Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Rekomendowane odpowiedzi

Ukke alez ja sie w ogole nie wsciekam. A odnosnie szacunku do made in poland to mam ogromy, tylko ze gerlach poza napisem , ktory uwazam za profanacje nie ma nic wspolnego z made in poland.

 

 

 

   


nie będę z panem w takim tonie korespondował
 

Hansvob ale pan ze mną wcale nie korespondujesz ...

Nowy daj spokój. Epos to znakomity przykład, że jakość broni się sama... i nie ma kompletnie znaczenie, co kto złego pisze o marce. Kompletnie. Więc cw-owcy mogą pisać co chcę, tylko z głową i logicznie niech piszą.

O orisie też pisano, ze to tylko logo i nie wiadomo kto go składa, ze serwis nie nadąża z naprawą sellity. Nikt rozsądny pewnych informacji nie traktuje poważnie

 

 

 

Ktoś (nie pamiętam kto) tu pisał ostatnio, że jakość sama się obroni...

Jeśli ktoś pisze , że kupił nowy zegarek i został odesłany do jakiegoś Pana w Wawie to zwyczajnie kłamie. Procedura jest identyczna dla wszystkich nabywców zegarków z Chrono lub od naszych klientów. Przyjeżdża kurier DPD i zabiera zegarek. Proste. 

Edytowane przez TIK TAK

 

epos_logo.jpg.8c112fd1fff37da5649af0cec7869bc5.jpg  Jak go nie lubić!

.................................................................
"Mieć rację to niewiele, nawet stary zepsuty zegar dwa razy na dobę ma rację. - Jean Cocteau
.................................................................
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po dłuższym przyglądaniu się toczącej się tu wojnie ,jedno muszę przyznac ,ten wątek jest genialnie sterowany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ukke alez ja sie w ogole nie wsciekam. A odnosnie szacunku do made in poland to mam ogromy, tylko ze gerlach poza napisem , ktory uwazam za profanacje nie ma nic wspolnego z made in poland.

Hansvob ale pan ze mna wcale nie korespondujesz ...

 

A co ma wspólnego np. niedawno powstała marka Hublot ze szwajcarją ? Co ma Wspólnego Emporio Armani ze szwajcarią (ma napis swiss made) ?

Poprostu nie da się w Polsce wyprodukować koperty, tarczy itd, a o mechaniźmie nie wpominając...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie nie, w tym roku zasady się zmieniły.. teraz do swissowości potrzeba 60% swiss value, wliczając min. badania i rozwój, koszty designu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Szymon.

Nie nie, w tym roku zasady się zmieniły.. teraz do swissowości potrzeba 60% swiss value, wliczając min. badania i rozwój, koszty designu...

 

No to to wcale nie jest takie wielkie utrudnienie - biorąc pod uwagę ile kosztują badania i rozwój oraz design (zwłaszcza w Szwajcarii). Tamtejsi inzynierowie zarabiają naprawdę duże pieniądze, ale ogólnie koszty tych rzeczy sa wszędzie duże. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co ma wspólnego np. niedawno powstała marka Hublot ze szwajcarją ?

 

A czego niby nie ma ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może nie powinno się pisać Made in Poland? Nie wiem czy w Polsce jest jakaś definicja kiedy produkt może nosić dumny napis Made in Poland. U Szwajcarów zasady Swiss Made są jasno określone. http://www.ebay.com/gds/How-Swiss-is-Swiss-Made-/10000000001042431/g.html

Prawo Unijne to okresla, ale zapisy obecnie sa dosyc plynne i chyba maja to zaostrzyc. Obecnie produkt moze miec etykiete danego kraju jesli jego koncowa produkcja jest dokonywana w owym kraju.


Instagram - Lug2Lug

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zawsze jednak zostaje zdrowo rozsądkowe podejście do MADE IN POLAND. Nie ma to jak się rozumem kierować a nie przepisami tworzonymi przez i dla ...pipipi :]


Czas zmienia perspektywę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może nie powinno się pisać Made in Poland? Nie wiem czy w Polsce jest jakaś definicja kiedy produkt może nosić dumny napis Made in Poland. U Szwajcarów zasady Swiss Made są jasno określone. http://www.ebay.com/gds/How-Swiss-is-Swiss-Made-/10000000001042431/g.html

 

No nie, no nie przesadzajmy, a jak taki Copernicus wsadzi to zegarka szwajcarską ETĘ, to już może pisać MADE IN POLAND?

W GG robią polski projekt, design tarczy, ktory w 90% decyduje o "odbiorze" zegarka, dobierają mechanizm pod założony budżet (czasem chiński, czasem japoński), sami własnoręcznie to składają, sprawdzają itd. To nie rozumiem czego tu się czepiać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szacunku za co? Za napis?

Żeby ten napis mógł się dzisiaj gdziekolwiek pojawić nasi dziadkowie przelewali krew, więc szacunek by się przydał mimo wszystko.


"Musisz zaakceptować ewentualność, że Bóg cię nie lubi, nigdy cię nie chciał i prawdopodobnie cię nienawidzi" Tyler Durden.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ja się czepiam? Nie znam nawet takiej firmy jak Copernicus. Zadałem tylko pytanie w odniesieniu do postu nad moim.

