstkowa. Szkoda.....

Nowego Speedmastera mieli ( 2 tarcze chrono ) ?? Na zdjęciach wyglądał przekozacko ciekawe jak na żywo :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem Rolek jest w każdym aspekcie lepiej wykonanym zegarem od nowej Omegi (tarcza, indeksy, datownik, bezel). Nie mówię już o bransolecie bo ta gorsza jest chyba tylko od AP.

Mam teraz Suba ale jakimś fanatykiem Rolka nie jestem tym bardziej,że starszą Omegę miałem a nową kilka razy mierzyłem. Nie są to różnice duże ale jednak są. Powtarzam,jak dla mnie.

Zgadzam się natomiast co do grubości, 42mm jest nieproporcjonalna a 45mm pasuję na łapę 19+. Chrono to już jakaś katastrofa.

Miałem już trochę zegarów ale żaden nawet nie ma podejścia jeśli chodzi o komfort noszenia do Suba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem już trochę zegarów ale żaden nawet nie ma podejścia jeśli chodzi o komfort noszenia do Suba.

Porównaj z Omegą 300m i napisz jakie wrażenia odnośnie komfortu noszenia ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Porównaj z Omegą 300m i napisz jakie wrażenia odnośnie komfortu noszenia ;)

 

A dołożysz się do zakupu? ;) Ja jestem jednozegarkowcem ale patrząc na fotki 300m widzę,że również może być bardzo przyjemnie. W ogóle ten zegar podoba mi się bardziej od PO.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie 300m zawsze podobały się bardziej od PO ze względu na komfort noszenia chociaż muszę przyznać, że stara PO (nowej nie nosiłem) jest mega komfortowym zegarkiem jak na swój rozmiar (podkreślam, jak na swój rozmiar). Mnie w niej najbardziej wkurzał obustronny antyrefleks, który bez przerwy jest upaćkany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie w niej najbardziej wkurzał obustronny antyrefleks, który bez przerwy jest upaćkany.

 

Jak dla mnie obustronny antyrefleks to duża zaleta - tarcza prezentuje się wówczas bardzo ładnie. A upaćkane może być równie dobrze szkiełko szafirowe bez antyrefleksu <_< .


" Nikomu nieznane tajemne serce zegara " - Elias Canetti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie 300m zawsze podobały się bardziej od PO ze względu na komfort noszenia chociaż muszę przyznać, że stara PO (nowej nie nosiłem) jest mega komfortowym zegarkiem jak na swój rozmiar (podkreślam, jak na swój rozmiar). Mnie w niej najbardziej wkurzał obustronny antyrefleks, który bez przerwy jest upaćkany.

 

A nowa 300m nie ma 2x antyrefleksu? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stara PO leży świetnie na ręku. Mam ~17,5cm i wcale nie wygląda to źle. Pomimo dużego ciężaru zegarek leży idealnie, w ciągu dnia zapominam, że wogóle mam coś na reku.

Przymierzałem nową PO 45,5 - sam zegarek rewelacja ale na moim nadgarstku wygląda zbyt masywnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie obustronny antyrefleks to duża zaleta - tarcza prezentuje się wówczas bardzo ładnie. A upaćkane może być równie dobrze szkiełko szafirowe bez antyrefleksu <_< .

 

Tarcza prezentuje się bardzo ładnie jak zegarek nie jest upaćkany, a podwójny AR ma prawie bez przerwy smugi. Mnie wkurzało ciągłe przecieranie go.

Przy wewnętrznym antyrefleksie nie widać tak smug.

 

A nowa 300m nie ma 2x antyrefleksu? ;)

 

Pisałem o starszych wersjach. W nowej mimo, że bardzo ładna brakuje mi fal na tarczy i dlatego mnie jeszcze nie przekonuje. Może to się kiedyś zmieni, ale na dzień dzisiejszy wolę starsze modele.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowego Speedmastera mieli ( 2 tarcze chrono ) ?? Na zdjęciach wyglądał przekozacko ciekawe jak na żywo :)

Tak szczerze, to nie pamiętam, bo widziałem ją już wcześniej, więc nie miałem jej na celowniku.

Ale jak chcesz sobie ją zobaczyć, to jest (a przynajmniej była niedawno) u Śliwińskich w Arkadach- na żywo równie dobrze

jak na fotach wygląda- naprawdę fajny zegarek, choć od klasyki odbiegł już dość mocno.

