Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Rekomendowane odpowiedzi

To i ja mam pytanie do kolegów i koleżanek - w dniu dzisiejszym wszedłem w posiadanie Pabiedy fajniutka tarcza koperta etc, na chodzie mimo że 2-54, jak zawsze jest jedno ale...

sekundnik sobie radośnie chodzi, ładnie cyka, kotwiczka pracuje, ale wskazówka minutowa praktycznie się nie porusza. Podczas ustawiania godziny wskazówki baaardzo lekko się poruszają. Do tego po zdjęciu dekielka mała zębatka przy koronce, obok śrubki zwalniania wałka, ma luz. Dochodzą do tego paproszki pod szkiełkiem.

Zegarek pewnie pójdzie do mojego majstra, ale chciałem zapytać jakie mogą być powody tak dziwnej pracy. A może ma ktoś z kolegów na zbyciu taki mechanizm z pierwszej moskiewskiej na 15 kamieniach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wskazówka stoi, ponieważ ćwiertnik, na którym jest osadzona ma luz, trzeba go wymienić, lub naprawić (jest to bardzo łatwe, wystarczy ścisnąć we właściwy sposóB), oczywiście, może być też inna przyczyna, ale ja bym obstawiał właśnie tą. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaki to jest właściwy sposób ?... bo często po czyszczeniu cwiertnik bywa za luźny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba mieć odpowiednią pensetę, lub ostatecznie cążki do paznokci - ale to ryzyko, i nałożony na grubą igłę ćwiertnik ściska się w miejscach, w których są już lekkie zagniecenia - są dwa na przeciw siebie. Czy jest to dobrze zrobione sprawdza się po nałożeniu ćwiertnika i sprawdzeniu lekkości lub ciężkości ;) ruchu ( siły potrzebnej do przestawienia wskazówek).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki ,wiedza się pogłębiła :-).A co do oliwienia rozumie że przed nałożeniem cwiertnika ,oś delikatnie oliwimy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba mieć odpowiednią pensetę, lub ostatecznie cążki do paznokci - ale to ryzyko, i nałożony na grubą igłę ćwiertnik ściska się w miejscach, w których są już lekkie zagniecenia - są dwa na przeciw siebie. Czy jest to dobrze zrobione sprawdza się po nałożeniu ćwiertnika i sprawdzeniu lekkości lub ciężkości ;) ruchu ( siły potrzebnej do przestawienia wskazówek).

ewentualnie ktoś posmarował ćwiertnik olejem :), spotkałem kilkukrotnie takie ptrzypadki, ćwiertnik dosłownie pływał w oleju, po umyciu wszystko wracało do normy !


KUPIĘ - TROCHĘ WOLNEGO CZASU ! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki ,wiedza się pogłębiła :-).A co do oliwienia rozumie że przed nałożeniem cwiertnika ,oś delikatnie oliwimy ?

 

Połączenie cierne ćwiertnika z tuleją koła minutowego powinno być oliwione. Gdybyśmy zamontowali ćwiertnik "na sucho", to po kilku-kilkunastu obrotach koronką wyczulibyśmy zwiększający się opór (niekiedy aż do zatarcia i braku możliwości przestawienia wskazówek).

 

ewentualnie ktoś posmarował ćwiertnik olejem :), spotkałem kilkukrotnie takie ptrzypadki, ćwiertnik dosłownie pływał w oleju, po umyciu wszystko wracało do normy !

 

To może wynikać z faktu, że pod ćwiertnikiem znajdzie się olej "wessany" z łożyska centralnego. Tak czy siak ma to związek z przeoliwieniem werku.

 

Jako ciekawostkę dodam jeszcze, że skrajnym objawem zatarcia ćwiertnika na skutek braku oliwienia będzie ukręcenie tulejki, na której jest osadzony. Taki przypadek jest możliwy do wystąpienia przede wszystkim w zegarkach bez centralnej wskazówki sekundowej (tuleja o pełnym przekroju na mniejszą wytrzymałość na skręcanie niż tuleja "drążona").

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

post-82362-0-55948100-1437743400_thumb.jpgpost-82362-0-20192800-1437743453_thumb.jpg Pobieda z takim mechanizmem gdy nosze jest ok,ale gdy go odloze np. na noc spieszy i to mocno nawet pol godziny na noc,zdjecia jeszcze przed spa,teraz wyglada lepiej zostalo tylko to spieszenie

Edytowane przez popeyefiddichow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak zapytam, jaka jest najczęstsza awaria w poljotach 55g? Mianowicie mój się nagle zatrzymał i nie chce ruszyć za żadne skarby. Wachnik i balans całe (chyba), gdy delikatnie poruszyłem balans to normalnie się kręcił po czym się zatrzymał. Niestety martwi mnie to że wskazówka sekundowa nawet nie drgnęła...

 

P.s. może nie te forum, ale łatwo jest naprawić luźną wskazówkę minutową? Podpowiem, że to nie w radzieckim zegarku :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może coś z włosem jest nie tak. Sprawdzałeś czy krzywy przypadkiem nie jest?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrzylem tez na niego pod lupa i wizualnie wyglada dobrze,Normalnie chodzi bardzo dobrze tylko jak go odloze zaczyna przyspieszac...Na koncu tej regulacji sa dwa male bolce ktore odciagaja lub przyciagaja wlos.Wlos powinien byc pomiedzy tymi bolcami?Bo w tej chwili jest poza na zewnatrz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawości zaraz zobaczę i Ci powiem albo zrobię zdjęcia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok ja nie mam mozliwosci zrobienia tak dokladnego zdjecia ale nurtuje mnie ta regulacja.Bo nie ma roznicy czy jest na srodku czy na maksymalnym minusie.Jak jest odlozony zaczyna przyspieszac i nie wiem czy wlos nie powinien przechodzic pomiedzy tymi bolcami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomyłka...

Edytowane przez gregch

Lepiej umrzeć na zawał w pełnym słońcu, niż z powodu braku tlenu wciemnej d*pie, w którą się ochoczo wchodziło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wymienić przyciski chrono w poljocie? Nigdy tego nie robiłem i nie mogę wygooglować.


Bartek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam to jak go wciśniesz to od środka koperty jest on zabezpieczony cienkim drucianym pierścieniem.


Lepiej umrzeć na zawał w pełnym słońcu, niż z powodu braku tlenu wciemnej d*pie, w którą się ochoczo wchodziło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość v8powerage

Ja mam Poljota z mechanizmem 2416.2H który przestaje chodzić po jakimś czasie, ciekawe jest że jak go noszę to jest ok widocznie ruszanie ręką go reanimuje ale jak leży na półce to kaput, nie wiem co to może być, chodzi dokładnie co do minuty (jak chodzi).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może być sucho w środku.

Kiedy ostatnio był czyszczony i oliwiony?


Cierpię na chroniczny brak czasu... dlatego kupiłem stary zegar, żeby łapać każdą jego chwilę...
Arkadiusz K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Slava mechanizm 2414. Nie mogę wysadzić koronki z wałkiem do końca. Zazebia się bolec spustowy, ale nie mogę nakręcić zegarka, tylko działa ustawianie godziny. Co jest nie tak??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tiret spadł z beczki, trzeba zdjąć mostek naciągu i włożyć go na miejsce; od strony tarczy było by łatwiej ale kalendarz trudniej złożyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość v8powerage

Może być sucho w środku.

Kiedy ostatnio był czyszczony i oliwiony?

Zapewne nigdy, najpierw spieszył aż o 5 minut po regulacji chodzi ok ale się zatrzymuje..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.