Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Rekomendowane odpowiedzi

Ritter, chłopie - Ty mi podeślij swoje zdjęcie, mam już przygotowany ołtarzyk i będę palił co wieczór kadzidełka. Obiecałem sobie, że jak będę duży będę miał 10% Twojej wiedzy - wystarczy żeby wymiatać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Ritter

Ritter, chłopie - Ty mi podeślij swoje zdjęcie, mam już przygotowany ołtarzyk i będę palił co wieczór kadzidełka. Obiecałem sobie, że jak będę duży będę miał 10% Twojej wiedzy - wystarczy żeby wymiatać.

Kolego, ty mi tu nie kadź lecz bierz się do roboty. Samo się nie zrobi. Jeżeli ja mogę hobbystycznie dłubać to każdy może. A jak już coś wydłubie z sensem to może podzielić się spostrzeżeniami.

Edytowane przez Ritter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za POMOC kolego Ritter Wostok śmiga jak dzik po lesie juz mu przeszło bumelowanie. ćwiertnik już mniej tarł i bardzo lekko wskazówki można bylo przestawiać w porównaniu do tego jak jest teraz. jest troszkę ciężej. Zeszło się trochę bo nie mogłem niczego znaleźć żeby to precyzyjnie poukładać i dałem radę obcinaczką do paznokci. Mało profesjonalnie ale skutecznie trafiłem w oryginalne miejsce z lupką niestety musiałem. A reszta poszła elegancko.Teraz tylko dokladność chodu +- i do kolekcji.

Dzięki!

Edytowane przez mlody1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Ritter

Nie polecam cążek paznokciowych ponieważ trudno wyczuć opór stawiany przez ćwiertnik razem z oporem stawianym przez same cążki. Poza tym po takiej operacji cążki będą miały uszkodzone ostrze.

Skoro jednak dokonałeś naprawy w ten sposób i to z powodzeniem to pozostaje mi pogratulować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z zegarkiem Mir podczas zmiany godziny  potrafią przeskoczyć wskazówki razem z sekundnikiem co może być przyczyną?poza tym zegarek działa prawidłowo.Mechanizm 2209

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Ritter

Mam problem z zegarkiem Mir podczas zmiany godziny  potrafią przeskoczyć wskazówki razem z sekundnikiem co może być przyczyną?poza tym zegarek działa prawidłowo.Mechanizm 2209

Taki urok tego mechanizmu. Jeżeli wskazówka miutowa i godzinowa nie rozjeżdża się czyli pokrywają na godzinie 12. i są w osi na 6. to wszystko jest w porządku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie może ktoś poratuje dobrym kompletnym balansem do wostok 2409A wpadł mi w ręce ciekawy egzemplarz ale okazało się że ktoś tam łapki włożył i uszkodzony jest nieodwracalnie. Patrzyłem na portalach ale wszędzie aukcje trzeba długo czekać i w całości z innym zegarkiem bez sensu. Psuć jeden aby inny naprawić. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki urok tego mechanizmu. Jeżeli wskazówka miutowa i godzinowa nie rozjeżdża się czyli pokrywają na godzinie 12. i są w osi na 6. to wszystko jest w porządku.

Nie wiem czy o to Ci chodziło.

 

post-70451-0-33906500-1406492356_thumb.jpg

post-70451-0-91854500-1406492365_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cóż to może być za problem z elektromechanicznym Łuczem ( werk 3055 ) objawiający się tym, że po zmianie pozycji zegarka potrafi on przystanąć - różne pozycje zegarka dają też różny dźwięk jego pracy . Czyżby był to problem z czopami osi balansowej - pogięte czopy, że koło potrafi przytrzeć o cewki ? W pozycji na plecach zegarek potrafi bez przestojów i przez miesiąc chodzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Ritter

Nie wiem czy o to Ci chodziło.

 

To może być spowodowane niechlujnością montażu ale także przypadłością polegającą na wysprzęglaniu koła godzinowego na skutek braku bądź niewłaściwego ukształtowania blaszki dociskowej znajdującej się pomiędzy nim a wewnętrzną płaszczyzną cyferblatu.

 

Zadora972

Cóż to może być za problem z elektromechanicznym Łuczem ( werk 3055 ) objawiający się tym, że po zmianie pozycji zegarka potrafi on przystanąć - różne pozycje zegarka dają też różny dźwięk jego pracy . Czyżby był to problem z czopami osi balansowej - pogięte czopy, że koło potrafi przytrzeć o cewki ? W pozycji na plecach zegarek potrafi bez przestojów i przez miesiąc chodzić.

 

Zegarek daje znać, że najwyższy czas zrobić przegląd. Nie ma pogiętych czopów lecz nadmiar brudu i suchość w łożyskach.

