Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
bill.hasco

Zakupy na CreationWatches.com

Rekomendowane odpowiedzi

Proszę, poczytaj ten temat. Dużo jest o tym.

 

Wysłane z mojego 6055P przy użyciu Tapatalka


Zdrowy rozsądek to nic innego jak zbiór uprzedzeń nagromadzonych w umyśle przed osiemnastym rokiem życia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szanowni Panśtwo,

 

Poważnie rozważam zakup Orienta z CreationWatches i stąd moje pytanie, które jak widziałem wcześniej było już wałkowane. Chodzi mianowicie o wysyłkę DHL do Poznania. Czy ktoś miał może ostatnio nieprzyjemności w postaci naliczeni statystycznych 100$ do podstawy opodatkowania jeżeli na paczce było sypnięte Free Shipping ? Czy e-mail z informacja do nich, żeby rozbili cenę zegarka na shipping i zegarek nadal działa i można praktykować?

 

Dzięki!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś kombinuje to niech się nie dziwi, że źle naliczają. Brałem DHLem i naliczyli od wartości w SGD. Dokładnie tyle ile wynikałoby z opłat importowych. Nic nie kombinuj i nie będzie nieprzyjemnej niespodzianki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szanowni Panśtwo,

 

Poważnie rozważam zakup Orienta z CreationWatches i stąd moje pytanie, które jak widziałem wcześniej było już wałkowane. Chodzi mianowicie o wysyłkę DHL do Poznania. Czy ktoś miał może ostatnio nieprzyjemności w postaci naliczeni statystycznych 100$ do podstawy opodatkowania jeżeli na paczce było sypnięte Free Shipping ? Czy e-mail z informacja do nich, żeby rozbili cenę zegarka na shipping i zegarek nadal działa i można praktykować?

 

Dzięki!

 

Na poprzedniej stronie masz moje posty. Też zamawiałem z tego sklepu Orienta (Bambino) do Poznania, przesyłka DHL.

Wszystko przebiegło sprawnie i zgodnie z oczekiwaniami:

- przesyłka dotarła ekspresowo (3 dni!)

- opłaty naliczone zostały zgodnie z tabelą wynikającą z przepisów. 

 

Polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na poprzedniej stronie masz moje posty. Też zamawiałem z tego sklepu Orienta (Bambino) do Poznania, przesyłka DHL.

Wszystko przebiegło sprawnie i zgodnie z oczekiwaniami:

- przesyłka dotarła ekspresowo (3 dni!)

- opłaty naliczone zostały zgodnie z tabelą wynikającą z przepisów. 

 

Polecam.

Dzięki bardzo za odpowiedź! A dopisywałeś może im żeby wykazali koszt przesyłki jakiś, czy miałeś na papierach free shipping, jeżeli można zapytać ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Serio chce ci się tak kombinować dla kilku dolarów? DHL wie ile kosztuje ich własna wysyłka, więc i tak CW nie wpisze tam połowy wartości zegarka.

Edytowane przez btard

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki bardzo za odpowiedź! A dopisywałeś może im żeby wykazali koszt przesyłki jakiś, czy miałeś na papierach free shipping, jeżeli można zapytać ;).

 

Free shipping. 

Nie kombinuj, nie ma sensu. I tak formularz celny DHL będziesz musiał wypełnić i potwierdzić go dokumentami/zrzutami ekranu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledze nie chodzi chyba o to, zeby kombinowac, tylko o to, ze jesli nie ma kosztów transportu, to UC czasem nalicza VAT od 100 USD, a to 23 dolary dodatkowych opłat i clo od tego. Jesli CW wyszczególni koszt przesyłki, to nie bedzie wątpliwości ile kosztowała i zakładania, ze może 100 USD. Zresztą MZ calkiem niesłusznie, bo jeżeli płacę za towar i przesylkę jakąs kwotę, to nie widze powodu, zeby byc dodatkowo obciążonym podatkiem VAT od kosztow transportu, skoro one juz przecież zostały doliczone do ceny za ww. towar.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledze nie chodzi chyba o to, zeby kombinowac, tylko o to, ze jesli nie ma kosztów transportu, to UC czasem nalicza VAT od 100 USD, a to 23 dolary dodatkowych opłat i clo od tego. Jesli CW wyszczególni koszt przesyłki, to nie bedzie wątpliwości ile kosztowała i zakładania, ze może 100 USD. Zresztą MZ calkiem niesłusznie, bo jeżeli płacę za towar i przesylkę jakąs kwotę, to nie widze powodu, zeby byc dodatkowo obciążonym podatkiem VAT od kosztow transportu, skoro one juz przecież zostały doliczone do ceny za ww. towar.

