Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Rekomendowane odpowiedzi

Mam jedno male zastrzeżenie co do circle z czarna tarcza. Uwazam, ze pasek kauczukowy powinien byc czarny. Wygladalby lepiej. Szary pasuje do bialej tarczy. Na szczescie za drobne mozna kupic taki jaki powinien byc i to z logo xicorr


Kocham Zegarki i nie dlatego, że pokazują która jest godzina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no nie wiem czy zastosowanie w syrenie Valjoux 7750, przy cenie ok. 3k spowoduje taki sukces sprzedażowy jak M20, cena jednak czyni cuda:) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie cena w okolicach 3k byłaby do zaakceptowania, jeśli w rzeczywistości zegarek będzie wyglądał tak pięknie jak na renderach.

Dlatego też jestem ciekawy co zmieniło się w projekcie - mam nadzieję że wszystkie zmiany są na plus :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Co chwile zawracam d... od głównego chwilowego zagadnienia. Nic na to nie poradzę. Dziś wynik circle po całej dobie (nocny odpoczynek na godzinie 6) z wynikiem - 8s.

 

Chciałem jeszcze dodać, że całe to zamieszanie z ,,dziennikiem chodu" powoduje, że praktycznie każdego dnia i o każdej porze owego dnia, wiem dokładnie co do sekundy która jest godzina (gdy spojrzę na zegarek). I niech mi teraz ktoś powie, że kwarce są dokładniejsze. Kilka dni temu spóźniłem się ponoć minutę na odprawę, przełożony ostentacyjne wskazał na swojego wypasionego ,,giszoka". Nie dyskutowałem z nim o tym, że spieszy mu się o około  1,5 minuty ;-) jakbym śmiał startować ze ,,zwykłym" automatem :-)

Edytowane przez albiNOS 01

Kocham Zegarki i nie dlatego, że pokazują która jest godzina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako fan chrono także czekam z niecierpliwością na syrenę. Na valjoux raczej bym nie liczył - wydaje mi się, że prędzej będzie to automatyczne chrono od seagulla bądź od time module. Wydaje mi się, że cena raczej będzie oscylować w okolicach 2,5-3k. Nie zmienia to faktu, że projekt zapowiada się rewelacyjnie. Może w końcu będę miał możliwość napisania pierwszej recenzji xicorr'a ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okrągła wersja F125p bazuje na projekcie, który wygrał nasz konkurs na fb.

W środku będzie siedział Seagull ST1906, w którym planujemy modyfikację rezerwy chodu, żeby miała liniowe wskazanie.

Przedstawiony projekt jest mocno roboczy :-)

 

Zwycięzca konkursu:

s1tjdK7.jpg

nasz roboczy projekt:

Wc7evTz.jpg?1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu aż się prosi dekiel transparentny bo mechanizm zacnie ładny i do pokazywania w sam raz. Fajny manual będzie. :)


Janusz

Longines cal. 18.86ZABC x 1932r, Atlantic Worldmaster 53754.41.93R, Xicorr FSO M20 nr 38, G.Gerlach Żubr nr 008, G.Gerlach Kosmonauta, Deep Blue Juggernaut II, Tribuna Omaggio,  Seagull 1963, Seiko 5 Sports SKZ229K1, Seiko 5 Sports 7S36-02B0, Seiko SNAA45P1, Jacques Lemans Monte Carlo F-5016C. Pattini x kilka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Hmm, mi z jakiegoś powodu roboczy projekt 125p nie przypadł do gustu. Najbardziej chyba przez kolorystykę - jest dość szaro-bura (choć może to tylko kwestia renderu) i mało kontrastowa. Osobiście drażnią mnie też rogi tego kwadratu na środku tarczy wchodzące na pomarańczowy okrąg. Czarne fragmenty koła pomiedzy tym kwadratem a pomarańczowym okręgiem też wyglądają dość dziwnie, jakby tam nie pasowały. Generalnie wydaje mi się, że ta paskowana przestrzeń jest lepiej pomyślana na rysunku technicznym.

