Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
roberto266

Nasze Budziki

Rekomendowane odpowiedzi

Tu   http://www.rmf24.pl/kultura/news-niezwykla-kolekcja-budzikow-w-gdanskim-muzeum-zegarow-wiezow,nId,2224499  jest kilka zdjęć z tej wystawy. 

Ciekawe czy Pan Bogdan zagląda na nasze Forum? 


Każdy stary człowiek ma swoją historię i powód, dlaczego jest taki, a nie inny. Pomyśl o tym, zanim mnie osądzisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W budzikach mamy totalny zastój,wygląda zresztą podobnie jak w innych tematach ;) jeszcze niedawno codzienne można było coś ciekawego zobaczyć,popodziwiać .....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak Roman, w sumie masz rację. Nic się nie dzieje. U mnie praca, ogród zwierzęta mniej lub bardziej dzikie:) więc i na budziki jakoś czasu mniej, ale mam nadzieję, że jak tylko moi mili koledzy zegarmistrzowie się uporają lub czas (z tym może być gorzej) znajdą by dokończyć naprawy to pewnie co nieco wrzucę, bo nie przystoi się tak żeby tak budziki poszły w kąt. A propo's budzików pojawił się na Aledrogo bardzo ciekawy Junghans z 1907 r pomalowany na wiśniowo. . Bardzo przystojny jegomość,po zdjęciu farby będzie ślicznota. Pozdrowienia dla wsiech.


Tu   http://www.rmf24.pl/kultura/news-niezwykla-kolekcja-budzikow-w-gdanskim-muzeum-zegarow-wiezow,nId,2224499  jest kilka zdjęć z tej wystawy. 

Ciekawe czy Pan Bogdan zagląda na nasze Forum? 

Mam niekiedy z Romanem kontakt telefoniczny i na forum zagląda nie za zbytnio, ale  przesłał mi ciekawy katalog z  II Wystawy  Zegarów Gustava Beckera z listopada 2015.. Albo przeoczyłam, albo nic nie było na forum. Poprawcie mnie jeśli się mylę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No Kasiu ,aukcja tego "przystojnego jegomościa"się skończyła dosyć zaskakującą ceną, a przecież roboty przy nim jeszcze od....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Junghans z kalendarzem troche pracy przy nim bylo z mechanizmem dzwonienia i kalendarza

ale juz jest sprawny brakuje tylko jednrj orginalnej nozki i pokretla do ustawiania daty.

post-70990-0-78370900-1468633564_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajna wersja i pięknie zrobiony :) wrzuć jak możesz zdjęcie mechanizmu i tyłu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajna wersja i pięknie zrobiony :) wrzuć jak możesz zdjęcie mechanizmu i tyłu

post-70990-0-06754600-1468726881.jpg

post-70990-0-43874600-1468726891_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przed kilkoma dniami pisaliście o budziku ze zdjęcia poniżej. Osobiscie obserwowałem tą aukcje i miałem zamiar licytować, niestety ze względu na brak kontaktu ze sprzedającym i brakiem możliwości odnalezienia tego budzika w moich katalogach odpuściłem sobie. Miałem wątpliwości, czy to nie składak...nóżki, mocowanie bigla na dzwonku łudząco przypominały mi elementy z budzika Junghans Cherie natomiast tarcza budzika Junghans Militron. Nie wykluczone, że były stosowane też w innych modelach, ale z racji tego, że nie odnalazłem ich w katalogu zrezygnowałem z licytacji. Cena końcowa to chyba 1525zł!!!

A swoją drogą co to za model? Jest skatalogowany? Ma go ktoś w swoim katalogu?

post-74377-0-46605800-1468842132_thumb.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też obserwowałem ,ale uznałem ją za naciąganą i odpuściłem.W moich katalogach też nie znalazłem tego modelu ,ale ciekawy był ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze ktoś ma jednak ten model w swoich katalogach? Osiągnąl cene 1525zł także chyba ktoś miał pewność co do tego zakupu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze ktoś ma jednak ten model w swoich katalogach? Osiągnąl cene 1525zł także chyba ktoś miał pewność co do tego zakupu...

