Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
roberto266

Nasze Budziki

Rekomendowane odpowiedzi

Św. Budzicjusza z Ornety


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Św. Budzicjusza z Ornety

No , ale powiedz sam.....  :wacko:  jak zle musi sie czuc bezdomny Budziol. Dostal tylko wlasne M4 i od razu  tytul szlachecki : Budzicjusz  z Ornety :D

Dla mnie BOMBA :wub:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to witryna skończona- budziki mają swoje miejsce, a i dla tych w naprawie znajdzie się tam miejsce. Zajęło mi to 5 dni ale warto było się pomęczyć.

post-44620-0-63837600-1390487962_thumb.jpg

post-44620-0-56050400-1390487968_thumb.jpg

post-44620-0-49476200-1390487975_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejne zdjęcia specjalnie dla  Franka, który służył mi cennymi radami. Już się bałam, że przestanie odbierać moje telefony. To mój pierwszy mebel po renowacji.

post-44620-0-10933800-1390488025_thumb.jpg

post-44620-0-27357700-1390488031_thumb.jpg

post-44620-0-19386500-1390488038_thumb.jpg

post-44620-0-56405200-1390488092_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje, pięknie wyszło.

Mebel to taka większa skrzynka zegarowa :rolleyes: .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kasia, gratulacje! Wyszło wspaniale! Tym bardziej, że mam zdjęcie sprzed renowacji. Może napisz czym i jak działałaś, przyda się do skrzyń  :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ też odnawiałem meble z tego okresu to wiem ile pracy trzeba włożyć by osiągnąć taki efekt. Tym bardziej doceniam i gratuluję. Nie wspomnę już o kolekcji przepięknych budzików.  


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kasia, gratulacje! Wyszło wspaniale! Tym bardziej, że mam zdjęcie sprzed renowacji. Może napisz czym i jak działałaś, przyda się do skrzyń  :).

 

 

Kosztowała sporo pracy , ale wyszło pięknie Kasiu . :)

 

 

Ponieważ też odnawiałem meble z tego okresu to wiem ile pracy trzeba włożyć by osiągnąć taki efekt. Tym bardziej doceniam i gratuluję. Nie wspomnę już o kolekcji przepięknych budzików.  

Uczę się dopiero, ale za to u mistrza Lenzkirjusza no i  rodzinki Kiniolów :rolleyes:. Witryna nie była w tragicznym stanie, żadnego braku forniru, tylko 2 nogi były do przyklejenia. Jednak politura była złuszczona i miejscami bardzo wytarta, zwłaszcza na dolnym i górnym blacie, chyba od doniczki i  gorących kubków. Zatem ściągnęłam całą stara politurę, na frontach papier 200 i wata stalowa 000, na blatach papier 120 i wata stalowa 000, z dodatkiem denaturatu, później znów papier  i wata stalowa na sucho, szpachlowanie ubytku na górnym blacie szpachlą Liberon (jest fajna, plastyczna i nie zasycha zbyt szybko, to daje duże możliwości) + barwnik 2 krotnie. W kolejnym dniu po odpyleniu położyłam  (tamponem) 8 warstw politury 8% orange. Na następny dzień delikatnie zeszlifowałam nierówności papierem 400 i stalką, odpyliłam i położyłam 4 warstwy politury 6% orange. No a dziś,  zmatowiłam stalką i położyłam wosk Starwax (dąb rustykalny) wypolerowałam. Czyszczenie bocznych szybek to była niezła dłubaninia. No i to tyle. Wiem, ze warto było, tym bardziej, że cena witryny była niewielką, więc mam tanim sumptem piękna witrynę. Poniżej zdjęcie górnego blatu przed renowacją i po.

post-44620-0-72954000-1390502186_thumb.jpg

post-44620-0-96904000-1390502219_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sąsiedzi myśleli pewnie, że masz permanentną imprezę. Wygląda bardzo zacnie.

Edytowane przez kiniol

Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy efekt dla oglądającego daje lustro, widać i przód i tył, bez konieczności wyjmowania budzika.
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz cudowne udomowione Budziole. B)

Czy nakrecilas je kiedys wszystkie razem i ustawilas na ten sam czas budzenia w tej komodzie???? :o

Jak co to nagraj filmik , moze byc cudowny halas :D :D :D :D

P/S

Przez jakie "H" pisze sie halas???? Ktos wie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejne zdjęcia specjalnie dla  Franka, który służył mi cennymi radami. Już się bałam, że przestanie odbierać moje telefony. To mój pierwszy mebel po renowacji.

Kasiu pięknie wyszło.Cieszę się,że mogłem Ci pomóc .Fachowa robota.Teraz przechodząc obok serwantki pewnie podnosisz głowę i jesteś dumna z siebie.

