Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

jslanina

G. Gerlach - FOKA

Rekomendowane odpowiedzi

Trochę broniąc Fokę, choć mam sporo krytycznych uwag jako nabywca - Quadro możesz wskazać "szwajcarskiego" nurka za 2 tysiące zł, który jest lepszej jakości niż Foka?

Chętnie sprzedam Fokę i zakupię za 2 tysiące "pseudoszwajcarskiego" nurasa z niepłaską (dwuwarstwową) tarczą i nakładanymi indeksami całościowo lepiej wykonanego i z tym "ostatecznym szlifem".

Fajnie jeszcze jakby miał stockową kopertę.

Oj jak się rozejrzysz to trochę znajdziesz :) , chociażby nielimitowany Squelle. Za 1000 dostajesz solidnie wykonane zegarki rosyjskie , nie wspomne już o np. Orientach.

 

 

usłyszę od Alamo porównanie Gerlacha do Omegi to chyba umrę ze śmiechu.

ce74e0b00048dd6f.jpg


 

epos_logo.jpg.8c112fd1fff37da5649af0cec7869bc5.jpg  Jak go nie lubić!

.................................................................
"Mieć rację to niewiele, nawet stary zepsuty zegar dwa razy na dobę ma rację. - Jean Cocteau
.................................................................
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę broniąc Fokę, choć mam sporo krytycznych uwag jako nabywca - Quadro możesz wskazać "szwajcarskiego" nurka za 2 tysiące zł, który jest lepszej jakości niż Foka?

Chętnie sprzedam Fokę i zakupię za 2 tysiące "pseudoszwajcarskiego" nurasa z niepłaską (dwuwarstwową) tarczą i nakładanymi indeksami całościowo lepiej wykonanego i z tym "ostatecznym szlifem".

Fajnie jeszcze jakby miał stockową kopertę.

 

Pisałem tylko o jakości a nie o tym że będzie to tak samo zbudowany zegarek. Ja jestem z tej ''szkoły'' która woli produkty oszczędniejsze w firmie ale o lepszym poziomie jakości. Zgadzam się, że nie kupisz szwajcara za 2 tys z taką tarczą i nakładanymi indeksami....ale być może było by to możliwe gdyby w szwajcarskim zegarku także włożono mechanizm Sea-Gull ( wtedy już nie mógłby nosić napisu swiss made) który jest o galaktykę tańszy niż ETA. Zastosowanie chińskiego werku powoduje, że nie można porównywać cenowo takich zegarków.

Powtarzam jeszcze raz. Foka prezentuje odpowiedni stosunek cena/jakość. Ale jeśli ktoś ma bzika na punkcie precyzji wykonania to nie będzie to zegarek dla niego. Inaczej. grupa docelowa dla Foki jest inna niż dla zegarków szwajcarskich.

Podchodze chłodno do każdej marki....okres fascynacji mam już dawno za sobą. Dostrzegam plusy i minusy.

 

Myslę, że posiadacze Foki są zadowoleni ze swojego wyboru...i to jest najwazniejsze. To im zegarek ma się podobać :) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fajna recenzja ciekawego zegarka

również kibicuje Gerlachowi i ich projektom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pawle, nie chcę być uszczypliwy ani czepialski, ale:

 

1. ruskie zegarki nie są "szwajcarskie" i pokaż mi proszę solidnego ruskiego NURKA za 1000zł

2. Orienty nie są "szwajcarskie" :P

3.1. Squale kosztuje prawie 2x 2000zł

3.2. jest spore prawdopodobieństwo, że ta "stockowa" koperta Squale wyszła z tej samej fabryki co Fokowa, a jak nie, to z tej po sąsiedzku ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pawle, nie chcę być uszczypliwy ani czepialski, ale:

 

1. ruskie zegarki nie są "szwajcarskie" i pokaż mi proszę solidnego ruskiego NURKA za 1000zł

2. Orienty nie są "szwajcarskie" :P

3.1. Squale kosztuje prawie 2x 2000zł

3.2. jest spore prawdopodobieństwo, że ta "stockowa" koperta Squale wyszła z tej samej fabryki co Fokowa, a jak nie, to z tej po sąsiedzku ;).

