Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

MacAron

Zegarek „Dywizjon 303” cz. 3

Dywizjon 303  

142 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

Wielkość tarczy podzielona pomiędzy 40 i 42 mm. Odpowiedzi udzieliło ponad 100 osób - rozkład prawie po połowie. Pytanie ile z nich naprawdę jest zainteresowana zakupem ? Osobiście jestem zainteresowany 42 mm ( przy ustaleniach 40 mm - wypadam ) Lotnik dobrze się prezentuje dość duży.Ustalmy finalne kryteria na podstawie odpowiedzi w sondzie i wtedy dobrniemy do końca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zagłosowałem na napisy po angielsku, żeby była spójność z "Made in Poland". Albo wszystkie napisy po Polsku (co bym preferował) albo wszystkie po angielsku. Wolę bez daty ale jeśli będzie ładnie wkomponowana nie będę rozpaczał.

 

Myślę że koledzy mają trochę racji z tymi ankietami ale przynajmniej ruszamy do przodu więc nie jest źle :) Proponuję jednak po zrobieniu koperty zrobić ankietę: ile osób jest chętnych na kupno białej tarczy oraz ile na zakup czarnej. Może wystarczy chętnych do zrobienia i czarnej i białej wersji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
...Lotnik dobrze się prezentuje dość duży...

 

W którym miejscu ustalone zostało że ten zegarek jest pilotem, lotnikiem nurkiem albo inną hybrydą?!?

 

To miał być tylko zegarek "tribute" nawiązany do wytycznych 6B/159...


FORZA Robert!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co by nie mówić o niektórych racjach i mankamentach ankiety, zawsze będzie tak, że ktoś będzie niezadowolony, komuś bardziej będzie odpowiadał inny sposób liczenia głosów itd. Ale zawsze też jest tak w projektach, że ktoś musi pojąć decyzję, często niepopularne. Szczęściem, póki co, Wasze głosy poza drobiazgami pokrywają się także z naszą wizją. Zobaczymy, jak będzie dalej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W którym miejscu ustalone zostało że ten zegarek jest pilotem, lotnikiem nurkiem albo inną hybrydą?!?To miał być tylko zegarek "tribute" nawiązany do wytycznych 6B/159...

Dywizjon 303 - to raczej lotnicy :-) Ustalone nic nigdzie nie zostało.....Od nas zależy co powstanie - może zacząć od finansów - rzecz prozaiczna, ale ważna - ilu będzie chętnych - co pomoże nam określic granice brzegowe...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

damskie 40mm :) Biedni posiadacze RO, iwc marka itd. kupili damskie zegarki :facepalm:

 

No biedni biedni jak mają wielkie łapy :)

Nie wstydzę się vintagów, mam je, bo darzę sentymentem ale nie noszę z w/w względów !

Dla mnie to jest za mały zegarek. Taka jest moja opinia , odczucia. Nie poradzę.

 

Jedyne co mnie właśnie wnerwia w tym projekcie to że będzie 40 mm, przymknę oko na biały kolor, jak tylko będzie ładna tarcza czemu nie. OK.

Tak to bym nie marudził . :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie to jest za mały zegarek. Taka jest moja opinia , odczucia. Nie poradzę.

Jedyne co mnie właśnie wnerwia w tym projekcie to że będzie 40 mm,

 

O ile większość ustali 42 mm.... to i tak ustalić należy zainteresowanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co Wy, Panowie, z tymi "dużymi lotnikami". Nawet przyjmując, że zegarek, nad którym tu dyskutujemy, miałby być lotnikiem (a raczej nie ma być), to one też duże być nie muszą - Koledzy chyba słyszeli o IWC Mark XVI? :) 40 mm ma też Stowa. A jest jeszcze Archimede S.

To taka mała dygresja.

