Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Rekomendowane odpowiedzi

Kupujesz na all.... proszek świecący. I mieszasz np z lakierem bezbarwnym. Punktów nie odnawiałem więc nie podpowiem jak zrobić ładne i równe kropki. Ale wskazówki wychodzą pięknie. 

Najlepsza, sprawdzona przeze mnie metoda na zrobienie równych, ładnych kropek z lumy.

Trzeba zdobyć rurkę o średnicy kropki, którą chcemy zrobić. Rurka powinna mieć jak najcieńsze krawędzie. Ja, do małych kropek, używałem metalowej końcówki wkładu od długopisa (tej, która wchodzi w plastikową rurkę z atramentem). Do większych może być rurka - patyczek od lizaka, którą można lekko rozwiercić, aby ścienić krawędzie. Rurkę taką maczamy w lumie rozrobinej z werniksem retuszerskim (niczego innego nie używałem), ale delikatnie, tak aby zwilżyć tylko same krawędzie !! i przykładamy w miejscu gdzie ma być kropka. Powstaje na tarczy kółko z lumy. Należy teraz poczekać aż ono wyschnie, najlepiej na całą noc. Gdy te "kółka" lumy już wyschły, delikatnie zakrapiamy (igłą lub wykałaczką) do ich środka niewielką ilość lumy. Luma się rozpłynie, ale krawędzie zrobionych wcześniej kółek ją zatrzymają. W ten sposób powstają kropki o równej wielkości, które przy pewnej wprawie praktycznie nie różnią się od tych nałożonych fabrycznie :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Mam drobny problem z moja Rakietą - zegarek zatrzymuje się mimo prawidłowego nakręcenia, jakby sie blokował. Popukanie w szkiełko powoduje wznowienie pracy. Mógłby mi ktoś podpowiedzieć, co może być tego przyczyną?

 

Pozdrawiam!

 

Wysłane z mojego GT-I9070 przy użyciu Tapatalka


Posiadane zegarki : Pierre Ricaud kwarc, Casio Edifice EF-305 1A, Rakieta "UFO" z lat 80, Wostok Komandirski z lat 70, Poljot garniturowiec, Mołnia pasówka współczesna (werk 3602)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko :) Trzeba by obejrzeć. Moze wskazówki o siebie haczą, a moze coś z mechanizmem - w zasadzie nie do określenia


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam , zanabyłem droga kupna takiego Łucza z budzikiem , proszę o pomoc w kwestii ustawiania ? Zegarek chodzi punktualnie ,ale czy budzik sprawny nie mam pojęcia? uwpm.jpg

Trochę ma wykruszoną taką masę od strony dekielka ? Pozdrawiam.Yema 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Witam , zanabyłem droga kupna takiego Łucza z budzikiem , proszę o pomoc w kwestii ustawiania ? Zegarek chodzi punktualnie ,ale czy budzik sprawny nie mam pojęcia? uwpm.jpg

Trochę ma wykruszoną taką masę od strony dekielka ? Pozdrawiam.Yema 

 

Fajny takiego nie widziałem. Zapewne kwarcowy? Może w celach poznawczych zdjęcie środka poproszę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Budzik ustawiasz koronką. Jak wkurzająco piszczy znaczy sprawny ;-) . Zazwyczaj problemem jest brak "sprężynki" przenoszącej napięcie na głośnik w dekielku, lub sam głośniczek .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Witam , zanabyłem droga kupna takiego Łucza z budzikiem , proszę o pomoc w kwestii ustawiania ?

 

Budzik ustawia się po wyciągnięciu koronki do pierwszej pozycji. Kręcić należy tylko w jedną stronę, zgodnie z kierunkiem strzałki na wewnętrznej tarczy.

 

Godzinę alarmu wskazuje po prostu podwójna strzałka ("choinka"), która jest wskazówką alarmu. Na twojej tarczy jest nastawiona na 8:20.

 

Aby pomóc w dokładnym jej ustawianiu na h:10, h:20... i h:50, na tarczy znajdują się dodatkowe oznaczenia. Na przykład:

9:00 - główna wskazówka alarmu na godzinę H, czyli 9.

9:10 - należy oznaczeniem "10" wycelować w godzinę H+1, czyli 10.

9:20 - celujemy oznaczeniem "20" w godzinę H+2, czyli 11.

9:30 - celujemy oznaczeniem "30" w godzinę H+3, czyli 12.

9:40 - celujemy oznaczeniem "40" w godzinę H+4, czyli 1.

9:50 - celujemy oznaczeniem "50" w godzinę H+5, czyli 2.

 

post-25494-0-22716300-1388244668_thumb.jpg

 

Analogicznie dla pozostałych godzin, po prostu ustawiamy oznaczenie "10/20...50" do najbliższej pełnej godziny. Będzie to oczywiste i prostsze do zrozumienia patrząc w jakiej pozycji jest wtedy główna wskazówka alarmu.

 

By wyłączyć alarm, należy nastawić jego wskazówkę na oznaczoną (tu szarą, u ciebie czarną) strefę w pobliżu godziny 12.

post-25494-0-83481700-1388244679.jpg

 

Kolory na tarczy różnią się między modelami, ale zasada jest taka sama.

 

Problemem, przynajmniej w moim egzemplarzu jest to że po wyciągnięciu koronki do pierwszej pozycji (nastawianie alarmu) zatrzymuje się sekundnik. Oczywiście powoduje to rozjeżdżanie się dokładności zegarka. Mam nadzieję że to usterka a nie wada projektowa.

