Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Rekomendowane odpowiedzi

To jest 100% koperta Ałmaza a nie Poljota. Ma wycięcia koło uszu.

Nawet nie wiedziałem , ze taka marka jest :-),,,znowu się czegoś nauczyłem :-). Dziękuję Panowie, gratuluję wiedzy i dobrego oka :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet nie wiedziałem , ze taka marka jest :-),,,znowu się czegoś nauczyłem :-). Dziękuję Panowie, gratuluję wiedzy i dobrego oka :-)

Jest temat osobny, gdzie są wymienione wszystkie radzieckie marki. BTW to jest aukcja z tymi kopertami?

 

Wysłane z mojego LIVE2 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest temat osobny, gdzie są wymienione wszystkie radzieckie marki. BTW to jest aukcja z tymi kopertami?

 

Wysłane z mojego LIVE2 przy użyciu Tapatalka

tak, zaraz podeślę Ci na PW kilka linków które udało mi się  dziś znaleźć 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś to kiedyś sprawdzał na posiadanych zegarkach? Szczególnie tych z aukro...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żadna nowość. Przypomniałem właśnie sobie jak mój mistrz w latach 80 - tych ubiegłego wieku opowiadał mi pewną historię, jak to jako młodzian był w wojsku w latach sześćdziesiątych. Z racji wyuczonego zawodu (zegarmistrz), trafił do jednostki zajmującej się "serwisowaniem" samolotów. W tamtych czasach to chyba Limy albo Mig - i 15 te. Naprawiał właśnie zegary pokładowe. I kiedyś miała być we wsi jakaś zabawa. Jego kolega z wojska otworzył fiolkę z  masą fosforową, którą to używano do wypełniania ubytków i wysmarował sobie nią włosy. Efekt ponoć był iście piorunujący, gdyż na tej zabawie cała głowa mu świeciła. Do czasu. Po niecałym miesiącu wypadły mu wszystkie włosy, a po trzech przeniósł się na Łono Abrahama.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Yakovlev

Czy ktoś to kiedyś sprawdzał na posiadanych zegarkach? Szczególnie tych z aukro...

 

A dlaczego akurat z Aukro ? Myślisz, że mogą się trafiać jakieś z Czernobyla ?

Wczesne radzieckie zegarki miały wypełnienie wskazówek i indeksów ze związków soli radu, i to na długo przed Czernobylem.

Każdy może promieniować, mniej lub więcej. Np takie Sportiwnyje, czy Pobieda.

Edytowane przez Yakovlev

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie tak pomyslalem w kontekscie Czarnobyla. Urala jeszcze nie mam, ale sprawdze z ciekawości pobowdy i sportiwnyje ;)

 

Wysłane z mojego LIVE2 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z życia wzięte. Rok temu zakupiłem dla forumowego kolegi na wschodzie zegar pokładowy Jaegera z samolotu, przedwojenny chyba jeszcze. Rzadka rzecz, nietania bo coś koło 1000$. Rosjanin wysłał a zegar nie dochodził. W systemie śledzenia widniał cały czas na lotnisku w Moskwie. Po tygodniu zacząłem się upominać o co chodzi że nie jedzie dalej. Rosjanin sprawdził i okazało się że go zatrzymali bo przekraczał normy na geigerach. Gorzej bo go nie zwrócili tylko poszedł do utylizacji, przynajmniej oficjalnie ;)

Rosjanin był o tyle honorowy że miał drugi i wysłał (finalnie był stratny 1000$) :huh:

Ale na ten drugi zużył chyba ze dwa kilo folii aluminiowej :D

Edytowane przez kchrapek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Yakovlev

Z życia wzięte. Rok temu zakupiłem dla forumowego kolegi na wschodzie zegar pokładowy Jaegera z samolotu, przedwojenny chyba jeszcze. Rzadka rzecz, nietania bo coś koło 1000$. Rosjanin wysłał a zegar nie dochodził. W systemie śledzenia widniał cały czas na lotnisku w Moskwie. Po tygodniu zacząłem się upominać o co chodzi że nie jedzie dalej. Rosjanin sprawdził i okazało się że go zatrzymali bo przekraczał normy na geigerach. Gorzej bo go nie zwrócili tylko poszedł do utylizacji, przynajmniej oficjalnie ;)

