Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie- Posiadam amfibię z datownikiem na godzinie szóstej: Czy byłaby możliwość założenia temu zegarkowi tarczy z datownikiem na godzinie trzeciej ? Czy będzie ona pasować, czy też nie, bo zmieni się kąt ustawienia jakiś wyprowadzeń od tarczy itp. ?

 

Mam dylemat czy zamówić niebieską tarczę z nurkiem do mojego pomarańczowego nurka :>

 

Dla przypomnienia werk...

 

2416_gray.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z winy kolegi powyżej zastanawiam się nad zakupem wersji z niebieskim nurkiem.

Jak to jest z jakością tych zegarków?

Chodzi mi głównie o mechanizm, bo czytalem o nim wiele złego - poprawili coś w tym względzie?

Z jakiego materiału jest bezel i czy luma świeci w miarę przyzwoicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki ja zły :D Bezel mosiężny, chromowany. Szanuj, a na pewno długo będzie ładny :) Luma jak to w amfibiach- Szału nie ma , d nie urywa, typowa :) Przynajmniej jest, po naświetleniu nawet daje rade... nie ma co wybrzydzać. 

 

Ja jakości werku bym się jakoś szczególnie nie obawiał(zwłaszcza że zegarek i tak jest tani jak na swoją jakość i ogólną "fajność" kultowość :) Wszystko jak zawsze zależy od szczęścia :)  Możesz nosić 10 lat i nic się nie stanie, możesz nosić dzień i coś będzie nie tak-  Ze wszystkim tak może być :) Ja noworuską amfibię eksploatuję intensywnie 4 miesiące i żadnego problemu nie ma.

 

Koszt tarczy wraz z wysyłką to jedyne 14,90$ Opłaca się cholernie, można tanim kosztem mieć amfibię z wymarzoną tarczą. Ja już jestem gotów zamówić do swojego, no ale czekam na odpowiedź czy można podmienić! Najserdeczniej i błagalnie proszę o pomoc! Będę dozgonnie wdzięczny!  W ogóle jak wygląda sposób jej montowania do werku, może czegoś nie wiem... 

 

Edyt: Znalazłem zdjęcie jakieś tarczy. Tylko czy umiejscowienie wyprowadzeń tych dwóch wersji tarcz będzie odpowiednie.  Może tylko po prostu wycieli datownik w innym miejscu... Coraz bardziej mi się tak wydaje- Tarcze "klepią" masowo, jedynie wycinają w innum miejscu otwór na datownik. Najprostsze rozwiązanie, najmniej komplikacji.  Nie może to być też być normalna tarcza z datownikiem na 3(z naniesionym pod innym kątem/obróceniem malunkiem) z takim samym układem wyprowadzeń, bo po obróceniu tarcxa nie wchodziłaby do standardowego werku. Wyprowadzenia które powinny wchodzić w okolice np.  godz. 6 i 16, znalazłyby się w okolicach godziny 9 i 3. 

$(KGrHqRHJE8FESjb10eWBRHU!Ytb6w~~60_57.J

Edytowane przez Daniel*Komandir

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można usunąć, niechcący wysłałem... Ps. Doszczętnie zedytowałem swój poprzedni wpis :)

Edytowane przez Daniel*Komandir

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chcesz zamienić tarczę, która ma datownik na godz.3-ej na tarczę z dolnym datownikiem, to musiałbyś tez zmienić tarczkę datownika. W przeciwnym razie cyfry na datowniku będziesz widział "bokiem" :) Tak poza tym, to tarcza będzie pasowała bez problemu.

Edytowane przez sthool

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź :) Odwrotnie, z tarczy z datownikiem na godz.6 na tarczę z datownikiem na godz. 3 :) ale to bez większego znaczenia. Fakt, daty będę widział bokiem ale mogę to przełknąć :) Może spróbuję go sprzedać(a jest praktycznie nowy, brak nawet minimalnej ryski) i zakupię niebieskiego nurka...

 

Dla przypomnienia zegarek z tą odmienną tarczą :)

 

196-851-thickbox.jpg

Tak więc trzymam za słowo że normalna tarcza będzie pasować :) Może ktoś jeszcze się wypowie dla potwierdzenia! 

 

W sumie mam wolą tarczę od jakiegoś komandira... Zegarmistrz mógłby sprawdzić jak taka pasuje ale jakoś nie chce mi się o takie coś prosić :> 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się wypowiem :)
Myślę, że to co napisał sthool nie wymaga potwierdzenia.
Logiczne jest to że nóżki tarczy pasują do każdego mechanizmu więc tylko okno i tarczka daty jest inna :P

A próbę możesz też zrobić sam ale musisz się liczyć z utratą gwarancji i wodoszczelności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam dostałem werk 2408 ale jest dziwny nie wiem czy to żart czy oryginał    W czesci nakręcania widać 2 kamienie zaznaczone na fotce co w innych egzemplarzach brak, koło napinające sprężynę składa sie z 3 czesci widac na fotce

post-52154-0-92682700-1379254743_thumb.jpg

post-52154-0-65425900-1379254911_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powie mi ktoś w jaki sposób demontuje się szkło np. w takim wostoku jak na zdjęciu? Są do tego specjalne narzędzia czy można to w prosty sposób zrobić w domu? I jak zamontować nowe szkło?

