Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Rekomendowane odpowiedzi

Niestety nie ma bezpośredniego pomiaru amplitudy, co jest świadomym działaniem autora programu. Wyjaśnia to tutaj post #9

Najbardziej podoba mi się ta część wyjaśnienia :)

 

In conclusion, I elected to let the user, with his human brain and his 

common sense, do the pattern matching and read the amplitude off the 

graphs. That is in keeping with the principle of producing only

information that can be understood and checked, no magic numbers. In

conclusion, for me, it is a feature, not a deficiency.

 

Jeśli jest to dobrze zwizaulizowane to w sumie ma rację. W Ticopront pokazuje tylko kolorem (znacznik każdego bitu), jak zielony to jest ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jest to dobrze zwizaulizowane to w sumie ma rację. W Ticopront pokazuje tylko kolorem (znacznik każdego bitu), jak zielony to jest ok.

 

Testuję, ale coś nie widać jakby mikrofon chciał działać... zewnętrzny i w lapku. Pobawię się wieczorem jeszcze bo widzę, że warto. Przy obecnych możliwościach przetworników audio posiadanie chromokomparatora nie ma sensu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie sądziłem, że można odzielić część ruchomą od nieruchomej. muszę ten temat zgłębić na przyszłość :) dzięks na podpowiedź. :)

 

Można, można - tak to wygląda po rozdzieleniu:

post-25327-0-70708000-1474271923.jpg

 

Mniejszy element, podobnie jak zwykły ćwiertnik posiada dwa wgłębienia, które ewentualnie można ścisnąć aby zwiększyć tarcie. Jeśli natomiast tarcie jest za duże, to powierzchnie cierne powinny być oczyszczone i naoliwione.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można, można - tak to wygląda po rozdzieleniu:

attachicon.gifSprzęgiełko Wostok 2209.JPG

 

Mniejszy element, podobnie jak zwykły ćwiertnik posiada dwa wgłębienia, które ewentualnie można ścisnąć aby zwiększyć tarcie. Jeśli natomiast tarcie jest za duże, to powierzchnie cierne powinny być oczyszczone i naoliwione.

Uuuu panie;) cieszy oko takie rozebranie :)

 

Wypassportowane z Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Testuję, ale coś nie widać jakby mikrofon chciał działać... zewnętrzny i w lapku. Pobawię się wieczorem jeszcze bo widzę, że warto. Przy obecnych możliwościach przetworników audio posiadanie chromokomparatora nie ma sensu...

 

Najlepsze efekty z pomiarem uzyskuję z kamerką internetową (z mikrofonem), w sposób mniej więcej jak tutaj:

49500509277893071243.jpg

Korzystając z mikrofonu wbudowanego w lapka, też jest to możliwe, ale znalezienie idealnej pozycji zegarka względem dziurki z mikrofonem potrafi zabrać trochę czasu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, czy to są koronki do 55g? Są stalowe i pasują. Tyle że jakieś małe się zdają... 20e8b10371e130beb1038eb47e178c4a.jpg

 

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, czy to są koronki do 55g? Są stalowe i pasują. Tyle że jakieś małe się zdają...

 

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Niestety nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to odpowiednie miejsce na takie zapytanie: poratuje ktoś katalogiem/linkiem z wszystkimi kirowskimi?

 

Przeglądałem wątek o krabach, ale niestety nic tam nie znalazłem (poza mnóstwem zdjęć świetnych sikorów kolegów)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Yakovlev

Tu: https://get.google.com/albumarchive/113098239036073221216/album/AF1QipOnuixSeRu64qVRHp12RbFKowGt3ocyypxp3JVx

 

Od strony 45, konkretnie tu: https://get.google.com/albumarchive/113098239036073221216/album/AF1QipOnuixSeRu64qVRHp12RbFKowGt3ocyypxp3JVx/AF1QipPWu3u_r6E1glISUDtKI5Ce0bp8y7ApWYgR7Ql0

 

Ale obrazki nie są takie jakich pewnie oczekiwałeś, Trzeba czytać opis, tam jest wszystko, co potrzeba.


