Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
roberto266

Nasze Budziki

Rekomendowane odpowiedzi

Niektóre z tych budzików miały ciekawostkę . A mianowicie wyłączanie budzenia za pomocą . Gdy rączka jest postawiona , to budzenie działa prawidłowo , a gdy jest przechylona to budzenie jest wyłączone .

Przykład takiego budzika podaję na kolejnym zdjęciu .

 

klonsi1995 - dokladnie tak jak piszesz. wynalazek ten oparty byl na malym kóleczku mimosrodowym zamocowanym w osi uchwytu, które w trakcie przekrecania w dól i góre na przemian wciska i zwalnia may bolec wlacznika alarmu. Fotke tego czegos zamieszcze na 3 -im zdjeciu. Natomiast na pierwszym zdjéciu jest widoczna zapalniczka aby zobrazowac jego ''gabaryty'' dla tych którzy nie znaja tego budzika.

 

g4yt.jpg

 

4t8x.jpg

 

v8r6.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A teraz prezentowany wczeniej Junghans z calkiem podobnym budzikiem amerykanskim Seth Thomas

a poniej identyczne budziki amerykanski waterbury elegant i niemiecki ... ? patent D.R.P.&G.M.

chociaz co do tego ze Waterbury byl produkowany w ameryce tez mozna miec watplivosci poniewaz napisy na tyle sa w j. francuskim. Chyba ze byl produkowany na rynek francuski ?

 

 

 

5wzb.jpg

 

xspz.jpg

 

vrc4.jpg

 

Wiecej fotek powyzszego budzika :  http://www.stickme.co.uk/#/CLOCKS/Alarm%20Clocks/Waterbury%20ELEGANS/

Edytowane przez docent

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

klonsi1995 - dokladnie tak jak piszesz. wynalazek ten oparty byl na malym kóleczku mimosrodowym zamocowanym w osi uchwytu, które w trakcie przekrecania w dól i góre na przemian wciska i zwalnia may bolec wlacznika alarmu. Fotke tego czegos zamieszcze na 3 -im zdjeciu. Natomiast na pierwszym zdjéciu jest widoczna zapalniczka aby zobrazowac jego ''gabaryty'' dla tych którzy nie znaja tego budzika.

 

g4yt.jpg

 

4t8x.jpg

 

v8r6.jpg

Ależ maleństwo :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A teraz prezentowany wczeniej Junghans z calkiem podobnym budzikiem amerykanskim Seth Thomas

a poniej identyczne budziki amerykanski waterbury elegant i niemiecki ... ? patent D.R.P.&G.M.

chociaz co do tego ze Waterbury byl produkowany w ameryce tez mozna miec watplivosci poniewaz napisy na tyle sa w j. francuskim. Chyba ze byl produkowany na rynek francuski ?

 

 

 

5wzb.jpg

 

xspz.jpg

 

vrc4.jpg

Imponujące.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękne masz te budziki. Jest naprawdę czego zazdrościć.Gratuluję.


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

docent tą podstawę junghansa bym wymienił na drewno orzechowe lub mahoń.Ta podstawa bardzo obniża poziom i wygląd tego pięknego budzika.Co to jest sosna czy świerk lepiej by wyglądała pomalowana farbą .Bardzo ciekawe są wasze budziki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za mile slowa. Frank - podstawa junghansa jest swierkowa tak jak reszta ale zdecydowanie nie bede ingerowal jesli nie musze. Staralem sie przywrócic do stanu oryginalnego, uzupelnilem brakujace elementy obudowy przy mocowaniach srub i nalozylem swieza politure bez zbendnego polysku. Mysle ze to i tak duza ingerencja. Ale jego stan az sie prosil bo nie trzymal sie przyslowiowej kupy.

 

A przy okazji, wpadl mi w lapy calkiem ciekawy budzik Almava z pozytywka, calosc w stylu art deco. Poytywka sprawna i mechanizm smiga jak burza. Jego wymiary tez sa calkiem niewielki : srednica 50mm a wysokosc wraz z pozytywka i nozkami to jedyne 80mm. Ale jak to zwykle bywa jest jedno ale ... Brakuje 2 okraglych nózek chromowanych oraz ''motylka'' do nakrecania mechanizmu i pokretelka do ustawiania godziny.

Tu nasuwa sie pytanie do szanownego grona budzikowców - czy nie posiadacie gdzies w swoich zbiorach w/w elementów ? Chetnie odkupie lub wymienie za inne elementy budzików lub zegarów.

Najbardziej zalezy mi na zdobyciu okraglych nozek o srednicy okolo 8.80mm z nagwintowanym precikiem M2

 

 

 

 

42h0.jpg

 

g1up.jpg

 

6mis.jpg

Edytowane przez docent

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piekny stan podroznych. Najczesciej obudowy sa styrane.

Gratulacje. Wyjatkowe sztuki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za mile slowa. Frank - podstawa junghansa jest swierkowa tak jak reszta ale zdecydowanie nie bede ingerowal jesli nie musze. Staralem sie przywrócic do stanu oryginalnego, uzupelnilem brakujace elementy obudowy przy mocowaniach srub i nalozylem swieza politure bez zbendnego polysku. Mysle ze to i tak duza ingerencja. Ale jego stan az sie prosil bo nie trzymal sie przyslowiowej kupy.

