Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
roberto266

Nasze Budziki

Rekomendowane odpowiedzi

8 godzin temu, kasiaMF napisał(-a):

Piękne trio. Gratulacje.🙂🤓 Jak nabiorą nieco patyny jeszcze wypięknieją.  Reklama rzeczywiście w nietypowym miejscu jednak zegarmistrz ów nie pomyślał, że zakrywa piękne rusztowanie do mocowania dzwonków.

F.jpg

Heh może i tak ale mam 3 takie egzemplarze, więc rusztowanie dzwonków jest widoczne w innym.

P.s Kasiu nie znalazłem obudowy do Pilota, przykro mi:-(

Edytowane przez Dymar3
Blad

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, kasiaMF napisał(-a):

Nie szkodzi, poradziłam sobie z tą starą puszką 🙂

Ooo, to czekamy na finał :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś apropo rocznicy wybuchu II Wojny Światowej i tym samym ataku na Westerplatte budzik GF znaleziony w tym roku na terenie składnicy Westerplatte w miejscu zbombardowanej 2 IX 1939r wartowni NR 5. Trochę archeolodzy błędnie opisali "trzy nogi" myląc zapewne ogranicznik sprężyny w koszyczku z miejscem na "trzecią nogę " Przepraszam za słabą jakość zdjęć.

Screenshot_20210901-153434_Messenger.jpg

Edytowane przez Dymar3
.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taka gratka trafiła mi się na Al..... nowiutka przystawka balansowa do Junghansa Lautlos ! a mam właśnie włoską wersję Lautlosa z zamordowanym balansem 🙂

DSC_3147.JPG

DSC_3144.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry, 

mam pytanie na poziomie uczniaka budzikowego. A mianowicie czy spotkaliście się kiedykolwiek z mechanizmami Junghansa zamontowanymi w Poltikach? 

Pozdrawiam


Pozdrawiam Paweł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobno były w Poltijkach z lat 80 tych.. to była jakaś lincencja czy cuś ...

( nie zajmuję się Poltikami)


Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, dziękuję za informacje :) Zastanowiło mnie to ponieważ uwziąłem się i ogarnąłem kilka sztuk budzików a wśród nich były trzy sztuki Poltików z mechanizmem Junghansa. 


Pozdrawiam Paweł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pan Adam jest mistrzem wielu dziedzin. Podziwiam od jakiegoś czasu. Przed chwilą umieścił taki film:

https://youtu.be/kGqKY4HQidA   TOWARY MODNE 77 - "Budzik i jak go naprawić"

 

POLECAM 👍🏻 

Edytowane przez amroziuk

AM
Tak wiele zegarów, a tak mało czasu.
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiałem się gdzie pokazać mój budzik? Tutaj bo to budzik czy w temacie Werner C. Uhrenfabrik bo to producent. Jednak to budzik więc daję tutaj. Zdjęcia po kupnie i po naprawie. Znalazłem tylko info że sygnatura podkowy z gwiazdą (konkurrenz) stosowana była na przełomie XIX i XX w. Sporo informacji o zegarach tej firmy i mniej o budzikach, więc jeżeli ktoś może powiedzieć więcej to proszę o info. Budzik niestety ma nieoryginalna wskazówkę minutowa i dorobioną dźwignie wyłączania budzika.

Screenshot_2021-09-01-18-07-13-332_pl.tablica.jpg

IMG_20210907_155753.jpg

IMG_20210907_155340.jpg

IMG_20210907_155949.jpg

IMG_20210907_155921.jpg

IMG_20210907_155828.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj, tutaj. Budziki tylko tu. Teraz wiem, kto mi go sprzątnął sprzed nosa... Oj, nieładnie😉 Gratuluję, świetny budzi ki  bardzo fajna fajna cena. Budzik może być  z lat 1900-1910.

W  katalogu z 1905 nie znalazłam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, kasiaMF napisał(-a):

Tutaj, tutaj. Budziki tylko tu. Teraz wiem, kto mi go sprzątnął sprzed nosa... Oj, nieładnie😉 Gratuluję, świetny budzi ki  bardzo fajna fajna cena. Budzik może być  z lat 1900-1910.

W  katalogu z 1905 nie znalazłam.

Przepraszam😁. Dość długo był wystawiony i naprawdę zastanawiałem się czy brać. Zachęcił mnie nietypowy dzwonek. 

Budzik już pięknie chodzi i dzwoni. Zastanawiałem się nad tarczą, gdzieś tu widziałem że można ją odświeżyć przez wymoczenie chyba w benzynie ekstrakcyjnej ale jakoś mam obawy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I słusznie. Lepsza taka, niż całkiem zniszczona "renowacją". Ćwiczenia lepiej zaczynać na popularniejszych modelach. Nie wiem dlaczego, ale budziki CW spotyka sie dośc rzadko. Moze nie były sztandarowym produktem firmy.


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, tarant napisał(-a):

I słusznie. Lepsza taka, niż całkiem zniszczona "renowacją". Ćwiczenia lepiej zaczynać na popularniejszych modelach. Nie wiem dlaczego, ale budziki CW spotyka sie dośc rzadko. Moze nie były sztandarowym produktem firmy.