 

Wracając do tematu, słów kilka o języku napisów - o ile nie przeszkadza mi szczególnie "Made in Poland", bo to jednak ogólnie przyjęty standard. No ale żeby nazwę Dywizjonu pisać po angielsku? To co, że latali w RAF - przecież ostatecznie angole ich zlali...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co Wy, Panowie, z tymi "dużymi lotnikami". Nawet przyjmując, że zegarek, nad którym tu dyskutujemy, miałby być lotnikiem (a raczej nie ma być), to one też duże być nie muszą - Koledzy chyba słyszeli o IWC Mark XVI? :) 40 mm ma też Stowa. A jest jeszcze Archimede S.

To taka mała dygresja.

 

Wracając do tematu, słów kilka o języku napisów - o ile nie przeszkadza mi szczególnie "Made in Poland", bo to jednak ogólnie przyjęty standard. No ale żeby nazwę Dywizjonu pisać po angielsku? To co, że latali w RAF - przecież ostatecznie angole ich zlali...

 

Tymbardziej skoro znamy już preferencje większości wypowiadających się ( zainteresowanych !? ) zaproponujmy kilka konkretnych opcji i zagłosujmy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wracając do tematu, słów kilka o języku napisów - o ile nie przeszkadza mi szczególnie "Made in Poland", bo to jednak ogólnie przyjęty standard. No ale żeby nazwę Dywizjonu pisać po angielsku? To co, że latali w RAF - przecież ostatecznie angole ich zlali...

Ktoś to ładnie wytłumaczył, chyba mw75. Chodzi o prawdę historyczną. 303 Polish Fighter Squadron to oficjalna nazwa dywizjonu i pojawiała się w dokumentach duuuuużo częściej, niż 303 Dywizjon Myśliwski.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zagłosowałem zgodnie z moimi wcześniejszymi preferencjami. Napisy angielojęzyczne i data.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja chciałbym zagłosować na perpetual calendar a nie ma tongue.gifbiggrin.gif - dyskryminacja

 

a już trochę poważniej - dopieszczamy szczegóły co do milimetra - mam rozumieć, że podstawy już mamy i producent oraz mechanizm jest definitywnie wybrany ?

rozumiem, że obrabiarki CNC i chińska myśl technologiczna wykona każde nasze życzenie ?

czy może ktoś przewiduje jakieś schody nie do przeskoczenia ?

 

ostatnio oglądałem pasówki 48-50mm kontra liliputy 35mm -te pierwsze fajne bydlaki, te 40mm może wyjść naprawdę unisex

no nic, głosowanie jest głosowanie

tylko, że tu został powielony ten sam błąd co w przypadku aquariusa a czego próbuje ustrzec się sąsiednie forum - kto nie wpłaci, nie głosuje

a tak dla jaj wielu może głosować na przekór aby oszpecić projekt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość darekmp3

Bo pomysłodawca powinien wrzucić swój koncept i wtedy zacząć debatę a nie koncert życzeń na koronkę, na dekiel, na rozmiar, na szkło itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Burns, nikt Ci nie broni pisać i pytać innych producentów...

CZekam ja i pewnie inni też z niecierpliwością na owoc rozmów.


FORZA Robert!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak dla mnie rozmiar 40mm jest optymalny dla tego zegarka, napisy widziałbym po angielsku, a na deklu grawer logo dywizjonu :)


Strela Chronograph, Casio DW-5600E, Stowa Flieger LE, Atlantic Worldmaster, Schamburg Conceptum, Omega Seamaster

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo pomysłodawca powinien wrzucić swój koncept i wtedy zacząć debatę a nie koncert życzeń na koronkę, na dekiel, na rozmiar, na szkło itd.

cenne i krótkie spostrzeżenie - właśnie to miałem na myśli i właśnie tego się obawiam, że pomysł na projekt idzie jednak niewłaściwym torem

 

nadal upieram się przy tym, żeby w pierwszym głównym temacie (którego jeszcze nie ma) wrzucić to co Panowie @Hendrik89 i @MacAron wypracowali, oraz to co zrodziło się w ich głowach a pod głosowanie poddać tylko to co budzi wątpliwości, żeby stwierdzić czy podoba się dla ogółu

 

jeżeli nie ma przedpłat (co rozumiem) to Wy Panowie musicie mieć decydujące zdanie bo zaraz wyjdzie z tego jedno wielkie g.

