Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Szymon.

Sprawy idą do przodu. Akropolis - czekamy na produkcyjne koperty i testowe tarcze i wskazówki.

 

Z innych frontów: pierwsze, cieplutkie fotki testowej koperty do Syreny Sport. Wyszła fajniutko, jedną rzecz chyba tylko zmienimy.

 

 

 

Adam,

To ten projekt odważniczka? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z innych frontów: pierwsze, cieplutkie fotki testowej koperty do Syreny Sport. Wyszła fajniutko, jedną rzecz chyba tylko zmienimy.

 

 

a co zmienicie, jeśli można wiedzieć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym go zostawił w spokoju, pasuje do całej koperty

 

 

podpytuję o akropolisa, bo czekam na niego z niecierpliwością jak wyjdzie i kiedy do mnie mógłby przyjechać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akropolis to tez przyszły rok.

Robimy najpierw wersję ze wskazówkową rezerwą chodu. Prace nad liniową się przeciągają (o chcemy to zrobić na miejscu).

Koperty już się produkują, tarcze i wskazówki są w trakcie dopinania i będziemy czekać na testówki.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę się już doczekać Syreny. Chyba pora odkładać, ale zapewne na tym etapie cena nie jest ustalona, a wiem co żonka powie ,,no przecież masz już taki sam"....

Ale dekiel, rzeczywiście, trochę zlewa się z otoczeniem i przez to wygląda na chiński lub plastikowy.

Edytowane przez albiNOS 01

Kocham Zegarki i nie dlatego, że pokazują która jest godzina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem bardzo ciekawy Syreny chociaż pierwsze rendery wg mnie były super a ostatnie takie sobie. No ale trza poczekać na roboczy egzemplarz. Od zeszłego tygodnia jestem posiadaczem Żubra made in G.Gerlach i powiem szczerze że zegarek przysłowiowo d*pę urywa. Mam cichą nadzieje że zmienię zdanie o Syrenie jak zobaczę. ;)


Janusz

Longines cal. 18.86ZABC x 1932r, Atlantic Worldmaster 53754.41.93R, Xicorr FSO M20 nr 38, G.Gerlach Żubr nr 008, G.Gerlach Kosmonauta, Deep Blue Juggernaut II, Tribuna Omaggio,  Seagull 1963, Seiko 5 Sports SKZ229K1, Seiko 5 Sports 7S36-02B0, Seiko SNAA45P1, Jacques Lemans Monte Carlo F-5016C. Pattini x kilka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kwiatek

Przedstawiam Czarną Mańkę - limitowaną edycję FSO M20

limitacja: 175 sztuk

cena: 1799 zł

premiera planowana na 6 listopada

wkrótce zaczynamy przedsprzedaż

 

Mam pytanie, czy jeśli zegarek jest numerowany, to czy można zarezerwować sobie jakiś numer? Czy otrzymuje się go według zapisów? Czy losowo? Bardzo mnie to interesuje :)

Tak na marginesie chyba myślałem, że te 175 sztuk rozejdzie się w kilka dni, a tu niespodzianka i ciągle jeszcze są...

Edytowane przez Kwiatek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te przyciski chronometru w syrenie w doskonaly sposob przypominja tloki. Wyszlo to genialnie, mogloby byc matowe dla kontrastu, mowia, ze tloki blyszczace sa do d..., lepsze matowe (tak pisza na forum wolna strefa jawa cz) Wracajac do dekla, mocna strona xicorra jest grawerka, ktora nawet mnie, zwolennika szklanego dekla przekonala do rozwiazania seryjnego w circle.


Kocham Zegarki i nie dlatego, że pokazują która jest godzina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, czy jeśli zegarek jest numerowany, to czy można zarezerwować sobie jakiś numer? Czy otrzymuje się go według zapisów? Czy losowo? Bardzo mnie to interesuje :)

Tak na marginesie chyba myślałem, że te 175 sztuk rozejdzie się w kilka dni, a tu niespodzianka i ciągle jeszcze są...

Po wpłacie można sobie wybrać numerek z wolnych.

