Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Rekomendowane odpowiedzi

jest to marka raczkujaca i mająca za sobą dopiero kilka projektów.

 

Może powinni się ubiegać o jakąś dotację z Pekinu na szybszy rozwój..... ;)

Ja w zasadzie każdej polskiej marce życzę powodzenia na tym dość trudnym i specyficznym rynku.

Kropla drąży skałę, za kilkadziesiąt lat może się doczekamy np zegarka o nazwie Jan Paweł II z repetycją minutową albo innym tourbillonem czego wszystkim polskim zapaleńcom z tej branży życzę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Kilka zdań uzasadnienia. Pisząc tego posta, mam przed sobą 303, a na nadgarstku Vodolaza, więc zegarki o podobnej wartości. Od razu rzuca się w oczy, że koperta Vodolaza jest znacznie lepiej wykonana (303 między uszami ma ostre krawędzie, które sprawiają wrażenie niewykończonych).

Hej, też mam Wodołaza i o ile koperta między uszami faktycznie jest w nim zrobiona lepiej, tak jak i w innych modelach MC niż w 303 (ale wcale też nie idealnie, przejście ucho-koperta w Wodołazie najpiękniejsze nie jest) o tyle uważam, że zegarki MC z zakręcanymi koronkami na starcie u mnie otrzymują "ujemne punkty". Mam/miałem dwa zegarki (na 3602 i 3603), które zaliczyły 4 naprawy gwarancyjne zakręcanych koronek. Finalnie skończyło się w obu przypadkach na zamontowaniu koronek niezakręcanych, lepszym lub gorszym - tzn. zeszlifowanie gwintu, bez montażu nowej tulei, w przypadku jednego z zegarków. Wandalem lub też prymitywem zegarkowym nie jestem, nie szarpałem, nie ciągnąłem, nie dociskałem, nic na siłę. Dodatkowo, przy liczbie posiadanych przeze mnie zegarków, nosiłem i nakręcałem MC sporadycznie, raz na miesiąc....

Wiem też, że nie jestem przypadkiem odosobnionym. Czy znane są tak liczne przypadki awarii zakręcanych koronek w zegarkach GG?

Jeżeli już porównujemy to IMO tarcza w 303 jest ładniejsza niż w Wodołazie (a mam dwie, wraz z zestawem wskazówek, na wymianę ;), czarną i tą jasną, z niebieskimi indeksami), która sprawia wrażenie plastikowej.

Edytowane przez mw75

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja Gerlacha podziwiam niestety na razie tylko ze zdjęć. Mogę tylko powiedzieć, że wizualnie koncepcje wyglądają coraz ciekawiej. A tak teoretyzując, ciekawe jakby było z opłacalnością jakby zamiast chińskich klonów zamówić do nich jakiś rosyjski werk i na nim oprzeć budowę zegarka. Takie powrót do przeszłości (bo Błonie robiono na podobnej zasadzie kiedyś) ;)

 

Tylko nie wiadomo, czy na rosyjskich werkach nie byłby bardziej awaryjne niż na seagulowskich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość xylog

Szajmon, piszesz rzeczy oczywiste, dotyczące nie tylko GG ale prawie każdej inicjatywy zegarkowej. Stenka, Xicora czy przywoływanego tu Vostoka.

Każdy z nich musi przejść całą drogę od projektu do finału. Z różnymi dostawcami.

 

Mam wrażenie, że kolega jestemnowy założył konto w celu rozpoczęcia od nowa tej dyskusji, przeczytał pewnie tylko ten jeden temat, nie zauważył tematu Przedstawiamy sie.

Przypadek, czy celowe działanie?

 

Co do skomplikowania, zobaczymy, czy i kiedy pojawi sie jeszcze nurek z obrotowym bezelem.

BigDaty nie widziałem, ale jest to fajna komplikacja.

 

Na oceny reszty poczekamy jak się pojawią.

 

Co do tego, czy St25 to są konstrukcje własne są różne opinie, Są tacy którzy uważają, że to modyfikowany klon ETA 2892.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Mam wrażenie, że kolega jestemnowy założył konto w celu rozpoczęcia od nowa tej dyskusji, przeczytał pewnie tylko ten jeden temat, nie zauważył tematu Przedstawiamy sie.

Przypadek, czy celowe działanie?