 

pozdrawiaM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cenne i krótkie spostrzeżenie - właśnie to miałem na myśli i właśnie tego się obawiam, że pomysł na projekt idzie jednak niewłaściwym torem

 

nadal upieram się przy tym, żeby w pierwszym głównym temacie (którego jeszcze nie ma) wrzucić to co Panowie @Hendrik89 i @MacAron wypracowali, oraz to co zrodziło się w ich głowach a pod głosowanie poddać tylko to co budzi wątpliwości, żeby stwierdzić czy podoba się dla ogółu

 

jeżeli nie ma przedpłat (co rozumiem) to Wy Panowie musicie mieć decydujące zdanie bo zaraz wyjdzie z tego jedno wielkie g.

 

pozdrawiaM

Ależ mamy decydujące zdanie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie projekt już skończony:

 

final1am.jpg

 

Tarcza - nie ma co więcej kombinować bo przekombinujemy

Szkło - sferyczny szafir z AR, osadzenie może być jak w wizualizacji

Koperta - moim zdaniem odpowiednia taka jak w wizualizacji, współgra z całością

Koronka - może być ta lub ewentualnie jakaś cebula

 

Jeżeli chodzi o dekiel to coś takiego:

 

303009.gif

 

Są kontrowersje co do strzałki więc zastąpmy ją logo dywizjonu:

 

post4523705131940013290.jpg

 

Projekt do wyceny, akceptacji, zapisy, zaliczki i heja na taśmę produkcyjną :)

 

No ewentualnie można zapytać ilu chętnych byłoby na wersję czarną. Może będzie 50 / 50?

 

RG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego Makaron, Burns dobrze prawi.Projekt musi miec osobe ktora zadecyduje, przedstawi "projekt", zarzadzi glosowanie, podejmie zdecydowane decyzje, utnie glupie sprzeczki i rozwieje watpliwosci kto rządzi.Inaczej wyjdzie jak z ACTA:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według mnie na tarczy powinno być tylko 303. Resztę można upchnąć na deklu.


rXQHFG4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolega @radekglaz zrobił to co powinno leżeć w gestii @MacAron i @Hendrix89 i znaleźć się w pierwszym poście głównego tematu - można? można!

 

a jak już jesteśmy przy pierdołach to ta koronka w kształcie papryki odpada - zwykła jak we wzorowanej omedze, albo ruskim poljocie i projekt na taśmę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega radekglaz ma bardzo dobry pomysł. Ja obiema ręcami się pod nim podpisuję.

 

Jak będzie logo dywizjonu na deklu, to 303 na tarczy wystarczy. B)


Pozdrawiam, Wojtek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego Makaron, Burns dobrze prawi.Projekt musi miec osobe ktora zadecyduje, przedstawi "projekt", zarzadzi glosowanie, podejmie zdecydowane decyzje, utnie glupie sprzeczki i rozwieje watpliwosci kto rządzi.Inaczej wyjdzie jak z ACTA:)

Jak już napisałem, rozumiem, że sposób prowadzenia tematu może się nie podobać. Nawet taki jak opisujesz, byłby dla mnie dużo wygodniejszy, popełnilem błąd. Ale możesz go naprawić. Zakładając własny projekt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według mnie na tarczy powinno być tylko 303. Resztę można upchnąć na deklu.

Popieram. Problem polskiego/angielskiego przy okazji odpadnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak już napisałem, rozumiem, że sposób prowadzenia tematu może się nie podobać. Nawet taki jak opisujesz, byłby dla mnie dużo wygodniejszy, popełnilem błąd. Ale możesz go naprawić. Zakładając własny projekt.

Ja Ci kibicuje a nie dogryzam:).Wyluzuj. Ustalenia zawsze sa najtrudniejsze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.