Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Idzie naprawic mechanizm pozlacany 2809 od wolny? Nie idzie nakrecic, pewnie to sprezyna.


Dobre, bo сделано в CCCP

Goral35: "arbuz do ubioru dojrzalego FACETA nijak mi nie pasuje !! chyba ze gosc sobie torebeczke jak teletubis od razu zafunduje ! arbuzy sie je albo wklada do skrzynek :)"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Idzie naprawic mechanizm pozlacany 2809 od wolny? Nie idzie nakrecic, pewnie to sprezyna.

 

Jeśli da się kręcić koronką "bez końca", to najpewniej będzie to urwana sprężyna albo wyłamane zęby na kołach układu naciągowego (werki 2809 były na to wrażliwe). Jeśli natomiast koronką nie da się kręcić, to sprężyna jest nakręcona do oporu, ale werk nie chodzi (przyczyna w przekładni chodu, kotwicy lub balansie).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już po ptokach, ale doceniam wiedzę. I dziękuję.


Dobre, bo сделано в CCCP

Goral35: "arbuz do ubioru dojrzalego FACETA nijak mi nie pasuje !! chyba ze gosc sobie torebeczke jak teletubis od razu zafunduje ! arbuzy sie je albo wklada do skrzynek :)"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już po ptokach, ale doceniam wiedzę. I dziękuję.

Powiedziałeś A to powiedz i B;

Znaczy co po ptokach? Naprawiłeś?, popsułeś, czy wywaliłeś bez okno?? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedziałeś A to powiedz i B;

Znaczy co po ptokach? Naprawiłeś?, popsułeś, czy wywaliłeś bez okno?? :D

 

Mógł jeszcze sprzedać jako niesprawną ;)

Edytowane przez sthool

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie potrzebuję pomocy...zegarek nakręca się bez końca, czy to coś ze sprężyną? :unsure:

Dzięki za pomoc!:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak. Najprawdopodobniej zerwana. W rzadkich wypadkach problemy z uzębieniem koła.


Cierpię na chroniczny brak czasu... dlatego kupiłem stary zegar, żeby łapać każdą jego chwilę...
Arkadiusz K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak. Najprawdopodobniej zerwana. W rzadkich wypadkach problemy z uzębieniem koła.

Dzięki loituma za szybką odpowiedź....spróbuje wymienić cały bęben ze sprężyną zobaczymy czy pomoże. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zęby na kole całe to powinno pomóc ;)


Cierpię na chroniczny brak czasu... dlatego kupiłem stary zegar, żeby łapać każdą jego chwilę...
Arkadiusz K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie z innej beczki ile razy należy zakręcić koronką w slavie automatic cal. 2427 ze zdemontowanym automatem do pełnego nakręcenia sprężyn. W mojej wyczuwam jednostajny opór po ok 25-28 obrotach. Po pełnym nakręceniu chodzi do 41h.

Edytowane przez bluesky

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie, które może i jest retoryczne, ale nie mogę się powstrzymać by go nie zadac..

Co trzeba mieć w głowie, lub o czym myśleć, by zrobić coś takiego?????

4fdcd460159aff15a3a9716a521fb112.jpg

Zegarek przed otwarciem dekielka jest w stanie bardzo dobrym, dziś przyniósł listonosz ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie, które może i jest retoryczne, ale nie mogę się powstrzymać by go nie zadac..

Co trzeba mieć w głowie, lub o czym myśleć, by zrobić coś takiego?????

W głowie, jak w głowie. Ale co trzeba mieć w paluchach, żeby sobie poradzić w taki sposób z mostkiem... :ph34r:  :blink: 

 

Zegarek przed otwarciem dekielka jest w stanie bardzo dobrym, dziś przyniósł listonosz ;)

Na dobrym i punktualnym chodzie??? :D


Cierpię na chroniczny brak czasu... dlatego kupiłem stary zegar, żeby łapać każdą jego chwilę...
Arkadiusz K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Ritter

Nie należy dokonywać zakupów tego typu w okresie Świąt Bożego Narodzenia. Nie kupujemy i już! Ale czy.... Nie! Trzeba być twardziochem a nie mięciochem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy czy w mechaniźmie Kirovskiego, ot np. w takim krabie:

post-33253-0-68241000-1449523427_thumb.jpg

żeby wyciągnąć wałek z koronką to wystarczy wcisnąć tiret (czerwone kółeczko u góry - nad wałkiem), czy trzeba odkręcić o 1,5 obrotu śrubkę (też w czerwonym kółeczku, tyle, że poniżej wałka).