 

Stockowa koperta Squale to produkcja szwajcarska i porównanie jej jakości do Gerlacha nie ma sensu....skąd te domysły że to chinska koperta?? Podaj źródło tych rewelacji albo nie wypisuj takich nieprawdziwych historii. Przepaść na korzyść Squale....Squale ma patenty o których pewnie nie wiesz....jak wciskany bezel z blokadą i Szkło osadzone na podwójnym elastycznym zawieszeniu ( mówię o modelu 2002/101Atmos ...model 500m czyli 50Atmos tego nie ma....ale koperta to wciąż bardzo mocny punkt tego zegarka jest bardzo oryginalna...mocno wyprofilowana....ma swój niekwestionowany urok. Przygotowuję stronę z opisem tych zegarków więc niedługo będziesz mógł poczytać ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny zegarek, szkoda, że nie wszyscy nabywcy są w 100% zadowoleni. Niedoróbki niektórych egzemplarzy Foki (data, niedopasowanie bezela do tarczy, lekkość obrotu, jakość indeksów), uwypuklone zwłaszczna na rodzimym forum zegarka, jak na dzisiaj, powstrzymują mnie przed rezerwowaniem Otago. A szkoda...


Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, ale chodziło o to, czy za 1000 PLN dostaniesz coś lepiej wykonanego. I odpowiedź jest bez dwóch zdań: tak.

Orient nie szwajcarski, ale 2 razy tańszy, 100 razy lepszy.

Dla mnie w zegarku najwazniejsza jest staranność wykonania, a tu zwyczajnie tej ESTETYKI brak. Albo ktoś nie umie, albo mu nie zależy. Wolę za 300 PLN kupić automat Fuji i nie drażnić oka widokiem niedoróbek i poplamionych indeksów.

Oczywiście zegarkowi trzeba oddać, że ma ciekawy design, ale to za mało jak na 1000.

 

Posiadacze na pewno są zadowoleni i to jest najważniejsze.


 

epos_logo.jpg.8c112fd1fff37da5649af0cec7869bc5.jpg  Jak go nie lubić!

.................................................................
"Mieć rację to niewiele, nawet stary zepsuty zegar dwa razy na dobę ma rację. - Jean Cocteau
.................................................................
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny zegarek, szkoda, że nie wszyscy nabywcy są w 100% zadowoleni. Niedoróbki niektórych egzemplarzy Foki (data, niedopasowanie bezela do tarczy, lekkość obrotu, jakość indeksów), uwypuklone zwłaszczna na rodzimym forum zegarka, jak na dzisiaj, powstrzymują mnie przed rezerwowaniem Otago. A szkoda...

 

Cóż, nie wiem jak się w końcu zakończyła kwestia skrzywionego bezela w dziku, ale niestety precyzja montażu to na pewno słaby punkt Gerlacha. Niewątpliwie japonskie zegarki za tą cenę są lepsze i bardziej powtarzalne jakościowo. A i design tez często mają kapitalny, choć oczywiście na korzyść FOKI przemawia limitacja - Twój model Seiko Sports noszą zapewne tysiące innych ludzi na całym świecie ;). tylko pytanie, czy to cos tak nap[rawdę zmienia... Co do ruskich... cóż, może tarcze mają nieco lepsze, ale i tak niedoróbki się zdarzają, a i mechanizmy w Wostokach padają jak muchy, dużo częściej niż ten ST-25.


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pmwas, masz rację. A że projekty są bardzo ciekawe to trzeba tylko trzymać kciuki za progres. Ponoć luzy na bezelu nie dotyczą Otago*, czyli już jest lepiej ;).

 

*Przekonam się dopiero jak pomaca jakiś nabywca i zda relację ;).


Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niewatpliwą wartością Foki była zabawa w zaprojektowanie od zera własnej wizji zegarka i możliwość jej urzeczywistnienia. Taki grupowy zegarkowy bespoke. :) Tego nie mamy kupując zegarek ze sklepowej półki I wydaje mi się, że warto ten argument brać również pod uwagę.


Kuba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz racje, to efekt fajnej zabawy.


 

epos_logo.jpg.8c112fd1fff37da5649af0cec7869bc5.jpg  Jak go nie lubić!

.................................................................
"Mieć rację to niewiele, nawet stary zepsuty zegar dwa razy na dobę ma rację. - Jean Cocteau
.................................................................
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niewatpliwą wartością Foki była zabawa w zaprojektowanie od zera własnej wizji zegarka i możliwość jej urzeczywistnienia. Taki grupowy zegarkowy bespoke. :) Tego nie mamy kupując zegarek ze sklepowej półki I wydaje mi się, że warto ten argument brać również pod uwagę.

 

Slusznie prawisz... w zasadzie chciałem nawet powiedzieć cos podobnego, ale moja niedorozwinięta elokwencja znów dała o sobie znać B)


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie efekt zabawy kolegów z CW ( pomimo słusznie wytkniętych niedostatków ) trudno nie docenić , szczególnie biorąc pod uwagę zakres projektu .

