Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie wszystkich Forumowiczów.
Moją osobę nurtuje pewien problem, aczkolwiek mój dobry znajomy który posiada Vostok'a Gaz-14 wersja black PVD z mechanizem Miyota 8215. Mam jednak wątpliwości co do tego werku ponieważ wyżej wymieniony nie posiada możliwości ręcznego dokręcenia. Poszukując jednak w internecie nie znalazłem wersji tego zegarka z mechanizmem innym niż 8215 czyli np. NH25A który o ile dobrze wiem nie posiada możliwości ręcznego dokręcenia. Tak czy siak moje pytanie sprowadza się do tego czy Miyota 8215 występuje w tym modelu bez możliwości ręcznego dokręcania. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Szanowni Fachowcy,

czy jest szansa zmyć tę rdzawą plamkę z tarczy? Co mogłem to usunąłem białym jeleniem i wodą ale efekt mnie do końca nie zadowala. Czy indeksy można wypolerować?

b05bdccb-9991-432c-836e-5d2daba6a377_zps

Edytowane przez tomaszek25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Ritter
Napisano (edytowane)

@Enkil jedynie własnym zdolnościom manualnym zawdzięczasz pozytywnie przeprowadzoną naprawę. By nie było zbyt pięknie ;) przestrzegam przed zbyt dużym optymizmem ponieważ jak mi przeczucie podpowiada coś zaraz sknocisz ;) .

Dlatego staraj się wykonywać tego typu działania rozważnie dobrze planując co chcesz poprawić a szczególnie kiedy przerwać polepszanie. Zwykle wtedy pojawia się katastrofa :) .

 

Tak czy owak wiem jaką frajdę sprawia eleganckie ukształtowanie włosa. 

 

 

@Tomaszek25 zeszły złocenia jak wypolerujesz będziesz miał mosiądz. Nie wiem czy tego sobie życzysz? Może by tak dla odmiany zastanowić się nad cienkim położeniem lumy na te wystające indeksy?

Edytowane przez Ritter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ritter, gdybyś nie napisał jak się za to zabrać to bym nie zrobił tego, miałem uzasadnione obawy bo wcześniej już sknocilem kilka werków, obecnie uruchamia je kolegą JaronC w "ramach pomocy polsko radzieckiej" - pozdro JaronC ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Szanowni Fachowcy,

czy jest szansa zmyć tę rdzawą plamkę z tarczy? Co mogłem to usunąłem białym jeleniem i wodą ale efekt mnie do końca nie zadowala. Czy indeksy można wypolerować?

 

Do czyszczenia tarczy sól kwasu winowego  KC4H5O6 

Tarcze z posrebrzanej blachy czyści dość ładnie, choć nie każdy bród schodzi. Ale że środek tani można się pokusić.

Do czyszczenia polerowania indeksów używam pilnika skórzanego.

Drewniany patyczek do mieszania kawy z MD podklejony miękką skórą.

Patenty ze starych książek zegarmistrzowskich.

Edytowane przez leobol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Tomaszek25 zeszły złocenia jak wypolerujesz będziesz miał mosiądz. Nie wiem czy tego sobie życzysz? Może by tak dla odmiany zastanowić się nad cienkim położeniem lumy na te wystające indeksy?

 

 

Ritter, w sumie to chcę mieć zegarek w oryginale, więc luma jakoś nie pasuje. A rdzawą plamę można jakoś usunąć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Ja moczę tarczę w ciepłych mydlinach a potem mokrym patyczkiem do uszu pocieram mydło i taką warstwą mydła na miękkiej bawełnie pocieram tarczę, trzeba uważać by nie trzeć samą bawełną tylko mydlem na niej, potem osuszyc bez wycierania.

Ed.

W ten sposób uratowalem swego sveta - wyniki w temacie reanimacyjnym.

Edytowane przez Enkil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Długo tak trzymasz w mydlinach? Boję się, że zacznie z tarczy schodzić kalkomania. Tak załatwiłem starta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba wyczuć, pomocz, sprubuj czy mycie patykiem daje skutek jeśli trzeba to jeszcze pomocz. Trzeba po prostu uważać, nie zawsze to działa. Wszystko zależy od tarczy i rodzaju zabrudzeń.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wskazówki. Z moim szczęściem to tylko może być gorzej niż jest. Może podejmiesz się zadania? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

A jeśli popsuję???

Edytowane przez Enkil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co zepsułem, jeśli chciałem wyciągnąć wałek, nacisnąłem przycisk zwalniający wałek i tak już został i nie wrócił?


"**wno chłopu nie zegarek..."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Taka awaria zdarza się gdy tarczą jest luźno lub jest zdjęta, od strony tarczy widać takie blaszki i jeden malutki spreżysty drucik. Trzeba wszystko złożyć z powrotem. Mówię na przykładzie werku rakietowego, innych nie rozbierałem.

Edytowane przez Enkil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To werk rakietowy, ale nic nie zostało uszkodzone?

Tarcza nie była zdjemowana, ale zauwazyłem że jest luźno, co należałoby dokładnie teraz zrobić? Bo wałkiem da się teraz tylko godziny przestawiać.


"**wno chłopu nie zegarek..."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aga9a5yb.jpgy8yjuhys.jpg

Tu masz zdjęcia jedno w pozycji do nakrecania a drugie do przestawiania wskazowek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli tylko godziny mozesz przestawiać to  wywal tarcze i zobaczysz odrazu co jest zwalone w poljotowskich 17 jest to nagminne.Jeśli wałek Ci teraz nie wyskakuje to raczej nic nie popsułeś  a spadł Ci tylko ten wodzik.Jak chcesz pisz pw  to Ci opisze co i jak zrobić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK dzięki wszytskim za pomoc, wypadł tak jak koledzy pisali "wodzik", jestem w tym zielony, ale jakoś sobie z Waszą pomocą poradziłem i wszystko złożone do kupy :) To rakietowski werk 2623H :)


"**wno chłopu nie zegarek..."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Ritter
Napisano (edytowane)

Naprawa problemu z wodzikiem, który spadł z beczki poprzez zdemontowanie (zdemolowanie ;) ) wskazówek i tarczy to takie staroświeckie :) . Może ktoś ma pomysł jak tego dokonać bez ruszania tarczy i wskazówek w góra 3 min? Podpowiem aż nadto, że daje się to zrobić w przytłaczającej większości mechanizmów w tym w Rakiecie 2609. To takie banalne  :)

Edytowane przez Ritter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

staroswieckie ??? we wszystkich ksiazkach tak doradzaja chocby u Podwapinskiego !! a jaki jest problem ze zdjeciem tarczy czy wskazowek ?? trzeba kupic sciagacz za kilka zlotych i nic sie nie demoluje.


KUPIĘ - TROCHĘ WOLNEGO CZASU ! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wystarczy zdjąć cały naciąg i cienkim pręcikiem ustawić wodzik. przynajmniej w 17 poljota ale w 2609.ha też tak jest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mozna ale po zdjeciu tarczy nasz mostek remontuaru na wierchu i widzisz czy nie zaczyna dziac sie tam cos zlego. Robienie tego od strony polmostka naciagu ma tylko sene w zegarkach z kalendarzem .


KUPIĘ - TROCHĘ WOLNEGO CZASU ! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokładnie masz racje ale ja mam takie zboczenie że jak składam werk po myciu to zawsze po włożeniu do koperty mi spaduje dziadostwo i musiałbym zdejmować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też robiłem to częściej podejmując naciąg, niż tarczę. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.