 

 

No co Ty? -przypadek jakich wiele.... :D ,a gdzie miał się zarejestrować?,śą jeszcze jakieś inne "platformy" zegarkowe? :);)


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No co Ty? -przypadek jakich wiele.... :D ,a gdzie miał się zarejestrować?,śą jeszcze jakieś inne "platformy" zegarkowe? :);)

No, udzielający się intensywnie i jakże zasadniczo kilka stron temu niejaki skrudż też tak ot przechodził i sie przypadkiem zarejestrował, no bo przecież gdzie miał, jak nie tu  :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Że tak się wtrącę nieśmiało... ale o czym jest ta dyskusja?
 
Jeśli ktoś uważa że fundacja G.Gerlach nagina bądź łamie prawo wykorzystując prawa przysługujące fundacjom do omijania przepisów podatkowych czy też innych obowiązujących na terenie RP to są odpowiednie instytucje które w swoim "statucie" mają zapisy umożliwiające im rozwiązanie takich problemów - wystarczy doniesienie napisać i po problemie.
 
A jeśli w dyskusji chodzi o problemy z jakością wykonania zegarków projektowanych i sprzedawanych przez w/w Fundację to sądzę że konsument zweryfikuje ten problem i jeśli nie będzie zadowolony to da to do zrozumienia a Fundacja to odczuje, więc po co tyle żółci? Czyżby zazdrość?

 

 

 

 


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taką recenzje znalazłem w necie http://wornandwound.com/2013/07/31/g-gerlach-otago/

 

Być może jest obiektywna ......

 

Ja jestem szczęśliwym posiadaczem Foki. Kupiłem ją z drugiej ręki, więc nie miałem kontaktu z GG.

Zrobiłem to, bo chciałem sobie wyrobić opinię na temat zegarków sygnowanych GG organoleptycznie.

 

Oprócz wymienionych problemów z pracą bezela (czyt. ramki obrotowej, Panie Piotrze bardzo podoba mi się to określenie) zauważyłem, że późną porą dnia, wskazówki świecą słabiej niż indeksy, co jest moim zdaniem wtopą, bo powinno być chyba odwrotnie ;)

 

Ale trawestując klasyka "ważne jest, aby minusy nie przesłoniły nam plusów"

 

A plusów jest trochę: niebanalny "dżizajn" (może się podobać lub nie podobać, ale obojętnym być nie można), bardzo agresywnie wyglądający bezel/ramka, super szlifowana koperta, faktura tarczy, koronka etc.

 

Za 0,9k PLN dostałem zegarek z bardzo wysokim "FunFactorem", który raczej na stałe zagościł w mojej kolekcji.

 

Edit: Jeszcze na marginesie to warto wspomnieć, że produkty z nadgryzionym jabłkiem, z tyłu obudowy mają napis "designed in California, Made in China". Co ciekawe w dobie przenoszenia produkcji przemysłowej do macierzy (np. USA). Panowie z Kalifornii powiedzieli "sorry, ale ni ..... ", ponieważ takiej elastyczności dostawców nie są w stanie u siebie w domu osiągnąć, ale to temat na inna dyskusję ;)

Edytowane przez bert69

Pozdrawiam, Wojtek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taką recenzje znalazłem w necie http://wornandwound.com/2013/07/31/g-gerlach-otago/

 

Być może jest obiektywna ......

 

Ja jestem szczęśliwym posiadaczem Foki. Kupiłem ją z drugiej ręki, więc nie miałem kontaktu z GG.

Zrobiłem to, bo chciałem sobie wyrobić opinię na temat zegarków sygnowanych GG organoleptycznie.

 

Oprócz wymienionych problemów z pracą bezela (czyt. ramki obrotowej, Panie Piotrze bardzo podoba mi się to określenie) zauważyłem, że późną porą dnia, wskazówki świecą słabiej niż indeksy, co jest moim zdaniem wtopą, bo powinno być chyba odwrotnie ;)

 

Ale trawestując klasyka "ważne jest, aby minusy nie przesłoniły nam plusów"

 

A plusów jest trochę: niebanalny "dżizajn" (może się podobać lub nie podobać, ale obojętnym być nie można), bardzo agresywnie wyglądający bezel/ramka, super szlifowana koperta, faktura tarczy, koronka etc.

 

Za 0,9k PLN dostałem zegarek z bardzo wysokim "FunFactorem", który raczej na stałe zagościł w mojej kolekcji.

