Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Rekomendowane odpowiedzi

Circle 2 ma mieć WR200 i raczej nie damy szklanego dekla.

 

Wskazówki Syreny są zrobione tak, że minutowa jest ażurowa a w godzinowej otwory wypełnione są lumą. Otwory są w tych samych miejscach co powinno dać fajny efekt. 

Nie wiedziałem, że Circle 2 będzie napędzane silnikiem z enduro ;-)

https://www.google.pl/search?q=WR200&es_sm=93&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ei=l-GiU6uxCJOg7Aa9l4GYAg&ved=0CAgQ_AUoAQ&biw=1242&bih=585


Kocham Zegarki i nie dlatego, że pokazują która jest godzina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie cegiełki, tylko nawiązanie do atrapy syreny sport.

Chodzi o ten grill? W życiu bym się nie domyślił <_< Poza tym te cegiełki powinny być w rewersie (zagłębione) w takim przypadku, a na wizualizacji są wyraźnie wypukłe. Jak dla mnie to w dalszym ciągu cegły ^_^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez nad tym rewersem myslalem. Ale cegly, jakby nie patrzec, prawidłowo kojarzą sie z PRL-em. Ludzie pracy, te sprawy, wiecie...

Edytowane przez albiNOS 01

Kocham Zegarki i nie dlatego, że pokazują która jest godzina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W końcu mamy coś realnego, a jak tam wygląda sprawa z innymi dostawcami? dogadane? czy jeszcze rzeźbienia a rzeźbienia? Wiadomo już gdzie będzie wykonywana koperta?

 

Odchodząc lekko od tematu, jakiś czas temu znalazłem w internecie pewną ciekawostkę. Opis zegarka, który miał otwierane szkiełko. Nie, nie był dla niewidomych. Po otwarciu szkiełka był dostęp do wskazówek ale co najciekawsze, tarcza robiła się przezroczysta i widać było piękny szkieletowany mechanizm. Tajemnica tkwiła w tym, że tarcza była szkiełkiem. Zarówno tarcza jak i szkiełko były szkłami spolaryzowanymi, a linie polaryzacji względem siebie były przestawione o 90 stopni. To samo zjawisko można zaobserwować po wyjęciu szkiełek z okularów przeciwsłonecznych dla kierowców (polaryzacyjne) po przyłożeniu szkiełek do siebie i obróceniu o 90 stopni, znikała przezroczystość. Fajne zjawisko, można by stworzyć zegarek z mechanizmem szkieletowym, który wygląda normalnie, ale po obróceniu lunety, pojawiłby się widok ładnego mechanizmu. Taka drobna ciekawostka.

Edytowane przez albiNOS 01

Kocham Zegarki i nie dlatego, że pokazują która jest godzina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W końcu mamy coś realnego, a jak tam wygląda sprawa z innymi dostawcami? dogadane? czy jeszcze rzeźbienia a rzeźbienia? Wiadomo już gdzie będzie wykonywana koperta?

 

Odchodząc lekko od tematu, jakiś czas temu znalazłem w internecie pewną ciekawostkę. Opis zegarka, który miał otwierane szkiełko. Nie, nie był dla niewidomych. Po otwarciu szkiełka był dostęp do wskazówek ale co najciekawsze, tarcza robiła się przezroczysta i widać było piękny szkieletowany mechanizm. Tajemnica tkwiła w tym, że tarcza była szkiełkiem. Zarówno tarcza jak i szkiełko były szkłami spolaryzowanymi, a linie polaryzacji względem siebie były przestawione o 90 stopni. To samo zjawisko można zaobserwować po wyjęciu szkiełek z okularów przeciwsłonecznych dla kierowców (polaryzacyjne) po przyłożeniu szkiełek do siebie i obróceniu o 90 stopni, znikała przezroczystość. Fajne zjawisko, można by stworzyć zegarek z mechanizmem szkieletowym, który wygląda normalnie, ale po obróceniu lunety, pojawiłby się widok ładnego mechanizmu. Taka drobna ciekawostka.

pamiętasz może markę, model lub etc? :] ciekawe faktycznie!


Czas zmienia perspektywę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaraz poszukam, ale to bylo cos drogiego


Kocham Zegarki i nie dlatego, że pokazują która jest godzina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na razie wszystko dogadujemy. Koperty i tarcze będą najprawdopodobniej robić ci sami dostawcy co Circle, Gardę i FSO. Wskazówki nowi, ci sami co do Garfisha.

Paski tradycyjnie Pattini i pewnie Bonetto.

Pudełka jeszcze do końca nie wymyśliłem. 

Przy bardzo dobrych wiatrach jest szansa na ten rok jeszcze ale realnie patrząc raczej będzie to początek przyszłego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnym pomyslem bylo pudelko w formie apteczki, oczywiscie powtorzenie tego pomyslu w syrenie mogloby wydac sie nieco naiwne, tak mi sie wydaje. W kazdym badz razie, ciekawym pomyslem mogloby byc zastosowanie w zestawie przyrzadu do wyjmowania teleskopow takiego, ktory jest rozkrecany, a w srodku ma zasobnik na kilka zapasowych teleskopow. Ja do Circle ,,kupilem" komplet na wymiane by nie przepychac z paska do paska,,kupilem" bo zegarmistrz dal mi te teleskopy gratis.