 

Mi osobiście nie pasuje napis "Wyprodukowano w Polsce" do produktu, którego praktycznie wszystkie części pochodzą z innego kraju. I to nieważne czy z Chin, USA czy Tanzanii. Ale to tylko moja opinia. Jeśli są jakieś normy dotyczące "Made in Poland" czy Made in EU, jak pisze kolega muchacho, i fundacja Gerlach spełnia te normy, to oczywiście mogą umieszczać taki napis na swoich produktach. Nic mi do tego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dyskusja jakoś zboczyła z tematu GG ,więc kolejna wrzuta ,od kolejnego nowego -Copernicus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Żeby ten napis mógł się dzisiaj gdziekolwiek pojawić nasi dziadkowie przelewali krew, więc szacunek by się przydał mimo wszystko.

Nie wiem jak Twój, ale mój dziadek nie przelał swojej krwi za produkt z napisem Made in Poland wyprodukowany przynajmniej w połowie w Chinach.

Co do szacunku masz rację, ale nie w tym przypadku.

 

PS

Żeby było jasne. Mało mnie obchodzi, gdzie G produkuje swoje zegarki tak samo, jak w przypadku innych firm. Jeśli zachowana jest jakość to mogą je składać nawet świstaki w Kambodży. To co miałem w rękach nie było najwyższych lotów. Nie wiem jak jest teraz. Bajka "Made in Poland" też na mnie nie działa.

O ile stylistyka zegarków G jest fajna i oryginalna to jako całości nie kupuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jash nie zapominaj , że uwzględniając koszty R&D zegarek z napisem Swiss Made może być również w 50 % wykonany poza Szwajcarią .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dyskusja jakoś zboczyła z tematu GG ,więc kolejna wrzuta ,od kolejnego nowego -Copernicus

Ale o jaką wrzutę Koledze chodzi? Mi się bardzo, ale to bardzo podobają Copernicusy. Gdyby nie cena, miałbym już ze 2, może 3 w swojej kolekcji...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jash nie zapominaj , że uwzględniając koszty R&D zegarek z napisem Swiss Made może być również w 50 % wykonany poza Szwajcarią .

 

Myślę, że 90% użytkowników tego forum zdaje sobie z tego sprawę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Jash nie zapominaj , że uwzględniając koszty R&D zegarek z napisem Swiss Made może być również w 50 % wykonany poza Szwajcarią .

Doskonale zdaję sobie sprawę jak wygląda sytuacja Swiss Made :) Trochę już w zegarkach pracuję.

Nie mnie Szwajcaria to nie moja ojczyzna, a ja odpowiadam na post kolegi ukke w ujęciu patriotycznym, tak jak on to z resztą rozpoczął.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobry wieczór

Jestem tu nowy. Chcę przedstawić swoją opinię na temat Dzika. Zanim jednak to zrobię muszę powiedzieć że jestem zielony jeśli chodzi o zegarki a moja wiedza na ich temat sprowadza się do tego że mają wskazywać godzinę, są na baterie lub są nakręcane :)

Kupiłem polski zegarek z patriotycznym motywem który na zdjęciach mi się spodobał. Wygląd, made in poland i ORP Dzik to trzy powody mojej decyzji. Dzisiaj go dostałem i jestem bardzo zadowolony - jest jeszcze fajniejszy niż na zdjęciach. Dostrzegam wszystkie plusy i minusy które tutaj były poruszane i są one bez znaczenia bo nie ma idealnego zegarka który by się wszystkim podobał. Liczy się dla mnie to że to ja jestem z niego zadowolony. Ma skórzany pasek, tylko taki do mnie przemawia. Czerń z czerwoną nitką wygląda super. Bransoleta nie jest dla mnie.

Podsumowując mi osobiście się podoba i cieszę się że go mam na łapie.

Pozdrawiam

PS

Szwagier namawiał mnie na Vostoka ale uschła by mi łapka gdybym założył sowieta. Taki już jestem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobry wieczór

Jestem tu nowy. Chcę przedstawić swoją opinię na temat Dzika. Zanim jednak to zrobię muszę powiedzieć że jestem zielony jeśli chodzi o zegarki

Skoro jesteś zielony po co wygłaszasz jakieś sądy.... Zapewne myślisz, że jesteś opiniotwórczy..... Nie jesteś!.


Pozdrawiam
Piotrek
 

imageproxy1.jpg.39195932474b734d12bdf1ef8370670e.jpg 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... A ponadto uważam, że Kartagina powinna być zniszczona!

 

Alek49 niech się nosi długo i wygodnie a takimi głosami jak powyższy zwyczajnie się nie przejmuj. Zresztą wiesz, co masz. No i witaj w zegarkowym świecie :)


www.katatime.pl 

www.toskania.org.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry.

Chciałem aby opinie o Dziku były pełniejsze. Warto aby obok wypowiedzi specjalistów były też zdania tych którzy zwracają uwagę na te bardziej przyziemne aspekty.

Warszawa pozdrawia Kraków i całe forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.