Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Hogg

BlackBerry...

Rekomendowane odpowiedzi

Irek napisz jeszcze które zdjęcia są czym wykonane bo zmiejszając fotki usunęły się z nich dane. Podejrzewam że dwa ostatnie są z iphone ( ostatnie lekko poruszone ) ale od razu widać lepsze nasycenie barw. Automatyczne ustawianie balansu bieli działa znacznie lepiej.

Edytowane przez QuadrifoglioVerde

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze dwa pokazuja jak dziala time shift , zrobione tylko jedno zdjecie

 

 

Tak dwa ostatnie sa z iphona 5 , wg mnie sa duzo ladniejsze , Zdjecia robione w takiej samej odleglosci i przy slabym swietle . Ciekawe to ze zdjecia z iphona sa o 1mb wieksze .

 

zaraz zalacze inne z BB

 

 

 

IMG_00000004_zpsf2bcba85.jpg

Edytowane przez irekm

Beware the fury of a patient man.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

QV masz rację, balans bieli leży w Z10 i prześwietla niemiłosiernie ale myślę,że to tylko kwestia czasu (softu).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie zauwazylem ze BlackBerry reklamuje sie na samochodach Mercedesa w F1 :blink:


Beware the fury of a patient man.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od tego roku BlackBerry jest sponsorem Mercedesa i przy okazji ostro reklamuje Z10.

 

f1.jpg?w=550

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy mógłby ktoś podzielić się wrażeniami z użytkowania Q10? Jeśli ktoś takiego posiada :-)

Edytowane przez Matti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Miałem Q10 przez jakieś dwa tygodnie.

Świetnie wykonany, bajeczna klawiatura. Ekran super kolory. Bateria trzymała spokojnie 1,5 dnia. Dlaczego więc sprzedałem? No cóż. Po pierwsze słaby aparat. Zdjęcia może całkiem OK, ale kolory to jakieś nieporozumienie. Druga kwestia aplikacje, głównie bankowe. Jedna nie działała wcale, a drugiej nie było. Teraz jest dostęp d sklepu amazona, nowy soft ma skalowanie na kwadratowe ekrany, więc jest OK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wrażenia z użytkowania Q10 psuje właściwie jego soft, po aktualizacji do 10.3.1. Bajery są, ale wraz z bajerami zdegradowano funkcje telefoniczne urządzenia. Podobno nie żeby specjalnie, błędy, ale jakoś nikt nie spieszy sie by je usunąć. Z najbardziej denerwujących na co dzień:

- po aktualizacji głośność dzwonków znacząco zmalała. Ustawienie na 100% daje takie natężenie, że dzwonki słyszalne są dobrze w pomieszczeniu zamkniętym. Nie ma opcji praktycznie by usłyszeć dzwoniący telefon umieszczony w kieszeni, gdy jest się na zewnątrz lub jedzie samochodem. Tym bardziej, jeśli korzysta się z dedykowanego etui zasłaniającego od dołu głośnik.

- po aktualizacji wibra nie wyłącza się po odebraniu połączenia. Odbierasz, wibra robi jeszcze jeden cykl i dopiero się wyłącza.

- dioda LED po aktualizacji otrzymała możliwość przypisania koloru do czynności, ale mruga zbyt krótko. Nie wiem ile to jest, ale nie więcej niż pięć/dziesięć minut. Ponieważ ekran nie rozświetla się przy nadejściu nowej wiadomości/nowego zdarzenia, okazuje się, że wiele przypomnień czy wiadomości zostaje niezauważonych,

- po aktualizacji w SMS, kalendarzu i innych ucinane są dzwonki. Jaki by długi nie był dzwonek, odtwarzany jest przez 5 sekund.

 

Do tego cała masa innych, mniej lub bardziej rzucających się w oczy błędów i niedoróbek. Niektórzy je zauważają, inni nie, ale Blackberry nie spieszy się ani z nowym softem, ani z poprawianiem starego. W dodatku wsparcie dla Q10 ma zakończyć się na 10.3 i aktualizacji do 10.4 to urządzenie nie otrzyma. Bo jest stare... To znaczy te nowe mają dokładnie te same podzespoły i nic nie stoi na przeszkodzie by dalej zapewniać wsparcie, ale BB się uparło i nic im nie zrobisz.

Od strony technicznej w urządzeniu wkurzający jest ekran dotykowy, a właściwie jego ramki na bokach, realizujące gesty ekranowe. Poprawne tapnięcie w mniejsze elementy interfejsu graniczy z cudem. To samo często soft myli gest minimalizacji aplikacji z przewijaniem w pionie i chcąc coś przewinąć minimalizujesz aplikację. 

Ze swojej strony chciałbym w telefonie host USB OTG (nie ma) i czytnik linii papilarnych (szyfruję telefon i czytnik zamiast wpisywania kodu byłby dobrą sprawą).

Technicznie telefon jest równy, to znaczy nie ma ani słabych punktów, ani elementów szczególnie wybitnych. Każdy element wyposażenia działa co najmniej dobrze, ale nie rewelacyjnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość paparazzo

Głośność może i zmalała ale to kwestia dzwonka. Wrzuć coś normalnego a nie konwertowaną na mp3 melodyjkę z YT :)

 

Korzystam z Q10 od roku. Bateria - 3 dni. Za tą swobodę akceptuję słabszy aparat.

Liczba aplikacji nie jest wyznacznikiem jakości telefonu.