Rosjanin był o tyle honorowy że miał drugi i wysłał (finalnie był stratny 1000$) :huh:

Ale na ten drugi zużył chyba ze dwa kilo folii aluminiowej :D

:)

Najważniejsze to nie grzebać w tym paluchami. Chociaż trzymać w domu większej kolekcji takich lotniczych czy czołgowych raczej bym nie chciał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znowu prośba o radę

Koledzy byłem z moją najnowszą Pobiedą u zegarmistrza aby jej zrobić przegląd i czyszczenie. Oczywiście Pan się tym zajmie ale co do tarczy to od razu powiedział, że nie da się jej wyczyścić. Powiedział , ze zrobi więcej szkód niż osiągnie oczekiwany rezultat. Doradził wymienić ją na nową. Co o tym myślicie? To juz wg mnie nie będzie oryginał i gdy nadejdzie chwila gdy będę chciał sie jej pozbyć ( oby to nie nastąpiło) to już nie będzie to, aczkolwiek zegarek będzie piekny i błyszczący. Ja wiem ze wartośc jest minimalna  bo sami wiecie ile takie zegarki kosztują w pieknych stanach. Decyzja oczywiście należy tylko i wyłacznie do mnie co z tym zrobię, ale chciałem wiedzieć czy wymieniacie tarcze w swoich "maskotkach" gdy juz z oryginałem nie da się nic zrobić? Na razie zegarek jest w domu i czeka na powrót z czyszczenia innego zegarka. Nie mam pjecia czy dać sie namówić na wymianę tarczy

Pozdrawiam 

post-88222-0-98714500-1458203506_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Yakovlev

Faktycznie dostała trochę wilgoci od strony koronki, ale ja bym zaryzykował.

Kilkunastominutowa kąpiel w delikatnych mydlinach, w ciepłej nie gorącej wodzie, patyczek do uszu lub chusteczka na wykałaczce i sprawdzenie gdzieś w niewidocznym miejscu, najlepiej na krawędzi czy ten brud schodzi. Jeśli schodzi to można jechać dalej wciąż delikatnie żeby nie usunąć indeksów

Na koniec osuszenie papierowym ręcznikiem (tylko nie wycieraj, osuszaj przez dotykanie).

 

Na pewno będzie lepiej niż jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie dostała trochę wilgoci od strony koronki, ale ja bym zaryzykował.

Kilkunastominutowa kąpiel w delikatnych mydlinach, w ciepłej nie gorącej wodzie, patyczek do uszu lub chusteczka na wykałaczce i sprawdzenie gdzieś w niewidocznym miejscu, najlepiej na krawędzi czy ten brud schodzi. Jeśli schodzi to można jechać dalej wciąż delikatnie żeby nie usunąć indeksów

Na koniec osuszenie papierowym ręcznikiem (tylko nie wycieraj, osuszaj przez dotykanie).

 

Na pewno będzie lepiej niż jest.

Postaram się tak zrobić, zawsze pozostaje jako ostateczna opcja ..... wymiana :-( 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Yakovlev

Tylko nie używaj żadnych "cudownych" agresywnych płynów do mycia naczyń z dodatkami szorującymi, mleczkami, itp.

A najlepiej mydliny ze zwykłego mydła do rąk.

Ostatecznie płyn Ludwik.

 

Na pewno nie PUR, tym załatwiłem tarczę więc odradzam ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A na co chcesz ją wymienić? Bo Ukraińcy/Chińczycy nie produkują tarcz do Pobied ;), wiec musiałbyś kupić dawcę, a chyba prościej jest kupić nową Pobiede w dobrym stanie ;).

A to , że nie produkują to nie wiedziałem ( choć dziwię się Chińczykom, że jeszcze nie wpadli na ten pomysł hahaha)  i tak jak napisałem wyżej jest to ostateczność, choć wczoraj  widziałem identyczną pobiedę na serwisie ogłoszeniowym i tam ktoś wspomniał  , że tarcza wymieniona na nową, więc skądś to muszą brac, albo z innego dawcy tak jak zasugerowałeś  :-) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko nie używaj żadnych "cudownych" agresywnych płynów do mycia naczyń z dodatkami szorującymi, mleczkami, itp.