A może najpierw śrubka, a potem wcisnąć tiret?

Edytowane przez tommly

..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko wciskasz blokadę.

Śruba trzyma mostek.


Cierpię na chroniczny brak czasu... dlatego kupiłem stary zegar, żeby łapać każdą jego chwilę...
Arkadiusz K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy czy w mechaniźmie Kirovskiego, ot np. w takim krabie:

attachicon.gifkirovski_tiret.jpg

żeby wyciągnąć wałek z koronką to wystarczy wcisnąć tiret (czerwone kółeczko u góry - nad wałkiem), czy trzeba odkręcić o 1,5 obrotu śrubkę (też w czerwonym kółeczku, tyle, że poniżej wałka).

A może najpierw śrubka, a potem wcisnąć tiret?

Tego wkrętu (śrubki) nie ruszaj. To jest wkręt do mocowania płyty. Od razu naciskając z umiarem tiret wyciągnij wałek naciągowy. I po bólu. :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie potrzebuję pomocy...zegarek nakręca się bez końca, czy to coś ze sprężyną? :unsure:

Dzięki za pomoc! :)

Ale czujesz, że coś "przeskakuje", czy po prostu kręcisz bez osiągnięcia oporu. W pierwszym przypadku na 99 % pęknięta sprężyna. W drugim, albo nie zahacza sprężyna o zaczep wewnętrzny wałka bębna, albo coś jest do bani z zewnętrznym zaczepem sprężyny. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko wciskasz blokadę.

Śruba trzyma mostek.

 

OKi, dzięki w wolnej chwili podejmę rękawicę ;)

Edytowane przez tommly

..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ratujcie bo zaraz przez okno wyleci poljot 2614.2h. Dzis będę odbywał 6 próbę złożenia tego ustrojstwa. Póki mechanizm jest "na zewnątrz" koperty to wszystko jest pięknie. Jak wsadzę go do koperty zakręcę dekiel i wsadzam walek to za każdym razem spada wodzik z beczki... Dziwne to o tyle, ze walek wchodzi pięknie, bezproblemowo póki mechanizm jest po za koperta. Jakiś tajny trik z wsadzeniem tego walka do mechanizmu w kopercie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ratujcie bo zaraz przez okno wyleci poljot 2614.2h. Dzis będę odbywał 6 próbę złożenia tego ustrojstwa. Póki mechanizm jest "na zewnątrz" koperty to wszystko jest pięknie. Jak wsadzę go do koperty zakręcę dekiel i wsadzam walek to za każdym razem spada wodzik z beczki... Dziwne to o tyle, ze walek wchodzi pięknie, bezproblemowo póki mechanizm jest po za koperta. Jakiś tajny trik z wsadzeniem tego walka do mechanizmu w kopercie?

Triku żadnego nie ma.

Ale też kiedyś tańcowałem z tym mechanizmem i wałkiem.

Musisz jedynie pilnować, żeby wałek wchodził równolegle do płyty, luźno, bez naprężeń. W razie potrzeby delikatnie wysuń mechanizm z koperty. Czasem wystarczy jeden milimetr.

A jak nie wyjdzie to daj na PW, które to okno :D


Cierpię na chroniczny brak czasu... dlatego kupiłem stary zegar, żeby łapać każdą jego chwilę...
Arkadiusz K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Beczka powinna być w pozycji do nastawiania wskazówek, jest wtedy stabilniejsza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Enkil za pomoc. Będę dalej próbował. Dotychczas robiłem tak jak mówisz w pozycji nastawiania godziny. Może skrzywilem juz wałek i dlatego te schody:/

Po kilku godzinach i paru glebszych...wdechach. Wałek wylądował w beczce pod wodzikiem:) Teraz za to doswiadczylem turbodoladowania czasowego. Zegarek zasuwa jakies pare godzin do przodu na dobę:) chyba musze szukac porady o prostowaniu wlosa?

Edytowane przez gielar88

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może włos jest po prostu sklejony: wtedy wystarczy płukanie w benzynie aptecznej. A lekcje z prostowania włosa to... wiele godzin niepowodzeń, ból kręgosłupa, irytacja, krew, pot i łzy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jest czysta, bez dodatków to da radę w 100% ;)


Cierpię na chroniczny brak czasu... dlatego kupiłem stary zegar, żeby łapać każdą jego chwilę...
Arkadiusz K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.