Jedyne co boli modele Q10 to klawiatura, która.. potrafi reagować po dotknięciu klawisza a skoro te są blisko siebie. Wciśnięcie np klawisza M spowoduje dotknięcie również pobocznego n lub k. Efekt? Chcesz napisać "mama" -> wychodzi  "mnkakmna"

RIM wymienia tego typu usterki na gwarancji a poza tym można to wyeliminować w warunkach domowych więc to nie dyskwalifikuje sprzętu.

Na plus - wymienna bateria.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Głośność może i zmalała ale to kwestia dzwonka. 

 

To nie jest żadna kwestia dzwonka. Ten sam dzwonek przed aktualizacją = 76dB, po aktualizacji 68dB. Podwyższenie głośności dzwonka w programie do edycji audio degraduje jego dynamikę, a więc i jakość dźwięku. Wystarczy ten sam dzwonek odtworzyć w odtwarzaczu multimediów i przez "powiadomienia". Słychać, jak duża jest różnica w głośności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm to jaki inny model rozważyć, Q20? Passport jakiś taki bezpłciowy ;-) A Classic na amerykańskiej stronie to to samo co Q20? Pytam bo nie mogę ogarnąć. Zależy mi na funkcjonalności takiej jak W Nokii E52, do dzisiaj uważam telefon za bardzo przydatny do tego robię, mimo, że przestał być wspierany no i że to Symbian. No i musi mieć klawiaturę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Classic i Q20 to to samo. Miałem w łapach w Saturnie. Wygląda jak składak z dwóch różnych modeli. Jakościowo słabo. Passport - wykonanie miazga i ogólnie mega sprzęt. Tylko ten rozmiar w kwadracie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego by wynikało, że lepszy poprawiony Q10 niż Q20... Passport rzeczywiście kształt na pełnym lansowaniu hehe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zależy. Mimo tego samego HW Blackberry twierdzi, że Q10 jest modelem starym, a Classic nowym. W związku z tym aktualizacja do 10.4 ominie Q10. 

Ja tam wolę Q10 od Q20 przede wszystkim ze względu na rozmiary i jakość wykonania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

 

Ja tam wolę Q10 od Q20 przede wszystkim ze względu na rozmiary i jakość wykonania.

 

Dokładnie tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Hmmm... dziwne, w takim razie że nie można zaktualizować Q10 do 10.4 t.zn. dla mnie dziwne, bo dla  producenta nie, wszak chodzi o zmuszanie klienta do kupna nowego telefonu...

Edytowane przez Matti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Co w tym dziwnego? Przecież wszyscy producenci tak robią

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie dziwne i tyle :-) Jaki to problem, żeby była dostępna aktualzacjia dla starszego modelu, żaden. chodzi tylko o kasę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To znaczy, dziwisz się sam sobie że rozumiesz, ale udajesz, że... nie rozumiesz.  :P  :lol:


"Poprawna polszczyzna źródłem sukcesów w życiu prywatnym i zawodowym!"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę że tak można to nazwać hehe, żeby nie było poza tematem, w Gdańsku słabo ze sklepami z BB albo ja szukać nie umiem, jaki polecacie sklep internetowy który wystawia FV ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Myślę, że BBSklep.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak tylko według strony nie ma tam Q10...pewnie trzeba zadzwonić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co w tym dziwnego? Przecież wszyscy producenci tak robią

 

To, że wszyscy producenci tak robią nie znaczy, że jest to w porządku. W przypadku Blackberry jest to o tyle dziwne, że te "nowe" modele pod względem sprzętowym nie różnią się od starych, w dodatku nie ma bezpośredniego następcy Q10. Więc na czym chcą zarabiać? Kolejny, marketingowy strzał w kolano Blackberry. Jeśli chcą się pokazać na rynku, to powinni być lepsi od innych, a nie powielać każdą głupotę konkurencji. Wsparcie dla Q10 powinno zakończyć się najwcześniej rok po wyprodukowaniu ostatniej partii telefonów. Tymczasem Blackberry wypuszcza softwarowego gniota (10.3.1), system dopiero się rozkręca, a oni chcą zakończyć wsparcie...

 

W przypadku innych producentów - z tego co wiem, na iPhony idą nowe wersje aż do zdechu, czyli do momentu kiedy telefon jakoś pracuje z nowym systemem.

W przypadku WM nawet jeśli nie ma oficjalnego wparcia, społeczność pomoże i do starszych telefonów da się zainstalować nowszą wersję systemu.

W przypadku Androida również można liczyć na społeczność i jakąś modyfikację.

W przypadku Blackberry zostaje zabugowany telefon, którego nawet nie ma na co wymienić, bo tzw. następca różni się tylko wielkością ekranu i gorszym wykonaniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Czy ja napisałem, że to jest w porządku? Nie. To jest biznes i mają się sprzedawać nowe urządzenia z nowymi ficzerami.

Apple - tak ciśnie aż do zdechu, dlatego potem zostają na rynku gnioty jak iPhone 4 i 4s z nowymi softami, które czkają.

Co do wsparcia innych producentów piszmy o oficjalnym, a nie społecznościowym. Android od producenta telefonu (nie od Google) - słabo.

WP daje 36 miesięcy, ale przy okazji Windowsa 10 - nowe ficzery w nowym sofcie dostaną tylko nowe słuchawki, dlaczego - odpowiedź ta sama co w przypadku BlackBerry, a flagowce takie jak moja Nokia Lumia 930 lada dzień zostaną uśmiercone przez Microsoft. Telefon tak dobry, że MS nie potrafi napisać pod niego nowego oprogramowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.