Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Lukasius

Orient - gdzie kupić ?

Rekomendowane odpowiedzi

Made in Japan?

Różnica w numerze kalibru to raczej literówka, więc domyślam się, że jeden to po prostu japoński wyrób.


Ticking away the moments that make up a dull day.

To już ostatni zegarek, więcej nie kupuję. O! Zegarek!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

W poprzedni czwartek kupiłem w CW Orienta  Mako III. O ile sam zakup przebiegł sprawnie o tyle dalsze etapy z udziałem DHL i opłat importowych to już małe schody. Urzędnicy jednak dość mocno potrafią zniechęcać albo ośmieszać proces zakupu swoimi procedurami  . Może jutro przesyłka dotrze ,może po jutrze. Tak czy siak tydzień trzeba liczyć i mieć sporo cierpliwości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wrócę do tematu  zakupu  w CW i schodów jakie powstały już na dalszym etapie - czyli DHL i celny.

Otóż już 3-ci dzień próbuję uzyskać rzetelną informację co do wymogów jakie stawia UC dla dokumentacji.

Treść z emaila :

Szanowny Kliencie.

W dniu dzisiejszym została nadana przesyłka numer  xxxxxxxxxxxx , której planowane przybycie nastąpi w najbliższych dniach.
Agencja Celna DHL dokona w Pana/i imieniu formalności celnych. W tym celu prosimy o :

 
1. Skan/print screen zamówienia z serwisu aukcyjnego/sklepu internetowego – powinna być widoczna informacja: Co składa się na cenę, np. shipping, insurance itp.,oraz dane Klienta (np. login/nazwisko).

UWAGA:
Zamówienie w wersji mobilnej ze SMARTPHONA nie wystarcza z uwagi na brak danych zamawiającego. Potrzebne jest zamówienie z wersji komputerowej

UWAGA 2:W przypadku zamówienia z ALIEXPRESS prosimy o skan zakładki ORDER oraz FINANCIAL

2. Skan potwierdzenia płatności za towar z banku/ konta PayPall/ksero paragonu.

3. Informację,
- Co jest zawartością paczki?
- Z jakiego materiału?
- Do czego służy?

4. Przesłanie e-mailem zwrotnym wypełnionego oświadczenia zgodnie z poniższą treścią:
 

OŚWIADCZENIE

Ja(imię i nazwisko) ……………………………………
Świadomy odpowiedzialności karnej za składanie fałszywych zeznań wynikającej z artykułu 233 Kodeksu Karnego oświadczam, iż biorę pełną odpowiedzialność za przesyłkę AWB …………… (numer w temacie maila)

Przesyłka jest kierowana do mnie i będzie wykorzystywana przeze mnie w celach prywatnych i nie będzie przedmiotem obrotu handlowego. Zawartością w/w przesyłki jest/ są ………………………… ………………………………………………………………………………….
Za towar wraz z przesyłką zapłacono dokładnie kwotę ………….. …………..Zobowiązuję się również pokryć wszelkie należności celno-podatkowe. Towar nie podlega CITES.

 

cd

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W związku z wyżej załączonym tekstem mam do was kilka pytań  jako laik pierwszy raz kupujący w ten sposób poza Unią.

 

pkt 1/kupując ze strony CW i pokonując kolejne kroki w trakcie zakupu internetowego nie pozostaje żaden "ślad" w postaci jaką oczekuje UC. Zegarek po transakcji został "wyłączony" ze strony CW  więc nawet nie mogę im pokazać który to konkretnie.

Dostałem FV proformę na której jest tylko jedna pozycja  : towar i jego cena. Nie ma żadnych składowych ceny  które wymaga UC.

Napisałem do CW i załączyłem skan ich proformy z prośbą o dopisanie w pozycji Terms of Trade kodu  DAP+Miasto odbiorcy.

Na razie CW nie może załapać po co taka informacja. Czekam na uzupełnioną proformę.

UC zaś straszy mnie ,że doliczą do podstawy opodatkowania koszty zryczałtowane w wysokości ca 100 Euro jeśli nie udokumentuję kosztów transportu.

Czy jest szansa wg waszego doświadczenia  ,że znajdzie się ktoś myślący w UC i spojrzy na stronę gdzie jak byk jest napisane ,że koszt dostawy do Polski to ZERO Euro ? Czy raczej jak nie będzie pliku papierów o wzorach zawartych w urzędniczych formularzach to Kowalski zostanie " przeciągnięty po parkiecie" ?

 

pkt 2 /  Tu sprawa jest oczywista. Wygenerowanie potwierdzenia zapłaty gdzie dokładnie widać cenę produktu.

 

pkt 3 /  Dwa pierwsze podpunkty są dość oczywiste. Jedynym problemem jaki będę miał to 3 podpunkt mający wyjaśnić do czego służy zegarek...... :)

 

pkt 4 / sprawa oczywista.

