Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Rekomendowane odpowiedzi

Próba umycia tarczy mydlem itp nie przyniosła żadnych rezultatów, nie jestem pewien czy ta plama to osad czy przetarcie.

Możesz jeszcze spróbować chusteczkami do usuwania makijażu jak tłuste to zlezie a jak przetarte to nowa tarcza.Jest  prawdopodobne ze ta plama to jest brudny lakier bezbarwny kiepskiej jakości ja mam taki przypadek w Rakietce Atom i zmagam się z tym ponad tydzień. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i co? udało ci się go usunąć?

Cały czas jestem w trakcie usuwania,wszelkie metody mycia tego lakieru nie skutkują ,a mechanicznie tez jest trudno bo ten lakier jest zbyt miękki .teraz próbuję dosuszać go lampami kwarcowymi i delikatnie szlifować magic eraserem na sucho.Cala operacja może potrwać jeszcze ze dwa tygodnie,ale kupić Rakiete Atom jest jeszcze trudniej..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcia zrobię, jak pożyczę aparat cyfrowy, bo ja to tylko analogiem robię zdjęcia (to moja druga pasja).

Do rzeczy, to jest fabryczny zestaw wostoka z bransoletką ZIM.

Zamiast poziomo ustawionych teleskopów mocujących bransoletkę z obu stron zegarka, są kołeczki-druciki długości ok. 3mm. po jednym z każdej strony przechodzące pionowo od spodu uszu zegarka przez bransoletkę, ale nie wychodzą na wylot do góry, żeby można je np. wypchnąć.

Mam nadzieję, że opis jest choć trochę czytelny :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ups, nie podpięło się pod odpowiedź Kolegi Enkila do mojego postu z wczoraj dot. Wostoka z bransoletką.

Chyba jeszcze jest za rano...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możliwe, że ta branzoleta jest nie rozbieralna, lub występuje rozwiązanie jak w rakiecie z tego linku http://www.allegro.pl/ShowItem2.php?item=4098638977.

Zdjęcie pokazało by więcej , ja nie spotkałem się z taką, o której piszesz.

Edytowane przez Enkil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej

Mam pytanie. Czy ktoś próbował odnawiać kiedyś taką tarczę i czy jest to możliwe w domowych warunkach? Czy jedyną opcją jest wymiana?

Wolał bym go zachować w oryginale, ale chciał bym go też czasami nosić a z taką tarczą to nie bardzo.

Z góry dziękuję za każdą poradę.

 Witam,,,

 

Tarcze tego typu pokrywane są galwanicznie warstwą srebra. Po przereagowaniu z potem zewnętrznej warstwy lakieru, dalej destrukcji ulega srebrzysta warstewka, zabarwiając się na kolor szary. Ludzki pot to wiadomo : woda, sole, tłuszcz,mocznik, kwasy, i niektóre minerały... Jedynym słusznym dzialaniem jest usunięcie za pomocą chemii, która czyści srebro. Czy poprzez kąpiel w płynach, czy wręcz nawet poprzez polerowanie  mechaniczne, ale...

Tracze te jednak są też mechanicznie satynowane, co daje ten specyficzny promienisty  efekt. Jakakolwiek proba czyszczenia poprzez polerkę, zniszczy promienie i efekt będzie mizerny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można instrukcję jak i czym wypełnić wskazówki?.

Próba umycia tarczy mydlem itp nie przyniosła żadnych rezultatów, nie jestem pewien czy ta plama to osad czy przetarcie.

 

Pojawiły się w handlu takie małe porcje lakierów do paznokci w podstawowych kolorach, bez efektów typu perła, błyszczyk ... Kilka kolorów wystarczy, by dowolnie je ze sobą mieszać, szukająć tego właściwego. Wadą jest ich połysk, ktory niweluję, dodając odrobinę talku. Nakładam kroplę na szkiełko, dodając szczypte talku i mieszam. małym pedzelkiem, lub wykałaczką nakładam od spodu. 

Efekt doskonały!

Edytowane przez JaronC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,,,

 

Tarcze tego typu pokrywane są galwanicznie warstwą srebra. Po przereagowaniu z potem zewnętrznej warstwy lakieru, dalej destrukcji ulega srebrzysta warstewka, zabarwiając się na kolor szary. Ludzki pot to wiadomo : woda, sole, tłuszcz,mocznik, kwasy, i niektóre minerały... Jedynym słusznym dzialaniem jest usunięcie za pomocą chemii, która czyści srebro. Czy poprzez kąpiel w płynach, czy wręcz nawet poprzez polerowanie  mechaniczne, ale...

Tracze te jednak są też mechanicznie satynowane, co daje ten specyficzny promienisty  efekt. Jakakolwiek proba czyszczenia poprzez polerkę, zniszczy promienie i efekt będzie mizerny.

Dzięki Jaron, to cenne wskazówki; te dotyczące wskazówek także :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam problem z zegarkiem czołgowym, chyba jest w nim zerwana sprężyna, nie ma oporu nakręcając go i coś słychać po kilku ruchach coś w stylu przeskakiwania.