Edytowane przez FRANK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest rzeczą ogromnie sympatyczną że na tym forum można prosić o poradę nawet w tematach niezegarowych i zawsze ktoś pomoze :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem cały wątek i zachęcony pięknymi fotkami zabrałem się za naprawę mojego jedynego budzika (przecież niedziałającego nie wystawię) - Junghans Trivox-silentic. Na pewno to model dość młody, ale kto wie w jakich lata produkowali ? Z fajnych rzeczy to posiada ciche budzenie, które na początku brzdęka tak jak by budzik był nie do końca sprawny :)

 

wb56.jpg

Edytowane przez llcoolm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a do mnie doszły dziś takie zegary:

 

tlwk.jpg

 

lmlv.jpg

 

ciekawe jakie to lata..


Omega Speedmaster 105.002, Rolex GMT 1675, Zenith El Primero A384, Tag Heuer Monaco cal12, Heuer Montreal cal12, Breitling Long Playing, Certina Chronolympic cal234, Zenith Defy Subsea 600mt, Breitling Chronomatic... parę, ...i sam nie wiem kiedy to się skończy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest rzeczą ogromnie sympatyczną że na tym forum można prosić o poradę nawet w tematach niezegarowych i zawsze ktoś pomoze :rolleyes:

No to jest bardzo fajne :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz cudowne udomowione Budziole. B)

Czy nakrecilas je kiedys wszystkie razem i ustawilas na ten sam czas budzenia w tej komodzie???? :o

Jak co to nagraj filmik , moze byc cudowny halas :D :D :D :D

P/S

Przez jakie "H" pisze sie halas???? Ktos wie?

Anetta, takie posuniecie byłoby bardzo ryzykowne.  Alarm wprawia budziki w drgania, a półki śliskie, szklane. Sama więc sobie odpowiedz na to pytanie.Poza tym budziki w komodzie to dopiero od dziś.

 

Kasiu pięknie wyszło.Cieszę się,że mogłem Ci pomóc .Fachowa robota.Teraz przechodząc obok serwantki pewnie podnosisz głowę i jesteś dumna z siebie.

Franciszku, zważywszy, że to  moja pierwsza tak duża renowacja to powiem - tak, jestem bardzo zadowolona. Nie spodziewałam się tak dobrego wyniku. I to mnie cieszy :D  :lol:  :rolleyes:  :)

Edytowane przez kasiaMF

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a do mnie doszły dziś takie zegary:

 

 

 

ciekawe jakie to lata..

Wygląda na schyłek produkcji  Beckera. Moim zdaniem  Między 1925-1930.

Edytowane przez kasiaMF

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem cały wątek i zachęcony pięknymi fotkami zabrałem się za naprawę mojego jedynego budzika (przecież niedziałającego nie wystawię) - Junghans Trivox-silentic. Na pewno to model dość młody, ale kto wie w jakich lata produkowali ? Z fajnych rzeczy to posiada ciche budzenie, które na początku brzdęka tak jak by budzik był nie do końca sprawny :)

 

wb56.jpg

No bo silentic, to cichy,myślę, że  będą to lata 60-70.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładnie. Teraz kolej na system klimatyzacji i właściwe podświetlenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem cały wątek i zachęcony pięknymi fotkami zabrałem się za naprawę mojego jedynego budzika (przecież niedziałającego nie wystawię) - Junghans Trivox-silentic. Na pewno to model dość młody, ale kto wie w jakich lata produkowali ? Z fajnych rzeczy to posiada ciche budzenie, które na początku brzdęka tak jak by budzik był nie do końca sprawny :)

 

wb56.jpg

 

Bardzo ładny budzik, muszę powiedzieć, że jego stan jest naprawdę super.

O ile mnie pamięć nie myli, to gdzieś mam HAC Silentic ale jutro sprawdzę i jeśli się znajdzie to wkleję fotkę.

 

Poniżej zaprezentuję okrojoną wersję moich budziczków, nie będę opisywał ponieważ wszystkie raczej były prezentowane.

Natomiast mam do Was pytanko, bo być może ktoś z Was posiada budziki w stylu tych na pierwszej i drugiej półce od góry.

Najlepiej gdyby były to budziczki ;)  Junghans lub HAC/HAU ponieważ na nich chciałem się skupić. Jeśli ktoś z Was byłby skłonny się z nim pożegnać ( w sensie zamiany na inne lub sprzedaży) to proszę o kontakt.

Proszę wybaczyć kolego Tarant że nie w bazarku się pytam, ale tutaj jest chyba najwięcej "budzikowców" a i nie każdy zagląda na bazarek -sie znaczy Giełde Zegarów na forum.

Aby nie zaśmiecać tematu proszę o ewentualne oferty na Priv najlepiej z fotkami. Jeszcze raz przepraszam, kolega Tarant wybaczy (myślę sobie ? :rolleyes: ) i pozdrawiam !

 

 

DSC_0174.jpg?1390693801

Edytowane przez docent

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trafił do mnie oto taki jantar. Zawsze chciałem takiego mieć i trafił się zupełnie przypadkiem. Wyczyszczony, nasmarowany ochoczo ruszył do pracy.

 

0p84.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.