Swoją drogą można by było przetłumaczyć chociaż tę część z krabami i zrobić "polską" wersję, ale trzeba dobre fotki oryginałów. Żeby nie wprowadzać w błąd ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, miałem nadzieję na kolorowe zdjęcia, żebym coś z tego załapał, bo ja ruskiego nie znam niestety :(

 

Tak ogólnie jeśli chodzi o rekiny to były z jasna tarczą i czarnym ringiem, zielonym (kiedyś niebieskim) i brązowym (kiedys czerwonym) oraz z brązową (czerwoną) tarczą i takim samym zestawem ringów? Bo czasem widząc aukcje na allegro ciemnej tarczy z czarnym/brązwym ringiem mam wrażenie, że jedna wersja to skladak. Nie mówiąc już o brązowej tarczy i zielonym ringu, nigdy takiego tam nie widziałem..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie poradzcie co zrobic z takim peknietym drutem sprężystym? Z czego ewentualnie go dorobić, jak go wygiąć a następnie utwardzić by był sprężysty? Jest to część z poljota 3133 odpychajaca dźwignie chronografu.

 

attachicon.gifIMG_20160914_214506-800x450.jpg

 

Dzięki pomocy kolegi lordpinki udało mi się dorobić sprężynkę. Jeszcze raz wielkie dzięki.

 

Tu pacjent i efekty prac ;)

 

Edytowane przez jackie01

Cyk...cyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki pomocy kolegi lordpinki udało mi się dorobić sprężynkę. Jeszcze raz wielkie dzięki.

 

Tu pacjent i efekty prac ;)

 

 

Bardzo się cieszę i brawa wielkie. Dziś jest zdecydowanie dzień 3133. Uruchomiłem wreszcie swojego (zdobyłem części układu wychwytu) Mazeltov! :-)

 

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez lordpinki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Z tego wynika, że wszystkie brązowe (czerwone) z brązowymi i czarnymi ringami to radosna twórczość sprzedawców :( a szkoda, te brązowe z czarnym mawet mi się podobają, a już teraz do gabloty nie włożę...

post-38606-0-73155200-1474306947_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś, ktoś pokazywał pobiedę, po modyfikacji, która miała centralną i dolną sekundę. Ktoś może pamieta gdzieś tego szukać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Yakovlev

Z tego wynika, że wszystkie brązowe (czerwone) z brązowymi i czarnymi ringami to radosna twórczość sprzedawców :( a szkoda, te brązowe z czarnym mawet mi się podobają, a już teraz do gabloty nie włożę...

Nie było żadnych brązowych.

"Brązowy" ring to odbarwiony niebieski lub czerwony.

"Brązowa" tarcza to odbarwiony czerwony.

 

Wbrew katalogom Rosjanie twierdzą, że było aż 8 różnych modeli "kolorowych" Kirowskich w krabie. Może coś w tym być, ale dopóki nie zobaczę... ;)

Wierzę tylko w "białego" - biały ring i biała tarcza, ale to unikat. Taki do gonienia króliczka :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że nie było stricte brązowych, brazowy to efekt odbarwienia się innych kolorów na skutek eskspozycji na promienie UV czy czego tam jeszcze mogły doświadczyć. Zaznaczyłem to w swoim drugim poście. Chdziło mo, że na allegro i w galeriach spotyka się takie konfiguracje i byłem ciekaw, czy istniały w rzeczywistości, czy ktoś je tak poskładał, bo po prostu ładnie wyglądają :)

 

Białego ringu nigdy nie widziałem ani na żywo, ani na zdjęciu, ani nawet o takim nie słyszałem i pewnie tym bardziej mieć nie będę :P indeksy w jakim kolorze na ringu były - czarne/złote?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

 

Czy ma ktoś może niepotrzebne dwa wałki naciągowe z koronkami do wostoka "dawcy szkieł i pierścieni do amfibii" na mechaniźmie 2409. Chodzi o typ zegarka taki jak w tym poście: klik

Sam wałek ma 17,7mm długości, 16mm nie licząc gwintu koronki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam panów zegarników,

 

Dzisiaj na tapecie poljot 29 automat z kalendarzem. Usterka polega na braku przesuwania kalendarza a w zasadzie przesuwanie działa raz na kilka obrotów.

