Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
colector

Jakie piwo na piątkowy wieczór?

Rekomendowane odpowiedzi

Tylko w szkło jeszcze jakieś zainwestuj bo na ten kubeczek ciężko patrzeć ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brzydki kubeczek? :( Dostałem go od mamy, która kupiła go jak jeszcze nie znała mojego ojca. Lubię go i piwo w nim jest jakby smaczniejsze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym samym brzydkim kubeczku wczoraj testowałem też Hop pokus od Pinty. Z tego co rozumiem to to samo co ich wcześniejszy Hopus pokus, tyle że nie wiadomo czemu nazywa się inaczej. Ciemna IPA o aromatach iglastych i cytrusowych. Z butelki te aromaty wydają się mocniejsze niż po rozlaniu. Ogólnie to piwo jakieś takie rozwodnione jakby, ale może to wina tego, że jestem po chorobie i dopiero wraca mi węch, który straciłem na kilka dni w stu procentach.

 

9977f7569aee05fb0a7208f03bf151ad.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co prawda nie piątek, ale świętuje nowy zakup i zrobiłem kolejne podejście do takiej butelki:

 

6a4e2efc6694eef918697188ff383f14.jpg

 

...i kolejny raz się nie zawiodłem. Lekkie piwo jak na te ciemniejsze, jeśli ktoś lubi czuć kawę i kawę z mlekiem, czekoladę i przy tym niewiele goryczki to będzie zadowolony. Na pewno nie raz jeszcze wrócę do tego piwka.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


ile by nie było to i tak jest za mało...
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj tak:

 

aab4f4aa4a4fa9a0f2096bf9c780c5c1.jpg

 

Postanowiłem zakupić bo pare lat temu próbowałem i jakieś takie za mocne było, nie posmakowało, ale człowiek spoważniał trochę to i smak się wyrobił, no i w sumie polubiłem tą ciemną stronę mocy, chociaż jeśli chodzi o te konkretnie piwo to jakiegoś WOW nie ma, poprawne wg. mnie.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


ile by nie było to i tak jest za mało...
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio polubiłem IPA piwo i zaczynam smakować różne.

Będąc w Polsce piłem Żywca i było ok. Ale te też są fajne w smaku.

 

post-22413-0-15741100-1582412778_thumb.jpeg


Zegarkow!!! Ile by nie bylo to i tak jest za malo!!! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W przypadku grzańca, marka nie ma aż tak wielkiego znaczenia.....ważne są dodatki - pomarańcza, laska cynamonu, miód i goździki....no i - dosłownie - kieliszeczek wódeczki.

Jeśli kuracja nie jest zastosowana zbyt późno to zazwyczaj następnego dnia gardło przestaje boleć :-)181ec797d2cba6cfbf81905ca9f41249.jpg

Edytowane przez Pit83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio polubiłem IPA piwo i zaczynam smakować różne.

Będąc w Polsce piłem Żywca i było ok. Ale te też są fajne w smaku.

IPA/APA to chyba nr. 1 jeśli chodzi o moje smaki, chociaż tutaj też trzeba znaleźć sobie ideały. Ostatnio jednak częściej sięgam po Stouty.


ile by nie było to i tak jest za mało...
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IPA/APA to chyba nr. 1 jeśli chodzi o moje smaki, chociaż tutaj też trzeba znaleźć sobie ideały. Ostatnio jednak częściej sięgam po Stouty.

