Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
roberto266

Nasze Budziki

Rekomendowane odpowiedzi

Nie mój obszar zainteresowań, więc jak spotkam podobne, to prześlę Ci informację.


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widać na zdjęciach jest tam chyba pozostałość po wskazówce budzika 

Na tym zdjęciu niby ustawiona na godzinę prawie 9 (dziewiątą) jest coś czy mi się wydaje ??

 

 

 

post-68206-0-98083700-1444021381.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja po raz pierwszy pozwolę sobie wkleić w tym dziale mojego budzika - na dziale naręcznych Zenith-ów nie odnalazł się więc tutaj spróbuje  :)  :)

 

- Zegar Zenith hotelowy w dębowej obudowie - piękny i sprawny 

Niestety nie kumam dokładnej zasady działania - chodzi o wrzut monet 

Monety wrzucało się aby zegar nas obudził - wewnątrz ma grzybek z gongiem który tarabani się - jak to działało,kiedy należało wrzucić monetę i za co się płaciło ??? 

W tej chwili zegar chodzi a budzik dzwoni nic nie muszę płacić  :D  :D  mechanizm wrzutu monet jest i wygląda na sprawny podłączony to nie wiem o co chodzi - jak ktoś wie proszę o kilka słów

post-68206-0-56415100-1444021423_thumb.jpg

post-68206-0-73460200-1444021426_thumb.jpg

post-68206-0-17785200-1444021430_thumb.jpg

post-68206-0-19275100-1444021433_thumb.jpg

post-68206-0-19827000-1444021436_thumb.jpg

post-68206-0-15311600-1444021448_thumb.jpg

post-68206-0-75741700-1444021452_thumb.jpg

post-68206-0-57507500-1444021458_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze to po prostu skarbonka jest i tyle. Co do budzika , zastanawialam sie nad tym, ale nie wiedzialam osobiscie , budzika wraz z zegarem bijacym pelne godziny i polowki. Nie twierdze , ze nie ma, ale to mnie wlasnie zastanowilo. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. To nie był budzik hotelowy, tylko skarbonka. Rozpowszechniona właśnie w krajach skandynawskich w latach 20-30.

Anetta, znajdziesz takie i w tym temacie. Jeden był nawet z wizytą w Wołowie i dzwonił cały wieczór. Co pół godziny ;)


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. To nie był budzik hotelowy, tylko skarbonka. Rozpowszechniona właśnie w krajach skandynawskich w latach 20-30.

Anetta, znajdziesz takie i w tym temacie. Jeden był nawet z wizytą w Wołowie i dzwonił cały wieczór. Co pół godziny ;)

To jakos mi uciekl. A tak apropo, kiedy nastepne spotkanie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cicho się zrobiło w temacie budzików ,nikt nie nabył nic ciekawego czy tylko jesienne lenistwo :D

U mnie niezmiennie kolejny Westclox Big Ben w wersji De Lux model 2 z 1927r w niklu,cały w oryginale ,nawet tarcza kartonowa przetrwała w niezłej kondycji.Potężny budziol :)west%20prz.JPGwest%20ty.JPG

 

I razem z całą bandą Westcloxów :Dwest%20razem.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam po długiej nieobecności
niedawno trafił mi się nowy budzik również z dwoma dzwonkami juz nie tak oryginalny i zachowany tak dobrze jak poprzedni ale też ładny prosił bym o ocenę i przy okazji pytam czy nikt nie miał by kilku miedzianych elementów dokładnie chodzi o blokadę dzwonienia wskazówkę do ustawiania godziny budzenia i 2 śrubek poniżej zamieszczam zdj

 

Na mechanizmie jest napis JK 1799 na zdj tego nie uchwycę

post-74630-0-76716500-1447438347_thumb.jpg

post-74630-0-44924900-1447438395_thumb.jpg

post-74630-0-64728000-1447438431_thumb.jpg

post-74630-0-33905600-1447438485_thumb.jpg

Edytowane przez tarant

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Staruszek świetny !ale z częściami będzie krucho ;) jak masz wzór to dorobienie elementów nie jest problemem i raczej wygląda mi na mosiądz nie miedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Junghans - Rossignol (katalog z 1901r) się zwie ten model. Posiadam identyczny z tymi samymi brakami ;-) więc niewiele pomogę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O właśnie juz wysyłam wymiary poprzednika średnica dzwonków 10 cm szer podstawy 30 długość podstawy na wypuklosciach 13 cm długość pośrodku 11,5 wysokość różków 4 cm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym wysłać ich wspólne zdjęcie ale niestety nie chce się dodać bo za duży format poprzednie są z aukcji wiec dało rade

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze mam tylko pytanie bo i na mechanizmie i na dekielku jest data 1799 na dekielku dodatkowo jest 17/18 kolega docent znalazł ten budzik w katalogu z 1901 wiec czy jest możliwe ze był wyprodukowany w 1799?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze mam tylko pytanie bo i na mechanizmie i na dekielku jest data 1799 na dekielku dodatkowo jest 17/18 kolega docent znalazł ten budzik w katalogu z 1901 wiec czy jest możliwe ze był wyprodukowany w 1799?

Ja się zupełnie Junghansem nie interesowałem do tej pory, ale z cyferek można również wysnuć wnioski, że może wyprodukowany w 1718, a 1799 to data jakieś poważnej reperacji?

Trochę mi się to kłóci z migoczącą gdzieś w zakamarkach pamięci informacją, że ów Junghans od 1888 r. używał pięcioramiennej gwiazdy do oznaczania swoich produktów, a w okolicach 1890 zmienił ją na ośmioramienną, jak u Ciebie. No nie wiem co myśleć. Może pomocne będzie wyśledzenie, kiedy firma w ogóle powstała? To są pytania...

Pewnie kryją w sobie również odpowiedzi, dotyczące możliwości powstania tegoż budziola w osiemnastym wieku, czy na przełomie XVIII/XIX. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwróć uwagę na wybite 4 kropki. Ewidentnie wiąże to tę firmę z Reschem na lata przed 1901 rokiem. Zarazem też przesuwa okres powstania firmy GR na dużo, dużo wcześniej niż początek drugiej połowy XIX wieku. MOCNE.


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:)

Skoro ten budzik ma prawie 300 lat, to Kol. Mikołajowi proponuję kupić pancerną szafę i schować ten budzik wcześniej oczywiście owijając go w jedwabną szmatkę, jest to bowiem rarytas jedyny taki na świecie. :D  


Każdy stary człowiek ma swoją historię i powód, dlaczego jest taki, a nie inny. Pomyśl o tym, zanim mnie osądzisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak czułem, kropki wiele tłumaczą... Spiskowali gady od lat, przed wojnami napoleońskimi zaczęli!  

Pamiętajmy również o niebieskich śrubkach, jakby przyszło co do czego. (to już Lema, nie moje).  :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żarty żartami ale jednak jestem ciekawy jak to z tym budzikiem jest jeszcze z dodadkowych info mogę dodać że na tej metalowej obręczy za mechanizmem jest wybitny nr 56

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.