I chyba tak już zostanie. Tak jak napisałeś lepszą taka niż zniszczona przy próbach poprawienia jej. Zastanawiam się jeszcze nad brakiem jakiegokolwiek znaczenia na mechanizmie? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, kasiaMF napisał(-a):

Tutaj, tutaj. Budziki tylko tu. Teraz wiem, kto mi go sprzątnął sprzed nosa... Oj, nieładnie😉 Gratuluję, świetny budzi ki  bardzo fajna fajna cena. Budzik może być  z lat 1900-1910.

W  katalogu z 1905 nie znalazłam.

Nie ty jedna Kasiu byłaś w kolejce.........😉 świetny model!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, Miirek napisał(-a):

I chyba tak już zostanie. Tak jak napisałeś lepszą taka niż zniszczona przy próbach poprawienia jej. Zastanawiam się jeszcze nad brakiem jakiegokolwiek znaczenia na mechanizmie? 

 Nie wszyscy producenci  sygnowali mechanizmy zegarowe,  budzikowe , a i  też wielu z nich robiło to  odmiennie, w różnych latach, zatem nie ma co się za bardzo tym martwić.  Byli i tacy, którzy jak np. Etzlod &Popitz, którzy nie produkowali własnych mechanizmów budzikowych tylko nabywali je od innych producentów  np. Kienlze, Junghans i firmowali tylko  obudowy własnym logo. Myślę jednak, że C. Werner  do nich nie należał. Możesz jednak sprawdzić na stronie https://www.dg-chrono.de/uhrenwissen/weckerwerksverzeichnis/. Zmierz wymiary płytki i na tej stronie znajdziesz wykrojniki. Może znajdziesz tam wzór ze swojego budzika. W razie pytań możesz też napisać do autora. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, kasiaMF napisał(-a):

 Nie wszyscy producenci  sygnowali mechanizmy zegarowe,  budzikowe , a i  też wielu z nich robiło to  odmiennie, w różnych latach, zatem nie ma co się za bardzo tym martwić.  Byli i tacy, którzy jak np. Etzlod &Popitz, którzy nie produkowali własnych mechanizmów budzikowych tylko nabywali je od innych producentów  np. Kienlze, Junghans i firmowali tylko  obudowy własnym logo. Myślę jednak, że C. Werner  do nich nie należał. Możesz jednak sprawdzić na stronie https://www.dg-chrono.de/uhrenwissen/weckerwerksverzeichnis/. Zmierz wymiary płytki i na tej stronie znajdziesz wykrojniki. Może znajdziesz tam wzór ze swojego budzika. W razie pytań możesz też napisać do autora. 

Jeżeli się nie mylę porównując wymiary i wzór płyty z tym co jest na stronie z linku to producentem mechanizmu jest firma Kienzle. 

IMG_20210915_124009.jpg

IMG_20210915_110414.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kienzle w 1913 roku wykupił za bezcen tę mocno uszkodzoną pożarem w 1912 r. i obciążoną ogromnymi kredytami firmę.


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W uzupełnieniu dodam informację przekazaną od kol. Ericha Deesa  

W 1913 r. firma Werner została sprzedana firmie Kienzle.
Firma Wernera również zaprojektowała ten mechanizm jak i wiele innych,

często szukała nowych rozwiązań jak i rynków zbytu.
Myślę, że produkcja budzików była tylko jedną z wielu dziedzin
Widziałem reklamę z 1903 roku z dziewczyną i budzikiem.
Podejrzewam że budziki były produkowane tylko przez 15 lat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 10.09.2021 o 11:35, bajmar napisał(-a):

Dzień dobry, 

mam pytanie na poziomie uczniaka budzikowego. A mianowicie czy spotkaliście się kiedykolwiek z mechanizmami Junghansa zamontowanymi w Poltikach? 

Pozdrawiam

Nawiązując do pytania Kolegi, chociaż odpowiedzi już padły. Podaję tu, ja dla mnie niezwykły zbieg  okoliczności. 6 lat temu naprawiłem Junghansa Cavalier, wyprodukowanego w sierpniu 1983 r., pozyskanego ze złomowiska. Dosłownie wczoraj otrzymałem również Junghansa Cavalier, (sprawnego),też wyprodukowanego w sierpniu 1983 r. Obudowy, tarcza są identyczne. Różnica jest taka, że ten najnowszy nabytek posiada na płycie informację, że został wyprodukowany w Polsce. Co najważniejsze, jest on 100% oryginałem. Pozyskany od osoby nie zajmującej się kolekcjonowaniem zegarów, budzików. Do tego egzemplarza nie dodałem nawet śrubki.

Zdjęcia:

1-4. Junghans Cavalier z sierpnia 1983, bez wskazania producenta na płycie.

5-7. Junghans Cavalier z sierpnia 1983, z informacją na płycie, że wyprodukowany w firmie Mera-Poltik w Polsce.

DSC03612.JPG

DSC03610.JPG

DSC03628.JPG

DSC03627.JPG

20210918_162839.jpg

20210918_111333.jpg

20210918_111304.jpg

20210918_171107.jpg

Edytowane przez Marek Szajerka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tu macie zegarmistrza który mi pomaga ogarniać naprawy budzików 😉 serdecznie pozdrawiam 

764896316.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.