Edytowane przez Ritter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zatem oddam go do czyszczenia, mam nadzieję , że to rzeczywiście brud. Dzięki Ritter.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.oddałem (a raczej ktoś za mnie to zrobił )zegarek na wymianę szybki. A zegarmist wymienił całą kopertę.Osoba,która go odebrała nie zauważyła tego.W sumie to się nie dziwie.Moja koperta miała napis poliot w cyrylicy i była w lepszym stanie.Nie mieszkam w kraju więc nie wrócę do tego fachowca.Zastanawiam się tylko czemu tak zrobił? Czy wymiana samego szkła w tym modelu jest nie możliwa?

post-70895-0-12924500-1406993628.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymiana jest możliwa, ale problem jest z samym szkiełkiem. Kupienie szkiełka w innym kształcie niż okrąg graniczy z cudem. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko mnie zastanawia jedno.Skoro miał kopertę ze szkłem czemu nie wymienił szkiełka o co był poproszony Myślę,że to lenistwo.Moja koperta była prawie jak nowa a ta już swoje przeszła.

Chyba,że wyjęcie szkła z kopert mogło by go uszkodzić i nie chciał ryzykować.Ale nie znam się :)

Edytowane przez Owocek41

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciężko powiedzieć, wymiana szkiełka to prosta sprawa i nie sądzę by tutaj było inaczej

Edytowane przez papax

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Wojciech1500

Ponowię pytanie, czy sprzedawane na allegro szkła zamioennikowe do Kamandirów rzeczywiście do nich pasują?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś już o tych szkłach pisał. Ponoć sprzedający zapewnia że są oryginalne a tymczasem albo za duże albo za małe już nie pamiętam który z kolegów miał z tym problem

Edytowane przez yorki_man

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak otworzyć Kamę? Nie mam żadnego "rowka", by móc podważyć dekielek :(


Dobre, bo сделано в CCCP

Goral35: "arbuz do ubioru dojrzalego FACETA nijak mi nie pasuje !! chyba ze gosc sobie torebeczke jak teletubis od razu zafunduje ! arbuzy sie je albo wklada do skrzynek :)"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podważyć dekielek jak w Pobiedzie


Nawet popsuty zegarek dwa razy na dobę pokazuje właściwą godzinę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy w jaką kopertę werk wsadzony


Nawet popsuty zegarek dwa razy na dobę pokazuje właściwą godzinę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie werku 2409 w Amfibii z kopertą oktagonalną. Czy to normalne, że by wrócić do pozycji koronki do nakręcenia zegarka (po uprzednim ustawieniu do pozycji ustawiania czasu) nie wystarczy koronkę wcisnąć , gdyż brakuje skoku wałka naciągu i trzeba się wspomóc nakręceniem koronki na gwint , dopiero po takiej operacji udaje się ustawić koronkę do nakręcania. Mam tak w dwóch takich amfibiach. Dla porównania mam 2409 w Wostoku Mini czy Kadecie (koronka na 2 godz) i tam przy przestawianiu koronki wystarcza skoku przy całkowicie odkręconej koronce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam. wczoraj chwaliłem sie "nowym" wostokiem amfibią, ogólnie zegarek wizualnie w stanie bdb ale z mechanizmem jest coś nie tak. Dzisiaj go otworzyłem, dekiel nosi ślady wcześniejszego nieudolnego otwierania, w środku czysto, wahnik chodzi bez problemu, sprężyna niby jest naciągana ale balans nie chce chodzić, chociaż nic go nie blokuje. może być zerwana sprężyna naciągowa (nie wiem jaka jest fachowa nazwa)?

ogólnie chyba zegarek wyląduje u zegarmistrza, moja wiedza nt mechanizmów zegarkowych chyba nie sięga tak daleko. ile może kosztować serwis takiego ruska z naprawą, czyszczeniem, smarowaniem? jako że jestem z okolic Częstochowy to jedynym miejscem jakie mi przychodzi do głowy to Rybiccy. Ma ktoś jakieś opnie/wskazówki gdzie się zgłosić itd?

foto

DSC_0267.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam. wczoraj chwaliłem sie "nowym" wostokiem amfibią, ogólnie zegarek wizualnie w stanie bdb ale z mechanizmem jest coś nie tak. Dzisiaj go otworzyłem, dekiel nosi ślady wcześniejszego nieudolnego otwierania, w środku czysto, wahnik chodzi bez problemu, sprężyna niby jest naciągana ale balans nie chce chodzić, chociaż nic go nie blokuje. może być zerwana sprężyna naciągowa (nie wiem jaka jest fachowa nazwa)?

ogólnie chyba zegarek wyląduje u zegarmistrza, moja wiedza nt mechanizmów zegarkowych chyba nie sięga tak daleko. ile może kosztować serwis takiego ruska z naprawą, czyszczeniem, smarowaniem? jako że jestem z okolic Częstochowy to jedynym miejscem jakie mi przychodzi do głowy to Rybiccy. Ma ktoś jakieś opnie/wskazówki gdzie się zgłosić itd?

foto

DSC_0267.jpg

balans nie będzie chodził gdy :

- ma ułamany czop lub oba czopy osi balansowej - zwiększone tarcie + kiwanie się na boki powodujące nawet haczenie o np mostek

- mechanizm zabrudzony/sklejony - za duże tarcie

 

czy czopy są ułamane to można zobaczyć pod lupą po wyjęciu koła balansowego z półmostkiem, ale i widać to bez tego - kiwanie balansu na boki , nie trzyma sztywno swej osi obrotu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może być też problem z włosem, sporo zegarków ma go pogiętego, bo właściciel "złota rączka" chciał go samemu naprawić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.