 

Edit: Jeszcze na marginesie to warto wspomnieć, że produkty z nadgryzionym jabłkiem, z tyłu obudowy mają napis "designed in California, Made in China". Co ciekawe w dobie przenoszenia produkcji przemysłowej do macierzy (np. USA). Panowie z Kalifornii powiedzieli "sorry, ale ni ..... ", ponieważ takiej elastyczności dostawców nie są w stanie u siebie w domu osiągnąć, ale to temat na inna dyskusję ;)

 

OT - panowie z Kalifornii wracają z częścią produkcji do USA http://www.zdnet.com/apples-100m-made-in-the-usa-mac-facility-will-be-in-texas-7000015797/

 

W sumie chyba najlepszą puentą tej dyskusji jest to co napisał kolega Encanto.

Edytowane przez tomaczo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Duza sztuka rozmawiac samemu ze soba :)

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk


Pozdrawiam
Piotrek
 

imageproxy1.jpg.39195932474b734d12bdf1ef8370670e.jpg 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Duza sztuka rozmawiac samemu ze soba :) Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Bardzo ciężko znaleźć interlokutora na swoim poziomie  :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Xylog, jeśli Cię uraziło to, że nie przeczytałem wcześniej całego forum tylko temat, który mnie interesuje to przepraszam.

 

Co do celowości dyskusji - napisałem chyba jasno o co pytam i kolegom, którzy zrozumieli mój post i odpowiedzieli dziękuję. Pozostałym... no cóż.

Edytowane przez jestemnowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość xylog

Jako nowy mógłbyś zacząć od czytania tego co napisałem, a nie tego co chciałbyś wyczytać.

Przepraszać nie masz za co, na forum GG zostałbyś dość skutecznie zawrócony do działu powitań. Ale to pewnie wiesz...

U mnie spotkała cię tylko drobna sugestia.

A poza tym, no cóż...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... na forum GG ...

Drogi Jacku, coś Ci się chyba pomyliło.


Tarant napisał: Albowiem w polskim piekle nie ma diabłów do pilnowania. Którykolwiek z kotła się zbytnio wynurzy zaraz jest przez rodaków z powrotem w smołę wciągany.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość norbie

Panowie, jeżeli ktoś jeszcze nie zauważył, to na chinawatches.pl trwa polemika z wypowiedziami zamieszczonymi w niniejszym wątku, szczególnie tymi, które odnoszą się do intencji fundatorów i faktycznych celów działania fundacji. Fajne są takie korespondencyjne pojedynki, ale niestety ta polemika na CW przybrała formę kabaretu i to głównie z woli zarządu fundacji. Uważam, że zarząd fundacji obrał błędną taktykę, ponieważ zbyt dużo sowizdrzalstwa w biznesie po prostu się nie opłaca. Wszyscy klienci, nawet kupujący zegarki za 1000-1300 zł, lubią i chcą być traktowani poważnie. A czytając posty zarządu fundacji na CW zastanawiam się, czy profesjonalnie, czy raczej krotochwilnie i na wesoło będzie załatwiany temat np. reklamacji zegarków sprzedawanych przez fundację, ewentualnych zwrotów wpłaconych pieniędzy, dotrzymywania terminów realizacji projektów z góry finansowanych przez forumowiczów etc.?

No nic, zobaczymy. Mimo wszystko kibicuję fundacji, choć sporo elementów w swoim funkcjonowaniu powinna jeszcze poprawić.

Edytowane przez norbie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Duza sztuka rozmawiac samemu ze soba :) Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Zawsze można w rodzinie pogadać  :)


Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość xylog

 

... na forum GG ...

 

 

Drogi Jacku, coś Ci się chyba pomyliło.

 

Drogi Sylwku nic mi się nie pomyliło, nawet wyjątkowo jestem trzeźwy.

Nazwy "forum GG" użyłem świadomie, oddaje ona dość dokładnie moją ocenę działań admistracji-właścicieli forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość skrudż