Moje przypuszczenia się sprawdziły, zerwana jest owa sprężyna, tu pytanie jak ją naprawić? chyba jedyna opcja to ją skrócić? jeśli tak to jak to zrobić? ona siedzi sztywno :-/ 

Edytowane przez Adrianos27

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cały czas jestem w trakcie usuwania,wszelkie metody mycia tego lakieru nie skutkują ,a mechanicznie tez jest trudno bo ten lakier jest zbyt miękki .teraz próbuję dosuszać go lampami kwarcowymi i delikatnie szlifować magic eraserem na sucho.Cala operacja może potrwać jeszcze ze dwa tygodnie,ale kupić Rakiete Atom jest jeszcze trudniej..

 

Hej Mayor! A wrzuć fotkę makro tego Atoma, to sobie popatrzymy... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fotka tarczy Atoma.Te zanieczyszczenia to nie jest brud tylko marnej jakości lakier bezbarwny,który jest konsystencji gumy.Mycie w kilku detergentach niewiele dało,a zastosowanie rozpuszczalnika zniszczyłoby tarcze,obecnie susze te resztki lakieru lampami i delikatnie usuwam mechanicznie przez ścieranie magic eraserem..To w zasadzie jest problem jakości zegarków z Petrodworca reanimowałem wiele tarcz moskiewskich zegarków jeszcze brudniejszych i o efekty było dużo łatwiej...Jest tez jasne dlaczego Rakiety Atom są takie poszukiwane i drogie,,Po prostu zegarki te były kiepsko wykonane i niewiele z nich się zachowało w przyzwoitej kondycji..

post-67292-0-63510700-1396913530_thumb.jpg

post-67292-0-54509000-1396913589_thumb.jpg

post-67292-0-29068700-1396913607_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tymi chusteczkami to bym uważał.

O prawdopodobnych (moim zdaniem ) przyczynach korozji tarcz pisałem kilka postów wyżej.

 

Znalazłem przypadkiem na "sąsiednim" forum też taki pomysł na oczyszczenie tarczy ZIM'a :

 

http://czwarty-wymiar.pl/viewtopic.php?t=2300&highlight=yk-6+czyli+41mm+mechanizmu+kieszonkowego+zima

A koperta w jakiej kondycji? Fotkę wrzucisz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tymi chusteczkami to bym uważał.

O prawdopodobnych (moim zdaniem ) przyczynach korozji tarcz pisałem kilka postów wyżej.

 

Znalazłem przypadkiem na "sąsiednim" forum też taki pomysł na oczyszczenie tarczy ZIM'a :

 

http://czwarty-wymiar.pl/viewtopic.php?t=2300&highlight=yk-6+czyli+41mm+mechanizmu+kieszonkowego+zima

A koperta w jakiej kondycji? Fotkę wrzucisz?

Koperta w dobrym stanie,a nawet jak na zegarek z Petrodworca w bardzo dobrym

post-67292-0-70867500-1396973168_thumb.jpg

post-67292-0-88710600-1396973183_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładny stan. Ze względu na "popularność" pozłacanych kopert, to obecnie każda w takim stanie to już "na wagę złota" he he :)

Mam taką tarczę ;) Czeka na resztę...  :P

 

p.s. Na priw wcześniej coś Ci mayor napisałem. Możemy temat pocisnąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy w każdym sportivnyje była stop sekunda? W moim jak odciągnę koronkę, sekundnik dalej idzie, natomiast jak minimalnie cofnę koronką do tyłu (0,5mm koronka nawet zdaje się nie ruszyć) i przytrzymam to sekundnik stoi. Zegarek jest po konserwacji, więc...
ZJ7x8wv.jpg
z69Uxom.jpg

Edytowane przez mhu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyjmij jeszcze ten pierścień i spójrz na werk pod kątem od strony mostku przekładni chodu - drugie zdjęcie, pozycja na godz 6 .

Szukaj takiej pionowej szczelinki na dolnej płycie pod mostkiem. Osadzona tam jest dodatkowa sprężysta blaszka, sprzężona z kołem wychwytu. Kto wie o co chodzi, to też ją wypatrzy od strony kotwicy.

Zrób fotkę w makro i wrzuć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na lepsze makro aparat nie pozwala, zresztą nie do końca wiedziałem gdzie zrobić zdjęcie...
rbcOnS4.jpg
L7CDULL.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na 1-szej jest szparka! :)

Na  2-ej.... hmm.. Czy widać tam pod mostem coś jeszcze, oprócz kół? Między kołem chromowanym, a ścianką mostka, czyli po lewej stronie.

Na tej fotce, kółko balansu skutecznie zasłania zawartość tego ciemnego kącika.

Prawdę mówiąc, to wiem co tam ma być, ale nie sprawdzałem, jak to prawidłowo ma działać  ;)

Edytowane przez JaronC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaję mi się, ze jest taki maleńki króciutki 'pypeć' wystający ze ścianki mostka...ale bez stop sekundy też przeżyję ;). Jak potrzebny będzie stoper to założę casio ;). Dzięki za informacje!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

.... Jak potrzebny będzie stoper to założę casio ;). Dzięki za informacje!

 A jak go tam zmieścisz? :D

 

Jutro sprawdzę, nawet rozbiorę i cyknę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oddać, choćby mi :D

Hehe... to zależy od propozycji korupcyjnej ;) Jeszcze się do niego nie przyzwyczaiłem..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tym łatwiej będzie to zrobić właśnie teraz :)

 A co jest w środku? Pokażesz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.