Do tego świetny jak na mnie rozmiar- tyle, że cena prawie 30 tysi mocno hamuje zapędy zakupowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

post-49927-1353495137,0491_thumb.jpg

Dla porownania. Zegar o 2mm mniejszy a nie wyglada chyba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym powiedział,że AP jest o 2mm większy patrząc na te zdjęcia :)


Robert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będąc niedawno w Rzymie zawitałem w salonie Rolexa, aby przymierzyć DJII 116.334 niebieskiego takiego jakiego ma Carlito1. Na zdjęcich wyglądał ciekawie. Jednakże po założeniu jego dopiero pokazał mi cały swój urok precyzją wykonania, uporządkowaniem, niesamowitą grą swiateł na karbowanym bezelu i przepięknym kolorem granatowej tarczy... dorosłem do Rolexa :rolleyes: (cokolwiek miałoby to znaczyć). Dla porównania zmierzyłem również nowy model z 2012 r., też niebieski z gładkim stalowym bezelem... dla mnie trochę chyba za spokojny (jak na Rolexa ;)) . Co ciekawe moja przyjaciólka rosjanka stwierdziła, że ten z 2012 r jest znacznie lepszy, bardziej stonowany. Stwierdziła, że mój zachwyt nad tym z karbowanym bezelem wynika pewnie z tego, że za dużo przebywam w Moskwie i upodabniam się stylistycznie do jej rodaków :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przymierzałem dziś nową 300M w niebieskim wydaniu. Muszę przyznać, że zegar na żywo robi niesamowite wrażenie. Generalnie zawsze byłem entuzjastą fal na 300M i jakoś nie mogłem sobie wyobrazić tego zegarka bez tego charakterystycznego elementu - do dziś:) Ponieważ była też stara 300M miałem okazję porównać zegarki trzymając je obok siebie. Efekt jest taki, że tarcza na nowej jest idealnie widoczna, szkiełko jest idealnie przeźroczyste dając fantastyczną możliwość podziwiania wszystkiego co jest pod nim. W starej 300M (trzymając obok nowej) ma się wrażenie, że ma w ogóle antyrefleksu, tarcza jest dużo mniej czytelna ale oczywiście nie oznacza to, że źle się prezentuje.

Podsumowując nowa 300M wywarła na mnie bardzo dobre wrażenie i to właśnie w tym niebieskim kolorze, który na renderach wygląda słabo, natomiast na żywo rewelacja.

Omega.jpg

 

Po Omedze, nieśmiało podszedłem do Rolexa, którego zawsze chciałem założyć na łapkę. Na pierwszy ogień poszedł SUB Green.

WOW, cóż to za zegarek, absolutnie przepiękny:) Ten zielony kolor to jest coś, SUB wygląda zupełnie inaczej niż wszystkie nurki rolkopodobne, której do tej pory widziałem - jest jedyny w swoim rodzaju i przez to przepiękny. Jedyna rzecz, która mi się nie podobała to dekiel, który jest zupełnie gładki. Polecam zobaczenie tego zegarka na żywo:)

RolexSubmariner116610LV.jpg

 

Na koniec przymierzyłem zegarek, który zawsze mnie intrygował - Milgauss.

Nie zawiodłem się, to kolejny piękny, perfekcyjnie wykonany i jedyny w swoim rodzaju zegarek spod znaku korony.

Mam jeszcze jedno ogólne spostrzeżenie do Rolex'ów, które dzisiaj przymierzałem - te zegarki mają fantastycznie transparentne i odbijające refleksy szkiełka. Nie wiem jak oni to robią ale przecież te szkiełka nie mają antyrefleksu:)

 

111111.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio zaliczyłem krótki wypad wakacyjny i miałem okazję kilka zegarków poprzymierzać.

Na pierwszy ogień poszedł zegarek który mocno za mną chodzi ostatnio a mianowicie Bremont Supermarine 500.

 

angles500bl.png

 

Na żywo zegarek robi świetne wrażenie i jest bardzo dobrze wykonany.

Uszy są świetnie wyprofilowane a i ta osłona koronki która na zdjęciach wydawała mi się nie pasować na żywo wygląda super.

Mierzyłem kilka wersji kolorystycznych i w żadnej nie dopatrzyłem się niedoróbek.

Koperta ma 43mm więc nawet na mniejszym nadgarstku leży bardzo dobrze. Zegarek jest dość wysoki ale to to w końcu diver :)

Jedynie co mi nie podpasowało to odcień niebieskiego. Zarówno na renderach jak i na zdjęciach ten odcień wygląda super niestety na żywo jakby trochę stracił. Natomiast wersja czarna na żywo wygląda dużo lepiej niż na zdjęciach :)

 

Poza tym jeszcze jeden zegarek wyrwał mnie z butów a mianowicie Omega Aqua Terra Golf.

omegao.jpg

 

Połączenie koloru zielonego z tym odcieniem tarczy na żywo wygląda po prostu super.

I tak jak zawsze uważałem Aqua Terra za zegarek bliski ideałowi jako EDC ale zawsze było to małe ale w postaci koloru tarczy tak uważam że ta wersja jest zegarkiem idealnym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.