 

A przy okazji, wpadl mi w lapy calkiem ciekawy budzik Almava z pozytywka, calosc w stylu art deco. Poytywka sprawna i mechanizm smiga jak burza. Jego wymiary tez sa calkiem niewielki : srednica 50mm a wysokosc wraz z pozytywka i nozkami to jedyne 80mm. Ale jak to zwykle bywa jest jedno ale ... Brakuje 2 okraglych nózek chromowanych oraz ''motylka'' do nakrecania mechanizmu i pokretelka do ustawiania godziny.

Tu nasuwa sie pytanie do szanownego grona budzikowców - czy nie posiadacie gdzies w swoich zbiorach w/w elementów ? Chetnie odkupie lub wymienie za inne elementy budzików lub zegarów.

Najbardziej zalezy mi na zdobyciu okraglych nozek o srednicy okolo 8.80mm z nagwintowanym precikiem M2

 

 

 

 

 

 

 

Bardzo ciekawy ten budzik. Podaj prosze średnicę śrub, do których brakuje pokręteł, coś tam mam. W kwestii zaś nóżek, chyba łatwiej byłoby zdobyć nóżki z mosiądzu, myślę nawet że fajnie  pasowałyby do  tego budzika. Może na Allledrogo znajdziesz jakieś tanie budziki z takimi nóżkami lub można spróbowac dorobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A u mnie nieco elegancji. Japy Freres 1912, model Feuillage (listowie) i faktycznie nazwa jest adekwatna do pięknych liściastych zdobień na podstawie i uchwycie budzika. Solidny, niezwykle cichy  mechanizm i donośny dzwonek. Podczas transportu pękło okienko rewizyjne, no i do wymiany  motylek. Gdyby ktoś miał jakiś zbędny (raczej z tych  dużych) proszę o kontakt. 

post-44620-0-04525600-1385386786.jpg

post-44620-0-94959500-1385386801.jpg

post-44620-0-65526000-1385386901.jpg

post-44620-0-09553100-1385387077_thumb.jpg

post-44620-0-77826200-1385387101.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładny budzik , nie rozumiem tylko dlaczego motylek ma być do wymiany . Oba motylki są oryginalne , japy freres zawsze produkowało budziki z dwoma różnymi motylkami .

Zapożyczę przykład swojego budzika japy od tyłu ( też pokrętła ma różne )

post-56989-0-28451400-1385392995.jpg

Edytowane przez klonsi1995

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Korzystając z okazji , że się już zalogowałem pokażę moją ostatnią inwestycję . A mianowicie lenzkirch z 1916 roku .

post-56989-0-12875900-1385393109_thumb.jpg

post-56989-0-81064500-1385393118_thumb.jpg

Edytowane przez klonsi1995

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i jeszcze przyszły takie dwa maleństwa

post-56989-0-31375100-1385393265_thumb.jpg

Edytowane przez klonsi1995

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładny budzik , nie rozumiem tylko dlaczego motylek ma być do wymiany . Oba motylki są oryginalne , japy freres zawsze produkowało budziki z dwoma różnymi motylkami .

Zapożyczę przykład swojego budzika japy od tyłu ( też pokrętła ma różne )

 Niestety nie mogę się z Tobą zgodzić. Oba pokrętła moim zdaniem powinny być jednakowe. Tak, jak na załączonej fotografii.

post-44620-0-31151500-1385393594.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak , ale jest możliwość , że w tym budziku przedstawionym powyżej , jedno pokrętło zostało wymienione , bo ktoś nie wiedział , że powinny być dwa różne .

Ale to jest tylko moje zdanie , ja bym zostawił ten budzik w spokoju , bo ładny jest z i bez pokręteł

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Korzystając z okazji , że się już zalogowałem pokażę moją ostatnią inwestycję . A mianowicie lenzkirch z 1916 roku .

Mogłem to coś kupić lecz ta nóżka i cała reszta nie wygląda na oryginał z wyjątkiem mechanizmu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak przyznaję , nóżka wygląda na odrabianą , natomiast cała reszta to oryginał , zresztą sam ci to Franku pokazywałem .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Korzystając z okazji , że się już zalogowałem pokażę moją ostatnią inwestycję . A mianowicie lenzkirch z 1916 roku .

 

Jeszcze wtedy dobrze Niemcom żarło...


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taką oto ciekawostkę pokazał mi wczoraj kolega z Niemiec – pasjonat budzików.

Budzik zaopatrzony w gong spiralny jako alarm. Podobno brzmi okropnie ale ciekawe rozwiązanie. 

post-44620-0-25029300-1385464177_thumb.jpg

post-44620-0-34632200-1385464186_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takiego rozwiązania bicia w małym budziku jeszcze nie widziałem.Dżwięk sprężyny z tak malutkiej przestrzeni jaką ma budzik musi brzmieć cholernie nieprzyjemnie dla ucha.Ale efekt może być piorunujący.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W końcu to jest budzik, więc liczy się przede wszystkim skuteczność  :).


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.