Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
roberto266

Nasze Budziki

Recommended Posts

Tak właśnie widzialem, zerknę dzis w piwnicy w banku części jakieś tarcze powinienem mieć,  krore nie posują do mojej ciut starszemu kolekcji. Reprodukcje kartonowe tatcz budzika G.B  też mam.....pozyskałem je kilka lat temu. Jednak nie zdecydowałem na ich wykorzystanie...

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tym razem budziķ RMS, ktory już dwukrotnie prezentowałem nie mniej tym razem doczekał się ponownej galwanizacji- mosiądzowania. Poza tym w świetnym stanie. Przepolerowany jedynie chusteczkami cape cod. Tylny dekiel moim zdaniem wyszedł super. Vzekam jedynie jak trochę ściemnieje.. 

20260314_083109.jpg

20260410_211320.jpg

20260314_083114.jpg

20260410_211353.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites
W dniu 12.04.2026 o 21:08, Dymar3 napisał(-a):

Tym razem budziķ RMS, ktory już dwukrotnie prezentowałem nie mniej tym razem doczekał się ponownej galwanizacji- mosiądzowania. Poza tym w świetnym stanie. Przepolerowany jedynie chusteczkami cape cod. Tylny dekiel moim zdaniem wyszedł super. Vzekam jedynie jak trochę ściemnieje.. 

20260314_083109.jpg

20260410_211320.jpg

20260314_083114.jpg

20260410_211353.jpg

 

Super

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moje pierwsze budziki. W sumie bliźniaki, bo na tym samym mechaniźmie W231 , Becker i HAU. Trzeci z braci junghans robi za dawcę części, bo jego mechanizm jest najbardziej zdemolowany. 

 

Oba po czyszczeniu, oliwieniu, na razie w stanie jeszcze niepełnym, ponieważ Becker czeka na ośkę do mechanizmu bicia, a HAU miewa humory z chodem (przy wyzwalaniu dzwonienia, balans zatrzymuje się).

 

Dla purystów oba wymagają galwanizowania, ale dla nie wystarczyło polerowanie.

 

Podziękowania dla kol. @Dymar3 za podpowiedzi dotyczące prania cyferblatów w benzynie.

 

A czy ktoś ma patent na uzupełnianie ażurowych wskazówek masą elektroluminescencyjną? Pytam, ponieważ wskazówki do HAU'a mają jej znaczenie ubytki, a chciałbym je uzupełnić.

 

IMG_9904.thumb.jpeg.cffd992d05c712b742dd2b782b311343.jpeg

Share this post


Link to post
Share on other sites
Posted (edited)

Jestem w posiadaniu budzika Gilbert Rolling Bell  jest niesprawny raczej powiedzial bym w stanie agonalnym

ma mechanicznie uszkodzony  dzwonek,brak tylnej sciany,reszta jeszcze nie jest zdiagnozowana.

Na jednej czesci jest wytloczona data 1883 Jesli ktos ma informacje o tym budziku prosze napisac !

20260508_192509.jpg

20260508_192528.jpg

20260508_192735.jpg

20260509_095137.jpg

Edited by Lee48

Share this post


Link to post
Share on other sites
Posted (edited)
On 5/19/2026 at 11:24 AM, Marek Szajerka said:

Szperajac w internecie znalazlem  informacjae ze balans  dzwonka powoduja

linki ktore sa polaczone z mechanizmem  budzika idac tym tropem uruchomilem dzwonek

 

 

 

 

 

 

 

20260512_175938.jpg

Edited by Lee48

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kolejny budzik z cyklu "przed i po" .Tym razem mało mi znanej marki U.M Müller"- i tu proszę Was o pomoc, jakieś informacje na temat tego wytwórcy bo niewiele znalazłem.

Budzik przeszedł jedynie lekką kosmetykę i naprawę mechanizmu gdyż był niesprawny. Tylny blaszany dekielek po wtórnej galwanizacji -mosiądzowaniu. Zastanawiałem się, czy nie dać do miedziowania dzwonków ale , ze jest na nich ok 80% oryginalnej powłoki odstąpiłem od tego pomysłu. Budzik obecnie na poprawnym chodzie ok 45h.

 

A ja zabieram sie za czyszczenie G.B "Mars" , którego zaprezentuje w najbliższym czasie...

20260224_171454.jpg

20260524_094440.jpg

20260224_171458.jpg

20260524_094459.jpg

20260224_171502.jpg

20260524_094514.jpg

20260224_171508.jpg

20260524_094539.jpg

.

Screenshot_20260524_094231_WhatsApp.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tolerancja musi być nietolerancyjna wobec nietolerancji. Němec z Královce

Share this post


Link to post
Share on other sites

Super. Dziekuje bardzo za pomoc:-)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Posted (edited)
On 5/19/2026 at 12:33 PM, Lee48 said:

Szperajac w internecie znalazlem  informacjae ze balans  dzwonka powoduja

linki ktore sa polaczone z mechanizmem  budzika idac tym tropem uruchomilem dzwonek 

Amatorskim sposobem  z 2.6 mm szyby i mosieznych ramek  dorobilem tylne drzwiczki

do tego budzika , nie sa perfekcyjne ale mysle ze je kiedys poprawie.

 

https://www.facebook.com/groups/258703934236529/posts/24008140845532838/

 

On 5/19/2026 at 12:33 PM, Lee48 said:

 

 

 

 

 

 

 

20260512_175938.jpg

 

20260529_100854.jpg

Edited by Lee48

Share this post


Link to post
Share on other sites

Witam

Czy u któregoś z Kolegów nie zalega takowy cyferblat do HAU ale w lepszym stanie? A może jest ktoś kto zajmuje się odnawianiem takich cyferblatów?

 

Pozdrawiam

hau.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites
W dniu 13.06.2026 o 19:41, Acme napisał(-a):

Witam

Czy u któregoś z Kolegów nie zalega takowy cyferblat do HAU ale w lepszym stanie? A może jest ktoś kto zajmuje się odnawianiem takich cyferblatów?

 

Pozdrawiam

hau.jpg

Sprawdz na Facebooku firmę Annpol. Odnawiają takie tarcze. Nie mniej w mojej ocenie ta wygląda dostatecznie dobrze. Trzyma klimat zegara i absolutnie nic bym z nią nie robił. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
W dniu 13.06.2026 o 19:41, Acme napisał(-a):

Witam

Czy u któregoś z Kolegów nie zalega takowy cyferblat do HAU ale w lepszym stanie?

Zostaw.. czy chcesz by ten zegar był lepszy niż , jak wyjechał z fabryki.. On i tak nosi znak czasu.. ZOSTAW. bo wygląda OK.


Pozdrawiam Mirek

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kolejna metamorfoza...Tym razemkatalogowy  Gustav Becker po odświeżeniu obudowy i naprawie mechanizmu budzenia. Obecnie na nienagannym chodzie....

20260523_100016.jpg

20260614_210507.jpg

20260523_100031.jpg

20260614_210534.jpg

20260523_100400.jpg

20260614_210710.jpg

20260523_100408.jpg

20260614_210720.jpg

20260523_100303.jpg

20260614_210552.jpg

20260523_100320.jpg

20260614_210630.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Temat już załatwiony. Dziękuję za info o firmie, może w przyszłości się przyda. Jak widać nadal jest "z epoki" choć wygląda znacznie lepiej

 

Pozdrawiam

hau 2.jpg

 

Edited by Acme

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.