Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś wie czy te dystanse są tożsame w użyciu do poljota 17 k czy jednak mają swoje zastosowanie np. Jedna w automacie z kalendarzem a druga w zwykłym?

 

30747601a5b03d25e52292891e6eac89.jpg

 

wypassportowane z tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wymienne, ale ten z dziurka jest do werkow w ktorych jest dodatkowy bolec przy balansie.

pokazany balans jest z takiego werku wlasnie, ma podtoczenie na bolec.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To już zdazylem zauważyć po kilku poljotach. Ale można go zastosować gdzie bolca brak? Bo bolec w płycie podejrzewam ustawia dystans w takiej pozycji aby bolce na mostku trafiły bez problemu do dziurek w płycie.

 

wypassportowane z tapatalka

Edytowane przez Sebolski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spokojnie mozna. nawet balans z "bolcowego" werku dziala w niebolcowych ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spokojnie mozna. nawet balans z "bolcowego" werku dziala w niebolcowych ;)

Dziękuję za odpowiedź :) a niech kolega napisze jak wygląda kwestia podmiany części między właśnie poljotem automatem z kalendarzem, zwykłym z kalendarzem a najzwyklejszym bez kalendarza i automatu? Czy wychwyt oraz koło sekundowe ze zwykłego będzie pasowało do automatu gdzie mostek jest inny a co za tym idzie kamień może być na innej wyskosci?

 

wypassportowane z tapatalka

Edytowane przez Sebolski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolo sekundowe, cwiertnik i kolo godzinowe nie bedzie pasowalo miedzy z data i bez daty, bo inna wysokosc pod wskazowki jest. 

Automat od manualnego naciagu rozni sie mostkiem i tym co do niego przykrecone, poza tym sa identyczne, a jeszcze jest sprzeglo przy naciagu. i tyle cala reszta calkowicie wymienna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jak tarcza w jakiś sposób może blokować chód zegarka?? bo mam mały zgryz. Poljot 17 k automat. Zwykły werk. Wymiana 3 wychwytów, dwóch balansów, 2 kół sekundowych, 3 pośrednich i zawsze to samo. Stawał po kilu minutach. Ale bez tarczy z samą sekundówką działa. Jak dla mnie wniosek jest jeden. Czy tarczę trzeba docisnąć maksymalnie czy jednak musi być malunia przerwa? Zazwyczaj dociskałem tarczę do werku i dopiero wtedy dokręcałem śrubki. Czy może wskazówka minutowa i godzinowa coś mają do tego?

Edytowane przez Sebolski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK. Może zgłupiałem, ale...

Szukam Mołni, pasówki z czerwoną tarczą w stylu jak poniżej.

 

 

il_570xN.802081476_2355.jpg

 

Płacę w złotówkach, ale bez szaleństw (aż tak bardzo nie zwariowałem).

Dzisiaj dorwałem taką kieszonkową i zapałałem miłością do wizji takiej pasówki.


- Czas? Czas jest najprostszą rzeczą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te koperty są dwie - do niskiej zdobionej mołni i do nowszej wysokiej bez pasów - zależy jaki mechanizm chcesz dać taką kopertę kup - przekładka tarczy to 20 minut roboty 

Najlepiej kupić gotową już ze wskazówkami i koronką i tylko przełożyć tarczę na czerwoną tłoczoną z krytej mołni - rozmiar pasuje nawet nóżki 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej kupić gotową już ze wskazówkami i koronką i tylko przełożyć tarczę na czerwoną tłoczoną z krytej mołni - rozmiar pasuje nawet nóżki 

Przepraszam za może debilne pytanie. Mam mołnie w nieco innym odcieniu na mechanizmie 3602. Rozumiem, że muszę kupić kopertę, to rozumiem. Powiedz mi proszę tylko co miałeś na myśli pisząc aby kupić gotową ze wskazówkami i koronką? Chodziło Ci aby kupić inną mołnie i przełożyć tarczę czerwoną?

