Dymar3 277 #6126 Posted April 12 Tak właśnie widzialem, zerknę dzis w piwnicy w banku części jakieś tarcze powinienem mieć, krore nie posują do mojej ciut starszemu kolekcji. Reprodukcje kartonowe tatcz budzika G.B też mam.....pozyskałem je kilka lat temu. Jednak nie zdecydowałem na ich wykorzystanie... 1 Share this post Link to post Share on other sites
Dymar3 277 #6127 Posted April 12 Tym razem budziķ RMS, ktory już dwukrotnie prezentowałem nie mniej tym razem doczekał się ponownej galwanizacji- mosiądzowania. Poza tym w świetnym stanie. Przepolerowany jedynie chusteczkami cape cod. Tylny dekiel moim zdaniem wyszedł super. Vzekam jedynie jak trochę ściemnieje.. 6 Share this post Link to post Share on other sites
PM1122 1815 #6128 Posted April 16 W dniu 12.04.2026 o 21:08, Dymar3 napisał(-a): Tym razem budziķ RMS, ktory już dwukrotnie prezentowałem nie mniej tym razem doczekał się ponownej galwanizacji- mosiądzowania. Poza tym w świetnym stanie. Przepolerowany jedynie chusteczkami cape cod. Tylny dekiel moim zdaniem wyszedł super. Vzekam jedynie jak trochę ściemnieje.. Super 2 Share this post Link to post Share on other sites
KWF 150 #6129 Posted April 17 Moje pierwsze budziki. W sumie bliźniaki, bo na tym samym mechaniźmie W231 , Becker i HAU. Trzeci z braci junghans robi za dawcę części, bo jego mechanizm jest najbardziej zdemolowany. Oba po czyszczeniu, oliwieniu, na razie w stanie jeszcze niepełnym, ponieważ Becker czeka na ośkę do mechanizmu bicia, a HAU miewa humory z chodem (przy wyzwalaniu dzwonienia, balans zatrzymuje się). Dla purystów oba wymagają galwanizowania, ale dla nie wystarczyło polerowanie. Podziękowania dla kol. @Dymar3 za podpowiedzi dotyczące prania cyferblatów w benzynie. A czy ktoś ma patent na uzupełnianie ażurowych wskazówek masą elektroluminescencyjną? Pytam, ponieważ wskazówki do HAU'a mają jej znaczenie ubytki, a chciałbym je uzupełnić. 2 Share this post Link to post Share on other sites
Piotr Orzechowski 3727 #6130 Posted April 26 Ostatnio do kolekcji trafił kolejny biurkowy Mofem. Tym razem na z węgierskim kalendarzem. 4 Share this post Link to post Share on other sites
Lee48 51 #6131 Posted May 9 (edited) Jestem w posiadaniu budzika Gilbert Rolling Bell jest niesprawny raczej powiedzial bym w stanie agonalnym ma mechanicznie uszkodzony dzwonek,brak tylnej sciany,reszta jeszcze nie jest zdiagnozowana. Na jednej czesci jest wytloczona data 1883 Jesli ktos ma informacje o tym budziku prosze napisac ! Edited May 12 by Lee48 3 Share this post Link to post Share on other sites
Marek Szajerka 940 #6132 Posted May 19 O tej firmie i budziku https://www.facebook.com/groups/258703934236529/posts/24008140845532838/ 0 Share this post Link to post Share on other sites
Lee48 51 #6133 Posted May 19 (edited) On 5/19/2026 at 11:24 AM, Marek Szajerka said: O tej firmie i budziku https://www.facebook.com/groups/258703934236529/posts/24008140845532838/ Szperajac w internecie znalazlem informacjae ze balans dzwonka powoduja linki ktore sa polaczone z mechanizmem budzika idac tym tropem uruchomilem dzwonek Edited May 22 by Lee48 4 Share this post Link to post Share on other sites
Dymar3 277 #6134 Posted May 24 Kolejny budzik z cyklu "przed i po" .Tym razem mało mi znanej marki U.M Müller"- i tu proszę Was o pomoc, jakieś informacje na temat tego wytwórcy bo niewiele znalazłem. Budzik przeszedł jedynie lekką kosmetykę i naprawę mechanizmu gdyż był niesprawny. Tylny blaszany dekielek po wtórnej galwanizacji -mosiądzowaniu. Zastanawiałem się, czy nie dać do miedziowania dzwonków ale , ze jest na nich ok 80% oryginalnej powłoki odstąpiłem od tego pomysłu. Budzik obecnie na poprawnym chodzie ok 45h. A ja zabieram sie za czyszczenie G.B "Mars" , którego zaprezentuje w najbliższym czasie... . 20260224_171550.mp4 20260524_092118.mp4 1 Share this post Link to post Share on other sites