 

Drugi problem to brak wspomnianej już sprężynki/drucika przenoszących sygnał na denko zegarka. Ten element się po prostu gubi przy otwieraniu, i wiele egzemplarzy go obecnie nie ma - a budzik po prostu nie dzwoni.

Edytowane przez Nim Odues

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ,mam pytanko czy Poljot  3017  jest kompatybilny z mechanizmem Venus ,czy części będą pasowały tylko i wyłącznie dedykowane temu mechanizmowi 3017? Pozdrawiam.

Nie wszystkie części będą pasowały. Musisz porównac katalog V/O Mashpriborintorg size 3017 z katalogiem Fabrique d'Ebauches Venus S.A. cal 150

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Wojciech1500

Czy da się tą giloszowaną tarczę wyczyścić?

 

8eba2ced7d8fdcf1med.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Yakovlev

Trochę da się. Po demontażu, w delikatnej, mydlanej kąpieli (polecam mydło "Biały Jeleń" lub tzw. "mydełko do odplamiania" do kupienia w każdej drogerii).

Woda ma być ciepła, ale nie gorąca, czas kąpieli od 30 do 120 minut. Tylko po kąpieli nie należy intensywnie wycierać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Wojciech1500

Nairi! :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy werk 2209 bez datownika da się przełożyć do takiego samego zegarka na werku 2209 (wostok) ale z datownikiem? Chodzi mi o ty czy mechanizm odpowiadający za datę siedzi gdzieś w środku, czy można to samemu przełożyć po zdjęciu wskazówek i tarczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam w Nowym Roku Panowie

i dziękuję za informacje .Co do Łucza to chodzi i to punktualnie ,ale nic się nie dzieje po wyciągnięciu koronki do pierwszej pozycji ,w pozycji drugiej stopuje sekundnik i można ustawić godzinę .Głośniczek ,membrana jest troszkę wykruszona,i znalazłem złotą sprężynkę w środku :) Mój "zdziałano w Białorusi" W przyszłym tygodniu wybiorę się z nim do zegarmistrza.

Pozdrawiam. 

Yema

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy werk 2209 bez datownika da się przełożyć do takiego samego zegarka na werku 2209 (wostok) ale z datownikiem? Chodzi mi o ty czy mechanizm odpowiadający za datę siedzi gdzieś w środku, czy można to samemu przełożyć po zdjęciu wskazówek i tarczy.

 

Jeśli dobrze rozumiem, to chcesz do "nowego" werku 2209 dołożyć cały układ kalendarza ze "starego" werku? Jeśli tak, to raczej marne szanse na taką operację - po prostu 2214 (czyli oryginał z datownikiem) ma wyfrezowania w płycie na elementy datownika. A w 2209 nie miałbyś do czego przymocować całego ustrojstwa związanego z datownikiem.

Co prawda w radzieckich zegarkach były przypadki, że do wersji bez datownika dawano "gołą" płytę przeznaczoną do werku z "datą", ale to rzadkie przypadki :)

Edytowane przez sthool

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Wojciech1500

Czy naprawa tireta jest czasochłonna?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy naprawa tireta jest czasochłonna?

 

A konkretniej? Jaka jest usterka tego elementu lub objaw tej usterki?

W większości przypadków aby dostać się do tireta trzeba zdjąć tarczę, a to już w pewnym sensie jest czasochłonne :)

Edytowane przez sthool

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Wojciech1500

Pobieda centalna sukunda - chcąc nakręcić, poruszają się wskazówki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pobieda centalna sukunda - chcąc nakręcić, poruszają się wskazówki.

 

A to sam tiret nie wymaga naprawy :) Po prostu tzw. wodzik wyskoczył z wytoczenia w półbeczce. Półbeczka to ten element, który przenosi moment obrotowy z wałka naciągowo-nastawczego na elementy naciągu/przekładnię wskazań (w zależności od położenia koronki).

Tę przypadłość można usunąć zarówno od strony tarczy, jak i od strony werku. Po dostaniu się do mechanizmu nastawczego trzeba wyjąć półbeczkę, a następnie przełączyć mechanizm w połączenie nastawcze (czyli przestawianie wskazówek). Następnie umieszczamy półbeczkę na wodziku i delikatnie przełączamy w położenie naciągowe (wciśnięciem wałka z koronką). I w takiej pozycji składamy całą resztę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Wojciech1500

Dziękuję, zegarmistrz zrobił mi to za free na poczekaniu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciąg dalszy dyskusji o Leningradach z innego wątku.

Pozwoliłem sobie przenieść dyskusję tu żeby tam OT nie robić.

Od razu przepraszam za zdjęcia ale robione przed chwilą i żeby było szybciej telefonem.

Od razu potwierdzenie - mój Leningrad z mechanizmem 1 MCzZ

 

post-47356-0-65832300-1389216293_thumb.jpg

 

post-47356-0-34698800-1389216303_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I Rosija z PCzZ

 

post-47356-0-64903700-1389216406_thumb.jpg

 

post-47356-0-31648900-1389216416_thumb.jpg

 

Mam nadzieję, że po kliknięciu na zdjęcia coś tam widać.

 

Edit

Krzysiek_W jak możesz to przenieś najpierw tamte posty a później moje z tego wątku do tego:

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/99777-leningrad-rozwa%C5%BCania-o/

Dziękuję

Edytowane przez rk7000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W międzyczasie utworzył się temat o Leningradach.

Potem poproszę Krzyśka o przerzucenie postów z "Wasze..."

Twoje posty, żeby była chronologia dobrze byłoby dokleić po przeniesieniu tamtych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.