Edytowane przez gekoniasty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za może debilne pytanie. Mam mołnie w nieco innym odcieniu na mechanizmie 3602. Rozumiem, że muszę kupić kopertę, to rozumiem. Powiedz mi proszę tylko co miałeś na myśli pisząc aby kupić gotową ze wskazówkami i koronką? Chodziło Ci aby kupić inną mołnie i przełożyć tarczę czerwoną?

Skoro juz masz mechanizm i jest to ten grubszy bez pasów (zdobień) to będzie to ta koperta http://aukro.ua/korpus-dlya-chasov-molniya-18-kamnej-3602-stalnoj-i6038726418.html   ta druga co wkleił Yakovlev będzie cieńsza i twój mechanizm choć w nią wejdzie to nie domkniesz tylnego dekielka - różnica w nich jest minimalna na grubości 

 

Z tym (zakupem gotowej) chodziło mi o to że często drożej wychodzi próba złożenia samemu niż kupno gotowej (koperta 120-140zł + mechanizm 30-50zł + tarcza i wskazówki 50zł + koronka z wałkiem 25-35zł + złożenie przez majstra "????" 

Jeśli poświęcisz niedzielę i udasz się na jakąś dobrą giełdę to może uda Ci się kupić taką gotową za 220-260zł - tylko założyć na rękę ewentualnie polować na allegro tu już będzie pewnie drożej bo takie poniżej 300 - 350 zł lubią się sprzedawać a bynajmniej nie ma problemu ze sprzedażą za tyle 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś wie czy te dystanse są tożsame w użyciu do poljota 17 k czy jednak mają swoje zastosowanie np. Jedna w automacie z kalendarzem a druga w zwykłym?

Czy te podkładki mają rożne grubości?

Pozwoliłem sobie dokonać pewnej manipulacji. Wg mnie wygląda na to, że podkładki z dziurką można założyć tylko po zdjęciu półmostka. Natomiast tę drugą można wsunąć pod półmostek po poluzowaniu śrubki. Coś jak regulacja zgrubna i dokładna.

post-66653-0-39955200-1458544373.jpg

Edytowane przez werther

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok teraz już wszystko jasne :) tylko musze jeszcze dorwać taka czerwoną jaśniejszą tarcze, bo moja wpada bardziej w bordo :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli czas polować na mechanizm, tarczę, wskazówki, wałek, koronkę... I do tego w cenach o jakich Paweł pisał...

Ciężko będzie.

 

(Bo posiadanej nie będę kanibalizował)


- Czas? Czas jest najprostszą rzeczą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podpowiem też że można kupić stalową kopertę chińska pod mechanizm 6497 asian unitas .Dobrze wykonane tylko przy osadzaniu mechanizmu molniji trochę więcej"zabawy" ,ale stal i zakręcany dekielek przeszklony .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podpowiem też że można kupić stalową kopertę chińska pod mechanizm 6497 asian unitas .Dobrze wykonane tylko przy osadzaniu mechanizmu molniji trochę więcej"zabawy" ,ale stal i zakręcany dekielek przeszklony .

 

A czy przypadkiem ta "zabawa" nie polega na konieczności podtoczenia pierścienia centrującego werk?


- Czas? Czas jest najprostszą rzeczą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok teraz już wszystko jasne :) tylko musze jeszcze dorwać taka czerwoną jaśniejszą tarcze, bo moja wpada bardziej w bordo :(

A to takie jasne były? Bo może to tylko taka fota.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te czerwone były tylko czerwone chyba były jeszcze fioletowe i na pewno srebrne ale one brzydkie jak noc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastosowania pierścienia tak ,w niektórych da się wykorzystać ten co jest z kopercie ...a jeżeli już trzeba dorobić to niekoniecznie toczyć i szukać ślusarza ;-)....trochę "pomysła " tylko nie mylić z amatorką...:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastosowania pierścienia tak ,w niektórych da się wykorzystać ten co jest z kopercie ...a jeżeli już trzeba dorobić to niekoniecznie toczyć i szukać ślusarza ;-)....trochę "pomysła " tylko nie mylić z amatorką...:-)

 

Można wydrukować i potem delikatnie przeszlifować papierem ściernym?


- Czas? Czas jest najprostszą rzeczą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.