Anansi 4117 #6135 Posted May 24 https://mb.nawcc.org/threads/bim-bam-box-clock-3-rod-harmonie-vollgong-uhrenfabrik-mühlheim-müller-co-ummc-mechanism.199284/ https://watch-wiki.org/index.php?title=Uhrenfabrik_Mühlheim,_Müller_%26_Co Więcej pod R.S.M. Mühlheim, przejście produktów, znaków towarowych i właścicieli było dość płynne. https://mb.nawcc.org/threads/rsm-rose-logo-schnekenburger-mühlheim.29370/ 2 Tolerancja musi być nietolerancyjna wobec nietolerancji. Němec z Královce Share this post Link to post Share on other sites
Dymar3 277 #6136 Posted May 25 Super. Dziekuje bardzo za pomoc:-) 0 Share this post Link to post Share on other sites
Lee48 51 #6137 Posted May 29 (edited) On 5/19/2026 at 12:33 PM, Lee48 said: Szperajac w internecie znalazlem informacjae ze balans dzwonka powoduja linki ktore sa polaczone z mechanizmem budzika idac tym tropem uruchomilem dzwonek Amatorskim sposobem z 2.6 mm szyby i mosieznych ramek dorobilem tylne drzwiczki do tego budzika , nie sa perfekcyjne ale mysle ze je kiedys poprawie. https://www.facebook.com/groups/258703934236529/posts/24008140845532838/ On 5/19/2026 at 12:33 PM, Lee48 said: Edited June 3 by Lee48 1 Share this post Link to post Share on other sites
Lee48 51 #6138 Posted June 3 (edited) On 5/19/2026 at 11:24 AM, Marek Szajerka said: O tej firmie i budziku https://www.facebook.com/groups/258703934236529/posts/24008140845532838/ Dziekuje za ta informacje duzo mi pomogla w odbudowie tego budzika Quote Edited Friday at 02:28 PM by Lee48 0 Share this post Link to post Share on other sites
Acme 7 #6139 Posted Saturday at 05:41 PM Witam Czy u któregoś z Kolegów nie zalega takowy cyferblat do HAU ale w lepszym stanie? A może jest ktoś kto zajmuje się odnawianiem takich cyferblatów? Pozdrawiam 1 Share this post Link to post Share on other sites
Dymar3 277 #6140 Posted Sunday at 07:24 PM W dniu 13.06.2026 o 19:41, Acme napisał(-a): Witam Czy u któregoś z Kolegów nie zalega takowy cyferblat do HAU ale w lepszym stanie? A może jest ktoś kto zajmuje się odnawianiem takich cyferblatów? Pozdrawiam Sprawdz na Facebooku firmę Annpol. Odnawiają takie tarcze. Nie mniej w mojej ocenie ta wygląda dostatecznie dobrze. Trzyma klimat zegara i absolutnie nic bym z nią nie robił. 0 Share this post Link to post Share on other sites
mkl1 7245 #6141 Posted Sunday at 09:07 PM W dniu 13.06.2026 o 19:41, Acme napisał(-a): Witam Czy u któregoś z Kolegów nie zalega takowy cyferblat do HAU ale w lepszym stanie? Zostaw.. czy chcesz by ten zegar był lepszy niż , jak wyjechał z fabryki.. On i tak nosi znak czasu.. ZOSTAW. bo wygląda OK. 0 Pozdrawiam Mirek Share this post Link to post Share on other sites
Dymar3 277 #6142 Posted yesterday at 06:48 AM Kolejna metamorfoza...Tym razemkatalogowy Gustav Becker po odświeżeniu obudowy i naprawie mechanizmu budzenia. Obecnie na nienagannym chodzie.... 6 Share this post Link to post Share on other sites
Wagro56 109 #6143 Posted yesterday at 11:17 AM Gratulacje! 0 Share this post Link to post Share on other sites
Acme 7 #6144 Posted 21 hours ago (edited) Temat już załatwiony. Dziękuję za info o firmie, może w przyszłości się przyda. Jak widać nadal jest "z epoki" choć wygląda znacznie lepiej Pozdrawiam Edited 21 hours ago by Acme 1 Share this post Link to post Share on other sites