Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Rekomendowane odpowiedzi

Paweł pewnie myslal o takiej srebrnej ale one są trochę inne...czy brzydka ta tarcza to już rzecz gustu...

 

post-63389-1458551270,6186_thumb.jpg

Edytowane przez jac-st

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te czerwone były tylko czerwone chyba były jeszcze fioletowe i na pewno srebrne ale one brzydkie jak noc

Hmm a czy czerwone miały różne odcienie? Bo moja ewidentnie ma odcień bordo, nie taka jasna jak ta ze zdjęcia. No chyba, że to tylko kwestia zdjęcia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jeszcze czy pytać o spód tarczy czy zamawiać już.

 

Mam problem, jak wyciągnąć mechanizm z rakiety na 2609 AI? Wyjąłem wałek, ale mechanizm dalej siedzi i nie chce wyjść.

 

 

post-41866-0-79704000-1458722517_thumb.jpg

Edytowane przez AndrewMD
Połączono posty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem, jak wyciągnąć mechanizm z rakiety na 2609 AI? Wyjąłem wałek, ale mechanizm dalej siedzi i nie chce wyjść.

 

A śrubki mocujące werk do koperty odkręciłeś? Takie dwie trochę wychodzące poza werk. Jak to zrobiłeś to przy zdjętej szybce powinieneś być w stanie delikatnie werk razem z tarczą wypchnąć. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odkręciłem, szybka zdjęta i nic, tam jest jeszcze jakiś bolec mocujący.

 

 

post-41866-0-27097000-1458723283_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdjąłeś samo szkiełko czy cała lunetę?, nic więcej tu nie trzyma mechanizmu w kopercie. Zdejmujesz lunetę i wychodzi od strony tarczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ją coś trzyma czy trzeba podważyć?

 Niczym nie podważaj tarczy bo ją uszkodzisz. Zegarek jest bardzo brudny i możliwe, że werk się "przykleił" do koperty. Spróbuj delikatnie tarczą do dołu go wypchnąć. Musi wyjść. Ewentualnie włóż coś w gwint po śrubce, ale bardzo delikatnie żeby gwintu nie uszkodzić i spróbuj pokręcić werkiem w kopercie, może wtedy się poluźni i swobodniej wyjdzie :)

 

Edit. Teraz widzę, że jest na kopercie luneta od szkiełka która trzyma tarczę. Ją też trzeba zdjąć delikatnie podważając nożykiem w miejscu gdzie jest mała szparka. 

Edytowane przez Gonzo84

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W jednym miejscu, na obwodzie jest podszlifowane zacięcie, gdzie można włożyć nożyk i podważyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy piszą o tym elemencie:

post-75614-0-18950400-1458725187_thumb.jpg

 

A tak wygląda zdjęty razem ze szkłem (od innego zegarka):

 

post-75614-0-63304400-1458725236.jpg


Cierpię na chroniczny brak czasu... dlatego kupiłem stary zegar, żeby łapać każdą jego chwilę...
Arkadiusz K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, co może być przyczyną ? - balans wyskakuje z zazębienia z kotwicą i zegarek się zatrzymuje. Dzieje się tak tylko podczas noszenia. Jak leży to jest wszystko OK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, co może być przyczyną ? - balans wyskakuje z zazębienia z kotwicą i zegarek się zatrzymuje. Dzieje się tak tylko podczas noszenia. Jak leży to jest wszystko OK.

 

stawiam brak górnego czopu balansu albo kotwicy

Edytowane przez Sebolski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Balans sprawdziłem jest ok, ale o kotwicy nie pomyślałem. Sprawdzę. Balans ma też duży luz góra dół, czy może to powodować taki efekt jego wykotwiczenia przy noszeniu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba mam winowajcę. Pęknięta sprężynka incabloka. Kamień nie jest dociśnięty, sprężynka jest luźna i pewnie podczas noszenia jak były jakieś przeciążenia kamień ustępował, balans szedł do góry i się wykotwiczał. Jutro wymienię sprężynkę, ponoszę zegarek i zobaczę czy to pomogło. .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, jaki ma rozmiar ma szkło w Amfibii "Beczce", 312? 

Nikt nie wie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Yakovlev

To szkło jest zintegrowane z koperta, metoda ta zapewnia wysoką klasę wodoszczelności zegarków typu Amfibia i z tego co się orientuję wyklucza wymianę...

Nie wyklucza, należy tylko pamiętać, że szkło musi być zbrojone dodatkowym pierścieniem (pierścień jest wymienny). Wymiana nie jest trudna jeśli dysponuje się praską do szkieł, ale można to zrobić za pomocą solidnego pajączka, a nawet, ale to wersja hardcore, ręcznie ;)

 

Nikt nie wie?

Radziecka Beczka ma średnicę szkła o jedną dziesiąta większą 31,3 mm, (może być 31,25) a średnica miejsca w kopercie gdzie wchodzi szkło ma 31,2 mm.

W noworusach nie mam pojęcia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To szkło jest zintegrowane z koperta, metoda ta zapewnia wysoką klasę wodoszczelności zegarków typu Amfibia i z tego co się orientuję wyklucza wymianę...

 

Nie wyklucza, należy tylko pamiętać, że szkło musi być zbrojone dodatkowym pierścieniem (pierścień jest wymienny). Wymiana nie jest trudna jeśli dysponuje się praską do szkieł, ale można to zrobić za pomocą solidnego pajączka, a nawet, ale to wersja hardcore, ręcznie ;)

 

Radziecka Beczka ma średnicę szkła o jedną dziesiąta większą 31,3 mm, (może być 31,25) a średnica miejsca w kopercie gdzie wchodzi szkło ma 31,2 mm.

W noworusach nie mam pojęcia.

Dzięki!:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Yakovlev

Jeszcze jedna ważna uwaga: wciskając szkło na prasce najlepiej robić to na "pustej" kopercie bez dekla, bo można go odkształcić i może zatrzymywać mechanizm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.