A najlepiej mydliny ze zwykłego mydła do rąk.

Ostatecznie płyn Ludwik.

 

Na pewno nie PUR, tym załatwiłem tarczę więc odradzam ;)

mam starego zardzewiałego Poljota więc na nim potrenuję a " we łikend"  zajmę się Pobiedką.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamiętaj, że rożne tarcze inaczej reagują na takie zabiegi, to co podziała na Poljota może uszkodzić Pobiede i na odwrót.

Dlatego tak jak wspomniał kolega Yakovlev wezmę nie inwazyjne środki, może szare mydło? nie wiem zobaczę :-) a jak spaskudzę tarczę to nie omieszkam sie tym pochwalic :-) :-) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Yakovlev

Może się tez zdarzyć, że z tarczy zacznie wszystko złazić już po kąpieli lub jej krótkim namoczeniu.

Zależy co się z nią działo wcześniej, czy była mocno zawilgocona, jak mocno wyschła, czy nie wlazł tam jakiś grzybek, itd, itp.

 

Takie zabiegi to zawsze ryzyko. Żeby nie było, że nie ostrzegałem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może się tez zdarzyć, że z tarczy zacznie wszystko złazić już po kąpieli lub jej krótkim namoczeniu.

Zależy co się z nią działo wcześniej, czy była mocno zawilgocona, jak mocno wyschła, czy nie wlazł tam jakiś grzybek, itd, itp.

 

Takie zabiegi to zawsze ryzyko. Żeby nie było, że nie ostrzegałem ;)

 No ostrzegałeś :-). Zegarmistrz powiedział jak wział ją pod lupę, że zakwitły już tam jakieś glony które wrosły w tarczę hahahaha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nasz forumowy kolega sprzedaje taki oto piekny okaz:

http://allegro.pl/poszukiwany-zegarek-poljot-sputnik-krab-po-konserw-i6054510674.html

 

Chciałbym się dowiedzieć, czy zegarek w tym stanie daje się w wyczyścić? Oczywiście nie spodziewam się, że będzie jak nowy, bo to niemożliwe.

I oczywiście nie robiłbym tego sam, bo jestem laikiem jeśli chodzi o rozkładanie i czyszczenie zegarków :)

Edytowane przez Tuco Salamanca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nasz forumowy kolega sprzedaje taki oto piekny okaz:

http://allegro.pl/poszukiwany-zegarek-poljot-sputnik-krab-po-konserw-i6054510674.html

 

Chciałbym się dowiedzieć, czy zegarek w tym stanie daje się w wyczyścić? Oczywiście nie spodziewam się, że będzie jak nowy, bo to niemożliwe.

I oczywiście nie robiłbym tego sam, bo jestem laikiem jeśli chodzi o rozkładanie i czyszczenie zegarków :)

Ja bym nie ruszał, lepiej nie będzie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro trafiła tutaj moja aukcja to napiszę, że podzielam zdanie Krzyśka. Widać już, że ktoś próbował czyścić tarczę, i przekombinował. Widoczne są też na niej pęknięcia farby, i przy próbie mycia może okazać się, że farba zejdzie i tarcza nadawała będzie się tylko do wyrzucenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam panów zegarników.

Czy istnieje jakaś d0a82c84b181f925bb5826c5416fc64f.jpg różnica oprócz mostka oraz sprężyny między tymi poljotami??

Czy czopy wychwytu są różne? Próbuje naprawić automata używając części że zwykłego ale w automacie balans staje po jakimś czasie. Mając na uwadze naprawę niedawno kraba być może wychwyt a dokładnie czopy górne mogą mieć różne długości chociaż patrzyłem pod lupą i nie zauważyłem. Być może pozostałe przekładnie lub kotwica są różne. Czy może ktoś mi napisać o różnicach??

 

 

 

wypassportowane z tapatalka

Edytowane przez Sebolski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.