 

Po wstępnym rozpoznaniu okazało się ,że problemem jest sprężyna która bezpośrednio popycha tarczę kalendarza. Na zdjęciu widzimy po lewej stronie przekładnie, która jest "do góry nogami". Zaznaczony element popychający tarczę kalendarza jest na zółto. Naprawa polegała na lekkim rozciągnięciu i ściśnieciu końcówki w kształcie trójkąta. Podobna naprawa powinna wyglądać w 3133 bo schemat przesunięcia kalendarza jest taki sam. Ilość ścisków i rozwierania jest ograniczona wytrzymałością materiału. Ale istnieje drugi sposób naprawy.

Na zdjęciu jest rysunek gdzie 3 to sprężyna po rozciągnięciu, 1 to przestrzeń zakryta  gdzie jest umieszczona sprężyna, 2 to sprężyna. Po rozciągnieciu sprężyny 3 można wsadzić jakiś drobny element gdzie jest 4 tak aby zakończenie popychające tarczę przesunęło się nieznacznie do przodu.

Rozciąganie elementu może spowodować, że przeskok tarczy będzie o dwie cyfry gdyż za daleko będzie wysynięcie. Wtedy należy dokonać lekkiego ściśniecia końcówki. Za 7 razem się uda :)

post-84779-0-88405400-1474442243_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to dobry temat, ale innego nie znalazłem. Mianowicie, jak ustawić w tym zegarku godzinę? :Da5e7f019542979832345459f04319896.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam panów zegarników,

 

Dzisiaj na tapecie poljot 29 automat z kalendarzem. Usterka polega na braku przesuwania kalendarza a w zasadzie przesuwanie działa raz na kilka obrotów.

 

Po wstępnym rozpoznaniu okazało się ,że problemem jest sprężyna która bezpośrednio popycha tarczę kalendarza. Na zdjęciu widzimy po lewej stronie przekładnie, która jest "do góry nogami". Zaznaczony element popychający tarczę kalendarza jest na zółto. Naprawa polegała na lekkim rozciągnięciu i ściśnieciu końcówki w kształcie trójkąta. Podobna naprawa powinna wyglądać w 3133 bo schemat przesunięcia kalendarza jest taki sam. Ilość ścisków i rozwierania jest ograniczona wytrzymałością materiału. Ale istnieje drugi sposób naprawy.

Na zdjęciu jest rysunek gdzie 3 to sprężyna po rozciągnięciu, 1 to przestrzeń zakryta gdzie jest umieszczona sprężyna, 2 to sprężyna. Po rozciągnieciu sprężyny 3 można wsadzić jakiś drobny element gdzie jest 4 tak aby zakończenie popychające tarczę przesunęło się nieznacznie do przodu.

Rozciąganie elementu może spowodować, że przeskok tarczy będzie o dwie cyfry gdyż za daleko będzie wysynięcie. Wtedy należy dokonać lekkiego ściśniecia końcówki. Za 7 razem się uda :)

Brawo. Fatalne rozwiązanie ten kalendarz. On nie przerzuca chyba szybko, tylko mieli prze z 2-3h?

 

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brawo. Fatalne rozwiązanie ten kalendarz. On nie przerzuca chyba szybko, tylko mieli prze z 2-3h?

 

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

 

nie testowałem jak wygląda przerzut w czasie normalnej pracy. Nie ciesz się za mocno bo w Twoim 3133 to samo jest :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to dobry temat, ale innego nie znalazłem. Mianowicie, jak ustawić w tym zegarku godzinę? :D

W tym temacie masz zdjęcia instrukcji obsługi:

http://forum.watch.ru/showthread.php?t=81708


Lepiej umrzeć na zawał w pełnym słońcu, niż z powodu braku tlenu wciemnej d*pie, w którą się ochoczo wchodziło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.