Prosiłem o usunięcie konta, ale korzystając z opieszałości admina chciałbym zapytać goTomka i Grejfruta o cóż kolegom biega? Czy to zauważalny sposób dyskredytowania każdego, kto śmie mieć negatywną opinię o metodach funkcjonowania firmy G. Gerlach? Jednym sie to podoba, innym nie. To jest forum internetowe. Póki się nie łamie prawa i obyczajów panujących na tym forum, można wymieniać poglądy. Ja nie napisałem nigdzie, że coś robią, nie wiem? Nielegalnie? Nawet nazwałem to majstersztykiem. Ale nie podoba mi sie metoda. Co pozwala wam, na jakieś głupawe sugestie? Dyskredytowanie, bezpodstawne, chyba na żadnym forum nie jest metodą prowadzenia debaty, choć tutaj moderator dołącza do grona, np sugestiami o konflikcie interesów w moim przypadku, więc obiektywnych reakcji trudno się spodziewać. 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Głupawe sugestie, że najwyraźniej niektóre konta powstają tylko w celu napisania paru gorzkich słów o konkurencji? To nie jest głupawa sugestia. To fakt. Na forum KMZiZ zarejestrowałem się przed rejestracją CW, ale w podobnym czasie. Nie mam zegarka GG. Mimo to jestem zniesmaczony postawą i sugestiami wobec użytkowników innego forum dyskusyjnego. Myślę, że jest całkiem sporo użytkowników obu for i myślę, że to tutaj padło kilka słów niepotrzebnie zbyt gorzkich. I kilka osób straciło we mnie potencjalnego klienta do czasu, aż mi przejdzie (a krystalizowały się plany :( ) Swoją drogą ciekawe, jak zareagowaliby producenci na informacje, że ich przedstawiciele obrażają potencjalnych klientów działając na szkodę firmy.. Ale to temat na odrębną dyskusję. Mam dziwne wrażenie, że nie tylko ja tak mam. Zdumiewają mnie czasami argumenty obu stron które niepotrzebnie imo zaangażowały się za mocno w wojenkę, która nie daje nikomu nic poza ogólnym odorkiem. Ale - gwoli ścisłości - nie odczułem obrażania mnie jako użytkownika KMZiZ na CW.

 

Fajnie byłoby poczytać merytoryczne wypowiedzi, których na tym forum zatrzęsienie, a w tym temacie jakby mniejszość. A moja - spowodowana poprzednimi - dołącza do chaosu. Przykre.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czytając posty zarządu fundacji na CW zastanawiam się, czy profesjonalnie, czy raczej krotochwilnie i na wesoło będzie załatwiany temat np. reklamacji zegarków sprzedawanych przez fundację, ewentualnych zwrotów wpłaconych pieniędzy, dotrzymywania terminów realizacji projektów z góry finansowanych przez forumowiczów etc.?

Z tego, co się orientuję, wszystkie tego typu problemy były załatwiane bez problemu do tej pory, więc wierzę, że tak będzie nadal.

Natomiast terminy realizacji projektów potrafią się obsunąć. U nas przy różnych forumowych projektach chyba zawsze też się to zdarzało. Płatność u GG jest w transzach/ratach. Nie wpłaca się nigdy całości naprzód.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Szymon.

Szajmon, piszesz rzeczy oczywiste, dotyczące nie tylko GG ale prawie każdej inicjatywy zegarkowej. Stenka, Xicora czy przywoływanego tu Vostoka.

Każdy z nich musi przejść całą drogę od projektu do finału. Z różnymi dostawcami.

 

Jacku, wiem. Zrobiłem to świadomie, bo mam wrażenie, że mnóstwo ludzi w tym wątku o tych oczywistosciach zapomniało. Tym zapominalskim proponowałbym wrzucić na luz i dać trochę czasu  - czas wszystko pokaże.

Edytowane przez Szajmon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drogi Sylwku nic mi się nie pomyliło, nawet wyjątkowo jestem trzeźwy. Nazwy "forum GG" użyłem świadomie, oddaje ona dość dokładnie moją ocenę działań admistracji-właścicieli forum.

Szkoda, że na forumowym spotkaniu KMZiZ ani w Kwadracie nie byłeś taki chętny do oceniania administracji CW... 


Tarant napisał: Albowiem w polskim piekle nie ma diabłów do pilnowania. Którykolwiek z kotła się zbytnio wynurzy zaraz jest przez rodaków z powrotem w smołę wciągany.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Duza sztuka rozmawiac samemu ze soba :) Sent from my iPhone using Tapatalk

Cóż za szczerość, ale i samochwalstwo jednocześnie  :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, do cholerki, dajcie już spokój bo zachowujecie się jak gówniarze w piaskownicy  ;)

Gwoli przypomnienia, autor tematu założył go , cyt.

 

"Ciekawi mnie bardzo ORP Dzik , wiec zwracam się z prośbą do osób posiadających któryś z tych dwóch zegarków o opinie na ich temat"

 

a nie po to, żeby kolejny raz dochodziło do jakiś niezrozumiałych "utarczek" pomiędzy użytkownikami forum :angry: 

Dajcie sobie na luz, szkoda zdrowia  :P  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.