 

Sprawdziłem te dostępne. Nie ma. Co niczego nie dowodzi, bo Junghans wypuszczał różne wyroby na różne rynki. Chyba nie w sposób posiadać wszystkie katalogi z tego okresu (circa 1900 - 1914).

A ludzie różne rzeczy potrafią kupić :)

A widzieliście kiedyś takie (reklama z 1914)? Może lepiej że nie...

post-6402-0-66133800-1468922099_thumb.jpg


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie też urzekł i myślę, że to że nie było w katalogu jeszcze o niczym nie świadczy. Może to jakiś specjalny model produkowany na eksport.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jak wyszedł po zdjęciu warstwy farby:) W ciągu 2 dni wstawie fotki, kilku swoich nowych nabytków :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masa świecąca z dodatkiem radu,toru i innych "nowości"stosowana była dosyć długo . budzikach do lat 50 jeszcze możemy spotkać takie cacka.Sprawdzałem parę swoich Westcloxów licznikiem geigera i do sypialni bym ich nie polecał :D 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Dodaje zdjęcia kilku moich "nowych" nabytków z ostatniego półrocza:)

Pierwszy to piękny Japy Freres " Rosi" z ok 1905 r z charakterystycznym dla francuskiej marki okienkiem rewizyjnym :)


"Parka" Junghansów podobnie miedziowanych i spatynowanych, fajnie wyglądają koło siebie:) Duży z logiem zegarmistrza na tarczy i deklu:) Oba sprawne:)


:)

post-74377-0-22465200-1469090965_thumb.jpg

post-74377-0-27150500-1469091054_thumb.jpg

post-74377-0-23225700-1469091247_thumb.jpg

post-74377-0-12898900-1469091279_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejność w trakcie dodawanie się troszkę zmieniła:) Japy Freres "Rosi" jest oczywiście drugi :)


Kolejna "parka" Junghans w bardzo ładnym stanie zachowania z logiem zegarmistrza i drugi mniejszy francuski jeszcze nie identyfikowany:)

post-74377-0-81532500-1469132720_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładne, z przyjemnością się ogląda. Gratulacje.


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kapitalne okazy,a już "rosi"to w takim stanie ogromna rzadkość :) jest co podziwiać!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Junghansy z celuloidową nakładką na deklu umożliwiającą nadruk danych sprzedającego je zegarmistrza to produkty z byłej fabryki Rescha w Ebensee.

 

post-6402-0-46844700-1469140927_thumb.jpgpost-6402-0-86331900-1469140937_thumb.jpg


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trafil w moje rece kareciak troche dziwny na tarczy jest sygnowany glowa jednorozca oraz

trzema gwiazdami, werk jest sygnowany tez glowa jednorozca , na drzwiczkach jest uchwyt do

kluczyka chociaz ten budzik go nie potrzebuje, czyzby byl  to skladak.?

Kareciak przywieziony z Holandi. Mozek ktos ma wiecej informacji o tym budziolu.


Werk kareciaka


Sygnatura na werku

post-70990-0-70466400-1469160349_thumb.jpg

post-70990-0-91069800-1469160490.jpg

post-70990-0-30609200-1469160665_thumb.jpg

post-70990-0-73231000-1469161152_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A..to nakładka :) myślałem że to nadruk na lakierowanej pokrywie ,pomysłowe i na pewno tańsze rozwiązanie przy niewielkich seriach.

Mam kareciaka w identycznej obudowie ale z mechanizmem Seth Thomasa,myślę że puszki tłukła jakaś zewnętrzna firma a mechanizmy pasowały różnych producentów,taka trochę standaryzacja ;)

Trochę niepokojący jest napis China export :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to moje 3 "parki" :) Budziki Hau prezentowałem juz kiedyś...tu jedynie są poglądowo z innymi:) Jesli ktoś ma ciekawe miniaturki tego typu chętnie odkupie, zamienie:) Mam ok 40 budzików. Niebawem kolejne...

post-74377-0-19328800-1469188387_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to moje 3 "parki" :) Budziki Hau prezentowałem juz kiedyś...tu jedynie są poglądowo z innymi:) Jesli ktoś ma ciekawe miniaturki tego typu chętnie odkupie, zamienie:) Mam ok 40 budzików. Niebawem kolejne...

Ładne te trzy parki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.