Ja lubię ten zapach i biorąc łyka zaskoczenie ;) nie dawno je odkryłem i mnie wciągają, bywają gorzkie w smaku ale taki ich urok. A Stouty nie próbowałem jeszcze to mam zadanie na kolejny piątek ;):D

Edytowane przez szwed

Zegarkow!!! Ile by nie bylo to i tak jest za malo!!! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja lubię ten zapach i biorąc łyka i zaskoczenie ;) nie dawno je odkryłem i mnie wciągają, bywają gorzkie w smaku ale taki ich urok. A Stouty nie próbowałem jeszcze to mam zadanie na kolejny piątek ;):D

Ja lubię cytrusy i to mi ułatwia dogadanie się z tymi piwkami :D to najbardziej lubię w tym rodzaju piwa. Co do Stoutów - kompletnie inna bajka. Mocniejszy temat, nuty mleczne, kawowe, ciemne piwo, ale bywa też dosyć łagodne, nie wiem czy dobrze robie, ale na pierwszą integracje z tym gatunkiem polecam to co pare postów wyżej - Coffeecup. Mi osobiście bardzo podchodzi.


ile by nie było to i tak jest za mało...
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piłem wczoraj American IPA ze Starego Browaru Kościerzyna. Piwo praktycznie bez piany i bez gazu. Już drugi raz mi się to przytrafiło, za pierwszym razem myślałem, że to może rozszczelniony kapsel w moim egzemplarzu, ale jak wiadomo piorun dwa razy w to samo miejsce nie uderza... Bez gazu to wygląda i smakuje jak Lipton :/

 

d988cad715f20f1cc7440c08747b2500.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Nabrałem wczoraj ochoty na jasne pełne, a że w Bierdze była propocja, tu kupiłem 3 Heinekeny 0,65 za całe 8,97 pln. Albo ja się zmieniłem (starość), albo z tym piwem coś gorzej, bo cieniutkie takie, a o jakiejś głębi smaku można zapomnieć :-( Wypiłem wczoraj jedno, a dwa nieopatrznie na noc w zamrażarce zostały. Jedno się do niczego nie nadaje (kapsel puścił), a drugie męczę, choć nawet południa jeszcze nie ma ;-)

post-34987-0-89087900-1582449409_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Głębia smaku w Heinekenie? Nie pomyliłeś marki? ;)

 

Jedynego pijalnego (i - muszę przyznać - całkiem smacznego o dziwo) Heńka uświadczyłem w Amsterdamie, czyli praktycznie na miejscu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Dlatego napisałem, co napisałem, że o głębi smaku to można tu zapomnieć... I napiszę więcej, bo jako typowy Janusz nie mogłem dopuścić do tego, by zmarnowała się i ta butelka, która w zamrażarce wystrzeliła. Poczekałem, rozmroziła się, to co zostało było super cieniutkie, ale tylko nieco gorsze od tego, co piłem w sobotę ;-) Gwneralnie, raczej do tego piwa nie wrócę, a jak znowu przyjdzie mi ochota na jasne pełne, to pójdę po Żywe z browaru Amber :-)

Edytowane przez fidelio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Głębia smaku w Heinekenie? Nie pomyliłeś marki? ;)

 

Jedynego pijalnego (i - muszę przyznać - całkiem smacznego o dziwo) Heńka uświadczyłem w Amsterdamie, czyli praktycznie na miejscu.

Do tego dodałbym nie dostępny w Polsce Heineken niepasteryzowany w małych butelkach zawiniętych w papier.

 

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piwo bardzo dobre, goryczka, owoce tak jak powinno być i jedna z najfajniejszych etykiet jakie widziałem.

post-55841-0-64060700-1582658307_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

.

post-34987-0-32809300-1582914435_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

To prawda. I ma jeszcze jedną zaletę, w Lidlu jest dostępna ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pyszności znowu się nie zawiodłem. Czekolada, kawa, słodycz, moc coś pięknego.

post-55841-0-97807500-1582920510_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pinta-portermass-ba.jpg

Szału nie ma, zarówno podstawka, jak i z beczki po miodzie były lepsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Dziś raczej mocniejsze trunki, ale za to na jutro taki zestaw :-)

post-34987-0-06621200-1582985964_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

by chwyt kufla był mocny i pewny  :P

Cf8ZcCo.jpg

Edytowane przez trollu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.