Jeszcze trochę zostało :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te przyciski chronometru w syrenie w doskonaly sposob przypominja tloki. Wyszlo to genialnie, mogloby byc matowe dla kontrastu, mowia, ze tloki blyszczace sa do d..., lepsze matowe (tak pisza na forum wolna strefa jawa cz) Wracajac do dekla, mocna strona xicorra jest grawerka, ktora nawet mnie, zwolennika szklanego dekla przekonala do rozwiazania seryjnego w circle.

te matowe tłoki i ewentualnie koronka - do przemyślenia :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może by tak w rowkach na pierścienie tłokowe umieścić czarne, oczywiście nierdzewne miniaturowe atrapy... pierścieni tłokowych, takich którymi można delikatnie poruszyć, ustawić zamki w jednej linii, byłoby ciekawie. Koronka nie koniecznie musi kopiować tą z M20, taka jest całkiem ładna, ale można by rozważyć wykonanie atrapy skośnych zębów takich jak w kołach zębatych skrzyni biegów (skrzyni synchronizowanej bo w kłowych mamy częściej zęby proste, przynajmniej z tego co mi wiadomo). M20 ma to do siebie, że nie trzeba czytać napisów, po traczy choćby w Czarnej Mańce widać to na pierwszy rzut oka. W Syrenie Sport jest trochę trudniej, same błotniki i tarcza w ,,cegiełki" nie każdemu kojarzą się z syreną, dlatego każdy motyw jest na wagę złota.

 

Z tymi pierścieniami powiem jako ciekawostkę, przypomniało mi się, jak kiedyś znajomy ŚP (wtedy już w podeszłym wieku) opowiadał, jak uczył się w szkole na ślusarza i... potrafili wykonać pierścienie tłokowe. Odpowiednia rura żeliwna, precyzyjnie dotoczona, obcięte kółko a reszta wycięta ręcznie. I co ja się dziwię, bo w sumie kto kiedyś robił takie rzeczy, przecież nie roboty...

Edytowane przez albiNOS 01

Kocham Zegarki i nie dlatego, że pokazują która jest godzina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale fantazja Cię Kolego szanowny poniosła... :)


Czas zmienia perspektywę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co racja to racja ;-)


Kocham Zegarki i nie dlatego, że pokazują która jest godzina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co prawda to prawda. albiNOS 01 proponuje przeanalizować czy takie "wymysły" w takim budżecie mają sens. To ma być zegarek w cenie zegarka a nie samochodu. <_<


Janusz

Longines cal. 18.86ZABC x 1932r, Atlantic Worldmaster 53754.41.93R, Xicorr FSO M20 nr 38, G.Gerlach Żubr nr 008, G.Gerlach Kosmonauta, Deep Blue Juggernaut II, Tribuna Omaggio,  Seagull 1963, Seiko 5 Sports SKZ229K1, Seiko 5 Sports 7S36-02B0, Seiko SNAA45P1, Jacques Lemans Monte Carlo F-5016C. Pattini x kilka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W to nie wątpię. Również mi zależy na rozsądnej cenie. Moze bede zainteresowany.Myślę jednak, że jeśli ktoś czasem wpadnie na jakiś pomysł, to gdzieś kiedyś może zaistnieć. Znalazlem w internecie ciekawe rozwiazanie zwiazane z dwoma szkielkami spolaryzowanymi, już o tym pisalem,po otwarciu szybki okazywalo sie, ze tarcza staje sie... przezroczysta, widac mechanizm.

 

Schodząc na ziemię, uważam, że jasne jest, iż w przypadku tej Marki niema miejsca na cudowanie. A stylistyka tych zegarków w mojej ocenie jest na bardzo wysokim poziomie.


Kocham Zegarki i nie dlatego, że pokazują która jest godzina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tu takie malusie porównanie. Żubr i Wawa.
3e850948e7b02d21.jpg


Janusz

Longines cal. 18.86ZABC x 1932r, Atlantic Worldmaster 53754.41.93R, Xicorr FSO M20 nr 38, G.Gerlach Żubr nr 008, G.Gerlach Kosmonauta, Deep Blue Juggernaut II, Tribuna Omaggio,  Seagull 1963, Seiko 5 Sports SKZ229K1, Seiko 5 Sports 7S36-02B0, Seiko SNAA45P1, Jacques Lemans Monte Carlo F-5016C. Pattini x kilka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...) Myślę jednak, że jeśli ktoś czasem wpadnie na jakiś pomysł, to gdzieś kiedyś może zaistnieć. (...)

 

no to zaistniałeś ;):]


Czas zmienia perspektywę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W rzeczy samej. :P


Janusz

Longines cal. 18.86ZABC x 1932r, Atlantic Worldmaster 53754.41.93R, Xicorr FSO M20 nr 38, G.Gerlach Żubr nr 008, G.Gerlach Kosmonauta, Deep Blue Juggernaut II, Tribuna Omaggio,  Seagull 1963, Seiko 5 Sports SKZ229K1, Seiko 5 Sports 7S36-02B0, Seiko SNAA45P1, Jacques Lemans Monte Carlo F-5016C. Pattini x kilka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czarną Mańkę już ktoś ma? Dziś zdaje się miała być premiera, a ciekawe jestem pierwszych wrażeń.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

M.20 na pasku konkurencji - gerlachowy crazy horse

post-69167-0-77414600-1415544159_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.