 

Zanosi się na niezłą telenowelę urzędniczo-podatkową.... a miało być kiedyś normalnie   :D

 

ps. zastanawia mnie jeszcze jedno - ile do tej pory kosztowała  robocizna tychże urzędników drążących temat należności tych paru złotych od zakupu za 160 jełro ? Zapewne koszty już przerosły przyszłe wpływy. :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na stronie CW po kliknięciu "Track Order" i podaniu maila oraz numeru zamówienia można wygenerować tax invoice. Niestety widać tam, że przesyłka jest darmowa. Dużo zależy od osoby obsługującej. Może po prostu policzyć VAT (+ ew. cło) od zapłaconej sumy, ale znane są też przypadki doliczenia do zapłaconej sumy tzw. kosztu statystycznego przesyłki w wysokości 100$ jeśli przesyłka była darmowa/wliczona w cenę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na stronie CW po kliknięciu "Track Order" i podaniu maila oraz numeru zamówienia można wygenerować tax invoice. Niestety widać tam, że przesyłka jest darmowa. Dużo zależy od osoby obsługującej. Może po prostu policzyć VAT (+ ew. cło) od zapłaconej sumy, ale znane są też przypadki doliczenia do zapłaconej sumy tzw. kosztu statystycznego przesyłki w wysokości 100$ jeśli przesyłka była darmowa/wliczona w cenę.

Dziękuję za podpowiedź. Zaraz to sprawdzę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygenerowałem tax invoice . Dzięki za pomoc.

Kolejny kwit do kompletu. Dam znać jak dojdę do finału jak sprawa  zakończy się  finansowo.

Ten zakup traktuję testowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Małe sprawozdanko zgodnie z obietnicą.

Zegarek zakupiony w czwartek .

W poniedziałek był już fizycznie na składzie w Polsce. Szok !!! Z Singapuru.......razem 1dzień roboczy+weckend.

W Polsce....procedury trwały od piątku ..do wczoraj do popołudnia. Razem 3dni robocze + weckend   :D  :D  :D  :D

Wychodzi na to ,że z Singapuru  jest bliżej do Warszawy  jak z Kalisza do Warszawy........ !

 

Co do zegarka - zakupu w CW - zero zastrzeżeń. Stan idealny/fabryczny ,ori pudełko. Wszystko SI.

Co do ceny...hmmm ...z opłatami wyszło praktycznie jak w najtańszym polskim sklepie - 50 złotych.

Słowackich sklepów  i miesięcznego czekania w loteryjnym nastroju nie brałem  pod uwagę.

Opłat celnych i vatu razem 166 złotych przy wartości zakupowej zegarka 161 Euro.

Generalnie mordka się śmieje  :rolleyes:  :D  :P  ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie coś się zesrało.Bije się w piersi.Był Orient trzy gwiazdkowy za 126 PLN.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie coś się zesrało.Bije się w piersi.Był Orient trzy gwiazdkowy za 126 PLN.

Orientów jest chyba ...1000 wersji. Tak czy siak 3gwiazdkowce za cenę o jakiej piszesz....to musi być błąd albo jakiś kanał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ołpen harta kliknąłeś? Ja się czaiłem na zielonego, a wpadły białe i niebieskie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://momentum24.pl/pl/p/Orient-Star-RE-AV0003L00B-Semi-Skeleton-DR/688

 

Znacie może ten sklep? Ktoś może coś podpowiedzieć na temat oryginalności tego zegarka.

Z gòry dziękuje.

 

Jeśli Ci się do tego zegarka bardzo nie spieszy to tu masz za 1628,38 zł:

https://www.timea.pl/orient-star-automatic-re-av0003l00b.html

 

Timea to sklep ze Słowacji. Przesyłka płatna za pobraniem, więc jedyne co ryzykujesz, to to, że ewentualnie anulują zamówienie jeśli towar do nich nie dotrze. O sklepie: http://zegarkiclub.pl/forum/topic/145522-timeapl-opinie-o-sklepie/?hl=timea


Małżeństwo i zegarki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Oba dobre. Naprawdę. Orient Star jest poziom wyżej od Orienta, ale akurat szczególnie ten model Orienta, który wybrałeś jest bardzo dobrze wykonany. Zwróć uwagę, iż Orient Star ma bardzo lubianą i przydatną funkcję - wskaźnik rezerwy chodu.

 

Podsumowując - wybierz ten, który bardziej Ci się podoba i lepiej spełni oczekiwania (kwestia wodoszczelności, sposób użytkowania).


Małżeństwo i zegarki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naprawde nikt osobiście nie kupował w tym sklepie momentum24? A co powiecie o tym timea.pl bo z tego co czytam rozne opinie o nim krążą kupował ktoś ksobiście i może potwierdzić oryginalność produktòw?

I jeszcze jedno pytanie z innej kategorii

https://zegarownia.pl/zegarek-meski-roamer-swiss-made-550661-41-52-50

Lub

https://momentum24.pl/pl/p/Orient-Star-RE-AV0003L00B-Semi-Skeleton-DR/688

Ktory z nich jest lepszy.

Z gòry dziękuje za wszystkie odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Timea.pl kupiony orient star wszystko ok, jak nie ma na stanie to pokazuje przewidywany czas dostawy zeszło 4 tygodnie jak dostarczyli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozważam zakup tego OS'a. W tej chwili jest dostępny na seriouswatches, rakutenie i u kilku dostawców w Europie (Dania, Finlandia). Wszędzie w przedziale cenowym 3600-3700. Jakie są szanse, że pojawi się na DFI, creation lub skywatches? I czy pod względem technicznym wart jest swojej ceny. Wiem, że ma SAR, niecałe 11 mm grubości i zapewne wykończenie na poziomie ale jednak cena robi wrażenie jak na OS'a.

RE-HK0001S00B_600x.jpg?v=1575620028

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja swojego Orienta RA-AR0005Y10B kupiłem na amazon.de. Zupełnie przypadkiem trafiłem na cenę 150 Euro (ok. 660 złotych). Zaraz potem skoczyła do 210 euro. Może tam warto zaglądać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.