 

Przyrzad do.wymiany tekeskopow moglby byc tez fajnym gadzetem z innymi funkcjami, brelok, dlugopis? tak tylko mysle.

Swoja droga ostatnio spojzalem na swoja czarna polowke (koszulke) i pomyslalem, ze logo Xicorr pasowalo by do niej idealnie.

Edytowane przez albiNOS 01

Kocham Zegarki i nie dlatego, że pokazują która jest godzina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, ze post pod postem. A co bys powiedzial na pudelko w okraglej formie, bedace replika kolpaka syreny sport, albo... pudelko jako aparat zaplonowy, zdejmowana kopulka. Moglaby byc nawet jakas prawdziwa po modach.

Do 125p oczywiscie pudelkiem moglaby byc obudowa filtra powietrza. Zreszta syrenka tez chyba taka miala, wiadome, ze w innym ksztalcie.

Edytowane przez albiNOS 01

Kocham Zegarki i nie dlatego, że pokazują która jest godzina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja "Warszawka" po kilkunastu minutach w wodzie :(

 

post-73124-0-98830000-1404663673_thumb.jpg

 

Później było tak:

 

post-73124-0-47040600-1404663735_thumb.jpg

 

A na koniec stanął całkowicie. 

Obecnie zegarek wrócił do producenta na serwis. 

Ciekaw jestem reakcji i dalszych losów. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MarioG myślę, że będzie wymiana na nowy jak koronka była zakręcona to nic takiego nie może się zdarzyć. 


Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Nic takiego nie powinno mieć miejsca nawet z wyciągniętą koronką. Prawdopodobnie uszkodzona uszczelka na koronce (lub jej brak). Nie sądzę żeby woda dostała się pod dekiel. No z drugiej strony to WR100. 10 atm mało nie jest. W tym przypadku zabrakło zakręcanej koronki. :(

Edytowane przez Jaas

Janusz

Longines cal. 18.86ZABC x 1932r, Atlantic Worldmaster 53754.41.93R, Xicorr FSO M20 nr 38, G.Gerlach Żubr nr 008, G.Gerlach Kosmonauta, Deep Blue Juggernaut II, Tribuna Omaggio,  Seagull 1963, Seiko 5 Sports SKZ229K1, Seiko 5 Sports 7S36-02B0, Seiko SNAA45P1, Jacques Lemans Monte Carlo F-5016C. Pattini x kilka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Kornel, koronka nie jest zakrecana, ale fajnie, ze napisales.

Edytowane przez dtox

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O widzisz nie wiedziałem. No to pewnie jakaś wada jak pisze Jaas.


Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem z tym M20.01 już namierzony. W przyszłym tygodniu będziemy go odsyłać.

 

Przy niedzieli podsyłam kolejną przymiarkę do F125p Akropolis.

 

BkFQpGe.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Moja "Warszawka" po kilkunastu minutach w wodzie :(

 

attachicon.gifWarszawka para 1.jpg

 

Później było tak:

 

attachicon.gifWarszawka para 2.jpg

 

A na koniec stanął całkowicie. 

Obecnie zegarek wrócił do producenta na serwis. 

Ciekaw jestem reakcji i dalszych losów.

Dlatego nie wierzę do końca w szczelnośc czegoś, co nie jest zakręcone... Niby był Edox Delfin czy Poljot Amfibia ze szczelnością 20atm bez zakręcanej koronki, ale... czy ja wiem...

 

jak niezakręcone, to co najwyżej myję w tym ręce, i też ostrożnie.

Edytowane przez pmwas

Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam z tym M20 pływałem parę razy na basenie i w jeziorze i nigdy nic się nie działo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem z tym M20.01 już namierzony. W przyszłym tygodniu będziemy go odsyłać.

 

Przy niedzieli podsyłam kolejną przymiarkę do F125p Akropolis.

 

 

Akropolis wygląda fantastycznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam z tym M20 pływałem parę razy na basenie i w jeziorze i nigdy nic się nie działo...

Bo nie powinno. Ale jak już się stanie, to potem szlag człowieka trafia ;)


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rżnie bywa, wypadki się zdarzają. Też bym się wkurzył, jakby w moim circlu pojawiła się para pod szkiełkiem. Ciekawy jestem jaka jest przyczyna tej nieszczelności w M20. W ostatnich dniach było gorąco, może o to chodzi? w gorącym do zimnej wody, oj nie bardzo. Dobrze kombinuję?


Kocham Zegarki i nie dlatego, że pokazują która jest godzina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obiecane rendery Syreny Sport.

Zmieniliśmy:

- kopertę - teraz uszy są takie jak listwy w samochodzie.

- wskazówki

- układ tachografu

- układ małych kółek dopasowany do mechanizmu 

- koronkę i przyciski chronografu

Jestem tu nowy ;-) ale już się z chęcią podpiszę, że zegareczek pierwsza klasa. Bardzo mi się podoba i jak się pojawi w dystrybucji to od razu się na niego piszę. Posiadam już Wasze dwie sztuki (M20 oraz Garda) i jestem z nich baaardzo zadowolony. Brakuje jeszcze abyście wymyślili jakiegoś garniturowca :-).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.