 

Dokładnie o to mi chodzi. Jeżeli maja mi naliczyć jakiś średni koszt przesyłki tylko dlatego, że ten prawdziwy nie jest pokazany to należy się zastanowić gdzie tutaj sens i logika i dlaczego mam płacić VAT od większej kwoty.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie o to mi chodzi. Jeżeli maja mi naliczyć jakiś średni koszt przesyłki tylko dlatego, że ten prawdziwy nie jest pokazany to należy się zastanowić gdzie tutaj sens i logika i dlaczego mam płacić VAT od większej kwoty.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Przeczytaj cały poniższy link, tam chyba wszystko jest wyjaśnione:

 

https://alilove.pl/wysylka-kurierem-dhl-z-aliexpress/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przesyłka wysłana listem potrafi dotrzeć szybko:

 

05.11. Złożenie zamówienia

12.11. Wysłanie przesyłki

15.11. Nadejście przesyłki do PL

16.11. Doręczenie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to dobra oferta, ale z okazji Blackfriday, są kody rabatowe - 10% i - 15%. Kody w banerze na stronie. Właśnie chciałem kupić tam flightmastera, ale nie widzę możliwości płatności paypal. Czy ja coś źle robię? Jestem przekonany, że niedawno można było płacić w ten sposób.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to, że dla Seiko nie ma możliwości płacenia PP. Inne zegarki mają tę opcję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dla potomnych - zamówione w pn, dzisiaj jest czw i sms z poborem full VAT (DHL)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość desmaer

Wygląda na to, że dla Seiko nie ma możliwości płacenia PP. Inne zegarki mają tę opcję.

Orient ma, ale nie działa. Placilem w niedziele bez pp

 

Wysłane z mojego LG-M250 przy użyciu Tapatalka

dla potomnych - zamówione w pn, dzisiaj jest czw i sms z poborem full VAT (DHL)

Zakup w niedziele 9.XII wczoraj mail od dhl z prosba o:

Kopię zamowienia, kopię płatności, opis co w paczce i jaki cel, wypelnienie oswiadczenia: ja ..... swiadom odpowiedzialnosci karnej .... oswiadczam ... itd. A paczka ciagle jeszcze w singapurze

 

Wysłane z mojego LG-M250 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszcze, że mnie obsługuje oddział w Katowicach. W styczniu lutym 3 razy zakup  i 3 razy SMS z niepełnym VAT (od zaniżonej kwoty na paczce, o którą nigdy CW nie prosiłem).

Tak tylko dodaję, bo faktycznie coś się uszczelniło bardziej. Jutro dam znać bo kolejna paczka idzie.

 

Zakup w niedziele 9.XII wczoraj mail od dhl z prosba o:
Kopię zamowienia, kopię płatności, opis co w paczce i jaki cel, wypelnienie oswiadczenia: ja ..... swiadom odpowiedzialnosci karnej .... oswiadczam ... itd. A paczka ciagle jeszcze w singapurze

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CW już nie zaniża wartości jak to miało miejsce wcześniej. Trzeba zapłacić VAT od pełnej kwoty. Przyszedł mi OS 2 tygodnie temu i na paczce pełna kwota.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość desmaer

A clo naliczyli? Na zegarki jest chyba 4,5%

 

Wysłane z mojego LG-M250 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A clo naliczyli? Na zegarki jest chyba 4,5%

 

Wysłane z mojego LG-M250 przy użyciu Tapatalka

 

Oczywiście naliczyli, a jeżeli mnie pamięć nie zawodzi to na zegarki jest 3%.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli to jest 3-4% to nie naliczają.

 

Mam na fakturce z DHL rozbite 309zł za opłaty podatkowe i 3zł za jakieś obsługi celne - razem 312 ( nie pamiętam dokładnego zapisu). Wartość zegarka to było 1311zł (347 USD)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość desmaer

Tak, już wiem.dzisiaj dostałem fakturę.

Zegarek za 311 Euro

Faktura 312 pln (vat + obsluga)

Generalnie ok , zegarek za 1650 , w oficjalnej dystrybucji w Polsce 1000 wiecej

 

Wysłane z mojego LG-M250 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, już wiem.dzisiaj dostałem fakturę.

Zegarek za 311 Euro

Faktura 312 pln (vat + obsluga)

Generalnie ok , zegarek za 1650 , w oficjalnej dystrybucji w Polsce 1000 wiecej

 

Wysłane z mojego LG-M250 przy użyciu Tapatalka

 

brzmi jak OS standard date?:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość desmaer

brzmi jak OS standard date?:P

już się nie mogę doczekać.

 

Wysłane z mojego LG-M250 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

już się nie mogę doczekać.

Wysłane z mojego LG-M250 przy użyciu Tapatalka

Całkiem, całkiem ;)

 

2H5D4nr.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.