Dla przykładu niebudząca zachwytów forumowa glicynka minimalnie wychodziła poza rozwiązanie bazowe .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę broniąc Fokę, choć mam sporo krytycznych uwag jako nabywca - Quadro możesz wskazać "szwajcarskiego" nurka za 2 tysiące zł, który jest lepszej jakości niż Foka?

Chętnie sprzedam Fokę i zakupię za 2 tysiące "pseudoszwajcarskiego" nurasa z niepłaską (dwuwarstwową) tarczą i nakładanymi indeksami całościowo lepiej wykonanego i z tym "ostatecznym szlifem".

Fajnie jeszcze jakby miał stockową kopertę.

 

To zerknij na bazarek - akurat wystawiłem Tridenta od Christophera Warda.

Jakość wykonania powala. Cena poniżej 2k.

 

Ale jeśli miałbym porównywać to raczej proponowałbym jako punkt odniesienia zegarki Deep Blue.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niewatpliwą wartością Foki była zabawa w zaprojektowanie od zera własnej wizji zegarka i możliwość jej urzeczywistnienia.....

 

Nic dodać nic ująć.

 

Fajna recenzja. Dziękuję. Brakuje mi tylko zdjęć mechanizmu.

 

Nie ma siły panowie....zegarek za w okolicach 1000zl nie będzie tej samej jakości co zegarek szwajcarski za powiedzmy 2-4tys.

 

 

Zgadzam się ale wydaje mi się że 1000 zł to dużo jak za taki zegarek. Kupując chciałbym otrzymać produkt bez ww. wad.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brakuje mi tylko zdjęć mechanizmu.

nie sądzę, żeby ktoś pokusił się o odkręcenie dekla i pstryknięcie fotek. Możliwa utrata wodoszczelności i pewnie gwarancji :)

 

tak wygląda ST-25

dsc03724z.jpg

 

 

swoją drogą niektórzy niezbyt zadowoleni z zakupu. Już dwa są u nas na bazarku...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadacze na pewno są zadowoleni i to jest najważniejsze.

 

Tego bym pewny nie był bo od wczoraj już 3 Foki pojawiły się na bazarku, a raczej fajnych zegarków nie sprzedaje nikt od razu po otrzymaniu.

Duży zysk pewnie mógłby tłumaczyć taką sprzedaż, ale dwie oferty to sprzedaż po kosztach więc coś w tym musi być.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

swoją drogą niektórzy niezbyt zadowoleni z zakupu. Już dwa są u nas na bazarku...

 

Hmmm, bo ten zegar, jak to mówią, d... nie urywa.

 

Jeśli chodzi o Gerlacha, to jestem ciekaw jaki będzie efekt finalny kompresora, to jedyny z ich projektów, który mi się podoba. Liczę, że jakościowo będzie stał lepiej od "Foki".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ofert na CW było więcej, ale na mniej więcej 80-90 zegarków, 10-12 nie podeszło, nie tylko z powodów "wad".

Koperta jednak jest dość mało standardowa, niekażdy musi ją polubic.

 

 

Edit. Sprawdziłem,11 ofert. Kilka chyba już zmieniło właścicieli.

 

Przy PZL'ce też kilkanaście poszło,tyle że nie tak prędko. A było jej mniej.


FORZA Robert!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Recka jak zwykle super, a sam zegarek. Dla mnie koszmarny pod każdym względem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem napisać w innym temacie z tym zegarkiem swoje zdanie, ale niech będzie tu.

Bardzo fajnie " czytająca się " recenzja. Sam zegarek.... Hmm. Koperta jak w mojej ukochanej "amfie" , monstrualny bezel ala Doxa sub. Niezbyt to ciekawe połączenie. Jednak przy innych produktach Gerlacha, czyli dziku i sokole to wręcz cudo. Tamte zegarki to cos poza klasyfikacją brzydoty. Wspomniane niedoróbki przy tak malej produkcji raczej marnie świadczą o fachowości zegarmistrza skladającego te zegarki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mimo, że zegarek trochę nie z mojej bajki to śledziłem rozwój projektu i gratuluję forumowiczom CW.

 

 

dało by radę zrobić jeszcze zdjęcie tej instrukcji/certyfikatu od G.GERLACH ? tak z ciekawości co tam na papierze widnieje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie sądzę, żeby ktoś pokusił się o odkręcenie dekla i pstryknięcie fotek. Możliwa utrata wodoszczelności i pewnie gwarancji :)

 

Dziękuję serdecznie za pokazanie "serca" FOKI.

 

Widzę że środku jest ładnie wykończony. W sumie pomimo wad to całkiem ciekawy zegarek.

 

ps. Recenzja jest super.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z wielką przyjemnością przeczytałem Twoją reckę(zresztą kolejną)- naprawdę fajnie się je czyta :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.