56487_P1010985.JPG


"Nim się odezwiesz pomyśl pierw nieco, bo często słowa jak by z worka lecą!"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najłatwiej zdjąć i założyć przy pomocy pajączka do szkiełek.

Wpisz w google to zobaczysz jak to wyglada.

Jeżeki szkiełko ma ramkę metalową to można je zdjąć razem z ramką przy pomocy ostrego nożyka(znajdż szczelinę między kopertą a ramką i podważ) ale czasami bywa problem z założeniem go na nowo :)

Edit

Najlepiej potrenować na trupkach :)

Edytowane przez rk7000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli będzie ciężko to zrobić bez odpowiedniego narzędzia - tak więc lepiej udać się do specjalisty.

 

Mam jeszcze drugie pewnie banalne pytanie i pewnie było już na forum wiele razy.

Jak wyjąć/odkręcić koronkę aby można było wyjąć mechanizm z koperty?


"Nim się odezwiesz pomyśl pierw nieco, bo często słowa jak by z worka lecą!"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Było wiele razy.

Odciągnij koronkę i wduś taki mały guziczek na mechaniźmie niedaleko od wałka i delikatnie pociągnij. Pamiętaj, że niektóre mechanizmy wyjmuje się od strony szkła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawie się zgadzam, ale w tym Wostoku co pokazałem wyżej nie ma takieo przycisku. W innym który posiadam owszem jest i ten patent działa. Jednak w tym nie.


"Nim się odezwiesz pomyśl pierw nieco, bo często słowa jak by z worka lecą!"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Wojciech1500

Jaki dekiel pasowąłby do koperty Poljota Chronografa?  Mozliwy jakis zamiennik?

Na pewno nikt nie wie? Mam mozliwość kupienie trupka za grosze, ale brakuje dekla.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Ritter

Nie trudno zgadnąć, że śrubka umożliwiająca zwolnienie wałka jest zaznaczona zieloną strzałką. Spotkałem mechanizm ze sztyftem zamiast śrubki. Nie należy odkręcać więcej jak 1.5-2 obroty sprawdzając jednocześnie czy wałek wychodzi.

6cfr.png

Edytowane przez Ritter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bywały K26 ze śróbką i ze sztyftem... Zależy od producenta i wieku mechanizmu.


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bywały K26 ze śróbką i ze sztyftem... Zależy od producenta i wieku mechanizmu.

 Śrubką  :D


СДЕЛАHО В СССР

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dopiero zaczynam zabawę z zegarkami i chciałbym trochę pobróbować na "starym" zegarku.

W związku z tym mam pytanbie gdzie mogłobym dostać włos i/lub balans do tego wostoka?

Szczerze to nawet nie wiem czy wymienia się sam włos czy trzeba coś więcej. 

Bo niby jest tylko włos zerwany.

16284_P1020020.JPG

81537_P1020021.JPG


"Nim się odezwiesz pomyśl pierw nieco, bo często słowa jak by z worka lecą!"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak nie masx wprawy proponuję. zacząć od wymiany polmostka zz calym kolem balansu. kup trupka na alle i podmień


KUPIĘ - TROCHĘ WOLNEGO CZASU ! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak nie masx wprawy proponuję. zacząć od wymiany polmostka zz calym kolem balansu. kup trupka na alle i podmień

W tym problem, że ja albo nie potrafie szukać takich "złomków" na allegro albo ich tam nie ma.


"Nim się odezwiesz pomyśl pierw nieco, bo często słowa jak by z worka lecą!"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Ritter

To nie najlepszy mechanizm do ćwiczeń, szczególnie w późnej wersji takiej jak ta ze zdjęcia. Na chwilę obecną powinieneś go zrobić metodą zaproponowaną przez Kol. Goral35 choć podejrzewam, że i ze sprężyną naciągu nie koniecznie jest najlepiej. Do zajęć wstępnych proponowałbym mechanizm UMF24 montowany w NRDowskich zegarkach Ruhla. Jego bezkamieniowość wiele wybacza. Drugim tanim mechanizmem jest SS7, który znajdziesz w chińskich zegarkach o dziwnie brzmiących nazwach np. AUTO albo SEJKO pisane przez J   :) . To dobry mechanizm pod warunkiem, że ktoś nie położył jego wykonania lub montażu co się zdarza. W rzeczywistości jest on bardzo podobny do szwajcarskiego mechanizmu montowanego w zegarkach Genewa. Nie koniecznie Chińczycy go "skopiowali". Równie dobrze mogli projekt po prostu zakupić podobnie jak czynili Rosjanie.

Edytowane przez Ritter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.