Podoba mi się za to pomysł zrobienia liniowego wskaźnika rezerwy :)

 

Bardziej ciekawy jestem Syrenki - mam nadzieję że zmiany nie pogorszyły wyglądu tego projektu.

Kiedy możemy oczekiwać aktualnych renderów i innych aktualności na ten temat? :)

Edytowane przez lukaszpicur

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

O Matko, proszę, tylko niech chromoatrapa bedzie podlużna a nie kwadratowa. Kultowy element wielbicieli kredensów! jak ja im podepne linka na forum fiata 125 (na którym rowniez jestem) to podziela moje zdanie

http://www.fiat125p.com

Edytowane przez albiNOS 01

Kocham Zegarki i nie dlatego, że pokazują która jest godzina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Atrapa zdecydowanie prostokątna, nie kwadrat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CZy ktoś z was może przećwiczył już jakie bransolety pasują do sikorów (Circle, M20)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak z ciekawości przyłożyłem przypadkowa bransoletę (na szerokość nie pasowała) ale wyglądała całkiem fajnie. Myślę, że dałoby się znaleść fajną bransoletę do circle, choć mnie tak naprawdę najbardziej podoba się na pasku. Ostatnio siedziałem w aucie na słońcu, grzało trochę w stronę ręki, miałem szary pasek silikonowo kauczukowy. Zajęty czymś byłem, tak się nagrzał, że delikatnie oparzyłem sobie nim rękę. Jednak skórzany, mimo, że ciemniejszy tego nie robi. W takich przypadkach rozchodzi się co najwyżej przyjemne ciepełko.

 

Na circle pojawił się też kilka małych rysek, aż tak mnie nie martwią, ale jak uzbiera się ich więcej to wymyślę jak je ,,zebrać" nie zmieniając faktury materiału. Wiadomo, że najłatwiej to byłoby wypolerować do połysku ale gdyby to miało się błyszczyć jak psu....  to takie byłoby oryginalnie.


Kocham Zegarki i nie dlatego, że pokazują która jest godzina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prototypowa tarcza Garfisha dostała testowe wskazówki. Czekamy teraz na prototypy koperty.

 

CLFp7iC.jpg

 

7YLIF7z.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetne wskazówki - genialny kolor. Jaki kolor będzie miała luma?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

.............zapowiada się zacnie.

Pozdrawiam 

Edytowane przez jimmy6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Luma BGW9 od Triteca. Biała w dzień, niebiesko-zielona w nocy (tak jak w Gardzie).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Śliczne połączenie, jeśli wytrzymam finansowo to ustawiam się w kolejce. Jak dotąd rewelacja.

 

EDIT: kolejna pozycja do tytułu "must have"

Edytowane przez RTK-WGM

Kupię wszystko, rozsądek zachowując, co ma związek z marką ENICAR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No trzeba przyznać że z takim mocowaniem paska zegarek będzie wyglądał jak przysłowiowy kolos. Rewelacyjny do obsadzeniu na skafandrze nurka.


Janusz

Longines cal. 18.86ZABC x 1932r, Atlantic Worldmaster 53754.41.93R, Xicorr FSO M20 nr 38, G.Gerlach Żubr nr 008, G.Gerlach Kosmonauta, Deep Blue Juggernaut II, Tribuna Omaggio,  Seagull 1963, Seiko 5 Sports SKZ229K1, Seiko 5 Sports 7S36-02B0, Seiko SNAA45P1, Jacques Lemans Monte Carlo F-5016C. Pattini x kilka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak się całość na ręce będzie prezentować mniej więcej :-)

 

5vQSGXv.jpg

 

BMbbJWC.jpg

Przypomina trochę mojego ulubieńca citizen ecozilla,super.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mówcie co przypomina, bo to zasmuca twórcę. Oj wydaje mi się, że Xicorr w przypadku stylistyki zegarków powoli staje się kreatorem. Tak właśnie się dzieje, gdy coś na początku wydaje nam się brzydkie albo dziwne, a potem okazuje się jaki to jest szał.


Kocham Zegarki i nie dlatego, że pokazują która jest godzina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.